To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apartament biskupa Paetza w Rzymie
#1
http://wiadomosci.onet.pl/1481603,11,item.html

Z tego, co wiem, to [Jezus] kazał im żyć skromnie :roll:
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#2
Jak na razie to ma rangę pomówienia. Zresztą wydaje mi się, że biskupi rzymskokatoliccy nie muszą być mnichami... Z mojego punktu widzenia, niech żyje jak chce. Jego strata. Jak głosił napis na klasztornej ścianie w jednej głupiej komedii "Money won't buy you poverty".
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#3
zefciu napisał(a):Zresztą wydaje mi się, że biskupi rzymskokatoliccy nie muszą być mnichami...

17 Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 18 Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. 19 Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę»6. 20 On Mu rzekł: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości». 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» 22 Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Smutny

edit: heh kurcze strasznie fajna ta nauka. I smutna bardzo.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#4
Cytat: Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg

Argument antytrynitarny :]
Odpowiedz
#5
Wookie napisał(a):Argument antytrynitarny :]

ejtam, przecie wiadomo ze Bog jeden jeno w trzech osobach. Skupcie sie lepiej na istotnej tresci tej nauki Uśmiech Ilu znacie chrzescijan ktorzy sie do niej stosuja? I w ogole jeszcze ta Swiatynia cala, tak jakby Jezus mowil "stawiajcie Panu swemu wielkie, złote swiatynie by oddac mu czesc" o czasy, o obyczaje.

"Istniał tylko jeden chrześcijanin i ten umarł na krzyżu."
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#6
Kilgore Trout napisał(a):Bog jeden jeno w trzech osobach.
Czyli trzech bogów. Religia katolicka to religia politeistyczna, nie mnoteistyczna.
Kilgore Trout napisał(a):sie lepiej na istotnej tresci tej nauki
Oddaj kase i nie miej nic. Jak komuśto pasi to prosze bardzo. Ja pierwszy zprzyjemnościąwezmę kasę i posiadłości od nowonawróconych.
Odpowiedz
#7
Al-Rahim napisał(a):Czyli trzech bogów. Religia katolicka to religia politeistyczna, nie mnoteistyczna.

To jest czepialstwo zwykle. Jakby chrzescijanie mieli fantazje mogliby powiedziec ze ich Bog jest w 100 osobach i dalej bylby jednym Bogiem. To oni ustalaja reguly Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#8
Kilgore Trout napisał(a):ejtam, przecie wiadomo ze Bog jeden jeno w trzech osobach
I co, jedna osoba jest dobra, a druga już nie, bo tylko ta pierwsza jest dobra...??? :roll:

Kilgore Trout napisał(a):To jest czepialstwo zwykle.
Raczej komplement...

Kilgore Trout napisał(a):Jakby chrzescijanie mieli fantazje mogliby powiedziec ze ich Bog jest w 100 osobach i dalej bylby jednym Bogiem.
Im rozleglejszy panteorn tym lepiej!

Kilgore Trout napisał(a):To oni ustalaja reguly
...semiotyczne. :lol2:
Odpowiedz
#9
Czepialstwo. Bicie piany. Do tego w typie ktory latwo wierzacy moze zdyskredytowac.

Ich religia wiec moga sobie ustalac zasady.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#10
Kilgore Trout napisał(a):Ich religia wiec moga sobie ustalac zasady
...semiotyczne :lol2:

Kilgore Trout napisał(a):Czepialstwo. Bicie piany.
Analiza.

Kilgore Trout napisał(a):Do tego w typie ktory latwo wierzacy moze zdyskredytowac.
Symulacja...? 8-)
Odpowiedz
#11
Tym 3:2-5

(2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5) Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?


Kilgore Trout napisał(a):17 Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 18 Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. 19 Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę»6. 20 On Mu rzekł: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości». 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» 22 Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

I to chyba tyle na ten temat. Forumowym katolikom(a także innym odmianom chrześcijaństwa) radze czytać biblię.



Kilgore Trout napisał(a):Ich religia wiec moga sobie ustalac zasady.
I mogą mieć 3 bogów i mówić że mają jednego. Ale to nie zmienia faktu że są politeistami. Mogą tez mieć własną zasadę, i na ziemniaka mówić "monitor". Ale nie zmienia to faktu że jest to ziemniak, a nie monitor.
Odpowiedz
#12
Kilgore Trout napisał(a):17 Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 18 Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. 19 Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę»6. 20 On Mu rzekł: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości». 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» 22 Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Jak znam życie, to na ten fragment już są od dawna jakieś zmyślne interpretacje, z których pewnie wynika, że to jest wszystko przenośnia i tylko głupcy odbierają to dosłownie.
Tak się dzieje z każdym niewygodnym fragmentem Biblii- jest tak przekręcany przez kler, żeby im pasował i był dopasowany do nowej rzeczywistości. Bo to nie chrześcijanie dostosowują się do Bilbii, tylko Biblia jest dostosowywana do nich.


p.s. Swoją drogą, gdyby ten fragment rozumieć dosłownie, to na ziemskim globie chrześcijanie stanowią może 0,001% populacji. Bo jeśli ktoś nie stosuje się do zaleceń słowa bożego (notorycznie je łamie i ma je w dupie) nie może nazywać siebie chrześcijaninem.
charm is deceptive
beauty is fleeting

http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4
Odpowiedz
#13
Cytat:Forumowym katolikom(a także innym odmianom chrześcijaństwa) radze czytać biblię.
I tu widać, że nie zdajesz sobie sprawy, że nauka KK opiera się na Tradycji (nauczanie swiętych) i na Biblii (w tej właśnie kolejności). Ten kto opiera się na Biblii (nie odprawia świąt tam nieopisanych itp). nazywa się ewangelik albo inny protestant i jest heretykiem Duży uśmiech
Zaglądali mi do toreb, zaglądali do waliz, do dupy nie zajrzeli, a tam miałem socjalizm.

Bohdan Smoleń ®
Odpowiedz
#14
Kilgore Trout napisał(a):Al-Rahim napisał:
Czyli trzech bogów. Religia katolicka to religia politeistyczna, nie mnoteistyczna.


To jest czepialstwo zwykle. Jakby chrzescijanie mieli fantazje mogliby powiedziec ze ich Bog jest w 100 osobach i dalej bylby jednym Bogiem. To oni ustalaja reguly
:lol2: :lol2: :lol2:
bóg jako
KOMISJA!!!!!!!

Odpowiedz
#15
quasar napisał(a):I tu widać, że nie zdajesz sobie sprawy, że nauka KK opiera się na Tradycji (nauczanie swiętych) i na Biblii (w tej właśnie kolejności). Ten kto opiera się na Biblii (nie odprawia świąt tam nieopisanych itp). nazywa się ewangelik albo inny protestant i jest heretykiem Duży uśmiech

Takich czasow dozylismy. Kto by naprawde podazal za Chrystusem doczekalby sie ze strony katolikow nie uznania a spotkal raczej z potepieniem. W glowe by sie popukali, idiota, majatek rozdaje, policzek nadstawia... Smutny

Cytat: Jak znam życie, to na ten fragment już są od dawna jakieś zmyślne interpretacje, z których pewnie wynika, że to jest wszystko przenośnia i tylko głupcy odbierają to dosłownie.
Tak się dzieje z każdym niewygodnym fragmentem Biblii- jest tak przekręcany przez kler, żeby im pasował i był dopasowany do nowej rzeczywistości. Bo to nie chrześcijanie dostosowują się do Bilbii, tylko Biblia jest dostosowywana do nich.

Prawda. Pamietam oburzenie moich grupowych katoliczek (filologia polska wiec same baby dokola) gdy omawialismy ten fragment na jakis zajeciach przy okazji czegostam. Byly wlasnie wrecz oburzone ze ktos im przytacza slowa ich pisma swietego... No i oczywiscie wyszlo ze "przeciez czasy sie zmienily, teraz jest inaczej a tu chodzi o duchowe oddanie" Smutny

Cytat: bóg jako
KOMISJA!!!!!!!

e no przesz wiadomo ze religia to sprawa abstrakcji, kazda grupa wyznawcow moze sobie ustalac takie abstrakcje jakie im sie podoba. Mozna nawet stwierdzic ze jest 10 Bogow w jednej osobie i co z tym mozna zrobic? Ano nic Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#16
Cytat:przecie wiadomo ze Bog jeden jeno w trzech osobach

Ale w takim razie Jezus powinien mówić o sobie jako o Bogu prawda? :]
Odpowiedz
#17
Wookie napisał(a):Ale w takim razie Jezus powinien mówić o sobie jako o Bogu prawda? :]

Ale wtedy akurat byl czlowiekiem... i... dobra, nie mieszajcie mnie w teologiczne dyspusty Język Oczko

Wpadlem na super pomysl. Nakrece film "Jezus Chrystus - prawdziwa historia" i bedzie to dramat patologiczny o szalonej kobiecie ktora psychicznie terroryzuje meza i cale swoje otoczenie swa choroba, rodzi dziecko i wmawia mu ze jest synem Boga... Wyobrazcie sobie, zawsze jak patrzymy na jakies ikony, obrazki narodzin Chrystusa to wszyscy sa czysci, piekni, usmiechnieci ze ojeju a tymczasem przeciez jakie to byly czasy, wokol byl brod, smrod, ubostwo a tez nie wydaje mi sie by jakas prosta wiesniaczka byla specjalnie inteligentna...

Fak, to bedzie przeboj.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#18
Kilgore Trout napisał(a):Wpadlem na super pomysl. Nakrece film "Jezus Chrystus - prawdziwa historia" i bedzie to dramat patologiczny o szalonej kobiecie ktora psychicznie terroryzuje meza i cale swoje otoczenie swa choroba, rodzi dziecko i wmawia mu ze jest synem Boga... Wyobrazcie sobie, zawsze jak patrzymy na jakies ikony, obrazki narodzin Chrystusa to wszyscy sa czysci, piekni, usmiechnieci ze ojeju a tymczasem przeciez jakie to byly czasy, wokol byl brod, smrod, ubostwo a tez nie wydaje mi sie by jakas prosta wiesniaczka byla specjalnie inteligentna...
Najzabawniejsze jest to, że to jedna z bardziej wiarygodnych wersji wydarzeń...
Odpowiedz
#19
Kilgore Trout napisał(a):Mozna nawet stwierdzic ze jest 10 Bogow w jednej osobie i co z tym mozna zrobic?
Żeby to się dało stwierdzić, to jeszcze O.K. Ale jak się nie da ty chyba uczciwe, żeby sobie każdy mógł wybrać z tego szamba to co chce. Ja z Al-Rahimem na przykład wybieramy tych dziesięciu i się śmiejemy z tego jednego bo on ni w pięć ni w dziesięć do nich pasuje. Kto inny może wybrać jednego ale wtedy 10 to absórd. A największym absórdem jest równoprawność obu stanowisk.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości