Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ewolucja - film dokumentalny
#21
Cytat: Iblis

Cytat: lucabrasi: A w hameryce jest duzo kreacjonistow bo tam wiekszosc to nieuki

Christian Boehmer Anfinsen
biochemik: 1972 nagroda Nobla w dziedzinie chemii

\"Myślę, że tylko idiota może być ateistą. Musimy przyznać, iż istnieje pewna niepojęta moc czy siła posiadająca nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę, która, po pierwsze, sprawiła, iż cały wszechświat zaistniał.\"

Henry Margenau & Ray Abraham Varghese, eds., \"Cosmos, Bios, Theos: Scientists Reflect on Science, God and the Origin of the Universe, Life and Homo Sapiens\" (LaSalle, IL, USA: Open Court, 1992), str. 139

Hannes Olof Gösta Alfven
fizyk i astrofizyk: 1970 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

\"istnieje stale rosnąca liczba zaobserwowanych faktów, które trudno pogodzić z hipotezą Wielkiego Wybuchu. Establishment Wielkiego Wybuchu bardzo rzadko o nich wspomina, a kiedy nie-wierzący próbują przyciągnąć do nich uwagę potężny establishment odmawia przedyskutowania ich w uczciwy sposób...\"

Hannes Alfven, \"Cosmology: Myth or Science?\" w Journal of Astrophysics and Astronomy 5 (1970), str. 1203

William Phillips
fizyk: 1997 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

\"Bóg dał nam niesamowicie fascynujący świat, który możemy zamieszkiwać i badać.\"

wypowiedź z konferencji w 1997 roku, która miała miejsce po ogłoszeniu Phillipsa laureatem nagrody Nobla w dziedzinie fizyki

Sir Derek Harold Richard Barton
chemik: 1969 nagroda Nobla w dziedzinie chemii

\"Nie ma żadnej niezgodności pomiędzy Nauką a religią... Nauka pokazuje, że Bóg istnieje.\"

Henry Margenau & Ray Abraham Varghese, eds., \"Cosmos, Bios, Theos: Scientists Reflect on Science, God and the Origin of the Universe, Life and Homo Sapiens\" (LaSalle, IL, USA: Open Court, 1992), str. 144

Alexis Carrel
chirurg: 1912 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

\"Najzwyklejszą pychą jest wierzyć, iż jest się w stanie poprawić przyrodę, gdyż przyroda jest dziełem Boga.\"

Alexis Carrel, \"Reflections On Life\" (Hawthorn Books, Inc., New York City, NY, 1952), str. 60

Werner Arber
genetyk i mikrobiolog: 1978 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

\"Chociaż jestem biologiem, muszę przyznać, iż nie rozumiem w jaki sposób powstało życie... Uważam, iż życie zaczyna się dopiero na poziomie funkcjonalnej komórki. Najbardziej prymitywna komórka może wymagać przynajmniej kilkuset różnych specyficznych makromolekuł biologicznych. W jaki sposób takie już dosyć złożone struktury mogły się połączyć pozostaje dla mnie tajemnicą. Możliwość istnienia Stwórcy, Boga, stanowi dla mnie satysfakcjonujące rozwiązanie tego problemu.\"

Henry Margenau & Ray Abraham Varghese, eds., \"Cosmos, Bios, Theos: Scientists Reflect on Science, God and the Origin of the Universe, Life and Homo Sapiens\" (LaSalle, IL, USA: Open Court, 1992), str. 142

Ernst Boris Chain
biochemik: 1945 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

\"Laboratoryjna synteza nawet najprostszej komórki jest po prostu niemożliwa, a wyobrażenie człowieka, że może konkurować z Bogiem jest absurdalne.\" wypowiedź z 1970 roku
\"Postulowanie tego, iż rozwój oraz przetrwanie najlepiej przystosowanych gatunków jest wynikiem wyłącznie przypadkowych mutacji wydaje mi się hipotezą nie opartą na żadnych dowodach i nie dającą się pogodzić z faktami. Te klasyczne ewolucyjne teorie są rażąco nadmiernym uproszczeniem niesamowicie złożonej oraz zawiłej masy faktów, i zadziwia mnie, iż są one połykane tak chętnie i bezkrytycznie, i od tak długiego czasu przez tak wielu naukowców bez jakiegokolwiek pomruku protestu.\"

cytowany w \"Was Darwin Wrong?\", Francis Hitching, LIFE, kwiecień 1982, str. 50

\"Prędzej uwierzyłbym w bajki niż w takie szalone spekulacje. Od lat mówię, że spekulacje na temat pochodzenia życia nie prowadzą do żadnego użytecznego celu, jako że nawet najprostszy żywy system jest o wiele bardziej złożony niż to, co możnaby zrozumieć na poziomie niezmiernie prymitywnej chemii, którą stosują naukowcy w swych próbach wytłumaczenia tego, co niewytłumaczalne i co miało sie wydarzyć miliardy lat temu. Boga nie da się ominąć wymówką opartą na tak naiwnym myśleniu.\"

cytowany w Ronald W. Clark, \"The Life of Ernst Chain (London: Weidenfield & Nicolson, 1985), str. 147-148

Arthur Holy Compton
fizyk: 1927 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

\"Jeżeli chodzi o mnie, wiara zaczyna się wraz z uzmysłowieniem sobie faktu, iż wyższa inteligencja doprowadziła do powstania wszechświata i stworzyła człowieka. Nie jest mi trudno mieć tę wiarę, gdyż niezaprzeczalnym jest fakt, iż tam gdzie jest plan istnieje inteligencja - uporządkowany, rozwijający się wszechświat świadczy o prawdzie najbardziej majestatycznego stwierdzenia jakie kiedykolwiek wypowiedziano - \'Na początku Bóg\'.\"

\"Chicago Daily News\" z 12 kwietnia 1936

Dennis Gabor
fizyk: 1971 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

\"Po prostu nie potrafię uwierzyć, że wszystko rozwinęło się poprzez przypadkowe mutacje...\"

Edward F. Blick \"Special Creation vs. Evolution\" (Hearthstone Publishing, Ltd., 1995, ISBN: 1879366657)
Scott M. Huse \"The Collapse of Evolution\" (Baker Book House: Grand Rapids ,1987)

Stephen William Hawking
astrofizyk teoretyczny i kosmolog, jeden z najznakomitszych współcześnie żyjących uczonych zwany Einsteinem naszych czasów

\"Przeciwności, które musiałyby zostać pokonane, aby wszechświat taki jak nasz mógł wyłonić się z czegoś takiego jak Wielki Wybuch są niesamowicie olbrzymie. Uważam, że kiedykolwiek zaczynamy omawiać początki wszechświata dochodzimy do czysto religijnych wniosków.\"

Kitty Ferguson, \"Stephen Hawking: Quest for a Theory of Everything\" (1991), str. 93

Robert Andrews Millikan
fizyk: 1923 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

\"Żałosną rzeczą jest to, iż mamy naukowców, którzy usiłują udowodnić ewolucję, której żaden naukowiec nigdy nie będzie w stanie udowodnić.\"

\"Nashville Banner\" z 7 sierpnia 1925

Jacques Lucien Monod
biochemik: 1965 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

\"Rozwój systemu metabolicznego, który, w miarę jak pierwotna zupa stawała się coraz rzadsza, musiał \'nauczyć się\' dysponowania chemicznym potencjałem i syntezy części składowych komórki, stwarza Herkulesowe problemy. Tak też jest w przypadku pojawienia się selektywności przepuszczalnej membrany, bez której nie może być mowy o jakiejkolwiek prawdziwej komórce. Jednakże głównym problemem jest pochodzenie kodu genetycznego oraz jego mechanizmu translacyjnego. W rzeczy samej, zamiast nazywać to problemem powinniśmy raczej określić to mianem zagadki. Kod jest bezużyteczny, jeżeli nie zostanie odkodowany. Mechanizm translacyjny współczesnej komórki złożony jest z co najmniej pięćdziesięciu makromolekularnych składników, które same są zakodowane w DNA: kod nie może zostać poddany translacji inaczej niż przez produkty translacji. Jest to współczesne wyrażenie dawnego omne vivum ex ovo [wszystko co żyje, (powstaje) z jaja]. Kiedy i jak to koło zostało zamknięte? Jest to niewiarygodnie trudne do wyobrażenia.\"

Jacques Monod, \"Chance and Necessity: An Essay on the Natural Philosophy of Modern Biology\" (1971)
wydanie angielskie Penguin Books: London, 1997, reprint, str. 142-143
polski tytuł \"Przypadek i konieczność. Esej o filozofii biologii współczesnej\"

Max Karl Ernst Planck
fizyk: 1918 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

\"Ktokolwiek, kto był poważnie zaangażowany w pracę naukową jakiegokolwiek rodzaju uświadamia sobie, iż nad wejściem bram świątyni nauki wypisane są słowa: Musicie mieć wiarę. Jest to cecha, bez której naukowiec nie może się obejść.\"

Max Planck \"Where is Science Going?\"
także w J. De Vries, \"Essential of Physical Science\", Wm.B.Eerdmans Pub.Co., Grand Rapids, SD (1958), str. 15

Ilya Prigogine
chemik: 1977 nagroda Nobla w dziedzinie chemii

\"Prawdopodobieństwo tego, iż przy zwykłych temperaturach makroskopiczna ilość molekuł zostaje zgromadzona dając początek wysoce zorganizowanym strukturom oraz skoordynowanym funkcjom charakteryzującym żywe organizmy jest absurdalnie małe. Idea spontanicznego pochodzenia życia w swej obecnej formie jest więc wysoce nieprawdopodobna, nawet na skalę miliardów lat, podczas których nastąpiła prebiotyczna ewolucja.\"

Physics Today, Vol.25, str. 28

Arthur Leonard Schawlow
fizyk: 1981 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

\"Wydaje mi się, że będąc skonfrontowani z cudami życia i wszechświata, należy zadać sobie pytanie dlaczego, a nie po prostu jak. Jedyne możliwe odpowiedzi są religijne... Znajduję potrzebę Boga we wszechświecie i swoim własnym życiu... Mamy szczęście, że mamy Biblię a szczególnie Nowy Testament, który mówi nam tak wiele o Bogu w szeroko dostępnych ludzkich kategoriach.\"

Henry Margenau & Ray Abraham Varghese, eds., \"Cosmos, Bios, Theos: Scientists Reflect on Science, God and the Origin of the Universe, Life and Homo Sapiens\" (LaSalle, IL, USA: Open Court, 1992), str. 105, 107

Albert Szent-Györgyi von Nagyrapolt
biochemik: 1937 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

\"Większość reakcji biologicznych to reakcje łańcuchowe. Aby móc wzajemnie oddziaływać na siebie w łańcuchu, te dokładnie zbudowane molekuły muszą być do siebie idealnie dopasowane, tak jak koła zębate w szwajcarskim zegarku. Skoro jednak tak to wygląda, więc jak taki system może się w ogóle rozwinąć? Bo jeżeli którekolwiek z poszczególnych kół zębatych w tym łańcuchu zostanie zmienione, wtedy cały system musi po prostu stać się niezdatnym do działania. Twierdzenie, iż można go ulepszyć poprzez przypadkową mutację jednego ogniwa... [jest] jak twierdzenie, że mógłbyś ulepszyć szwajcarski zegarek rzucając nim o ziemię i zginając w ten sposób jedno z jego kół lub osi. Aby uzyskać lepszy zegarek, wszystkie koła muszą zostać zmienione jednocześnie, żeby znowu dobrze do siebie pasowały... Wszystko to musiało być rozwinięte jednocześnie, co, jako przypadkowa mutacja, ma prawdopodobieństwo zero.\"

Albert Szent-Györgyi \"Drive in Living Matter to Perfect Itself\", Synthesis I, Vol. 1, No. 1 (1977), str. 18-19

Charles Hard Townes
fizyk: 1964 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

\"Im więcej wiemy o kosmosie i ewolucyjnej biologii, tym bardziej wydają się one niewytłumaczalne bez jakiegoś aspektu [inteligentnego] projektu. A w moim przypadku jest to natchnieniem dla wiary.\"

Greg Easterbrook \"Of lasers and prayer\" w Science, Vol. 277, 15 sierpnia 1997

Harold Clayton Urey
chemik: 1934 nagroda Nobla w dziedzinie chemii

\"My wszyscy, którzy badamy pochodzenie życia odkrywamy, iż im bardziej się w nie zagłębiamy tym bardziej odczuwamy, że jest ono aż nadto złożone, by mogło wyewoluować w jakimkolwiek miejscu.\"

z wywiadu w \"Christian Science Monitor\" z 4 stycznia 1962

Paweł z Tarsu

apostoł: najpopularniejszy pisarz chrześcijański od ostatnich 2000 lat \"To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy.\"list do Rzymian 1:19-20

Odpowiedz
#22
Zgadza się Warrior
Ewolucjoniści również niesprawdzają się w ufologii i kryptozoologii.
Odpowiedz
#23
Witam ponownie.

Wszyscy wymienieni naukowcy to zapewne specjaliści w swoich dziedzinach. Mogą mieć własne poglądy na temat ewolucji. To w końcu także ludzie. Inni ludzie, specjaliści w dziedzinie psychologii, znają natomiast mechanizmy nimi kierujące.
Jak przeczytałem m.in. we wrzesniowym numerze Charakterów:
\"W człowieku głeboko zakorzeniona jest potrzeba nadawania sensu przyczynowo-skutkowego wszystkim wydarzeniom\"...
\"Mamy potrzebę poszukiwania jakiejś przyczyny wszystkiego co widzimy i słyszymy - nawet tam gdzie jej nie ma\".
\"Zależność przyczynowa ma charakter subiektywny, a nasz umysł wytwarza ją po to, by nadać sens obserwacji. Przyczynowość jest jedynie wytworem naszej wyobraźni i nie ma logicznej konieczności łączenia przyczyny ze skutkiem\".
Autorka jest doktorantką Katedry Psychologii Eksperymentalnej KUL!?!

Tak BTW: wygląda na to, że ci, którzy nie mają takiej potrzeby to w większości ateiści ;-) W kazdym razie ja takiej potrzeby nie mam.
egoista
Odpowiedz
#24
Problem sprowadza się do tego w jaki sposób powstał człowiek.
Nauka (ewolucjoniści) opisują jak mogło dojść do powstania organizmu żywego na ziemi (gazy,aminokwasy,DNA...).
Kreacjoniści tylko mówią: bóg wziął kupę gliny,ulepił człowieka i tchnął w niego życie.Takie tłumaczenie jest dobre dla przedszkolaków ale nie dla dorosłych ludzi,którzy potrafią myśleć.
Ja chciałbym dokładniej wiedzieć co się działo z tą materią martwą (w skład gliny wchodzą też związki chemiczne)?.Jakie procesy zachodziły w trakcie tchnienia boskiego?, co to było to tchnięcie ?
Chyba kreacjoniści mogą też poruszyć głowami i odpowiedzieć na te pytania. W jaki sposób glina (kwarc,iły,tlenki żelaza itp.) przekształciły się w żywą tkankę.
Ewolucjoniści oraz naukowcy przynajmniej starają się na takie pytania odpowiedzić.
Nie wystarczy odpowiedzieć:\"tak jest napisane w biblii i basta!!\"
Taka odpowiedź świadczyłaby o ograniczeniu umysłowym mówiącego te słowa, bo jak inaczej można taką odpowiedź zinterpretować.
Być może gdy usłyszymy odpowiedzi kreacjonistów na powyższe pytania stwierdzimy,że kreacjoniści i ewolucjoniści nie należą do przeciwnych obozów.[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 10 21 2005 o godzinie 15:36
[/sub]
wiara to wygoda - myślenie to wysiłek (Ludwig Marcuse 1894-1971)
Odpowiedz
#25
To bardzo możliwe. Zdarzały się już takie przypadki. Sam słyszłem tłumaczenie kreacjonistów, którzy właściwie to zgadzali się z teorią ewolucji co do joty, tylko twierdzili, że wielki wybuch powstał z boskiej inicjatywy, a święte pisma nalezy traktowac jako przenośnię, literacki opis.
Problem w tym, że oni zawsze będą postępowac w ten sam sposób. Jeśli wyjaśnimy co było wczesniej, ale coś pozostanie niewyjaśnione sprytnie cofną w czasie boską ingerencję ;-)
egoista
Odpowiedz
#26
Cytat:lucabrasi: A w hameryce jest duzo kreacjonistow bo tam wiekszosc to nieuki

W hameryce rowniez Sad Najwyzszy zabronil nauczania kreacjonizmu w szkolach panstwowych. Ostatnio czytalem rowniez ze zaskarzono szkole ktora probowala nauczac tzw intelligent design jako alternatywy dla ewolucjonizmu.

Co w niczym nie podwaza twojego stwierdzenia lucabrasi. Jednakze to co dodalem wskazuje tez ze jest tam tez troche ludzi inteligientnych.

Do warrior

nie znam wszystkich z twojej listy ale akurat Hawking jest moja ulubiona postacia i zapewniam cie ze nie jest on osoba religijna w twoim rozumieniu. Jesli pozostale cytaty rownie dobrze oddaja prawde o przekonaniach osob je wypowiadajacych to mozna smialo przyjac ze jest to zwykly stek klamstw ktorego tworca mial nadzieje ze czytajacy nic nie wie na temat cytowanych osob.
Hawking twierdzi za Einsteinem ze nie wierzy w osobowego boga (ciekawe warrior czy wiesz co to oznacza) jednoczesnie twierdzi tez ze religijnosc jest odmiana psychozy. Jedno jest pewne jesli Hawking nie jest ateista to bardzo mu do tego blisko.
"Wyznanie wiary takie ładne,
A czyny wiernych tak szkaradne."
Odpowiedz
#27
Cytat:\"Przeciwności, które musiałyby zostać pokonane, aby wszechświat taki jak nasz mógł wyłonić się z czegoś takiego jak Wielki Wybuch są niesamowicie olbrzymie. Uważam, że kiedykolwiek zaczynamy omawiać początki wszechświata dochodzimy do czysto religijnych wniosków.\"
Ateiści a tacy religijni. Zupełnie jak katolicy w trójcę świętą, wierzycie w wielki wybuch. Oczywiste jest, że Warrior to zdanie zrozumiał opacznie, ale ateiści... wstyd.

Ewidentnie Hawking w tym stwierdzeniu pokazuje, że wielki wybuch to tyko teoria, której nie da się przy obecnym stanie wiedzy potwierdzić, a rozważania o wielkim wybuchu i jego właściwościach są równie religijne co rozważania teologiczne.
Odpowiedz
#28
I nalezy o tym pamiętać, bo niektórzy chyba uznają ją za fakt? Tymczasem to jedna z najmocniejszych obecnie teorii, ale jednak tylko teoria. To jednak nie potwierdza w żaden sposób istnienia bóstw. Niewiedza, nie może być dowodem.
egoista
Odpowiedz
#29
Cytat: zeus24
„w takim świecie warto uświadomić sobie, że gdzieś jest człowiek, który żyje na kredyt u Pana Boga, w którego nie wierzy; człowiek, który ma gigantyczny rozum i niemal całkowicie zniszczone przez chorobę ciało, i który pięknie pisze o tym, jak poszukuje uniwersalnej teorii, tłumaczącej świat.”

No rzeczywiście nie wierzy w Boga, trochę się rozpędziłem. Więc wykreślamy Hawkinga z mojej listyJęzyk
A na jego miejsce wstawiam nowych:
Jarosław Zabiełło, Hugh Ross, John D. Morris, Henry M. Morris, David J. Tyler, Carl Wieland, D. Russell Humphreys, John Woodmorappe, Nancy Pearcey, Steven A. Austin

A co do pozostałych bez zarzutów, no chyba że mi pomożesz jeszcze wykryć jakiś błąd Zeus 24, jak oczywiście znajdziesz- powodzenia w syzyfowej pracy
Odpowiedz
#30
Warrior
Dlaczego starasz się dyskredytować naukowców tym, że wierzą w jakieś duchy, czy jak to tam się nazywa. Oni mają znać się na swoich dziedzinych. W innych mogą być laikami.
Odpowiedz
#31
http://pl.wikipedia.org/wiki/Latający_Potwór_Spagetti
http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_inte...o_spadania

Co wy na to :lol2: Pierwszy to polew, a drugi mnie przeraża bo jestem fizykiem.Martwi to nie mniej niż te debile od kreacjonizmu. [sub]
Post był edytowany przez autora dnia 10 27 2005 o godzinie 13:43
[/sub]
Odpowiedz
#32
Cytat:Deymos: http://pl.wikipedia.org/wiki/Latający_Potwór_Spagetti
http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_inte...o_spadania

Co wy na to :lol2: Pierwszy to polew, a drugi mnie przeraża bo jestem fizykiem.Martwi to nie mniej niż te debile od kreacjonizmu.

e co chcesz, jedno i drugie to przeciez jawna kpina z kreacjonizmu Uśmiech bardzo fajna zreszta.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#33
Cytat: e co chcesz, jedno i drugie to przeciez jawna kpina z kreacjonizmu bardzo fajna zreszta.

To drugie nie jest kpiną oni naprawdę tak myślą i to jest martwiące. To pierwsze to odwrotnie , naprawdę jest jawną kpiną z kreacjonistów.
Pozdro
Odpowiedz
#34
Cytat:Deymos: To drugie nie jest kpiną oni naprawdę tak myślą i to jest martwiące. To pierwsze to odwrotnie , naprawdę jest jawną kpiną z kreacjonistów.
Pozdro

\"Teoria Inteligentnego Spadania (ang. Intelligent Falling, IF) jest SATYRYCZNĄ odpowiedzią na debatę na temat teorii ewolucji i teorii inteligentnego projektu.\"

oj panie fizyku Oczko

Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#35
Cytat: zeus24: Jesli pozostale cytaty rownie dobrze oddaja prawde o przekonaniach osob je wypowiadajacych to mozna smialo przyjac ze jest to zwykly stek klamstw ktorego tworca mial nadzieje ze czytajacy nic nie wie na temat cytowanych osob.

Nie oskarżaj innych gdy sam jesteś winny...
----

Jeszcze dorzucę kilku krea. rezerwowych do mojej listy, bo straciłem niezłego fizyka:wink:

Kreacjoniści - Baptyści:

Jimmy Carter – „były prezydent Stanów Zjednoczonych, aktualnie działający na rzecz światowego pokoju”;

Dr Martin Luther King, Jr. – „działacz na rzecz obrony praw człowieka, laureat pokojowej nagrody Nobla”;

„Nauczyliśmy się fruwać jak ptaki, pływać jak ryby, ale nie nauczyliśmy się żyć jak bracia.”
We have learned to fly the air like birds and swim the sea like fish, but we have not learned the simple art of living together as brothers.
„Miłość to jedyna siła, która zmienia wroga w przyjaciela.”
„Mam takie marzenie, że pewnego dnia czworo moich małych dzieci będzie żyło w społeczeństwie, które nie będzie ich osądzało wedle koloru skóry, lecz wedle ich charakterów.”
I have a dream that my four little children will one day live in a nation where they will not be judged by the color of their skin but by the content of their character.
Wygłoszone 28 sierpnia 1963 podczas wiecu w Waszyngtonie

http://republika.pl/blacksoul/mlkingjr.html ( na dole stronki jest mp3- „I HAVE A DREAM”Oczko

BILLY GRAHAM – „najbardziej popularny i ceniony ewangelista międzynarodowy XX wieku”;
http://www.sermonindex.net/modules/mydow...hp?cid=118 (mp3)
http://www.time.com/time/covers/0,16641,...15,00.html (fotka)
http://www.billygraham.org/SH_StepsToPeace.asp (mp3 - kliknijcie na obrazek)


Josh McDowell – „uznany autorytet na polu apologetyki biblijnej, wykładowca i ewangelista, autor ponad 40-tu książek. Josh ostatnio odwiedził Polskę na zaproszenie Ministra Edukacji.”

John Bunyan - XVII- „wieczny klasyk literatury angielskiej”;

J. D. Rockefeller – „przemysłowiec i filantrop”;

Charles Spurgeon – „uważany za jednego z największych kaznodziejów w historii Anglii”;


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości