To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kamyk
#1
[Obrazek: zalacznik.html?a=v&k=0&f=0&ui=12586993&s=7]

ktoś z was może wie co to za kamyk ??
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#2
Może i bym wiedział, gdybyś amci nie podała linka obrazka z twojej poczty e-mail. Niestety, gdy nie jesteś zalogowana obrazek jest niewidoczny dla nas. Umieść go lepiej na http://www.imageshack.us/
Odpowiedz
#3
[Obrazek: kamyk.jpg][sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 18 2005 o godzinie 18:52
[/sub]
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#4
jak bede miec mozliwosc ogladniecia tego zdjecia to prawdopodobnie Ci pomoge

Odpowiedz
#5
ooops, no to sie troche przeliczylam, znam wiele mineralow ale ten nic mi nie przypomina, kolor jest troche niewyrazny, nie wiem jaka ma twardosc polysk, ja bedziesz w stanie go troche sama opisac to byc mo,ze bede w stanie zakwalifikowac go do jakiejs grupy, np. czy to tlenek czegosc tam
wiesz ten wzorek jest bardzo ciekawy

najlepiej pokaz to zdjecie na jakims forum geologicznym albo jeszcze lepiej zanies kamien do jakiegos instytutu gdzie Ci powiedza co to jest, tylko byc moze najpierw beda musieli troche odlupac jak nie beda pewni



Odpowiedz
#6
Nie jest to przypadkiem skamieniałość z odbitym liściem miłorzębu japońskiego albo nieudany zakup na wakacjach ?
Odpowiedz
#7
zdjecie kamyka przeslal mi pewien czlowiek z pily, ktory znajac moje zainteresowanie kamieniami, myslal, ze bede mogla mu pomoc w odgadnieciu historii tego dziwnego kamyczka Uśmiech.
Ja w pierwszej chwili pomyslalam, ze ten wzorek to jakies wodorosty.
Czlowiek ten, powiedzila mi, ze znalazl go niedaleko swojego domu, gdzie niedawno byl przywieziony żwir.
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#8
na pewno nie jest to skamienialosc z odbitym lisciem milorzebu bo po pierwsze milorzab japonski ma zupelnie inne unerwienie: rownolegle; po drugie skamienialosc wyglada zupelnie inaczej, to na pewno jest mineral, ma wiele inkluzji ktore przypominaja sniezynki, byc moze to mineral z grupy krzemionek.....

ale zaraz, chwileczke, Amci, a moze chcialas dac upust swojej wyobrazni i talentowi artystycznemu, i zwyczajnie zrobilas nam kawal, wzielas jakis kamyczek i pomalowalas go troche?????
skad go masz???

jesli jednak to nie kawal to moze to chalcedon, albo agat tylko go trzeba przeciac pila, najlepiej diamentowa, sprobuj jesli masz cos takiego w domuSzczęśliwy
Odpowiedz
#9

a wiec tak, no coz nie ma wyjscia, albo trzeba go zaniesc do jakiegos instytutu, albo przepilowac, zobaczyc jak wyglada nieoszlifowany przez nature i.... tez zaniesc do instytutu, albo umiescic zdjecie tu na forum tylko bardziej wyrazne

choc jesli byl ze zwirem to mozna przypuszczac ze to krzemien z jakimis inkluzjami, krzemienie takie zwylke maja kredowa otoczke i zeby zobaczyc czy to krzemien to wiadomo co trzeba

nie wiedzialam ze interesujesz sie kamieniami, bo ja zbieram je odkad pamietam, no i tez uwielbiam malowac Duży uśmiech

Odpowiedz
#10
Cytat:na pewno nie jest to skamienialosc z odbitym lisciem milorzebu bo po pierwsze milorzab japonski ma zupelnie inne unerwienie:
Pewnie na pewno Uśmiech . Ostatnio oglądałem program o badaczach tych drzew i jeden z naukowców badał odcisk z kamienia stąd moje skojarzenie.

Odpowiedz
#11
mnie by bylo zal przepilowywac takiego ladnego kamyczka Uśmiech, heh umiescialm juz zdjecie na kilku forach i nikt nie umial powiedziec co to za znalezisko.
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#12
Najprawdopodobniej jest to wapień numulitowy ale głowy nie dam gdyż musiałbym go zobaczyć na świerzym przełamie. Jeśli będziesz kiedyś w Krakowie to daj znać.


P.S. może ktoś ma jakieś ciekawe okazy na wymianę Ja mam dość sporo m.in. granaty z czeskich Sudetów, fluoryty, radiolaryty, bule krzemienne, gnejsy, troche skamieniałości, serpentynity, wapienie krystaliczne i wiele innych.
Może znacie jakieś konkretne miejsca gdzie można znaleźć ciekawe okazy skał, minerałów czy skamieniałości. Jak będę miał więcej czasu to napiszę coś o takich znanych przezemnie miejscach
pozdrawiam[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 22 2005 o godzinie 08:34
[/sub]
Odpowiedz
#13
Cytat:Może znacie jakieś konkretne miejsca gdzie można znaleźć ciekawe okazy skał, minerałów czy skamieniałości. Jak będę miał więcej czasu to napiszę coś o takich znanych przezemnie miejscach
pozdrawiam


w najblizszych dniach bedzie wystawa skamienialosci i kamieni w mojej szkole tj. Liceum plastyczne im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Bedzie tez mozna kupic wyroby jubilerskie.
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#14
Cytat:w najblizszych dniach bedzie wystawa skamienialosci i kamieni w mojej szkole tj. Liceum plastyczne im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Bedzie tez mozna kupic wyroby jubilerskie.

mnie osobiście nie sprawia przyjemności kolekcjonowanie za pomocą kupowania Preferuję uprawianie turystyki poszukiwawczej i prawdziwą satysfakcję mam wtedy, gdy sam znajdę ciekawe okazy Uśmiech
Odpowiedz
#15
Według moich ustaleń kamień pochodzi z ery mezozoicznej albo kenozoicznej. Jest to kamień skał osadowych. Tyle mogę powiedzieć o kamyczku na zdjęciu, więcej bym coś o nim powiedział gdybym go zabaczył.
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości