To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Horoskop
#21
Wy się nabijacie, a facet, który uczył mnie (lol) informatyki w ogólniaku, opisał dokładnie osobowość mojej kumpeli i przewidział jej przyszłość na podstawie układu gwiazd w dniu i godzinie jej urodzenia:mrgreen:
Odpowiedz
#22
Cytat:AknA: Wy się nabijacie, a facet, który uczył mnie (lol) informatyki w ogólniaku, opisał dokładnie osobowość mojej kumpeli i przewidział jej przyszłość na podstawie układu gwiazd w dniu i godzinie jej urodzenia:mrgreen:

Ją też uczył? Oczko
Odpowiedz
#23
Cytat:Iblis: Pewien (amerykański, zdaje się) iluzjonista lubujący się w wykrywaniu oszóstw, przeprowadził test na horoskopach poprzez ich zamianę pomiędzy znakami zodiaku.

Pewnie James Randi Uśmiech
Odpowiedz
#24
Bart
Nie wiem. Nie pamiętam. Nie specjalizuję się w tej tematyce.

Tak na marginesie. W ciągu godziny na świecie rodzi się kilka tysięcy ludzi. Czy ich wszystkich spotyka ten sam horoskopowy los???
Odpowiedz
#25
Cytat:Art: A skąd w astrologii wiadomo jaki wpływ mają planety X i planety Y, na daną osobę? :?:

No i kto mi odpowie? Astrologowie pouciekali... :lol2:
Odpowiedz
#26
Cytat:Tak na marginesie. W ciągu godziny na świecie rodzi się kilka tysięcy ludzi. Czy ich wszystkich spotyka ten sam horoskopowy los???

No pewnie, przecież wybór losów jest ograniczony, a zatem wiele osób spotyka ten sam los Szczęśliwy

Cytat:No i kto mi odpowie? Astrologowie pouciekali...

Tak to jest, gdy argumentów brak Niezdecydowany
Odpowiedz
#27
A wracając do tych gazetowych: czy każdą osoba spod tego znaku zodiaku, np. spotka w tym tygodniu wielką miłość Oczko??? A wogóle to każdy człowiek jest inny, więc na pewno nie ma tylu kombinacji elementów horoskopu, żeby to dopasować do każdego innego człowieka 8-) . :mrgreen:
Odpowiedz
#28
Astrologowie nie pouciekali, tylko nie zagladali na forum. Nie musicie byc az tak negatywnie nastawieni do ludzi o innych poglądach... No ale nie bede was moralizowac.

Postaram sie odpowiedziec na zadane wczesniej pytania.
1. super dokładnego horoskopu raczej nie zrobię, bo nie jestem jeszcze w stanie. Interesuje sie astrologią dopiero od niedawna i na razie moja wiedza jest raczej teoretyczna, a praktycznie to na razie sie ucze. Ale danymi do cwiczen nie pogardze :wink:
2. wpływ planet jest w zasadzie sprawą umowną, ale opartą na tysiącach lat obserwacji. Wiem ze do tego mozna się łatwo \"przyczepic\", szczególnie będąc sceptykiem, ale jak tylko znajde odpowiedni przykład z innych dziedzin, ze nie zawsze wszystko musi byc potwierdzone w laboratorium badawczym, to sie obronię :-)
3.W ciągu całej godziny kosmogram zmienia się i to bardzo! Jeszcze biorąc pod uwage cały swiat! W czasie kazdej minuty Ascendent (znak wschodzący w danam momencie) przesuwa się o ok. 10\'-30\', planety zmieniają więc swoje połozenie w domach. Dlatego nawet bliźnięta urodone w tym samym dniu, ale o różnej godzinie nie są takie same.
Poza tym horoskop nie determinuje losów człowieka a jedynie określa przedyspozycje, no ale wiem że ciężko jest tak szybko przestawic swoje myslenie, jezeli cały czas miało się pojęcie o astrologi jedynie na podstawie gazetowych horoskopów...

Właściwie to jeżeli nie chcecie uznać astrologii za słuszną dziedzinę to nie będę was do tego przekonywac, ale mam nadzieje że może kiedyś się coś zmieni :-)

Pozdrawiam
Odpowiedz
#29
Dobrze, mam tylko jedno pytanie: jaki horoskop miało 30 tysięcy osób w dniu tragedii WTC i jaki 300.000 osób podczas tsunami? Na pewno były to zupełnie różne znaki zodiaku, więc logicznym jest, żę w tych dniach horoskop powinnien wszystkim przewidywać jedno. Zatem proste pytanie, dlaczego nikt tego nie przewidział skoro horoskopy rzekomo coś przewidują?

PS. Te punkty nie udzielają odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie, albo raczej utwierdzają mnie, że jest to zwyczajna zgaduj zgadula:

Cytat:wpływ planet jest w zasadzie sprawą umowną, ale opartą na tysiącach lat obserwacji

Na tej samej zasadzie może obserwować lotto przez okrągły miliard lat i nic to nie da.
Odpowiedz
#30
Amci, prawdę mówiąc zgadłam, który opis jest \'mój\', bo Ryby zawsze podawane są jako ostanie, a chyba nie zmieniałaś kolejnościJęzyk
Poza tym (i tu pyanie do naszej pani astrologUśmiech ) o Rybach zawsze się pisze, że
Cytat:\"Uwielbiają bajki i niesamowite opowieści. Interesują się paranaukami, medycyną niekonwencjonalną i parapsychologią. Sny i wizje potwierdzają ich wyczucie i talent artystyczny. Mają twórczą wyobraźnię.\"

A co, jeśli ja NIE MAM talentu artystycznego, nie lubie bajek, powiesci (no, tylko niektore), jestem racjonalistka i NIE INTERESUJE się parapsychologią itd? NIE JESTEM zamknięta w sobie, NIE MAM trudności w podejmowaniu decyzji itd? Wg horoskopu z wp.pl jestem Rybą z cechami Skorpiona, cokolwiek to znaczy.
Cytat:Trzecia dekada znaku to Ryba z cechami Skorpiona jest najbardziej przebojową przedstawicielką tego znaku. Wrażliwa i uczuciowa, ale nie da sobie w kaszę dmuchać i kiedy wymaga tego sytuacja potrafi walczyć. Staje często w obronie słabszych jest wrażliwa na cierpienie i przejawy niesprawiedliwości.
No, z tym się po części zgodzę.
Wg mnie do mnie najbardziej pasuje horoskop Majów (diament):

Cytat:- w tym znaku spotykamy wyjątkowo różnorodne charaktery, sprzeczne usposobienia, ale nigdy nic spotkamy bezbarwnej i szarej postaci. Niektóre Diamenty mogą poszczycić się niezwykłą pracowitością, nieugiętą wolą i żelazną konsekwencją, lecz większość przedstawicieli tego znaku jest niestabilna, humorzasta i uparta bez względu na to, czy ma rację, czy też się myli.(...)Kobieta Diament przyciąga uwagę mężczyzn swoją urodą, lecz natura pozbawiła ją seksapilu i kokieterii - to typowy kumpel. Ma dość \"siermiężne gusta\", nie interesuje się ciuchami, porcelaną i serwetkami, ucieka od kuchni, sprzątania i haftowania, woli raczej naprawić samochód.(...)Diament nie jest romantyczny i łatwo godzi się z porażką, nie przeżywa rozstania, po prostu idzie dalej swoją drogą. Ten znak lubi ryzyko i sport, w którym można wykazać się siłą i wytrzymałością jak: polowanie, alpinizm, wyścigi motocyklowe czy boks(czy Kung Fu:]:]:]) . Diament jest aktywny, wytrzymały fizycznie, chce zawsze być lepszy i silniejszy.Wybiera zawód, w którym niezbędna jest siła fizyczna i szybkość decyzji.

To jest zaprzeczenie Ryb, prawda?
Cytat:Niektóre Diamenty mogą poszczycić się niezwykłą pracowitością, nieugiętą wolą i żelazną konsekwencją, lecz większość przedstawicieli tego znaku jest niestabilna, humorzasta i uparta bez względu na to, czy ma rację, czy też się myli.
- i to jest właśnie ta \"prawdziwość\" horoskopów, albo jesteś taki, albo taki, ale i tak w czymś musisz do tego opisu pasowaćJęzyk

Więc jak to wytłumaczysz, Daysleeper?Język
So what if you can see the darkest side of me?
Chrześcijanin tańczy, tańczy, tańczy, tańczyDuży uśmiech
Odpowiedz
#31
Pytam się jaki horoskop miało 300 tys. ofiar w dniu tragedii WTC i w dniu każdej innej tragedii jaka się wydarzyła i wydarzy na tym świecie. W dniu każdej tragedii pisze dokładnie te same frazesy. Nie przewiduje absolutnie niczego, ludzie czytają po prostu to co chcą usłyszeć. Żaden horoskop nie może być prawdziwy ponieważ przy 6 mld ludzi jest średnio 6 mld / 12 znaków co daje 500 mln ludzi o jednym znaku zodiaku, czyli 500 mln przeróżnych wariantów, znajdą się oni niemal we wszystkich możliwych sytuacjach jakie mogą spotkać człowieka i nie ma najmniejszej szansy aby te 500 mln ludzi tyczyła się jedna reguła. I przyłączam się do protestu, nie powinien być w dziale pseudonauka tylko w dziale humor.
Odpowiedz
#32
Cytat:.A jak chcesz dowiedzieć się że znam się na tym to podaj datę urodzenia twoją(najlepiej z sekundami) no i jeszcze jak się da miejsce urodzenia to napiszę kto się tobie nie podoba(no może tewż kto się tobie podoba-ale to trudniejsze)

20 listopad 1987 Duży uśmiech około 23 godziny, hej.
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#33
Cytat:.A jak chcesz dowiedzieć się że znam się na tym to podaj datę urodzenia twoją(najlepiej z sekundami) no i jeszcze jak się da miejsce urodzenia to napiszę kto się tobie nie podoba(no może tewż kto się tobie podoba-ale to trudniejsze)

Na tym czyli czym? Znajomość wróżenia to po prostu umiejętne wciskanie kitu i by nabywca był jak najbardziej z owego kitu zadowolony. Musi on być uniwersalny na tyle, żeby się podobał większości przy marginalnym błędzie.

Kto mi się podoba, a kto nie?

To wystarczy by obalić ten mit.

Mój gust zmienia się przez całe życie, nieustannie i bez przerwy. I tyle ile mi się rzeczy (ludzi) podobało bardziej, a teraz podoba mniej, i tyle ile mi się rzeczy (ludzi) podobało mniej, a teraz podoba bardziej, to się najstarszym astrologom :lol2: nie śniło.
Zapewniam, że żadna odpowiedź na pytanie kto mi się podoba, a kto nie, nie może być prawdziwa. Po pierwsze dlatego, że nie ma ludzi, którzy mi się nie podobają, są tylko tacy co mi się podobają mniej lub bardziej.
A po drugie nawet ja nie byłbym w stanie tak po prostu konkretnie stwierdzić kto mi się podoba, podobają mi się bardzo liczne ilości osobników płci żeńskiej i o dziwo nie potrzebuję do tego gwiazd.

A teraz to ja sprawdzę czy się znasz, ale nie na Twoich tylko na moich warunkach. A więc powiem kto mi się podoba, a Ty podasz miejsce i datę moich urodzin co do sekundy? Pasuje? Przyjmujesz wyzwanie? Układ taki sam jak Twój tylko w drugą stronę. Jeśli potrafisz po mojej dacie co do sekundy powiedzieć kto mi się podoba to powinieneś po informacji kto mi się podoba podać moją datę.
No chyba, że nie znasz się na astrologii i się wyrażasz :]
Odpowiedz
#34
Cytat:Często są leniwi tudzież osłabieni a pedanci mogą uważać ich za odrażających.Czyżby się nie zgadzało ?

Nie pytam sie pedantów, co myślą na mój temat Duży uśmiech A poza tym każdy uważa się za leniwego, choć ja istotnie - wybijam się z tłumu. Zważając na to, że we wrześniu miałem 14% frekwencji w szkole, a w pierwszej klasie z powodu nieobecności musiałem zdawać 11 przedmiotów. Pozaz tym, co to za miesiące Język Jakieś raki strzelcy dekady baranów Duży uśmiech No, i w sumie trochę mało, bo ze dwa zdania, i pobieżnie troszkę o mnie się wyraziłeś.
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#35
Cytat:-Do szczegółów potrzebuję jeszcze miejsca urodzenia. Jeżeli chodzi o te znaki to jedynie napiszę że chodzi o osoby urodzone ok 20.7 i 20.11 oraz 12.4 i 12.10 no i te co nie pasują ok 20.2 i 20.8 oraz 12.3 i 12.9np. K Ibisz .

Kraków Język
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#36
czytanie horoskopów z gazet jest bez sensu
przecież każda osoba mimo że urodziła sie w tym samy dniu a nawet roku czy godzinie jest inna, inna osobowość charakter ..

Poprzednio usunąłem posta, tym razem usunąłem tylko link. Próba jego ponownego dodania skończy się uznaniem za śmierciospamera i banem (którego nie ma jeszcze tylko dlatego, że pozostałe posty użytkownika wydają się sensowne). - Fizyk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości