To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie są przyczyny ateizmu?
Kiedy pytają chrześcijanina : Dlaczego wierzysz ?
Ten odpowiada : Wiara wynika z wiary.
Kiedy pytają ateistę : Dlaczego nie wierzysz?
Ten analogicznie winien odpowiedzieć: Brak wiary wynika z... braku wiary.


[Obrazek: problem-solved.png]
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):Przyczyną ateizmu jest nieuctwo, syndrom "niedopchnięcia", ukryte homo-niewiadomo oraz brak empatii, wrodzony nihilizm i amoralność.
:rotfl:
Pozdrawiam JG
Odpowiedz
Głupi Jaś napisał(a):O ile wiem problemy emocjonalne nie są chorobą, a leczenie zdrowych nikomu jeszcze na zdrowie nie wyszło.

Problemy emocjonalne, to określenie bardzo szerokie i głębokie. Niektóre takie problemy leczy się farmaceutykami, inne psychologami, a z pozostałymi ludzie radzą sobie sami.
Jednak mój post, to był żart; słaby, ale na poziomie postu paranoida Oczko
[url=https://www.facebook.com/pages/Ewolucja-Nauka-i-Spo%C5%82ecze%C5%84stwo-Mikroblog/272276922924204][/url]
Odpowiedz
Moj post był na wysokim poziomie. Wypraszam sobie!
Proszę wpisywać książki które polecamy! - http://ateista.pl/showthread.php?t=11246
Tutaj proszę zamieszczać krytykę podanych pozycji przez użytkowników do tematu "lista książek - http://ateista.pl/showthread.php?t=11405

"No oczywiście, wszystko powinno być prywatne, wiem, że dla takiego komunisty jak paranoid takie słowa przyprawiają go o palpitację serca :mrgreen:
własność jest rozwiązaniem każdego problemu. a póki co schowam portfel bo nie wiem kiedy mi go ukradniesz :lol2:"
by korsarz <3
Odpowiedz
angelusm napisał(a):Ciekaw jestem z jakich przyczyn wynika Wasz ateizm. Oto moje domysły:
1. Czego nie widziałem ani nie doświadczyłem to nie istnieje. Widzę tu pychę polegającą na przecenianiu możliwości umysłu ludzkiego, na uznaniu, wbrew faktom, swojej wszechwiedzy.
2. Odrzucam Boga bo mówi mi jak mam żyć a to ja mam decydować o wszystkim, np. co jest dobre a co złe, czyli to ja mam być Bogiem dla siebie.
3. Świadomość życia w sposób niezgodny z wolą Boga. Za to co robię czeka mnie kara, której wolałbym uniknąć. Dlatego lepiej uznam, że Boga nie ma, a więc nie ma również kary. Myślenie życzeniowe, które nie jest w stanie zmienić rzeczywistości.
4. Złe doświadczenia z księżmi, katechetkami, itd. Jeżeli oni mówią, że Bóg jest to ja im zrobię na złość i nie będę wierzył w Boga.
5. Generalnie istnienie zła na świecie. Gdyby Bóg istniał nie pozwoliłby na Oświęcim, Hiroszimę, itd. Otóż Bóg dał ludziom wolną wolę i musi ponosić tego konsekwencje, a czynienie zła jest sprzeczne z Jego wolą.

Pewnie jakieś powody jeszcze pominąłem.
pozdrawiam

Niestety mój ateizm nie wynika z żadnej przyczyny wymienionej wyżej
Odpowiedz
Mój ateizm wbrew temu co napisałem stronę wcześniej jest ściśle związany z bogiem.
Tylko jedno z nich może istnieć a jako że boga nie ma to pozostał ateizm.
Odpowiedz
Mój ateizm wynika z faktu, że jest najprostszym rozwiązaniem.
Odpowiedz
Najprostszym rozwiązanie to jest brak wiary w cokolwiek - nawet w istnienie świata
Proszę wpisywać książki które polecamy! - http://ateista.pl/showthread.php?t=11246
Tutaj proszę zamieszczać krytykę podanych pozycji przez użytkowników do tematu "lista książek - http://ateista.pl/showthread.php?t=11405

"No oczywiście, wszystko powinno być prywatne, wiem, że dla takiego komunisty jak paranoid takie słowa przyprawiają go o palpitację serca :mrgreen:
własność jest rozwiązaniem każdego problemu. a póki co schowam portfel bo nie wiem kiedy mi go ukradniesz :lol2:"
by korsarz <3
Odpowiedz
To już nie takie proste, zważywszy na ciągłe bombardowanie zmysłów informacją zgoła przeciwną.
Odpowiedz
paranoid napisał(a):Najprostszym rozwiązanie to jest brak wiary w cokolwiek - nawet w istnienie świata
Świat przestaje istnieć, gdy ciebie już nie ma.
Są teorie, że to tylko konstrukt naszego umysłu.
I można to obronić.
Bez zmysłów pana X (nie może odczuwać żadnym zmysłem), świat dla tegoż nie istnieje, czyż nie?
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
Nonkor - walnąłeś z grubej rury!
Popracuj nad słynnym zdaniem Leibnitza: Dlaczego istnieje raczej coś niż nic?
Jak rozwiążesz - Nobel pewny.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Cytat:Ciekaw jestem z jakich przyczyn wynika Wasz ateizm. Oto moje domysły:
(...)
5. Generalnie istnienie zła na świecie. 

Można wierzyć w boga mimo tego punktu 5, będąc fatalistą.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości