To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biblioteka Ateistycznej Myśli
#21
Jeśli ktoś się nie boi policji i nie interesują go prawa autorskie to podaję link do "Bóg urojony":
[---link usunięto. Admin---]
No oczywiście jak ktoś nie ma pieniędzy lub jest strasznie leniwy.
Mimo wszystko polecam kupić książkę do własnej biblioteczki Uśmiech
"Czasem mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga."
Stanisław Jerzy Lec

"Bóg i Ojczyzna to niepokonana para, ten duet ma na koncie więcej krwi i ludzkich nieszczęść niż cokolwiek innego."
Luis Buñuel

POLECAM TEN FILM!
http://video.google.com/videoplay?docid=...9947&hl=pl
#22
>>> Mormonizm jest obiektywnie bardziej idiotyczny niż chrześcijaństwo

Uśmiech Sam Harris - AAI 07

PS

Fajny ten filmik Zietgeist, Chrystus - jedno z solarnych bóstw, to w oczywisty sposób podważa prawdziwość literalną ewangelii
#23
"Testament" Mesliera, fragmenty.
Podpis jest znudzony tkwieniem na forum.
Podpis idzie na piwo...

[Obrazek: userbar554947hq8.gif]
#24
Rabbi David Wolpe : Historycznie 98% procent ludzkości miało intuicyjnie wrażenie ,że Bóg istnieje. Czy to nie sugeruje panu tego, że Bóg istnieje ?

Sam Harris : Nie, wcale nie :-D
#25
Sam : Dla większości chrześcijan wiara w to , że Jezus został zrodzony z dziewicy może być jedną z najbardziej czczonych prawd wiary.

Rabin : Nie chce spędzać tu całego wieczoru broniąc niepokalanego poczęcia ale ...

Tu publisia ryknęła śmiechem :-D
------------------------------------------------------------------------------------
Sam : Co pan nazywa bogiem, gdzie jest bóg ?

Rabin : Bóg jest niematerialnym bytem w obecności którego może żyć człowiek

Uśmiech
#26
A propos biblioteki ateistycznej myśli: czytał ktoś może "Biblia w ręku ateisty"?
Podpis jest znudzony tkwieniem na forum.
Podpis idzie na piwo...

[Obrazek: userbar554947hq8.gif]
#27
Rysiu w debacie z boskim Alisterem McGrathem.

Ryś nieco zdenerwowany :

Doskonale rozumiem w co Pan wierzy
Szkoda, że nie zrozumiałem dlaczego


:ogorek:
#28
ewangelia wg. św Tomasza napisał(a):Jesus says "The kingdom of heaven is already laid out upon the earth. It is just that men do not see it."

Jezus mówi : Królestwo niebieskie jest ustanowione na ziemi, ludzie po prostu go nie widzą
#29
Ewangelia Tomasz jest niekanoniczna. Pewnie dlatego ze jest zbyt fajna.

Jezus zobaczył malców pijących mleko. Rzekł do swych uczniów: "Te maleństwa pijące mleko podobne są do tych, którzy weszli do królestwa". Spytali Go: "Jeśli staniemy się małymi, wejdziemy do królestwa?" Odrzekł im Jezus: "Wejdziecie, jeśli macie zwyczaj czynić dwa jednością i stronę wewnętrzną czynić tak, jak stronę zewnętrzną, a stronę zewnętrzną tak, jak wewnętrzną, stronę górną jak stronę dolną, i jeśli macie zwyczaj czynić to, co męskie i żeńskie jednością, aby to, co jest męskie nie było męskim, a to, co jest żeńskie nie było żeńskim; jeśli będziecie mieli zwyczaj czynić oczy jednym okiem, a jedną rękę dacie w miejsce ręki i nogę w miejsce nogi, i obraz w miejsce obrazu - wtedy wejdziecie do królestwa".
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

#30
Niebawem ukaże się w polskim wydaniu ''letter to a christian nation'' Harrisa.

pzdr
#31
Kilgore Trout napisał(a):Ewangelia Tomasz jest niekanoniczna. Pewnie dlatego ze jest zbyt fajna.
Gnostyczna i dlatego wyrypana z kanonu literalistów
#32
wczoraj skończyłem czytać "bylem księdzem" zerknąłem przez przypadek i mnie wciągnęło tak, że siedziałem aż skończyłem Oczko zaskoczony byłem tylko, że książka napisana jest z punktu widzenia gorliwego katolika z misją zreformowania kościoła. podobno są jeszcze dwie kolejne części. czytał ktoś?
sympatycznie napisana, raczej życzliwa wobec księży, a nie napastliwa. choć w pewnym momencie miałem wątpliwości, czy autor nie konfabuluje i zacząłem sprawdzać parafie i proboszczów u których praktykował i wsio się zgadza. jak ktoś nie miał bliższej styczności z kk to pozycja obowiązkowa.
po lekturze poczułem nawet pewną sympatię do księżuli Oczko
#33
Jest jeszcze częśc II i III. Poecam bo warto.Autorem tych książk jest pan
Roman Kotliński ''Jonasz" redaktor naczelny tygodnika nieklerykalnego "Fakty i mity"
sól w oku nie tylko hierarchów krk ale i zwykłych księży mających zababrane sumienie
Tropi i opisuje w swej gazecie wszystkie "wałki" kościoła kat.
#34
Wszystko co tu robimy, (na ziemi)
to tracimy czas na humor i ironię ...
Wszystko czego naprawdę chcemy to być martwi,
bo wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa

:ogorek:
#35
x: Co pan sądzi o wyzwoleńczej teologii ?
Hitch : To pojęciowa sprzeczność (contradiction in terms) Uśmiech

----------------------

Hitch : Czy pan naprawdę wierzy, że Jezus narodził się z dziewicy ?
x: Tak, wierzę w niepokalane poczęcie Jezusa
Hitch : Niepokalane poczęcie i narodziny z dziewicy to nie to samo
x: Nie ?
Hitch : Niepokalane poczęcie dotyczy narodzin Marii
#36
Michel Onfray Traktat ateologiczny już za mną :-D ciekawe czy na niego też posypią się gromy ;-)
#37
DarkWater napisał(a):Michel Onfray Traktat ateologiczny już za mną :-D ciekawe czy na niego też posypią się gromy ;-)

Wejdź na mój temat, który założyłem w tym dziale i wypowiedz się na temat tej publikacji.

pzdr
#38
Wczoraj zlapala mnie bezsennosc i dobrym fartem trafil mi sie BBC serial autorstwa J. Millera "A Brief History of Disbelief" , ktory jednym okiem obejzalam i teraz znalazlam rowniez na Utubie po czesci. Moze juz znacie, ale tym, ktorzy nie, serdecznie polecam. Uśmiech
#39
http://merlin.pl/Thomas-Paine-prawa-czlo...77487.html

Polecam !

pzdr
#40
http://www.allegro.pl/item353936267_rich..._stok.html


Dla zwolenników Rysia;
Pierwsza w Polsce książka poświęcona w całości Dawkinsowi, wydana w trzydziestą rocznicę powstania Samolubnego genu.

pzdr


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości