To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bóg istnieje
Don't...
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Łazarz napisał(a): teorię ewolucji

A wiesz że ją sformułował przed Darwinem człowiek który był Spirytystą? https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfred_Russel_Wallace

A temat jest bardzo ciekawy ponieważ według Spirytyzmu duszę nieśmiertelną posiadają również wszystkie zwierzęta. Dlatego po śmierci spotkamy również duch psów, kotów itp
Odpowiedz
Ale odpowiesz mi, hansel, czy dalej będziesz tylko wklejał linki do różnych cudawianek?
Odpowiedz
Przecież ci odpowiedziałem że wierzę w ewolucję ale uwzględniam jej dmuchawy aspekt ponieważ każde życie biologiczne jest tylko rzeczą wtórną wobec tego duchowego.
Odpowiedz
hansel napisał(a): Przecież ci odpowiedziałem że wierzę w ewolucję

W ewolucję się nie wierzy. To jest fakt.

hansel napisał(a): życie biologiczne jest tylko rzeczą wtórną wobec tego duchowego.

Życie "duchowe" jest wtórne wobec biologicznego. Zobacz co się dzieje z charakterem i świadomością człowieka po lobotomii.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
hansel napisał(a): życie biologiczne jest tylko rzeczą wtórną wobec tego duchowego.

Życie "duchowe" jest wtórne wobec biologicznego. Zobacz co się dzieje z charakterem i świadomością człowieka po lobotomii.

Nie masz raci to nie jest tak że nasze myśli są wytworem naszego mózgu on jest tylko przekaźnikiem pomiędzy duszą a ciałem materialnym. Oczywiście jak uszkodzisz przekaźnik to on potem nie będzie prawidłowo działał.
Odpowiedz
A do czego potrzebne są ciału materialnemu myśli? Co przeszkadza porozumieć się duszom między sobą bez pośrednictwa mózgu?
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
freeman napisał(a): Co przeszkadza porozumieć się duszom między sobą bez pośrednictwa mózgu?

Nic. Dlatego jak najbardziej istnieją takie przypadki. Jak już mówiłem w istnienie telepatii też jak najbardziej wierzę.

freeman napisał(a): A do czego potrzebne są ciału materialnemu myśli?
Do życia
Odpowiedz
hansell napisał(a):
freeman napisał(a): Co przeszkadza porozumieć się duszom między sobą bez pośrednictwa mózgu?

(1) Nic. Dlatego jak najbardziej istnieją takie przypadki. Jak już mówiłem w istnienie telepatii też jak najbardziej wierzę.

freeman napisał(a): A do czego potrzebne są ciału materialnemu myśli?
(2) Do życia

(1) Przypadki? A powinno być to raczej normą, nieprawdaż? Nie musielibysmy gadać, a co za tym idzie nikt nie mógłby nas podsłuchać Uśmiech
(2) "Rząd pisoski działa na szkodę Polski i jej obywateli". Wytłumacz mi, w jaki sposób myśl ta utrzymuje przy życiu moje materialne  ciało? Oczko
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości