To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 4.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak doszliście do ateizmu ?
#61
Dlaczego płytkie? Moim zdaniem to doskonały powód, punkt wyjściowy do tego, aby zacząć wątpić. Wszak wciąż nam się wpaja, jaki to ten Bóg dobry i litościwy, jaki kochający i miłosierny. Ojciec przez wielkie "o".
A tu proszę, wszystko wokół temu przeczy.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#62
http://uncyclopedia.org/wiki/Reasons_to_...an_atheist
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#63
No właśnie. Każdy powód jest dobry, żeby sie wyrwać z obłędu.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#64
Al-Rahim napisał(a):
madmaxia napisał(a):Nie mogłam dłużej się zakłamywać i omijać w sercu paskudztw tego świata albo wmawiać sobie, że one mają jakiś ukryty cel. No chyba,że tym celem jest zaspakajanie sadystycznego boga.Nie chcę takiego boga. Później doszła literatura wojenna ... No nie da się wierzyć.
stwierdzie że "boga nie ma bo na świecie dzieją się złe rzeczy", to dość.... płytkie podejście do ateizmu.

Ale ta "płytkość" coś mi "głębiej" uświadomiła.
prosimy zachować ostrożność i nie zbliżać się do krawędzi peronu
Odpowiedz
#65
madmaxia napisał(a):Ale ta "płytkość" coś mi "głębiej" uświadomiła.
no chyba że tak.

Jak ktosd napisał wczesniej, każdy sposób dobry aby rozpocząć dorgę do racjonalizmu.
Odpowiedz
#66
Do wiary nie trzeba dochodzić.Wiara sama do ciebie przychodzi poprzez wychowanie w okresie dzieciństwa.Natomiast do ateizmu trzeba dojść zazwyczaj samemu poprzez własne myślenie,literaturę i dostęp do wiedzy naukowej.Jak ja do tego doszedłem?Od dziecka byłem głęboko wierzącym katolikiem.Wierzyłem w Boga bo wierzyłem.Póżniej zacząłem interesować się różnymi rzeczami(religią,filozofią,psychologią).Na początku trudno mi było uwierzyć w to wszystko o czym się dowiadywałem.Sprzeczności wewnątrz idei boga,historia religii.Wszedłem trochę głębiej w temat.Dużo czytałem i myślałem.Zastanawiałem się nad wszechmiłosiernym bogiem,który pozwala ludziom na wieczne męki w piekle,nad bogami które zawsze były wymyslane przez człowieka.
Dzisiaj jestem ateistą i religia wydaje mi się całkowicie zbędna.
Odpowiedz
#67
Witamy. Uśmiech
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#68
madmaxia napisał: Ale ta "płytkość" coś mi "głębiej" uświadomiła.

Może posadź Boga na ławie oskarżonych? Oczko
Zobacz co przytacza Bóg na swój obronę, otóż powiedział:
„Karze cię twoja złość, smaga cię twoje odstępstwo. Poznaj więc i zobacz, jak złą i gorzką jest rzeczą, że opuściłaś Pana, swojego Boga, i nie ma u ciebie bojaźni przede mną - mówi Wszechmocny, Pan Zastępów.” (Ks. Jeremiasza 2, 19)
I dalej: „Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi... Dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc...” (List do Rzymian 1, 18 i 24).
„Oto ręka Pana nie jest tak krótka, aby nie mogła pomóc, a jego ucho nie jest tak przytępione, aby nie słyszeć. Lecz wasze winy są tym, co was odłączyło od waszego Boga, a wasze grzechy zasłoniły przed wami jego oblicze, tak że nie słyszy.” (Ks. Izajasza 59, 1 i2)
Czy rozumiecie co Bóg chce wam powiedzieć? Czy to jest Jego wina, że ludzie grzech uczynili dewizą swego życia?
Czy za karabinem maszynowym stoi Bóg czy My?
pozdrawiam
Odpowiedz
#69
Warrior napisał(a):„Karze cię twoja złość, smaga cię twoje odstępstwo. Poznaj więc i zobacz, jak złą i gorzką jest rzeczą, że opuściłaś Pana, swojego Boga, i nie ma u ciebie bojaźni przede mną - mówi Wszechmocny, Pan Zastępów.” (Ks. Jeremiasza 2, 19)
Czyli: "Bój się pana boga swego zapomnieć, pamiętaj, że oko Jego patrzy po wsze czasy, a bat Jego smaga wiecznie twe plecy i nie ma przed Nim ucieczki."
Warrior napisał(a):„Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi... Dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc...” (List do Rzymian 1, 18 i 24).
Czyli: "Bój się myśleć i czynić samodzielnie, albowiem tylko ci, którzy wiernie moje przykazania wypełniać będą, od srogiego gniewu mego uchronieni będą."
Warrior napisał(a):„Oto ręka Pana nie jest tak krótka, aby nie mogła pomóc, a jego ucho nie jest tak przytępione, aby nie słyszeć. Lecz wasze winy są tym, co was odłączyło od waszego Boga, a wasze grzechy zasłoniły przed wami jego oblicze, tak że nie słyszy.” (Ks. Izajasza 59, 1 i2)
Czyli: "On widzi, On słyszy, On wie wszystko co robisz. Nie ukryjesz przed Nim nic, więc nawet nie próbuj. A jeżeli tylko odważysz się Go ignorować i będziesz miał Go w d..., to wiedz, że Jego wierni zawsze będą cię gnębić, straszyć Jego potęgą i na swoją stronę ściągać będą, choćby i siłą. Bo więcej ich jest niż gwiazd na niebie, niż ziaren piasku na plaży."
Warrior napisał(a):Czy rozumiecie co Bóg chce wam powiedzieć? Czy to jest Jego wina, że ludzie grzech uczynili dewizą swego życia?
Czy za karabinem maszynowym stoi Bóg czy My?
Rozumiem, że to psychiczny terror skierowany przeciw wszystkim odstępujących od przyjętej normy wiernego baranka. Katolicy mają talent strzelania cytatami z Biblii jak z karabinu (którego stworzył człowiek, ale "pan bóg kule nosi"). Bóg wg Biblii stworzył tak samo grzech jak i człowieka razem z tą spirytualną otoczką, więc nie próbuj wskazać, że to ludzie są winni popełnionego grzechu. Grzechem potocznie nazywane jest wszystko, co sprzeciwia się Jego woli. Niedobrze mi się robi gdy ktoś próbuje wybielać Pismo Św. albo jego autorów.
Odpowiedz
#70
>>Rozumiem, że to psychiczny terror skierowany przeciw wszystkim odstępujących od >>przyjętej normy wiernego baranka.
źle rozumujesz!
>>Katolicy mają talent strzelania cytatami z Biblii jak z karabinu (którego stworzył człowiek, >>ale "pan bóg kule nosi").
"Ateiści" mają skłonność widzenia wszędzie katolików.

>>Bóg wg Biblii stworzył tak samo grzech jak i człowieka razem z tą spirytualną otoczką, więc >>nie próbuj wskazać, że to ludzie są winni popełnionego grzechu.

Grzech został znaleziony „w nim” wiersz ten jednoznacznie stwierdza, skąd wziął się grzech
U szatana odkryto grzech, jednakże został on stworzony jako doskonały. Boga nie można winić za spowodowanie grzechu szatana, jednakże grzech ten miał miejsce w Bożym planie.
Bóg musiał uwzględnić ten grzech w swoim odwiecznym planie, a jednak nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialnosci za popelnienie jakiegokolwiek grzechhu, łącznie z grzechem szatana.

>>Niedobrze mi się robi gdy ktoś próbuje wybielać Pismo Św. albo jego autorów.
Widocznie nie wiesz z czym masz do czynienia.
Odpowiedz
#71
Gdyby Bóg nie wygadywał różnych oczywiastych dla dzisiejszego człowieka bzdur, to oczywiście byłoby łatwiej zaakceptować jakąś formę jego istnienia.
Warrior - przytaczasz "słowa Boga" przytaczając słowa Jeremiasza bądź innych proroków sprzed 2-3 tys. lat. Dlaczego nie ma "słów Boga" sprzed 5 czy 100 lat? Bo już nikt, nawet Ty, w taki numer by nie uwierzył.
Do tego dochodzi jeszcze wiara w istnienie jakiegoś dziwadła - szatana - nie do przełknięcia dla czytelników książek... i czasopism Oczko. Szkoda gadać.
Odpowiedz
#72
Cytat:Grzech został znaleziony „w nim” wiersz ten jednoznacznie stwierdza, skąd wziął się grzech
U szatana odkryto grzech, jednakże został on stworzony jako doskonały. Boga nie można winić za spowodowanie grzechu szatana, jednakże grzech ten miał miejsce w Bożym planie.
najlepiej zrzucic wine na szatana... Uśmiech on sie bronic nie moze. bo nieistnieje.
zaprawde powiadam ci: bredzisz.

Cytat:Widocznie nie wiesz z czym masz do czynienia.
wiemy. z ksiazka. napastliwa, brutalna, oglupiajaca, krwawa i straszna ksiazka.

Cytat:Może posadź Boga na ławie oskarżonych?
wolalbym dokonac na nim egzekucji. o ile byloby mozliwe usmiercic cos, co nigdy nie istnialo.


Cytat:Zobacz co przytacza Bóg na swój obronę, otóż powiedział:
bog powiedzial? komu on to niby powiedzial? nie mnie, nie tobie ani nawet nie papiezowi.

Cytat:Czy za karabinem maszynowym stoi Bóg czy My?
karabin maszynowy tez jest dla ludzi. wszystko zalezy od tego, kto kieruje poczynaniami kaemisty. karabinem maszynowym mozna tez czynic "dobro" (czymkolwiek by ono nie bylo).
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#73
LeonMamon napisał(a):Gdyby Bóg nie wygadywał różnych oczywiastych dla dzisiejszego człowieka bzdur, to oczywiście byłoby łatwiej zaakceptować jakąś formę jego istnienia.
Można wiedzieć jakie bzdury? Uśmiech

Cytat:Warrior - przytaczasz "słowa Boga" przytaczając słowa Jeremiasza bądź innych proroków sprzed 2-3 tys. lat. Dlaczego nie ma "słów Boga" sprzed 5 czy 100 lat?
Ponieważ w końcu przemówił Bóg poprzez swego Syna (Hbr 1,1), i zdanych innych objawień już nie będzie (Ap 22,18). Do tych słów Pisma Swiętego nie można więcej dodać. Już św. Piotr ostrzega w swoim czasie przed „zgubionymi” heretykami (2 P 2,1), którzy wlasnymi naukami prowadzą ludzi na potepienie.
Tyr napisał(a):najlepiej zrzucic wine na szatana... Uśmiech on sie bronic nie moze. bo nieistnieje.
zaprawde powiadam ci: bredzisz.
Bądź łaskaw zauważyć że to "wy" zrzuciliście winę na Boga przy jednoczesnym braku wiedzy.

Cytat:wiemy. z ksiazka. napastliwa, brutalna, oglupiajaca, krwawa i straszna ksiazka.
O tak.. straszna - dla grzeszników którzy nie mają zamiaru odwrócić sie od swojej winy.

Cytat:wolalbym dokonac na nim egzekucji.
Diabeł zapewne też by wolał..- ale za słaby Oczko

Cytat:o ile byloby mozliwe usmiercic cos, co nigdy nie istnialo.
Moje milczenie jest bardzo wymowne Oczko

Cytat:bog powiedzial? komu on to niby powiedzial? nie mnie, nie tobie ani nawet nie papiezowi.
Tak ”powiedział” – dzisiaj czytałeś Słowo Boga Żywego.

Cytat:karabin maszynowy tez jest dla ludzi. wszystko zalezy od tego, kto kieruje poczynaniami kaemisty. karabinem maszynowym mozna tez czynic "dobro" (czymkolwiek by ono nie bylo).
Broń była nawiązaniem do wypowiedzi madmaxia Oczko

”avidal” napisał(a):A tu proszę, wszystko wokół temu przeczy.
Wojny, obozy zagłady, przestępstwa, głód są dowodem istnienia grzechu, dowodem, że cytaty z Biblii są prawdą!
„Wy jednak zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego (Jezusa Chrystusa), i prosiliście o ułaskawienie wam mordercy”(Dzieje Apostolskie 3, 14)
Jest Bóg, który nie przypatruje się bezczynnie, lecz dawno zareagował. Ale pozwolił wam czynić, co Wam się podoba.
Odpowiedz
#74
zabawne. Duży uśmiech poodbijamy sobie ta pileczke jeszcze? jesli tak, to chetnie jutro, teraz mam wazniejsza rzecz do zrobienia. Uśmiech
Edit: niech sie zacznie fun z pileczka:

Warrior napisał(a):Ponieważ w końcu przemówił Bóg poprzez swego Syna (Hbr 1,1), i zdanych innych objawień już nie będzie (Ap 22,18). Do tych słów Pisma Swiętego nie można więcej dodać. Już św. Piotr ostrzega w swoim czasie przed „zgubionymi” heretykami (2 P 2,1), którzy wlasnymi naukami prowadzą ludzi na potepienie.
a co, jesli ten "syn boga" byl schizofrenikiem, albo mial odlot po jakims zielsku? a piotr nie ostrzega, on zamyka umysly swoim zwolennikom.

Cytat:Bądź łaskaw zauważyć że to "wy" zrzuciliście winę na Boga przy jednoczesnym braku wiedzy.
badz laskaw zauwazyc, ze moj tekst o szatanie byl odpowiedzia na to, co wy wyprawiacie. moge ci zarzucic brak inteligencji.

Cytat:Diabeł zapewne też by wolał..- ale za słaby
po pierwsze: i herkules dupa, kiedy ludu kupa.
po drugie: a gdy herkules nie istnieje to calkiem dupa.

Cytat:O tak.. straszna - dla grzeszników którzy nie mają zamiaru odwrócić sie od swojej winy.
pewnie ze straszna. opisuje cala mase tragicznych smierci oraz rzezi ludow, ktore zawinily tylko tym, ze staly na drodze bogu i jego "ludowi wybranemu". faktycznie fajna lektura.

Cytat:Moje milczenie jest bardzo wymowne
tak. mowi, ze nie potrafisz udowodnic, ze nie mam racji.

Cytat:Tak ”powiedział” – dzisiaj czytałeś Słowo Boga Żywego.
genialny dowod. naprawde. Uśmiech

Cytat:Wojny, obozy zagłady, przestępstwa, głód są dowodem istnienia grzechu, dowodem, że cytaty z Biblii są prawdą!
i znowu genialny dowod. to tak, jakby dowodzic, ze historia kopciuszka jest prawdziwa, bo opisano tam buty, ktore przeciez istnieja.
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#75
Nawet Kain - syn Adama i Ewy! - o Bogu chyba nie słyszał ...
Bóg wypowiedział się w końcu ustami syna (?), bo wiedział, iż jako leader jest do niczego (aniołowie - pospolici w tamtych czasach - także nie mieli daru przekonywania). Przedziwną metodą unasiennił mężatkę czyniąc sobie rzecznika.
No i co? Żydzi i Rzymianie mieli Jezusa przed sobą, a mimo masowych cudów i tak go nie słuchali. Uparcie podawał się za Żydowskiego Króla, więc go zgodnie z PiS bez ceregieli ukrzyżowali.

W starych zapiskach poszukuje się śladów tego, co przeminęło... Oczko
Odpowiedz
#76
Leon jak zwykle wymiata.

Warrior napisał(a):Wojny, obozy zagłady, przestępstwa, głód są dowodem istnienia grzechu, dowodem, że cytaty z Biblii są prawdą!
„Wy jednak zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego (Jezusa Chrystusa), i prosiliście o ułaskawienie wam mordercy”(Dzieje Apostolskie 3, 14)
Jest Bóg, który nie przypatruje się bezczynnie, lecz dawno zareagował. Ale pozwolił wam czynić, co Wam się podoba.
Jasne. Cokolwiek się stanie, a nawet jeśli nie stanie się nic, zawsze znajdzie się stosowny fragment biblijny, którego ukierunkowana interpretacja wykaże, że to wszytko przejaw boskiego planu. Jak mawia pilaster, tak czy tak, d*** z tyłu.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#77
Obozy zaglady dowodem na istnienie Boga Uśmiech no no.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#78
Tyr napisał(a):badz laskaw zauwazyc, ze moj tekst o szatanie byl odpowiedzia na to, co wy wyprawiacie. moge ci zarzucic brak inteligencji.
Mamy dowody. A wy, swoje uprzedzenia.

Tyr napisał(a):i znowu genialny dowod. to tak, jakby dowodzic, ze historia kopciuszka jest prawdziwa, bo opisano tam buty, ktore przeciez istnieja.

W Biblii spełniło się już 3268 proroctw – żadne zdarzenie nie miało innego przebiegu niż zapowiedziane. I jest jedyną księgą zawierającą prawdziwe proroctwa, które spełniły się w czasie i przestrzeni w sprawdzalny sposób.
Więc lepiej zostaw kopciuszka - dziecku na dobranoc.


LeonMamon napisał(a):Nawet Kain - syn Adama i Ewy! - o Bogu chyba nie słyszał ...
Bóg wypowiedział się w końcu ustami syna (?), bo wiedział, iż jako leader jest do niczego (aniołowie - pospolici w tamtych czasach - także nie mieli daru przekonywania). Przedziwną metodą unasiennił mężatkę czyniąc sobie rzecznika.

Wypowiedział się w sensie – zbawienia ludzkość – dokonał przebłagalnej ofiary. Głównym powodem powstania Biblii było zbawienie od grzechów. Bóg oznajmił że zapłatą za grzech jest śmierć. Ponieważ Bóg nie może umrzeć, dlatego musiał przyjąć postać człowieka, musiał doświadczyć śmierci i w ten sposób zapłacić karę za ludzkie grzechy .Jedyną podstawą zbawienia jest śmierć Jezusa Chrystusa – a plan ratowania człowieka istniał już przed powstaniem świat (Ef 1, 14) Krzyż był przez Boga zaplanowany.
Także Biblia zawiera wszystko to, co jest konieczne w życiu doczesnym i przy osiągnięciu ostatecznego cleu – Życia wiecznego. I nic już do Słowa Bożego nie może być dodane. „Wykonało się”

avidal napisał(a):Jasne. Cokolwiek się stanie, a nawet jeśli nie stanie się nic, zawsze znajdzie się stosowny fragment biblijny, którego ukierunkowana interpretacja wykaże, że to wszytko przejaw boskiego planu. Jak mawia pilaster, tak czy tak, d*** z tyłu.

Cała Biblia o tym mówi!
Odpowiedz
#79
Warrior napisał(a):Mamy dowody. A wy, swoje uprzedzenia.
ej... to moja kwestia...
no to jedziesz z tym koksem, tylko nie wyskakuj z biblia ani tym ,co powiedzial papiez...

Cytat:W Biblii spełniło się już 3268 proroctw – żadne zdarzenie nie miało innego przebiegu niż zapowiedziane. I jest jedyną księgą zawierającą prawdziwe proroctwa, które spełniły się w czasie i przestrzeni w sprawdzalny sposób.
no sorry, ale biblia jest tak niekonkretna, ze jakiekolwiek wydarzenie mozna pod nia podpiac. wystarczy odrobina uporu, jakas krzywa interpretacja i tyle.
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#80
Z tymi przepowiedniami biblijnymi to już pisałem jak jest.
W księdze A prorok pisze: spadną z nieba zielone żabki w piątek
W księdze B inny prorok pisze: wczoraj spadłyz nieba zielone żabki w piątek.

I mamy super przepowiednie. Pal licho że bez poparcia w faktach i nauce.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości