To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy Polska w najbliższych 15 latach stanie się państwem wyznaniowym?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak.
0%
0 0%
Nie.
100.00%
1 100.00%
Nie mam zdania.
0%
0 0%
Razem 1 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ojcze Święty, ratuj nas!
#1
Kolejne skandaliczne świadectwo procesu przeistaczania się Polski w państwo wyznaniowe.

7 stycznia pani Rzecznik Praw Dziecka wystosowała do B16 list. List, w którym pisze m.in.:

  • "laicko-masońskie środki masowego przekazu (...) przypuściły bezprecedensowy atak godzący w dobre imię abpa Stanisława Wielgusa (...) Wierny Bogu lud polski nie widzi godniejszej osoby na stanowisko metropolity warszawskiego poza abpem Stanisławem Wielgusem, a jeśli w jego życiu zaistniała chwila słabości wybacza bezwzględnie"
    "Niestety w Polsce przeciw woli większości duchowieństwa i przeciw woli ludu Bożego wygrała antyklerykalna telewizja, która przepełniona jest agentami dawnego systemu opływającymi we wszelkie dostatki, autentycznie szkodzi społeczeństwu polskiemu i Kościołowi polskiemu"
    "Opór społeczny w Polsce nigdy nie jest i nie będzie wymierzony przeciwko umiłowanemu Ojcu Świętemu. Jest sprzeciwem wobec niespotykanie agresywnych prób sterowania przez bezbożną telewizję Kościołem polskim i ludem Bożym"
    "Przeto proszę pokornie o decyzję pozytywną dla abpa Stanisława, ale także dla katolickiej Polski, która stała się celem ataków liberalno-masońskich. Ojcze Święty ratuj nas"


:!: :!: :!: Brak mi słów.
Antyteista, empirysta, zwolennik używania rozumu.

„Znaczeniem zdania jest metoda jego weryfikacji” (Moritz Schlick)
Odpowiedz
#2
Najciekawsza jest w tym liście zaskakująca ilość wazeliny pod adresem Watykanu. Ciekawe też co to za lud Boży w Polsce jest. To jakaś nowa organizacja czy jak? "Katolicka Polska"? Czy wazeliniarstwo ma jakieś granice? I czy Rzecznik Praw Dziecka nie ma nic lepszego i bardziej adekwatnego do stanowiska do roboty niż słanie skrajnie wazeliniarskich listów do Watykanu?
Odpowiedz
#3
Przypominam twarz tego "rzecznika"

[Obrazek: 6bebee99f3b09ea788a9a29gm3.jpg]

Az chce sie zakrzyknac w rozpaczy: "Ojcze Swiety Ratuj Nas :!: :!: :!:"

...tak, nawet nas, ateistow Płacz

Benedykcie XVI, blagamy, zabierz te kobiete od nas...

Boze Ojcze Wszechmogacy, blagamy cie. ZABIERZ JA DO SIEBIE :!:

Chociaz... nie, nie jestem tak okrutny. W sumie bog mi nic nie zrobil Smutny
Null pointer exception
Odpowiedz
#4
Zaznaczyłem "nie", bo (mam nadzieję) PiS i ta cała poroniona koalicja nie przetrwają tyle i w następnych wyborach padną.

To jest chore, żeby osoba publiczna w demokratycznym kraju pisała takie "cuś" do papieża :x

Cytat:(...)Wierny Bogu lud(...)

Do pani rzecznik praw dziecka (każdego): Wal się!

Cytat:(...)przepełniona jest agentami dawnego systemu opływającymi we wszelkie dostatki(...)

A bo Kościół to bidny jest jak cholera...
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#5
Marcin_77 napisał(a):
Athei Overlord napisał(a):Przypominam twarz tego "rzecznika"

[Obrazek: 6bebee99f3b09ea788a9a29gm3.jpg]
Matko boska z któregokolwiekbądź kościoła.... Anka Sobecka przy niej to niemal Angelina Jolie....

Przesadzasz 8-)
Co do tej przemiany w kraj katolicki, to myślę że w przeciągu 20 lat, odejdziemy znacznie od katolicyzmu. Popatrzcie co dzieje się w Anglii. Tam już kościół to taki dodatek, a nie ważna część życia obywateli. U nas jak poumierają mohery, to sytuacja się poprawi. Młodzież wcale nie jest taka wierząca, często mają w dupie kościół i boga[ale to z lenistwa]
[Obrazek: bojowki.gif]
Odpowiedz
#6
dGrey napisał(a):Zaznaczyłem "nie", bo (mam nadzieję) PiS i ta cała poroniona koalicja nie przetrwają tyle i w następnych wyborach padną.
Dokładnie masz rację. Ja obecnie patrze z nadzieją i rozbawieniem na cały ten cyrk. PiSiarze i Ligusy obecnie nie wiedząc o tym kręca sobie bicz na własne tyłki, mnóstwo ludzi (między innymi ja) poparło ich mając nadzieję na uporządkowanie całego tego chlewu jaki został po rządach lewicowej mafii. Ale jak zwykle lud dostał powtórkę z rozrywki a nwet wersję deluxe tejże rozrywki i ma już dość, notowania "prawych" lecą na łeb na szyję, przy następnych wyborach poodpadają, nie ma szans, nawet Ojciec Dyktator nic nie zdziała. Tylko jaka będzie alternatywa? PO? LiD? SLD-bis? Gdybym był wierzący napisałbym "pożal się panie boże".
Kościół rośnie w siłę, ale to jest chwilowe, ludzie mają dość wciskania im wszędzie JP2 i innych świętych maskotek, dośc zaglądania im pod kołdrę i kontrolowania co oglądają w TV i na komputerze. Bo ludzie nie są w większości głupi i nie mają już mentalności potulnych baranków tak jak przed tymi 300-oma latami.
Czy w tym kraju po prostu nie może byc normalnie? Tak bez skrajności w żadną stronę?
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#7
Marcin_77 napisał(a):Czy w tym kraju po prostu nie może byc normalnie? Tak bez skrajności w żadną stronę?
Jeszcze wiele wody w Wiśle musi upłynąć nim będzie normalnie. Nasz naród dopiero uczy się demokracji, łącznie z politykami, dla których słowo demokracja jest obce. Na dzień dzisiejszy społeczeństwo polskie lubi popadać ze skrajności w skrajność. A najbardziej politycy.

Pani Rzecznik Praw Dziecka powinna chyba mieć milszą dla dzieci twarz Duży uśmiech.
[Obrazek: 628750.jpg]
Odpowiedz
#8
PanM napisał(a):
Marcin_77 napisał(a):Czy w tym kraju po prostu nie może byc normalnie? Tak bez skrajności w żadną stronę?
Jeszcze wiele wody w Wiśle musi upłynąć nim będzie normalnie. Nasz naród dopiero uczy się demokracji, łącznie z politykami, dla których słowo demokracja jest obce. Na dzień dzisiejszy społeczeństwo polskie lubi popadać ze skrajności w skrajność. A najbardziej politycy.
Głównie politycy. A z tego co się orientuję to spora częśc ludzi,którzy głosowali na PiS i Kaczyńskiego jest cholernie wqrwiona tym co się od jakiegoś czasu obecnie dzieje. Bo zamiast jako obiecywali wziąć się za porządki po "lewiźnie" żrą się między sobą, liżą tyłki hierarchii i co chwila grożą paluchem, że to czy tamto będzie zakazane.

Nie jest to normalne i nie ma szans na dłużsżą egzystencję.
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#9
Poska juz jest panstwem wyznaniowym.

Trzeba zbuzyc te wszytkie swiątyne obłudy, kłamstwa i mamony tak jak Jezus burzył i rozwałał stragany!

Jezus był najwiekszym antyklerykałem. Wytykał obłudnikom kłamstwa tak jak ja wytykam i dlatego go ukrzyzowano! Płacz
Odpowiedz
#10
Marcin_77
Tak to się kończy gdy słucha się populistów :]

Pani Sowińska powinna teraz otworzyć hurtową sprzedaż wazeliny. Kurwic sie na rzecz kościoła to jest to! Z wazeliną ale bez gumy :?
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#11
xjasiux napisał(a):Z wazeliną ale bez gumy
A tam z wazeliną od razu.
Na sucho.

Polska jest już kolonią Watykanu. Głową naszego państwa nie jest Lech Kaczyński, a niejaki Ratzinger aka Benedykt XVI.
[Obrazek: 628750.jpg]
Odpowiedz
#12
A jakże. Rządzi wraz z Janem P., który zza grobu ulecza z alzhaimera biedne siostrzyczki i tym samym reklamuje Polskę. Mieliśmy być również monarchią z niejakim Jezusem C. na czele, ale pomysł ten niewiadomo czemu upadł.

Laickość będzie powoli postępować, będzie, ale powoli. Nie sądze żeęby za piętnaście lat był spokój.
Ha! Ha! Ha!
Odpowiedz
#13
W zasadzie to dzisiejsze pokolenie 40-50 latków jest jeszcze skażone więc za jakieś 40 lat powinien być spokój. Kurcze, dopiero na starość będę mógł cieszyć się z tego że nasz kraj w końcu znormalnieje. Wtedy to nie ludzie typu Wierzejski będą ustanawiać prawo, tylko będą przed nim odpowiadać.
[Obrazek: bojowki.gif]
Odpowiedz
#14
xjasiux napisał(a): Marcin_77
Tak to się kończy gdy słucha się populistów :]
Teraz już nie posłucham nikogo, olewam i na żadne wybory (z wyjątkiem referendów) już nie pójdę. Stałem się apolityczny.
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#15
Cytat:U nas jak poumierają mohery, to sytuacja się poprawi. Młodzież wcale nie jest taka wierząca, często mają w dupie kościół i boga[ale to z lenistwa]

Tylko jak przyjdzie co do czego, to zrobia z przwyczajenia i/lub irracjonalnego strachu to co zrobia - ochrzcza dzieci, wezma slub koscielny, itd.
Odpowiedz
#16
msoltys napisał(a):Tylko jak przyjdzie co do czego, to zrobia z przwyczajenia i/lub irracjonalnego strachu to co zrobia - ochrzcza dzieci, wezma slub koscielny, itd.

Ludzie w dzisiejszym świecie na ogół biorą śluby bo taka jest tradycja. Jednakże powoduje to tez presja społeczeństwa, właśnie duża ilość katolików,moherów[która nie ma zamiaru zmieniać katolickiej tradycji naszego kraju]. Gdy wyginą mohery presja społeczeństwa się zmniejszy i ludzie wtedy nie będą tak często postępować wg katolickich tradycji.
[Obrazek: bojowki.gif]
Odpowiedz
#17
Marcin_77 napisał(a):Teraz już nie posłucham nikogo, olewam i na żadne wybory (z wyjątkiem referendów) już nie pójdę. Stałem się apolityczny.

To stracisz prawo do narzekania :] Język
Michał Wójtowicz

Religion can never reform mankind because religion is a slavery


Cytat:
pilaster napisał(a):Proszę zwrócić uwagę, że nawet osoby nie podejrzewane o sympatię do Krk, jak Śsz, przyznają, że reakcja na "pedofilię" jest czysto emocjonalna, instynktowna, nie mająca żadnego uzasadnienia racjonalnego

Nadal Pilaster nie wyjaśnił nam czy jest idiotą i nie zrozumiał co napisał ŚS czy jest manipulatorem i specjalnie wyciaga błędne wnioski.
Odpowiedz
#18
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76498,4057942.html
Michaś ma dylematy. dyskutuje ni to z samym sobą ni to z Imperatorem Ratzim. może coś dobrego z tego wyjdzie? jak wyjdzie z kruchty to będzie dla mnie facet z klasą Uśmiech
Odpowiedz
#19
Vacarius napisał(a):Jezus był najwiekszym antyklerykałem. Wytykał obłudnikom kłamstwa tak jak ja wytykam i dlatego go ukrzyzowano!
ale religia jaka z jego nauk wyrosła juz antyklerykalna nie jestUśmiech pani sowińska dowodzi tego, że fanatycy religijni są obecni nie tylko na moherowych wiecach, w pegeerach i innych zapadłych pełnych flustracji miejscach ale tez wśród ludzi, którzy powinni prezentować pwein wysoki poziom...
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#20
Marcin_77 napisał(a):Teraz już nie posłucham nikogo, olewam i na żadne wybory (z wyjątkiem referendów) już nie pójdę. Stałem się apolityczny.
Też tak kiedyś myślałem, ale doszedłem do wniosku, że na wybory lepiej pójść, żeby pokazać, że się nie jest leniem albo anarchistą, ale nie zaznaczyć nikogo albo przedrzeć kartkę - wyrażając tym swój protest. Przecież to nie wybory (podstawowy mechanizm demokracji) są złe z zasady, tylko akurat w danym momencie jest burdel i nie ma na kogo głosować.

Seth33 napisał(a):ale religia jaka z jego nauk wyrosła juz antyklerykalna nie jestUśmiech
Trafiłem ostatnio na ciekawy (miejscami groteskowy Uśmiech ) artykuł Prokopiuka o gnostycyzmie i o tym jak bardzo różniły się nauki KK od nauk Chrystusa.
Cytat:Tak dokonała się tragedia chrześcijaństwa: stopniowa utrata przez nie bezpośredniego związku z Chrystusem Żywym na rzecz ślepej wiary w literę Pisma św., zniewolenia przez — z natury swej — martwiejącą tradycję, i podporządkowania się wiernych kaście kapłanów, którzy „ślepi są przewodnikami ślepych” i którzy zamykają „Królestwo Niebieskie przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzą ani nie pozwalają wejść tym, którzy wchodzą” (Mt 15,14 i 23,15). Tak oto litera zastąpiła Ducha, a instytucja pochłonęła religię.*

Seth33 napisał(a):pani sowińska dowodzi tego, że fanatycy religijni są obecni nie tylko na moherowych wiecach, w pegeerach i innych zapadłych pełnych flustracji miejscach ale tez wśród ludzi, którzy powinni prezentować pwein wysoki poziom...
Powinni ją wywalić za coś takiego - w końcu będąc osobą publiczną reprezentuje obywateli a nie samą siebie, nie powinna więc wygłaszać swoich poglądów. A już bezkrytyczne zakładanie, że każdy jest równie zboczonym dewotą co ona, jest zupełnie skandaliczne.
Antyteista, empirysta, zwolennik używania rozumu.

„Znaczeniem zdania jest metoda jego weryfikacji” (Moritz Schlick)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości