To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biblioteka Ateistycznej Myśli
#61
You say it's entirely optional [SIZE="1"](christianity)[/SIZE]. Recently the bishop of Rome mr Ratzinger has said "actually it's even worse than that, only my version of christianity can get you salvation, there's only one way". You presumably don't believe that because you're an anglican. So why not call the pope a heretic ? Once you start this white noise chat about redemption, where is it gonna end ? Of course, there's nothing voluntary about it and the book of revelation seems to be one of the lest "voluntary" texts (of NT). It leads gleefully to passing away this veil of tears into our ultimate destruction. This is morality ? I don't think so. : Typowy Hitch w szczytowej formie. Uśmiech

.. albo

Mother Teresa ... What's motherly about her ? Gruesome eldery virgin ... Oczko

Mr Ratzinger thinks he's the successor of Christ on this earth. I think he's a damn fool to believe it :p

Szkoda, że nie mamy takiego polskiego Hitcha a tylko przeintelektualizowanego Szwajcera
Ciekawe czy by go zaprosili Hitcha do programu "Między niebem i ziemią" na jakąś miłą pogawędke przy herbatce dajmy na to z apb. Pieronekiem. Oczko Chyba by to nie trwało więcej niż 20 sek., knockdown na początku 1szej rundy :lol2:
#62
Przeinaczanie Jezusa, Bart Ehrman.

Bardzo ciekawa książka chociaż autor trochę się powtarza i czasem jest to odrobinę irytujące jednak bardzo szybko się ją czyta. Książka opowiada o Biblii szczególnie nowym testamencie jak przez wieki został zmieniany, przypadkowo i umyślnie przez osobo które przepisywały jego tekst. Opowiada o dziadzinie nauki zajmującej się dążeniem do odkrycia oryginalnej wersji pisma świętego gdyż do dziś nie przetrwał żadne oryginalny manuskrypt nowego testamentu ani nawet jego pierwsze kopie. Najstarsze znane nauce kopie pochodzą dopiero z około 200-300 r.n.e. czyli dosyć sporo od śmierci Jezusa i w dużym stopniu różnią się od siebie.

http://www.kdc.pl/produkt/10279/10/36261...ezusa.html

A tu filmik na Utube autor Bart Ehrman opowiada o swojej książce:
http://www.youtube.com/watch?v=vJluEnIqTVk
Czy możliwy jest świat bez wojen, nietolerancji, dyskryminacji, podziałów?
Możliwe, że tak lecz najpierw trzeba pozbyć się ich głównej przyczyny - RELIGII

[Obrazek: 5.gif]
#63
tomasz_s napisał(a):Typowy Hitch w szczytowej formie

Mother Teresa ... What's motherly about her ? Gruesome eldery virgin ... Oczko

Mr Ratzinger thinks he's the successor of Christ on this earth. I think he's a damn fool to believe it

No faktycznie, co za polot intelektualny, argumentacja subtelna i obalająca na kolana... Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Tadeusz Kotarbiński cytowany przez i.:

"[ateista] Dziwi się raczej temu, że można jakoś w sposób dlań niewytłumaczony godzić pewne napięcie inteligencji z wyznawaniem jaskrawych irracjonalności, albo też godzić zacność osobistą z deklarowaniem sentencji, w które się nie wierzy."

Jaskrawe irracjonalności - no jakie na przykład, hę?
Secundo - czy jestem zacny to nie wiem (sądzę, że nie), ale wierzę w owe "sentencje" (domyślam się, o które chodzi), więc co on mi wmawia, że nie wierzę??? Kto w końcu lepiej wie, w co wierzę, Kotarbiński czy ja?
Jak się bawię: http://tinyurl.com/rly4x
[Obrazek: zmiewielkogodhatesfags.jpg][Obrazek: mibdscu7.th.gif][Obrazek: zmiewielkojeevesandwoos.jpg]
dziewczyny, wstępujcie do armii! http://www.youtube.com/watch?v=cKQzOei4m...ed&search=
Z komentarzy na YouTube:

"Punk nie umarł, śpi gdzieś najebany"
#64
Uczy napisał(a):No faktycznie, co za polot intelektualny [SIZE="1"](Hitchens'a)[/SIZE], argumentacja subtelna i obalająca na kolana... Uśmiech
Okazuje się, że Sam Harris też potrafi "dołożyć do pieca"

[SIZE="1"]Sam at AAI07 :
Mormonism is objectively just more idiotic than christianity.
Why can you say that ?
Because mormonism is christianity plus some rather stupid ideas
[/SIZE]
Mormonizm jest obiektywnie nieco bardziej idiotyczny od chrześcijaństwa.
Czemu można tak twierdzić ?
Bo to chrześcijaństwo plus parę raczej głupich pomysłów
#65
jaskrawe irracjonalności?
dziewice rodzą, martwi chodzą a 3=1.
mało?

#66
We must of course foster different religious ideas unsupported by any evidence which leads us to believe in anything we like Oczko
#67
Wszystko ładnie i pięknie, ale tych książek się za cholerę nie da zdobyć.
Obeszłam księgarnie w mieście, przejrzałam sklepy internetowe, nawet allegro - nic. O co w tym chodzi? Miały w Polsce swój nakład, czyżby aż tak mały? Chodzi mi tu szczególnie o "Biblię w ręku ateisty" i/lub książkę Lesława Żukowskiego. Chciałabym to przeczytać, zakupić, ale nie jestem w stanie tego znaleźć.
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."
#68
Rabbi Wolpe : Do you believe we have free will ?
Hitch : I think we have no choice Uśmiech

[SIZE="1"]Czy wierzy pan, że mamy wolną wolę ?
Myślę, że nie mamy wyboru[/SIZE]
#69
A to nic oryginalnego, to już Sartre wymyślił - "Jesteśmy skazani na wolność".
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
#70
Polecam dwie, zdecydowanie najlepsze, pozycje 'biblioteki ateistycznej myśli' jakie do tej pory przeczytałem (a przeczytałem sporoOczko:
1. George H. Smith 'The Case Against God'
2. The Cambridge Companion to Atheism
Niestety obydwie książki są dostępne tylko po angielsku.
“Is God willing to prevent evil, but not able?
Then he is not omnipotent.
Is he able, but not willing? Then he is malevolent.
Is he both able and willing? Then whence cometh evil?
Is he neither able nor willing?
Then why call him God?”
Epicurus
#71
Ali i Piotruś spierają się o ograniczenia nauki, Piotruś upiera się maniakalnie, że nie ma takowych Uśmiech ...
Piotruś : Nauka pokazuje też, że pewne pytania są po prostu głupie
Alik : To, że pewne pytania są głupie to oczywiście wygodny sposób wyjaśniania spraw

Inna złota myśl Alego z nieprzebranej ich skarbnicy, o książce Rysia Bóg urojony :
Jeżeli nieistnienie Boga jest takie oczywiste to czemu potrzeba ponad 500 stron, by wykazać, że tak jest 8)

[SIZE="1"]If nonexistence of God is so self-evident, why does it take over 500 pages to show this is the case[/SIZE] :p
#72
Zastanawialiście się kiedyś, jaka jest granica długości życia jakiejś "istoty żywej" - rośliny chyba tutaj mają łatwiej. Ponoć najstarsze drzewo ma blisko 9000 lat, czy mam rozumieć, że jeśli byłby by optymalne warunki życia to mogło by rosnąć kolejne 9000 lat czy jest jakaś granica ? Jeśli tak to jaka.
#73
papilon napisał(a):Zastanawialiście się kiedyś, jaka jest granica długości życia jakiejś "istoty żywej" - rośliny chyba tutaj mają łatwiej. Ponoć najstarsze drzewo ma blisko 9000 lat, czy mam rozumieć, że jeśli byłby by optymalne warunki życia to mogło by rosnąć kolejne 9000 lat czy jest jakaś granica ? Jeśli tak to jaka.

Zależy co przyjmiesz jako jednego osobnika. Biorąc pod uwagę, że rośliny mogą rozmnażać się wegetatywnie to tym samym mogą być nieśmiertelne (teoretycznie).
#74
papilon napisał(a):Zastanawialiście się kiedyś, jaka jest granica długości życia jakiejś "istoty żywej" - rośliny chyba tutaj mają łatwiej.
Good news for ZUS :lol2:
#75
Czy deizm nie może być jedną z hipotez dotyczących powstania Wszechświata? (Tak)Oczywiście nie mam na myśli hipotezy naukowej.
Czy warto swoją niewiedzę lub niewiedzę pokoleń uważać za naturalny punkt odniesienia do pojęcia deizmu? (Tak)
Czy deizm może nosić znamiona religii? (Nie)
Czy wiara w to, czego jesteśmy pewni, że istnieje ma religijny sens? (Nie)
Czy ukłoniłbyś się przed złotym posągiem, którego czcziły plemienne ludy dawno temu ?(Tak)

Oraz 2 ciekawe (w moim przekonaniu) wypowiedzi Carl`a Sagan`a:
a.) Człowiek posiada zbiór mitów kreacji, są one jednak w sferze mitologi, religii lub folkloru i wszystkie one są spójne i konsekwentne.
b.) Najtrudniejszą rzeczą jaką możemy poznać jest poznanie ludzkiego doświadczenia.

W nawiasach podałem odpowiedzi, jakich na obecną chwilę bym udzielił.
#76
Jeśli chodzi o książki, to ostatnio widziałem w Empiku "Najwspanialsze widowisko świata" Dawkinsa...

... w dziale "religia i filozofia"...
#77
... so We came up with this picture of the dear old aunt (religion)
"We'll all miss her when she goes"
[SIZE="3"]I won't miss her at all
Not a smidgeon of it[/SIZE]:lol2:

R. Dawkins - Beyond belief 2006 Oczko


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości