To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego popieram szarą strefę
#1
Za http://www.dobrobyt.vegie.pl

Ano, zamiast wstępu po prostu pojadę po tej złodziejskiej bandzie, zwanej - przez pomyłkę - rządem. Kto czytał książkę, ten wie, czego można się spodziewać.

Dziś, oczywiście, o ZUS. Jak psioczyć, to tylko o ZUSie. Ale może na początek wyjaśnię, dlaczego nie podjąłem legalnej pracy. Otóż nie podjąłem jej, gdyż jestem patriotą. Szanuję moją ojczyznę. Coś, co się w głowie nie mieści socjalistom, wybranym przez nasz cudowny naród to to, że ktoś działający w szarej strefie przysłuży się Ojczyźnie znacznie bardziej, niż pracujący legalnie. A nawet więcej, legalnie pracujący wręcz przyczyni się do kryzysu. Tak to jest w socjalizmie - już za PRL trzymały nas przy życiu drobne biznesy “prywaciarzy”, teraz naród żyje z tego, co wypracowywane jest na czarno.

A jak to się dzieje, że ci “nielegalni” tak cudownie przyczyniają się do dobrobytu? Ano, zaraz wyjaśnię. Na początek może jednak słowem wstępu (dla tych, którzy ksiązki nie czytali), powiem czym jest praca. Otóż praca to wytwarzanie dóbr. Im więcej dóbr się wytwarza, tym większy dobrobyt. Właściciel fabryki, który zarabia miliony, wbrew pozorom znacznie bardziej się do dobrobytu przyczyni, zachowując te pieniądze, niż gdyby mu socjaliści ukradli i rozdali biednym. Dlaczego? Ano dlatego, że on je wyda. Kupi za nie, powiedzmy, dom. Da więc pracę murarzowi, architektowi, ludziom którzy będą nosić cegłówki, człowiekowi który cement na budowę dowiezie, człowiekowi który temu dowożącemu sprzeda samochód dostawczy, fabryce, która samochody dostawcze produkuje… i tak dalej, i tak dalej. Co więce, właściciel fabryki znudzi się tym nowym domem i sprzeda go za bezcen po 3 latach - mamy więc kolejne mieszkanie na rynku.

Czym jest praca dla socjalistów z naszego rządu? Odnoszę wrażenie, że tym, czym jest ona dla Kowalskiego. To takie coś gdzie się idzie, siedzi 8 godzin i dostaje potem kasę. Bo jak inaczej wyjaśnić ten bełkot ministerstwa pracy (przepraszam, ale inaczej tego nie można nazwać), cytuję, “praca to dobro które się każdemu należy”?

Wyjaśniłem już, czym dla mnie jest praca, pora odpowiedzieć na pytanie - czemu niby pracujący na czarno jest takim bohaterem narodowym? Ano z powodu ZUS-u.

Czym jest ZUS? Najprościej rzecz ujmując, jest on wyrzuceniem na śmietnik częsci efektów pracy. Zniszczeniem dobrobytu. Jest to okradanie obywatela (tak, to dzieje się pod przymusem, więc tylko słowo “kradzież” tutaj pasuje), który z tego nie ma praktycznie nic

Nie, nie pomyliłem się - NIC nie macie z płacenia ZUS. Gdyby takie sumy, jakie wam kradną, wpłacać na prywatny fundusz, nie dość że emerytura wynosiła by co najmniej 4000 zł, to jeszcze w spadku zostało by kilkaset tysięcy dla Waszych dzieci.

Dlaczego więc nie zrezygnuje się z obowiązku płacenia ZUS? Bo mamy kretynów u władzy. Prawda, jaka to cudownie logiczne? I tragiczne zarazem. A najgorsze jest to, że część społeczeństwa popiera bycie okradanymi.

Ktoś może zapytać - a czemu niby ten, nie dający się okraść gentleman z szarej strefy, jest taki bohaterski? Do tej pory nic o tym nie było? Jeszcze się nie domyśliliście?

Przyszłe pokolenia nie będą musiały dopłacać do jego emerytury. I za to go szanuję.
Odpowiedz
#2
Znakomity tekst. :]
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#3
Popieram :]
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
#4
Z ZUSem jest taki problem, że płacą składki nie odkładamy pieniędzy na swoją emeryturę, lecz na emerytury obecnych emerytów. To jest chore już u podstaw. Płacę ZUS bo muszę (najniższy na szczęście), lecz odkładam sobie pieniądze na fundusz z myślą o przyszłości. Na ZUS nie liczę ani trochę.
Odpowiedz
#5
Podpisuje sie wszystkimi konczynami + jedna pomocnicza.

30% moich zarobkow idzie w bloto na zus i podatki. 30 pieprzonych procent :!:

Moj ojciec juz sobie wyliczyl, ze chocby zarabial nawet 10 razy tyle i 10 razy tyle odprowadzal na zus i tak nie przekroczy pewnej granicznej kwoty, ktora beda mu wyplacac w ramach emerytury. Dzis zarabia sporo, placi na zus tez sporo, ale otrzyma za to potem GOWNO. Przy dzisiejszych jego zarobkach tamte beda SMIESZNE. A koszty utrzymania mieszkania, samochodu, ZDROWIA (im czlowiek starszy tym wiecej idzie na leczenie !) przeciez nie beda malec !

Pieprze taka solidarnosc w tym chorym kraju i serdecznie pier...le ten socjalistyczny rzad, wybrany przez wychowanych na PZPRowskiej propagandzie HOMO-NIE WIADOMO-SOVIETICUS.
Null pointer exception
Odpowiedz
#6
tomakin napisał(a):Czym jest ZUS?

"ZUS jest instytucją bezpieczną, pewną, tanią i efektywną" - minister Anna Kalata

Oczko
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#7
Kilgore Trout napisał(a):"ZUS jest instytucją bezpieczną, pewną, tanią i efektywną"
To jeden z bardziej powalających oksymoronów, z jakimi miałem styczność.
Odpowiedz
#8
Kiedyś na necie widziałem jakieś wyliczenia z których wynikało, że z każdego 1000 zł dostajemy potem 4 zł (czy jakoś tak)

Odpowiedz
#9
Kilgore Trout napisał(a):"ZUS jest instytucją bezpieczną, pewną, tanią i efektywną" - minister Anna Kalata
Dowcip roku :lol2: :lol2: :lol2:
pieprzona_lumpenliberałka (dawniej Maria z Magdali)
***
Jak to możliwe, że tak wielu ludzi skłonnych jest uwierzyć w istnienie głównego bohatera pewnej bardzo starej, wielotomowej sagi, podczas gdy inne opowieści (czasem równie stare) uznają za mitologię lub literaturę fantastyczną i - jedynie jako zwykli ich miłośnicy - poszukują tylko jego odzwierciedlenia w rzeczywistości?
Odpowiedz
#10
Jak będę kiedyś chcieć sama się utrzymywać bez pomocy rodziców, to nigdy nie zarejestruję się i zawsze będę pracować w szarej strefie. Poza tym do tego czasu wszyscy socjaliści i z lewa i z prawa powinni zdechnąć.
Odpowiedz
#11
Miód dla moich uszu, tomakin Szczęśliwy.
Odpowiedz
#12
Tomakin, piękny tekst :!: Uśmiech

Hmm... a czy jest taka możliwość żeby ten cały zus padł kiedyś? Kiedyśtam na stronie UPRu czytałem koncepcję zlikwidowania tego przybytku szatana, ale hmm... nie zrozumiałem zbytnio... wie ktoś może na ten temat coś więcej i to tak, by wyjaśnić to na chłopski rozum? Oczko

edit

Dzięki! Uśmiech
Odpowiedz
#13
Jacek napisał(a):Tomakin, piękny tekst :!: Uśmiech

Hmm... a czy jest taka możliwość żeby ten cały zus padł kiedyś? Kiedyśtam na stronie UPRu czytałem koncepcję zlikwidowania tego przybytku szatana, ale hmm... nie zrozumiałem zbytnio... wie ktoś może na ten temat coś więcej i to tak, by wyjaśnić to na chłopski rozum? Oczko

Robert Gwiazdowski przewiduje ze juz niedługo ZUS sam padnie
http://biznes.interia.pl/news?inf=819614
http://www.liberalis.pl/ - blog libertariański, zapraszam
Odpowiedz
#14
Pijawka to, to wyjątkowa, fakt, a najgorsze, że już niedługo sam będę musiał się z tym cholerstwem użerać...
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#15
O kurcze, jestescie BOSCY Uśmiech Na forach politycznych, gdzie przerozni "madrzy" sie wypowiadaja, najczesciej juz bedacy w jakis partiach, potrafia walnac takim bledem logicznym, ze czasem plakac sie chce. A tutaj prosze... podoba sie, przeczytali, zrozumieli, heh Duży uśmiech Widac ze madrzy ludzie, ateisci Uśmiech Ostatnio na innym forum politycznym znowu katolicy zaczeli krzyczec z powodu "nieludzkiego" prawa do eutanazji. Tak sie sklada, ze orientuje sie (na tyle, na ile moze sie orientowac ktos, kto nie przezyl), jak potworny moze byc np bol spowodowany przerzutem raka do mozgu - bol, na ktory nie zadziala zaden srodek znieczulajacy. No, ale im "bog dal prawo decydowac", wiec niech chory cierpi.. co ich to, nie ich boli.

Nikt mnie tu nie bedzie bil jak powiem, ze socjalizm i katolicyzm to 2 najwieksze plagi trapiace ludzkosc? Duży uśmiech

Wszyscy przyklasneli, tematu do dyskusji w zasadzie nie ma, wiec wrzucam drugi tekscik. Troche gorszy pewnie stylistycznie, bo w nocy pisany, ale tez w miare ciekawy.
Odpowiedz
#16
tomakin napisał(a):Wszyscy przyklasneli, tematu do dyskusji w zasadzie nie ma, wiec wrzucam drugi tekscik.
Równie dobrze byś zrobił, gdybyś go tutaj wrzucił Uśmiech
pieprzona_lumpenliberałka (dawniej Maria z Magdali)
***
Jak to możliwe, że tak wielu ludzi skłonnych jest uwierzyć w istnienie głównego bohatera pewnej bardzo starej, wielotomowej sagi, podczas gdy inne opowieści (czasem równie stare) uznają za mitologię lub literaturę fantastyczną i - jedynie jako zwykli ich miłośnicy - poszukują tylko jego odzwierciedlenia w rzeczywistości?
Odpowiedz
#17
umm, tutaj to znaczy w tym temacie? Jak o to chodzilo, mod moze przeniesc, jest tuz obok.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości