To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niehumanitarne zabijanie zwierząt i bezradność społeczeństwa
#1
http://www.petycja.dl.pl/

Co sądzicie o tej petycji? Czy to na kimś zrobi wrażenie?

Ja się pod tym ''wielkim ruszeniem'' nigdy nie podpiszę, bo to jest śmieszne. Ludzi rusza sumienie, bo użyto na ich terapi szokowej, deklarują się na petycji, a mogę się założyć, że codziennie jedzą mięso, kupują skórzane kurtki i futra. Zamiat tego zaczeli by działaś jeśli chcą udawać świętych. Kalectwo społeczeństwa nie zna granic.
[Obrazek: quasiuserbarfi1.png]
Odpowiedz
#2
Luka Wars napisał(a):http://www.petycja.dl.pl/

Co sądzicie o tej petycji? Czy to na kimś zrobi wrażenie?

Ja się pod tym ''wielkim ruszeniem'' nigdy nie podpiszę, bo to jest śmieszne. Ludzi rusza sumienie, bo użyto na ich terapi szokowej, deklarują się na petycji, a mogę się założyć, że codziennie jedzą mięso, kupują skórzane kurtki i futra. Zamiat tego zaczeli by działaś jeśli chcą udawać świętych. Kalectwo społeczeństwa nie zna granic.
Ludzie jak zwykle po prostu opacznie i powierzchownie ujmują pewne sprawy.
Pamiętam głośną nagonkę w sprawie "futra naturalne vs futra syntetyczne". Eko-głuptaki (bo tylko tak ich można nazwać) narobiły wrzasku, że "zwierzątka cierpią", że "jest to wysoce nieekologiczne" i w ogóle marność i zgnilizna. Tylko ci zacni kretyni się nie zastanowili na przykład ile "spalin" idzie w powietrze podczas produkcji tzw "futer syntetycznych" oraz na przykład ile tysięcy lat się takie "futerko" będzie biodegradować i zalegać w ekosystemie jako ewidentne "ciało obce i szkodliwe". Ludzie po prostu nie myślą, ułomność "nie zna granic i kordonów"...
Ato tylko pierwszy z brzegu przykład naszej "myśli ekologicznej", że o Rospudzie nie wspomnę, bo mnie krew zalewa nad takim tłumoctwem.
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#3
Luka Wars napisał(a):deklarują się na petycji, a mogę się założyć, że codziennie jedzą mięso, kupują skórzane kurtki i futra.
Przepraszam, ale czego Ty się spodziewasz? Pytam bo nie rozumiem Twoich intencji. Czy chodzi Tobie o to, aby ludzie przestali jeść mięso i nosić futra i skórę?
charm is deceptive
beauty is fleeting

http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4
Odpowiedz
#4
Cos chyba link do tej petycji nie dziala :U. Albo trafilem na jakis zly moment ;p
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#5
Dostałem to parę dni temu i się podpisałem.
Idea przednia. Filmu, który jest na tej stronie, nie musiałem oglądać. Wystarczyły mi słowa, że pokazuje on zabijanie zwierząt dla futer.
Obedrzeć ze skóry paniusie, przez które obdziera się ze skóry zwierzęta!
http://wolnemedia.vae.pl - media wolne od manipulacji. Wypnij tyłek na fałszerzy rzeczywistości i dotrzyj do samych trzewi prawdy.
Odpowiedz
#6
A co zrobic tym,co skażają ziemie i powietrze na tysiące lat!?
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#7
Obejrzałem to....dziwne.Przecież te zwierzęta są przed skórowaniem zabijane!!!Aczkolwiek powinny...Ale kto by kamerzyste doprowadził do rzeźn!?I czemu zwierzeta nie krzyczały!?Czemu nie były dobijane po obdarciu ze skóry ewentualnie(jak nie można przed,w co wątpie)!?Pachnie mi to przekrętem i propagandą krótkowzrocznych ekologów.

A nawet jak tak jest(w co wątpie),to to nie zmienia faktu,że lepsze skórowanie zwierząt niż produkcja materiałów syntetycznych.
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#8
Nawet jeśli zwierzęta zabijano by humanitarnie, robiąc trzy szczepionki (znieczulającą, usypiającą i uśmiercającą), to gdyby robione to dla futer, byłoby to skrajnym debilizmem i znieczulicą. Do pierdla za noszenie futer.
http://wolnemedia.vae.pl - media wolne od manipulacji. Wypnij tyłek na fałszerzy rzeczywistości i dotrzyj do samych trzewi prawdy.
Odpowiedz
#9
To co było pokazane na tym filmie jest nielegalne. Więc po co ta petycja? Jaki ma cel? Przecież nie zakazanie zabijania zwierzą dla futer. Taka petycja nic by nie dała. Ci ludzie powinni zostać zamknięci i tyle. To są zwykli sadyści. Nie można zabijać zwierząt w ten sposób!!
Podpisałabym się pod petycją obiema rękami, gdyby to coś dało...
Cytat:Czemu nie były dobijane po obdarciu ze skóry ewentualnie(jak nie można przed,w co wątpie)!?Pachnie mi to przekrętem i propagandą krótkowzrocznych ekologów.
Nie "można" a trzeba zabijać zwierzęta humanitarnie. Takie działania są nielegalne. I o to chyba chodzi w tej petycji, chociaż tam nikt nie precyzuje co dokładnie jest podpisywane.
Odpowiedz
#10
Cytaty z Nathana:

Cytat:A co zrobic tym,co skażają ziemie i powietrze na tysiące lat!?

Cytat:A nawet jak tak jest(w co wątpie),to to nie zmienia faktu,że lepsze skórowanie zwierząt niż produkcja materiałów syntetycznych.

Rozwiń. Ignorant ze mnie.
http://wolnemedia.vae.pl - media wolne od manipulacji. Wypnij tyłek na fałszerzy rzeczywistości i dotrzyj do samych trzewi prawdy.
Odpowiedz
#11
Luka Wars napisał(a):Ja się pod tym ''wielkim ruszeniem'' nigdy nie podpiszę, bo to jest śmieszne. Ludzi rusza sumienie, bo użyto na ich terapi szokowej, deklarują się na petycji, a mogę się założyć, że codziennie jedzą mięso, kupują skórzane kurtki i futra. Zamiat tego zaczeli by działaś jeśli chcą udawać świętych. Kalectwo społeczeństwa nie zna granic.

ja tez sie nie podpisze. to zwykla hipokryzja...
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#12
Wszyscy ci pseudo-ekolodzy nie różnią się niczym od moherowych babć z kółek Radia Maryja. Ta sama płytka mentalność, takie same wąskie widzenie świata, taka sama ciemnota i zacietrzewienie, to samo kołtuństwo. Szkoda słów.
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#13
Ludzie myślą tylko o czubku wlasnego nosa,o ,,teraz''.Dlatego ci ekolodzy wrzeszczą,że zwierzęta są zabijane,żeby teraz nie cierpiały.A to,że alternatywa(produkcja materiałow syntetycznych) może TYCH zwierząt nie zabije,ale poprzez skażenie środowiska (podczas produkcji materiałów syntetycznych i dlugość tychże materiałów rozkladu) ich potomkowie i(jak dla nich zwierzęta znaczą więcej niż ludzie)potomkowie tych zabitych zwierząt nie bedą mogli normalnie żyć,to sie nie widzi.I dlatego nikt(na szczęście) nie traktuje ekologow na poważnie.


Cytat:Ludzie myślą tylko o czubku wlasnego nosa,o ,,teraz''
I właśnie ekolodzy często się tymi słowami posługują odnośnie ich przeciwników.Hipokryzja.
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#14
Żeby nie było: jestem wegetarianką, nie noszę ubrań ze zwierząt, a buty... To trudniejsze. (Można nosić plastiki jakieś i zagazowywać cały dom po spacerku, a można kupować przez internet ze skóry ekologicznej na "czuja"-albo będzie fit albo nie. Więc w tej kwestii nie dało rady nie odpuścić. :roll: )

Myślę, że ekolodzy (ci tutaj, bo nie wszyscy bronią akurat zwierząt) po prostu są wrażliwi. Oni widzą cierpiące zwierzęta i nie wymyślają ideologii tłumaczącej nie robienie nic. (Widzą cierpienie-chcą pomóc. To się chyba nazywa ludzkie oblicze :] ) Może macie rację z tymi syntetycznymi futrami, że się długo rozkładają. Ale i tak jest to ledwo zauważalna ilość w porównaniu z torebkami foliowymi ze sklepów. Więc uważam, że zabijanie zwierząt dla upiększenia swojej osóbki (bo na zimno futer się raczej już nie nosi) jest głupie. Poza tym wielu z was nosi polary (poliester, czyli sławny plastik. Dlatego się tak dobrze jarają 8-) ) i nie zamienia ich na skórzane kaftaniki dlatego, że niszczą środowisko. Że też ja się zawsze muszę rozpisać :?
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą"
Dante Alighieri

WZW: choroba przenoszona w innych krajach drogą płciową, a u nas przez Służbę Zdrowia.

Myślę, że każde forum jest w pierwszej kolejności do czytania a dopiero później do pisania.
Odpowiedz
#15
Wegetaranizm/weganizm itp. - pozornie szczytna idea, jednak w rzeczywistości jest to działanie, które "światu zwierząt" nic nie przynosi ale szkodzi człowiekowi. Mięso zawiera składniki, których nie ma w żadnym innym pokarmie - tzw "białka syntetyczne" to półprodukt.

Ale jak ktoś chce się umartwiać i doprowadzać do anemii - to przecież droga wolna. Ja w kazdym razie bez mięcha nie wyobrażam sobie życia - nie ma to jak wtrząchnąć sobie pęto dobrej kiełbasy, co zaraz uczynię bo pora śniadania się zbliża Uśmiech

Sprawa tych futer - "ekolodzy" pokazują od lat te same zdjęcia (być może spreparowane przez siebie) "męczonych zwierząt", którym "skórę śiągaja żywcem" i jest to w zasadzie ich jedyny argument. Na szczęście kontrargumentów jest o wiele więcej. Mam nawet takie swoje przypuszczenia (są to TYLKO przypuszczenia), że te większe organizacje "syntetycznofutrzano-ekologiczne" moga być finansowane przez producentów syntetyków...
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#16
Alabama napisał(a):Widzą cierpienie-chcą pomóc
Tylko że nawet najlepsze intencje mogą doprowadzić do katastrofalnych skutków.A zwłaszcza,jak działa się na oślep,bez pomyślunku.
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#17
Jeśli zwierzątka mogą się zabijać nawzajem (dla jedzenia, w obronie własnej czy też po prostu dla zabawy - rzecz "naturalna"), to czemu człowiek (w sumie też zwierzę) miałby tego nierobić (bo to według ekotalibów rzecz już "nienaturalna" :lol2: ? )?

Skoro kot może zabić (bynajmniej nie w celu konsumpcyjnym) myszkę dla zabawy, to czemu człowiek nie może zabić krówki w celu zrobienia sobie kurtki? Już pominę szkodliwość "ekologicznych" zamienników dla środowiska...

Większość dzisiejszych ruchów "ekologicznych" bardziej przypomina (np. ze względu na swoje metody działania, krótkowzroczność i skłonność do manipulacji i tworzenia mitów) ruchy religijne (czytaj: typowe sekty) niż "prawdziwych obrońców przyrody". To taki typ ludzi, który dla ratowania jednej krowy/pieska/ptaszka/roślinki posłaliby w cholerę pół ludzkości (o czym świadczy chociażby ostatnia awantura o Rospudę). Jest jeszcze jeden typ ekotalibów (bardzo rozpowszechniony zresztą) - ci którzy chcą po prostu wyciągnąć od społeczeństwa kasę.

Tak przy okazji: co oni się tak tej biednej eklogii uczepili... W końcu w tej nauce nie chodzi chyba o ratowanie kilku biednych zwierzątek przed krwiorzerczym i złym człowiekiem (np. przez fizyczną likwidację miśka z niemieckiego zoo - bo jego dalsza egzystencja jest... "nienaturalna" :lol2: )...
Odpowiedz
#18
xqv napisał(a):Skoro kot może zabić (bynajmniej nie w celu konsumpcyjnym) myszkę dla zabawy, to czemu człowiek nie może zabić krówki w celu zrobienia sobie kurtki? Już pominę szkodliwość "ekologicznych" zamienników dla środowiska...
Robią awanture,jak żywcem ze skóry zwierzęta obdzierają,ale jak znajdą łosia w lesie,z przygwożdżonom drzewem nogą,który leży tam kilka godzin i umiera(cierpi wszak bardziej,niż obdarte ze skóry zwierze,które umiera po kilkunastu\kilkudziesięciu minutach)to go nie dobiją!
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
#19
A ty byś na pewno dobił...

Cytat:Ale jak ktoś chce się umartwiać i doprowadzać do anemii - to przecież droga wolna.

Na ten temat nawet nie ma co dyskutować... Co bym nie powiedziała, ty i tak uznasz, że nie da się żyć bez mięsa bo ty nie żyjesz bez mięsa. Można tak żyć i być całkowicie zdrowym. (Wpadnij kiedyś na jakąś stronę o wegetarianiźmie i poczytaj o wegetarianach od kilkunastu lat, a nawet od urodzenia. Jakoś mają się dobrze.) Ja jestem wege od ponad półtora roku (na razie trochę krótko) i jedyne co się zmieniło to zniknęły mi z paznokci te małe białe plamki. :] .

Cytat:Jeśli zwierzątka mogą się zabijać nawzajem (dla jedzenia, w obronie własnej czy też po prostu dla zabawy - rzecz "naturalna"), to czemu człowiek (w sumie też zwierzę) miałby tego nierobić (bo to według ekotalibów rzecz już "nienaturalna" ? )?

Wiesz jak ludzie trzymają zwierzątka przed ich naturalną czy nie śmiercią?

Cytat:Tak przy okazji: co oni się tak tej biednej eklogii uczepili...

Z tego śmieję się do dziś. Ale to pojęcie się ludziom kojarzy tak, a nie inaczej więc już tak zostało.

Cytat:Wszyscy ci pseudo-ekolodzy nie różnią się niczym od moherowych babć z kółek Radia Maryja.

Nie znasz chyba żadnego ekologa. Mocherowej babci pewnie też nie...

A co do odgrzewania starych zdjęć, macie rację. Dużo się już pozmieniało na lepsze (dzięki ekologom głównie i tym "bezsensownym petycjom") ale zdjęcia zostały. Nowe ciężko robić bo rzeźnie bardziej się pilnują po kilku skandalach. Do laboratoriów też już trudniej się dostać. Nie znaczy to, że nowe zdjęcia czy filmy są rzadkością bo jest dobrze i nie ma się do czego przyczepić.
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą"
Dante Alighieri

WZW: choroba przenoszona w innych krajach drogą płciową, a u nas przez Służbę Zdrowia.

Myślę, że każde forum jest w pierwszej kolejności do czytania a dopiero później do pisania.
Odpowiedz
#20
A ty byś na pewno dobił...

Cytat:Ale jak ktoś chce się umartwiać i doprowadzać do anemii - to przecież droga wolna.

Na ten temat nawet nie ma co dyskutować... Co bym nie powiedziała, ty i tak uznasz, że nie da się żyć bez mięsa bo ty nie żyjesz bez mięsa. Można tak żyć i być całkowicie zdrowym. (Wpadnij kiedyś na jakąś stronę o wegetarianiźmie i poczytaj o wegetarianach od kilkunastu lat, a nawet od urodzenia. Jakoś mają się dobrze.) Ja jestem wege od ponad półtora roku (na razie trochę krótko) i jedyne co się zmieniło to zniknęły mi z paznokci te małe białe plamki. :] .

Cytat:Jeśli zwierzątka mogą się zabijać nawzajem (dla jedzenia, w obronie własnej czy też po prostu dla zabawy - rzecz "naturalna"), to czemu człowiek (w sumie też zwierzę) miałby tego nierobić (bo to według ekotalibów rzecz już "nienaturalna" ? )?

Wiesz jak ludzie trzymają zwierzątka przed ich naturalną czy nie śmiercią?

Cytat:Tak przy okazji: co oni się tak tej biednej eklogii uczepili...

Z tego śmieję się do dziś. Ale to pojęcie się ludziom kojarzy tak, a nie inaczej więc już tak zostało.

Cytat:Wszyscy ci pseudo-ekolodzy nie różnią się niczym od moherowych babć z kółek Radia Maryja.

Nie znasz chyba żadnego ekologa. Mocherowej babci pewnie też nie...

A co do odgrzewania starych zdjęć, macie rację. Dużo się już pozmieniało na lepsze (dzięki ekologom głównie i tym "bezsensownym petycjom") ale zdjęcia zostały. Nowe ciężko robić bo rzeźnie bardziej się pilnują po kilku skandalach. Do laboratoriów też już trudniej się dostać. Nie znaczy to, że nowe zdjęcia czy filmy są rzadkością bo jest dobrze i nie ma się do czego przyczepić.
"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą"
Dante Alighieri

WZW: choroba przenoszona w innych krajach drogą płciową, a u nas przez Służbę Zdrowia.

Myślę, że każde forum jest w pierwszej kolejności do czytania a dopiero później do pisania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości