To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narkotyki - dlaczego zakazuje się ich spożywania ?
#41
Gwoli ścisłości znaczek ten :evil: miał napiętnować negatywne odczucia jakie ma wyrażać to zdanie. A więc wcale nie popieram anarchii Język
[Obrazek: bojowki.gif]
Odpowiedz
#42
XXy napisał(a):ooo! i samochody też.
zlikwidować wszystko....

Ja mysle ze wszystko powinno byc zrobione z gąbki. A noz uderze sie o kant biurka bolesnie albo wydlubie sobie oko lyzeczka do kawy. Takie rzeczy sie zdarzaja bez przerwy, czytam "Fakt" to wiem.

edit: chociaz gąbka tez jest niebezpieczne bo co jak ją zaczne jesc i sie udlawie Smutny

A dzis 64 rocznica odkrycia psychodelicznych efektow LSD Duży uśmiech
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_LSD
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#43
LSD pieprzony syf... :x

Heh co do tych gąbek, to widzę że sobie ironizujesz. Pewnie chciałbyś aby prawo pozwalało mieć w domu karabin maszynowy albo bazooke.
[Obrazek: bojowki.gif]
Odpowiedz
#44
Po prostu martwie sie o tych biednych ludzi ktorzy moga zrobic sobie krzywde łyzeczkami. Ba, moga kiedys dostac furii i zaatakowac nimi mnie badz ciebie! W jednej chwili spokojnie mieszaja sobie kawe a w nastepnej trzymaja lyzeczke przy oku niewinnego czlowieka. Gąbki sa bezpieczniejsze zdecydowanie. Ale na wszelki wypadek nalezaloby tez ludzi przywiazac do lozek zeby tych gąbek nie zjedli. W "Fakcie" czesto o tym pisza o takich akcjach i w ulotkach policyjnych tez.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#45
Sztućce są niebezpieczne! To są fakty a jak wiadomo z faktami nie ma co dyskutować. Słyszałem tez o przypadku, że jeden człowiek zabił drugiego pluszowym misiem!! Myślę, że trzeba się zastanowić nad wprowadzeniem jakichś pozwoleń na trzymanie w domu pluszowych zabawek - w końcu chodzi tu o zdrowie i życie naszych dzieci!!
Btw. muszę wyrzucić gąbki, bo zauważyłem, że moje dziecko w kąpieli już się przymierza do jedzenia!
Efemental :: nasz punkt słyszenia | Blog Magnusa | Fotogaleria

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
Odpowiedz
#46
jacktheripper napisał(a):Gwoli ścisłości znaczek ten :evil: miał napiętnować negatywne odczucia jakie ma wyrażać to zdanie. A więc wcale nie popieram anarchii Język
cholera,
taki słodki evil
nie pomyślałabym :wink:

a wracając do tematu
jak widać zakazuje się różnych rzeczy
według kaprysu tego
kto sprawuje władzę
i jako człowieczy
wybór rzeczy zakazanych
nie jest w najmniejszym stopniu racjonalny
ani konsekwentny
czy broń boże w imię dobra
życia zdrowia itp itd społeczeństwa
i na znak protestu misia nie wyrzucę
mimo tego że może stać się
narzędziem zbrodni Język
Odpowiedz
#47
Muszą być prawa,przywileje,zakazy i nakazy bo inaczej państwo by się zrujnowało, nastąpiła anarchia i "róbta co chceta". Zdaje sobie sprawę że miś mógłby być narzędziem zbrodni, ale nie popadajmy w obłęd. Racjonalizm praw można poddać w wątpliwość ale lepsze są jakieś ograniczenia niż ich brak.
[Obrazek: bojowki.gif]
Odpowiedz
#48
jacktheripper napisał(a):Muszą być prawa,przywileje,zakazy i nakazy bo inaczej państwo by się zrujnowało, nastąpiła anarchia i "róbta co chceta". Zdaje sobie sprawę że miś mógłby być narzędziem zbrodni, ale nie popadajmy w obłęd. Racjonalizm praw można poddać w wątpliwość ale lepsze są jakieś ograniczenia niż ich brak.
Jest taka mądra zasada która brzmi :"wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa".Oczywiście narkotyki nijak nie zbliżają reki do czyjegoś nosa.Zeby nie było potem, ze bronie bo biorę, nie biorę Uśmiech .
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#49
Oglądałem filmiki i widziałem skutki brania LSD, halucynacje spowodowały u żołnierza że zaczął wchodzić na drzewo wysokie na 20m żeby dokarmić ptaszki. A niestety państwo odpowiada za każdą osobę i nie może pozwolić do samobójczej śmierci.
[Obrazek: bojowki.gif]
Odpowiedz
#50
jacktheripper napisał(a):A niestety państwo odpowiada za każdą osobę i nie może pozwolić do samobójczej śmierci.
państwo ZA NIKOGO NiE ODPOWIADA... ludzie to nie dzieci a państwo przedszkolanka.

Odpowiedz
#51
jacktheripper napisał(a):Oglądałem filmiki i widziałem skutki brania LSD, halucynacje spowodowały u żołnierza że zaczął wchodzić na drzewo wysokie na 20m żeby dokarmić ptaszki.

LSD tested on british troops Duży uśmiech Klasyk.
http://www.youtube.com/watch?v=n-rWnQphPdQ

zaprawde wielka jest twa wiedza o psychodelikach Duży uśmiech Moglbys jednak zwrocic uwage ze kolesie zamiast zaczac pruc do siebie z tych karabinow pekali ze smiechu i swietnie sie bawili Duży uśmiech

jacktheripper napisał(a):A niestety państwo odpowiada za każdą osobę i nie może pozwolić do samobójczej śmierci.

No wiec mowie, przywiazac do lozek bo jeszcze sie pozabijaja. W ogole co to za belkot komunistyczny, "panstwo odpowiada za kazda osobe" wez czlowieku tu nie KRLD...
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#52
jacktheripper napisał(a):Muszą być prawa,przywileje,zakazy i nakazy bo inaczej państwo by się zrujnowało
o właśnie właśnie
nawet zgrabnie to ująłeś
jacktheripper napisał(a):Oglądałem filmiki i widziałem skutki brania LSD, halucynacje spowodowały u żołnierza że zaczął wchodzić na drzewo wysokie na 20m żeby dokarmić ptaszki. A niestety państwo odpowiada za każdą osobę i nie może pozwolić do samobójczej śmierci.
ja widziałam co żołnierze wyrabiają
w ramach codziennych treningów
i nikt o nich się nie martwi Język
a mnie do myśli samobójczych
doprowadza
ta wola nadopiekuńczości
państwa
niestety :?
Odpowiedz
#53
jacktheripper napisał(a):LSD pieprzony syf... Mad

Heh co do tych gąbek, to widzę że sobie ironizujesz. Pewnie chciałbyś aby prawo pozwalało mieć w domu karabin maszynowy albo bazooke.

Ja bym tak chciał. Jeśli to by było właściwie wykorzystywane to nie karać za samo posiadanie, tylko za zranienie, lub zabicie kogoś.
W Stanach, czy Szwajcarii gdzie na broń nie trzeba pozwoleń wskaznik przestępczości jest jeden z najniższych na świecie.

jacktheripper napisał(a):Muszą być prawa,przywileje,zakazy i nakazy bo inaczej państwo by się zrujnowało, nastąpiła anarchia i "róbta co chceta".

Zakazy i nakazy prowadzą tylko do powstawania różnego typu organizacji przestępczych, które są wstanie nielegalnie dostarczyć zakazany towar i czerpać zyski do swoich kieszeni, w przeciwieństwie do np. legalizacji narkotyków i czerpania zysków przez państwo z akcyzy. Legalizacja narkotyków ma wiele korzyści z których główne to:

- Niemal całkowita likwidacja organizacji przestępczych, bez użycia przemocy,
- produkcja "towaru" wysokiej jakości produkowanego w wyspecjalizowanych laboratoriach spełniających surowe wymogi dotyczące składu chemicznego i jakości narkotyku,
- dużo łatwiejsza kontrola rynku narkotykowego przez odpowiednie władze, a co zatem idzie dużo lepsze rozeznanie się z problemem,
- prowadzenie badań nad nowymi syntetycznymi środkami charakteryzującymi się zaletami, bez skutków ubocznych: duża wartość dawki śmiertelnej, nieuzależniające fizycznie, mała szkodliwość dla organizmu.

To tylko główne korzyści płynące z legalizacji narkotyków, a także badań nad nowymi syntetykami. Obecny status prawny tylko sprzyja powstawaniu nowych organizacji przestępczych, rozlewowi krwi, korupcji i wielu innym ubocznym skutkom.
Młodzież zamiast kupić sprawdzony, wyprodukowany w warunkach laboratoryjnych narkotyk z dołączoną ulotką odnośnie dawek, sposobu brania i środków ostrożności, eksperymentuje ze środkami produkowanymi przez pseudo chemików w warunkach domowych nie spełniających podstawowych wymagań dotyczących jakości.
Podobna sprawa dotyczy "lewego" alkoholu który jest głównym winowajcą zatruć, a dokładniej zawartość alkoholu metylowego i innych trujących związków organicznych.

Ps. W myśl starego porzekadła: "zakazany owoc lepiej smakuje" twierdzę, że warto było by zastanowić się nad legalizacją narkotyków, ponieważ możliwość wystąpienia ewentualnych potencjalnych strat jest o wiele mniejsza niż te które występują obecnie.
Nie zakazy i nakazy, lecz rzetelna i obiektywna edukacja młodzieży może się przyczynić pozytywnie do kwestii związanych z narkotykami.
Odpowiedz
#54
jacktheripper napisał(a):A co chciałbyś żeby ktoś po grzybach albo innych halucynogennych środkach łaził po ulicy, a jak będzie niedorozwiniętym umysłowo bandytą? Zastrzeli kogoś bo będzie widział demona. Narkotyki jak już to tylko te co wywołują euforie i lepsze samopoczucie.
I w wyniku euforii i lepszego samopoczucia znikną mu wszystkie hamulce i zacznie zabijać dla zabawy. Ciekawe...

jacktheripper napisał(a):Mój błąd, dałem zły przykład, ale np. jakiś gość się tym naćpa a potem sobie wyobrazi że samochody przenikają przez ludzi i wlezie pod jeden z nich. Takie sytuacje są jak najbardziej możliwe.
Nie musi od razu ćpać, może się po prostu upić Język

juzew napisał(a):ja myslem, ze czeba ludziom zabrać z domuf norze, bo oni sie mogom nimi pocionc jak sie napija alkoholu i co wtedy?! albo mogom zabic swoje dzieci i sonsiadow i cale osiedle i na koncu siebie i co wtedy?
I w ogóle wszelkie ostre przedmioty! Duży uśmiech Papier rzecz jasna też się zalicza (któż nigdy nie rozciął sobie skóry kartką papieru!). :lol2:

XXy napisał(a):ooo! i samochody też.
zlikwidować wszystko....
Zamiast samemu się nad tym głowić, prościej zagłosować na pana Kononowicza Duży uśmiech . On już się o to zatroszczy, wszystko zlikwiduje Uśmiech .
Antyteista, empirysta, zwolennik używania rozumu.

„Znaczeniem zdania jest metoda jego weryfikacji” (Moritz Schlick)
Odpowiedz
#55
vpprof napisał(a):I w wyniku euforii i lepszego samopoczucia znikną mu wszystkie hamulce i zacznie zabijać dla zabawy. Ciekawe...

Ja mówiłem o halucynogennych które wywołują zwidy i powodują przez to wypadki, bo nie odróżnia się normalnego życia od fantazjii.

xpprof napisał(a):Nie musi od razu ćpać, może się po prostu upić Język

Co nie jest żadnym kontrargumentem do mojej wypowiedzi, bo po co nam więcej środków które powodują ofiary. Jeśli coś już jest złe i to mamy to po co nam więcej? I tak jest pełno problemu z ludźmi jeżdżącymi po alkoholu, dojdą ludzie jeżdzący po LSD.

juzew napisał(a):ja myslem, ze czeba ludziom zabrać z domuf norze, bo oni sie mogom nimi pocionc jak sie napija alkoholu i co wtedy?! albo mogom zabic swoje dzieci i sonsiadow i cale osiedle i na koncu siebie i co wtedy?
vpprof napisał(a):I w ogóle wszelkie ostre przedmioty! Duży uśmiech Papier rzecz jasna też się zalicza (któż nigdy nie rozciął sobie skóry kartką papieru!). :lol2:

Nie tylko po alkoholu staje się agresywniejszym, zresztą nie każdy się taki robi, znam ludzi którzy zalewają się w trupa i są spokojni. Więc nie uogólniajmy, bo jeśli ktoś jest agresywny w realu to po alkoholu jeszcze bardziej. Co do papieru i noży to takie same argumenty słyszę na forach dotyczących broni. Powiedzcie jaki jest sens legalizacji karabinów szturmowych, jak to niegdyś było w USA, jak równie dobrze zabijesz pistoletem albo strzelbą gdy ktoś cię napadnie w domu?[ a jestem za ich legalizacją]

XXy napisał(a):ooo! i samochody też.
zlikwidować wszystko....
vpprof napisał(a):Zamiast samemu się nad tym głowić, prościej zagłosować na pana Kononowicza Duży uśmiech . On już się o to zatroszczy, wszystko zlikwiduje Uśmiech .

Bardzo proszę likwiduj wszystko, tylko gdzie będziesz żyć? Może w KRLD? Albo na Kubie? Język
[Obrazek: bojowki.gif]
Odpowiedz
#56
jacktheripper napisał(a):I tak jest pełno problemu z ludźmi jeżdżącymi po alkoholu, dojdą ludzie jeżdzący po LSD.
Zakazać alkoholu?
Odpowiedz
#57
Nie, zakazać nie bo jest wpisany w naszą tradycje, a po drugie jeśli mamy już używkę która powoduje wiele nieszczęścia, a zdelegalizowanie jej spowodowałoby rozruchy to po co przyzwyczajać społeczeństwo do kolejnej używki która będzie generowała kolejne problemy.

A i co do zwolenników narkotyków, to zawsze będą znajdować logiczne wytłumaczenie na legalizacje jak i niską szkodliwość narkotyków, coś jak świadkowie jehowy i ich udowadnianie wyższości ich religii nad katolicyzmem.
[Obrazek: bojowki.gif]
Odpowiedz
#58
jacktheripper napisał(a):zawsze będą znajdować logiczne wytłumaczenie
w odróżnieniu od przeciwników którzy nawet się nie silą racjonalnie uzasadniać swych przekonań... jadą na uprzedzeniach i strachu i to działa (twoja zajadłość jest w tym wypadku symptomatyczna).
ale jak widać nieśmiertelny nicze miał rację: jak ktoś doszedł do jakiegoś przekonania nieracjonalnie to racjonalnie go się nie przekona...
jacktheripper napisał(a):oś jak świadkowie jehowy i ich udowadnianie wyższości ich religii nad katolicyzmem.
nie widziałem ani grama logiki w wywodach jehowych... już więcej jej w katolicyzmie.

radiłbym kierować się raczej współczuciem niż strachem...

Odpowiedz
#59
XXy napisał(a):twoja zajadłość jest w tym wypadku symptomatyczna

oj daj spokoj, on ma 15 lat. Uwaza ze po "przedawkowaniu marihuany" staje sie niesamowicie agresywnym, ze psychodeliki sa zle bo Mel Gibson (lol) w "Locie nad kukulczym gniazdem" byl nimi karmiony no i obejrzal filmik o tym jak brytyjscy zolnierze biegaja po lace pod wplywem LSD co go potwornie przerazilo Duży uśmiech

To nie jest dyskutant w ogole. Sytuacja jest podobna do tej gdy usilowalem z jedna dziewczyna rozmawiac na temat natury rzeczywistosci i ja jej fizyką kwantową a ona mi ze tecza powstala po potopie na znak przymierza Boga z ludzmi. Duży uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#60
jacktheripper napisał(a):Nie, zakazać nie bo jest wpisany w naszą tradycje,
Zupełnie jak katolicka indoktrynacja!
jacktheripper napisał(a):a po drugie jeśli mamy już używkę która powoduje wiele nieszczęścia, a zdelegalizowanie jej spowodowałoby rozruchy to po co przyzwyczajać społeczeństwo do kolejnej używki która będzie generowała kolejne problemy.
A pamiętasz co sie działo w stanach podczas prohibicji?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości