Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbrodnie komunizmu - wydzielony z ABW, MSWiA Witamy
no i... miałam Cię Athei, za porządnego chłopa.... a wylazł z Ciebie Pinochet, Franco albo inny sq...syn.
Przykro mi....

http://legaba.6te.net/zsrr/HTML/wojna03.htm
http://legaba.6te.net/zsrr/HTML/wojna07.htm

i to... NIE PRZEJDZIESZ!
PÓŁ WIEKU... ALE DZIŚ W HISZPANII RZĄDZI TOWARZYSZ ZAPATERO!
On jest dla mnie towarzyszem.... dla mnie, ja mam prawo nazywać go towarzyszem!
http://legaba.6te.net/hiszpania/HTML/anon_gn1201.htm

A Ty Athei módl się do swojegoi boga... do lioberała Balcerka.... gratuluję wyboru!
"Jesteśmy biedni, ale wolni"; "Ja głosuję na komunistów" (z "Pokemon")
Odpowiedz
Znasz te obrazki, abangel666, prawda ? Do tego (i nie tylko) doprowadzil Twoj ukochany ustroj.
[Obrazek: Dziecko.jpg]
[Obrazek: 250px-Ucrania9.jpg]
[Obrazek: famine_stamp3.jpg]

http://www.ukrainiangenocide.com

Dla nas, Europejczyków początku XXI w., złowrogie widmo klęski głodu na skalę masową praktycznie nie istnieje. Trudno więc nam zrozumieć, jak mogło do tego dojść na początku lat 30-tych ubiegłego wieku w jednym z najbardziej urodzajnych regionów świata - czarnoziemnej Ukrainie.
Klęska głodu na Ukrainie nie była bynajmniej spowodowana zmianami klimatycznymi, nieurodzajem, czy innymi tego typu przyczynami. Spowodowali ją ludzie władzy w ówczesnym Związku Radzieckim, kierując się obłędną doktryną polityczną. Podstawową zasadą doktryny komunistycznej był przyjęty dogmat o wyższości gospodarki kolektywnej (uspołecznionej), pozostającej pod ścisłą kontrolą państwa, nad gospodarką opartą na własności prywatnej.

Od lutego 1929 r. Komitet Centralny partii bolszewickiej, po podjęciu odpowiedniej uchwały, zamierzał wprowadzić na Ukrainie gospodarkę uspołecznioną tak w przemyśle, jak i w rolnictwie. Kolektywizację w rolnictwie zaczęto z pełnym rozmachem przeprowadzać od początku 1930 r. Miała być przeprowadzana w trzech etapach i ukończona do jesieni 1931 lub wiosny 1932 r. Chłopi - w myśl uchwały o kolektywizacji - mieli "dobrowolnie" wstępować do arteli rolnych (spółdzielni), a ziemia ich gospodarstw miała tworzyć wspólny majątek kołchozów � kolektywnych gospodarstw.

Zamożnych chłopów nazywano "kułakami". Nazwa to pochodzi, od ukraińskiego słowa "kułák" - zaciśnięta do uderzenia pięść, którą mieli bić biedaków pracujących na ich gospodarstwach. Kułacy mieli ulec całkowitej likwidacji jako warstwa społeczna.

Do połowy marca 1930 r. na Ukrainie skolektywizowano już 70% ziemi. To wywołało oczywiście dość energiczny sprzeciw chłopów. Jawne bunty oraz niszczenie własnego mienia, które miało stać się własnością wspólną, były na porządku dziennym. Pogłowie bydła zmniejszyło się o połowę, co oczywiście spowodowało trudności rynkowe. W dostawach do miast zabrakło mięsa, mleka, masła. Wywołało to represje sowieckich władz. Zaczęły się masowe wysiedlenia ludności wiejskiej, zamykanie w obozach (łagrach), rozstrzeliwania. Radykalnie zwiększono rozmiary obowiązujących dostaw produktów rolnych. W 1931 r. chłopom ukraińskim pozostawiono tylko 112 kg zboża na osobę (na rok). W roku następnym zaledwie 83 kg! Konsekwencją tego stał się głód, który objął prawie wszystkie wsie na Ukrainie. W latach 1932-1933, głód stał się normą życia ludności wiejskiej tego nieszczęsnego kraju. Na wschodzie i południu Ukrainy zmarło z głodu ok. 20-25% mieszkańców. W okolicach Charkowa, Kijowa i Połtawy wiele wsi zupełnie opustoszało. Zasiedlono je ponownie, Rosjanami.

Szerzyło się ludożerstwo. Sądy nie przyjmowały tego typu spraw. Koty, psy, żaby, wrony, dżdżownice, stały się mięsnymi racjami żywnościowymi ludzi, jeśli udało się je upolować. Żołędzie uchodziły za delikates. Otręby, chwasty, suszone i świeże liście, trociny - nadawały się do jedzenia, byle tylko napełniły ludzkie żołądki. Nie nadążano z grzebaniem ludzkich szkieletów, powleczonych skórą. Śmiertelność niemowląt dochodziła do 80%. Rodzice masowo popełniali samobójstwa. Pomoc międzynarodowych organizacji humanitarnych nie nadchodziła, bo władze sowieckie jej zabroniły twierdząc, że głód na Ukrainie jest wymysłem burżuazyjnej propagandy.

Relacje świadków, dopiero niedawno opublikowane w Rosji, są tak makabryczne, że nie nadają się tutaj do zacytowania.

Różnie w opracowaniach historycznych ocenia się liczbę ofiar wielkiego głodu na Ukrainie. Niektórzy specjaliści doliczyli się nawet 20 milionów. Najczęściej jednak podaje się liczby 3,5-5 milionów. W oficjalnym sprawozdaniu przeznaczonym dla Stalina, zmarłych z głodu na Ukrainie oszacowano na 3,3-3,5 miliona osób.

Jak na to reagował świat? Bo jednak przecieki informacji o tej tragedii były. Świat pasjonował się igrzyskami olimpijskimi w Los Angeles. Wystawą Światową w Chicago. Dojściem Adolfa Hitlera do władzy w Niemczech. W tym samym czasie miliony ludzi prawie w centrum Europy marło w straszliwych męczarniach głodowej śmierci.

"Gospodi! Ty widisz', ja ustała!
Woskriest' i umirat', i żit!"
(Panie! Ty widzisz, nie mam już sił!
Zmartwychwstawać, umierać i żyć.)
Tymi słowami wiersza Anny Achmatowej - która tak pisała o sobie - można by równie dobrze streścić historię Ukrainy.

Kazimierz Bańburski

Zrodlo: http://www.muzeum.tarnow.pl/wystawy/glod_ukr/glod.html

Skoro nie chce miec nic wspolnego z katolicyzmem i jego ludobojstwem (Ustasze), to tym bardziej nie chce miec NIC wspolnego z ludobojstwem komunistycznym. Tak trudno to pojac ?

--------
Razu pewnego, przyjechal do Polski z gospodarska wizyta tow. Stalin. Tow. Bierut zabral go na przodujaca socjalistycznie polska wies. Wszystko przygotowane, trawa odmalowana, ptaki spiewaja radzieckie piesni, nawet slonce swieci na czerwono. Jada sobie przez wies, ogladaja, Bierut zachwala genialna mysl socjalistyczna.

Nagle ! widza... zebraka ! Stoi przy drodze i prosi o wspomozenie... Widac, ze glodny, obdarty... Tow. Stalin kaze zatrzymac woz. Wychodzi z niego i rzuca do kapelusza zebraka pare rubli. Krzywo przy tym spoglada na zaklopotanego Bieruta... "Noooo, towarzyszu, czyzbyscie nie mowili mi prawdy ?! Znajete wy, jak koncza klamczuszki.... :>" Tow. Bierut caly sino-bialy z emocji....

No ale nic. Za rok - gospodarska rewizyta Tow. Bieruta w Zwiazku Radzieckim.

Wzorowy kolchoz ! Kury gdacza radosne piesni, zboze klania sie przed dostojnymi goscmi... nawet slonce - niczym aureola - oswietla glowe Sloneczka Narodow !

Jada, zwiedzaja. Ach jak pieknie, jak radosnie, widac, ze rozkwita !

Nagle ! widza zabiedzonego chlopa przy stogu siana... chlop niesmialo siega do stogu, wyciaga siano i je.... wolno przezuwa i trwozliwie rozglada sie na boki...

Tow. Bierut, widzac to, jest bardzo zaskoczony... Wprost slowa nie moze wydusic z wrazenia ! No bo jakze to !

Jednak Tow. Stalin nie traci glowy ! Energicznie wysiada z wozu, podchodzi do biedaka, smaga go bolesnie szpicruta po twarzy, znaczac krwawa prege i syczy przez zeby "a co bedziesz zarl skur..synu zima ?!"
Null pointer exception
Odpowiedz
abangel666 napisał(a):On jest dla mnie towarzyszem.... dla mnie, ja mam prawo nazywać go towarzyszem!

abangel666 napisał(a):A Ty Athei módl się do swojegoi boga... do lioberała Balcerka.... gratuluję wyboru!

Ja może jestem jakiś dziwny, ale ja cenię pozytywne aspekty działalności zarówno Zapatero, jak i Balcerowicza. Obu ich uznajęza całkiem porządnie wywiązujacych się ze swoich funkcji facetów, którzy realizują powoli plan naprawy państwa. Balcerowiczw sprawach finansów i gospodarki, Zapatero tworzenia świeckiego, demokratycznego państwa. Obu im mozna wiele zarzucić, ale obaj też (w ogólnym rozrachunku) pomogli swoim państwom.
Odpowiedz
abangel666 napisał(a):/ciach

Może zamiast komunistycznej propagandy wymyśliłabyś jakieś merytoryczne argumenty? Czy temat zbrodni komunizmu wyjątkowo Ci nie leży?
Odpowiedz
marcin.g napisał(a):Może zamiast komunistycznej propagandy wymyśliłabyś jakieś merytoryczne argumenty? Czy temat zbrodni komunizmu wyjątkowo Ci nie leży?
Czy widząc te święte obrazki, które abangel umieszcza w swoich postach nie przychodzi ci coś na myśl? Jak chcesz dyskutować z jej RELIGIĄ?
Zaglądali mi do toreb, zaglądali do waliz, do dupy nie zajrzeli, a tam miałem socjalizm.

Bohdan Smoleń ®
Odpowiedz
marcin.g napisał(a):Może zamiast komunistycznej propagandy wymyśliłabyś jakieś merytoryczne argumenty? Czy temat zbrodni komunizmu wyjątkowo Ci nie leży?

Dziwie się tutejszym pismakom ! Po jaką cholere dyskutujecie z kimś kto ma wyprany przez propagande umysł ? Z takimi ludźmi nie da się polemizować ponieważ na wszystko mają odpowiedź, taką jaką wyczytali w broszurkach czy książkach swoich ideologów. Kurczowo trzymają się hermetycznie dawno obalonych dogmatów, zarzucając innym obłęd. Takich posyłać należy do domu bez klamek nie na fora tolerancji, ponieważ wypowiedzi pani abangel666 nie stanowią żadnej konstruktywnej polemiki czy dyskusji z adwersarzami, jej wypowiedzi po prostu szerzą fanatyzm, ciemnotę propagandową i tak tez należy traktować takie posty. Znamy to już z historii... po co do tego wracać ? Szokuje to kogoś ?

pzdr
Odpowiedz
Athei, zdecyduj się może, mówimy o komuniźmie czy o staliniźmie? Naprawdę nie wiesz, dlaczego Stalin wywołał głód na Ukrainie? Nie kochany.... znam Cię na tyle, że wiem, ze Ty wiesz.... ino manipulujesz.... znaczy się, jeszcze będzie z Ciebie polityk...
"Jesteśmy biedni, ale wolni"; "Ja głosuję na komunistów" (z "Pokemon")
Odpowiedz
abangel666 napisał(a):Athei, zdecyduj się może, mówimy o komuniźmie czy o staliniźmie? Naprawdę nie wiesz, dlaczego Stalin wywołał głód na Ukrainie?

Jakikolwiek by to nie był powód, to nic nie usprawiedliwia ludobójstwa.

PS. komunizmie, czy komuniźmie?
Odpowiedz
Athei Overlord napisał(a):Znasz te obrazki, abangel666, prawda ? Do tego (i nie tylko) doprowadzil Twoj ukochany ustroj.

Dlaczego uważasz,że tylko komunizm mógł doprowadzić do tego co widać na zdjęciach?Nie słyszaleś o umierających z głodu dzieciach w silnie eksploatowanych przez międzynarodowe korporacje krajach trzeciego świata?Uwierz mi, takich fotek można napstrykać do bólu w miejscach nigdy nie tkniętych stopą komunisty...

Co zaś się tyczy Stalina,uważam,że w jakimkolwiek ustroju doszedłby do władzy,byłoby tak samo.Zwłaszcza w okresie,w którym żył.

I jeszcze jedno - podobnych dowcipów opowiadało sie za komuny setki.I wcale nie w głębokiej konspiracji,choć niektórzy opowiadacze takowych do dziś uważają się za bojowników wolności,za kamikaze wręcz...
Odpowiedz
skaranie boskie napisał(a):Uwierz mi, takich fotek można napstrykać do bólu w miejscach nigdy nie tkniętych stopą komunisty...

No i co z tego? Wskaz mi demokratyczny kapitalistyczny kraj gdzie mozna zrobic takie zdjecia? Co, USA? Anglia? Kanada?

edit: owszem, moze i kapitalizm oznacza wyscig szczurow i jest systemem ktory zasadniczo jest bezduszny. Ok, moze nawet kapitalizm przyczynia sie do smierci i cierpienia ludzi.

Ale nadal jest o niebo lepszy niz odgornie zaprowadzony komunizm.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
skaranie boskie napisał(a):Dlaczego uważasz,że tylko komunizm mógł doprowadzić do tego co widać na zdjęciach?Nie słyszaleś o umierających z głodu dzieciach w silnie eksploatowanych przez międzynarodowe korporacje krajach trzeciego świata?Uwierz mi, takich fotek można napstrykać do bólu w miejscach nigdy nie tkniętych stopą komunisty...

Co zaś się tyczy Stalina,uważam,że w jakimkolwiek ustroju doszedłby do władzy,byłoby tak samo.Zwłaszcza w okresie,w którym żył.

I jeszcze jedno - podobnych dowcipów opowiadało sie za komuny setki.I wcale nie w głębokiej konspiracji,choć niektórzy opowiadacze takowych do dziś uważają się za bojowników wolności,za kamikaze wręcz...

1. Kapitalizm to bezpieczeństwo prowadzenia interesów, niska biurokracja, brak koncesji i ograniczeń handlu.

Czy kraje Trzeciego Świata spełniają warunki opisane w pkt. 1 ?

Nie.

Czy kraje Trzeciego Świata są kapitalistyczne ? Nie. Co najwyżej mogę powiedzieć, że chwilami dopuszczają własność prywatną (chwilami - bo kilka dyktatur wspieranych przez ZSRR w latach '70 w Afryce było).

2. Stalin. Czy jakikolwiek dyktator mógłby doprowadzić w kraju rozwiniętym do klęski głodu, gdyby nie mieszał się w gospodarkę ? Choćby prywatnie był największym despotą, jakiego świat widział ? Nie. Bo niby jakim sposobem ? I w zasadzie po co. Głód miał na celu zniszczenie prywatnego rolnictwa Ukrainy, aby go potem odbudować na zasadzie własności wspólnej. Oczywiście były też pomniejsze cele, w rodzaju eliminacji ludności Ukraińskiej, ale nie stanowiły piorytetu.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.

Bitcoin: 15oSR7bYNep3bTtVCh5wuXhQnG6qvDvHWY
Odpowiedz
marcin.g napisał(a):Jakikolwiek by to nie był powód, to nic nie usprawiedliwia ludobójstwa.

Gdybyście ignorowali ''szokujące'' posty przodownika pracy abangel666, dawno zmieniłaby ton i styl pisania.

Kilgore Trout napisał(a):edit: owszem, moze i kapitalizm oznacza wyscig szczurow i jest systemem ktory zasadniczo jest bezduszny. Ok, moze nawet kapitalizm przyczynia sie do smierci i cierpienia ludzi.

Co z tego że jest wyścig szczurów- zawsze był, w komunizmie wyglądało to tak że jedni byli uprzywilejowani drudzy byli gnębieni a do tego wszyscy się na to godzili, kapitalizm mimo bezduszności - zapewnia wszystkim równy start bez jakiegoś zbędnego podziału na klasy, warstwy itp. bzdury, jest jednym z najlepszych jak do tej pory systemów społeczno-ekonomicznych.

pzdr
Odpowiedz
Xenomorph napisał(a):Gdybyście ignorowali ''szokujące'' posty przodownika pracy abangel666, dawno zmieniłaby ton i styl pisania.

Wiem, wiem. Po przeczytaniu jej niektórych postów tutaj i na śfini nabrałem pewnych złudzeń, że dyskusja jest możliwa. Niestety, pomyliłem się.

A tak BTW, to przydałaby się na forum opcja "blokuj", taki odpowiednik Kill File w czytnikach news.
Odpowiedz
Głód na Ukrainie nie był spowodowany działalnością gospodarki centralnie sterowanej tylko źle przeprowadzoną zmianą systemu. Z kolei upadek gospodarki jaka była praktykowana w ZSRR nie może być powodem dla odrzucenia samej idei centralnego zarządzania państwem. Możliwe że gdyby nie zniszczenia spowodowane po II wojnie i niewielkich zmianach funkcjonowałoby to znacznie sprawniej niż kapitalizm.
Jeżeli kapitalizm nie jest zdolny do spełnienia żądań, nieuchronnie wypływających ze zrodzonych przezeń plag, niech ginie. Lew Trocki
Odpowiedz
Centralne zarzadzanie panstwem ? A gdzie wolny rynek ?

Jesli np. znajde nabywce na siedmiokolorowe miotly z korbka i korkociagiem, a centralna wladza uzna, ze jest to zbedne na rynku ? Jak mozna sterowac panstwem (a glownie chodzi przeciez o gospodarke) centralnie ?

Mowilo sie wiele, ze obiektywnych wskaznikow dla socjalizmu dostarcza statystyka. Otoz tak sie sklada, ze jestem statystykiem. Doskonale wiem, jak mozna "sterowac" analiza, aby - zawsze postepujac zgodnie z regulami - wykazac to, co sie chce, nie wykazac zlych tendencji, lub wyraznie je umniejszyc. I to ma byc wiarygodny "arbiter" ?

No to jesli nie nauka, to kto ? Subiektywny sekretarz planista ?

No chyba, ze bedziemy mieli centralnie sterowane panstwo z wolnym rynkiem Oczko
Null pointer exception
Odpowiedz
Cytat:Centralne zarzadzanie panstwem ? A gdzie wolny rynek ?
Ni ma
Cytat:Jesli np. znajde nabywce na siedmiokolorowe miotly z korbka i korkociagiem, a centralna wladza uzna, ze jest to zbedne na rynku ?
Nie znajdziesz nabywcy... miotły nawet nie znajdziesz, a co dopiero siedmiokolorowej z korbką i korkociągiem. Inicjatywa gospodarcza będzie w rękach państwa a nie obywatela. To państwo będzie decydować gdzie i jakie zakłady przemysłowe założyć.

Cytat:Mowilo sie wiele, ze obiektywnych wskaznikow dla socjalizmu dostarcza statystyka.
... a jakie to obiektywne wskaźniki są w kapitaliźmie.
Jeżeli kapitalizm nie jest zdolny do spełnienia żądań, nieuchronnie wypływających ze zrodzonych przezeń plag, niech ginie. Lew Trocki
Odpowiedz
raven napisał(a):... a jakie to obiektywne wskaźniki są w kapitaliźmie.

Pojedz na zachod do roboty jak wielu naszych rodakow i zobaczysz na wlasne oczy jak wyglada zycie w "liberalnej demokracji"... Przestaniesz moze przy okazji wygadywac brednie i zajmowac sie glupotami. Moj znajomy tak mial, lewicowal sobie lewicowal az pojechal do Szkocji, tam przypadkiem trafil na jakis lewacki wiec i zobaczyl bande kretynow ktorzy siedzac w bogatym kraju belkocza o wspanialym komunizmie i jak to cudownie bylo w Polsce za PRL... Tez tacy jestescie, siedzicie sobie w demokratycznym panstwie, macie mozliwosc wypisywania dowolnych bredni, macie mozliwosc swobodnego podrozowania po swiecie, ksztalcenia sie w dowolnym kierunku, zarabiania pieniedzy, kozystania z najnowszych technologii i... dalej zyjecie jakimis idiotyzmami. Oczywiscie tylko na forum, bo do faktycznego budowania nowego ładu w KRLD chociazby jakos sie wam wszystkim nie spieszy...

Matko...
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
raven napisał(a):... a jakie to obiektywne wskaźniki są w kapitaliźmie.

A no takie, że ludzie nie wyjeżdżają za pracą albo lepszym życiem do Korei Północnej czy na Kube, i nie wyjeżdzali do ZSRR. Dziwne, że im bardziej w jakimś kraju grasuje "kapitalistyczny wyzysk", a obywatele biorą udział w tzw. wyścigu szczurów, to tym więcej, znajdzie się chętnych żeby w nim zamieszkać.
Odpowiedz
hehe Killgo nie podniecaj się tak bo jeszcze zrobisz sobie krzywdę. Wrzuć na luz, zapal skręta, podrap się po d... i spróbuj napisać coś jeszcze raz.

Wolnościowiec
Cytat: A no takie, że ludzie nie wyjeżdżają za pracą albo lepszym życiem do Korei Północnej czy na Kube, i nie wyjeżdzali do ZSRR.

Sądzisz oczywiście że gospodarka centralnie sterowana jest wpisana w niedostatek. Na jakiej podstawie. Skąd wiesz że w takim alternatywnym systemie nie byłoby po prostu lepiej. Może wtedy ludzie nie musieliby wyjeżdżać za pracą na zachód.
Odpowiedz
raven napisał(a):Sądzisz oczywiście że gospodarka centralnie sterowana jest wpisana w niedostatek. Na jakiej podstawie.

Brak dynamicznego ustalania wartości wymiennej towarów i tym samym zupełnie nie sprawdzające się utożsamienie wartości z pracą, w efekcie nie wiadomo co produkować ani ile, o opłacalności nie wspominając.

W warunkach braku konkurencji nikt nie jest w stanie stwierdzić, czy pieniądze przeznaczane na inwestycje nie są wyrzucane w błoto. Nie istnieje rachunek zysków i strat.

Brak możliwości samodzielnego wprowadzenia do produkcji nowych przedmiotów, co hamuje innowacyjność. Możliwy jest ograniczony rozwój wyłacznie dziedzin opartych na istniejących teoriach, dla żadnej rewolucji technicznej nie ma miejsca, bo nikt nie da się przekonać, że opłacają się badania. W świecie całkowicie komunistycznym nie wyobrażam sobie, przykładowo, wprowadzenia do użytku komputerów (a po co ludziom komputer ? Wyprodukować więcej telewizorów "lepiej"), telefonii komórkowej itp. Jasno widać to na przykładzie ZSSR, które kopiowało wszystkie technologie cywilne, samodzielnie będąc zdolnym do praktycznie wyłacznie badań nad sektorem zbrojeniowym.

raven napisał(a):Skąd wiesz że w takim alternatywnym systemie nie byłoby po prostu lepiej.

Mises, Rothbard, Hayek, austriacka szkoła ekonomii.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.

Bitcoin: 15oSR7bYNep3bTtVCh5wuXhQnG6qvDvHWY
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości