To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kosciół Rzymsko-katolicki i Trzecia Rzesza
#1
Ponizsze zdjecia mówią same za siebie. Ale jesli macie cos ciekawego do dodania w temacie to mozecie pisac.

[Obrazek: vatican_nazi1.jpg]
[Obrazek: nazi_kirche.jpg]
[Obrazek: berlin-neukolln_agosto1933.jpg]
[Obrazek: nuncjusz_papieski_bassal.jpg]
[Obrazek: ustasha_april1942.jpg]
[Obrazek: enrique_pla-esteban_bilbao-small.jpg]
[Obrazek: hitler_kirche.gif]
[Obrazek: pius12gives_greetings.jpg]
[Obrazek: pius_ustasze.jpg]

Zdjecia ze strony http://imges.webpark.pl
Odpowiedz
#2
A katachetka nam prawiła o odwadze. że ludzie będący jak chorągiewka na wietrze nie są godni szacunku. :? I chwalą się czarni jak to apostołowie mężnie oddawali życie za kościół, czyli jak wyszło, za niemoralną kreaturę starającą utrzymać się na powierzchni bez względu na wszystko, zaprzedając swoje poglądy.

Ciekawe, co to za ksiądz na ostatnim zdjęciu, bo wygląda na szychę jakąś.
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#3
dGrey napisał(a):Ciekawe, co to za ksiądz na ostatnim zdjęciu, bo wygląda na szychę jakąś.
To papież Pius XII Duży uśmiech
Odpowiedz
#4
Czyli jednak trafiłem, szycha i to nie jakaś tam :]
Sprzedali się chłopcy, oj, sprzedali... jak zwykła ladacznica :twisted:
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#5
Wez wydrukuj to zdjecie i pokaz katechetce. :wink:
Odpowiedz
#6
No właśnie strasznie mnie korci, żeby niektóre fotki pokazać służącej (splamionemu) Tronowi Piotrowemu... i chyba się skuszę Duży uśmiech
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#7
Jeszcze jedno.

Hitler wita sie z klerem.
[Obrazek: bih.jpg]
Odpowiedz
#8
Ciekawe z jakiej racji ten klecha po prawej ma na klacie krzyż żelazny. Przecie to wojenne odznaczenie, a im zabijać nie wolno. Powinien się tego pozbyć, a nie chwalić.
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
#9
dGrey napisał(a):Ciekawe z jakiej racji ten klecha po prawej ma na klacie krzyż żelazny. Przecie to wojenne odznaczenie, a im zabijać nie wolno. Powinien się tego pozbyć, a nie chwalić.
Powinen tez odciąc sobie tą reke którą podał Adolfowi.
Odpowiedz
#10
To jeszcze nic. Ja widziałem zdjęcia papieża z islamskim terrorystą Arafatem i z komunistycznym bandytą Fidelem Castro. Dla zainteresowanych relacjami Hitlera i KK: http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1485
Na ile pamiętam z kontaktów z nazistami słynęli czerwoni wyznawcy ateizmu Duży uśmiech czego efektem był m. in. pakt Ribbentrop-Mołotow.
Odpowiedz
#11
angelusm napisał(a):Na ile pamiętam z kontaktów z nazistami słynęli czerwoni wyznawcy ateizmu Very Happy
Ateizm w przeciwieństwie do katolicyzmu nie jest wyznaniem/religią/instytucją.

Mówilem już wcześniej. Jeśli po jednej stronie stawia się ateizm, po drugiej nalezy postawić teizm(ogólnie!).
Jeśli po jednej stronie stawia się katolicyzm, to po drugiej należy postawić inną instytucję, np: NKWD, albo jakąś partię stalinowską.
Odpowiedz
#12
Widzę, że marginalne przypadki poparcia Hitlera przez kler cieszą się tu popularnością. O tym ilu księży wymordowano w obozach koncentracyjnych już nie wspomnicie? O tym że ze szkół wyrzucono krzyże i religię, zakazano bicia w dzwony kościelne a kościół chciano oskarżyć o zdradę stanu? Ot, ateistyczny obiektywizm. Może w swoim zaślepieniu nie odróżniacie instytucji KOŚCIOŁA od pojedynczych DUCHOWNYCH.

Młodzież zrzeszona w Hitlerjugend podczas zlotu norymberskiego śpiewa:
"Żaden podły ksiądz nie wydrze z nas uczucia, że jesteśmy dziećmi Hitlera
Czcimy nie Chrystusa, lecz Horsta Wessela
Precz z kadzidłami i wodą święconą
Kościół nie rozumie, co jest naprawdę cenne
Ta swastyka przynosi zbawienie światu
Chce podążać za nią krok w krok"

W refrenie piosenki hitlerowskich oddziałów szturmowych SA zawarte były m.in. słowa: "Towarzysze z oddziałów szturmowych, wieszajcie Żydów, stawiajcie księży pod ścianę"

"Jestem również tak mądry i wiem, ze klechy są naszymi śmiertelnymi wrogami." (Hans Frank)

Najlepsze podsumowanie stosunków między 99% kleru a Rzeszą.
Odpowiedz
#13
Mogrim napisał(a):marginalne przypadki poparcia Hitlera przez kler cieszą się tu popularnością.
Marginalne? Toż to było wesołe wsparcie najwyższych szych niamieckiego kościoła. Zarónoi katolickiego jak i protestanckiego.
Mogrim napisał(a):O tym ilu księży wymordowano w obozach koncentracyjnych już nie wspomnicie?
Szczególnie polskich (chociaż i wśród tych wielu było zdrajców). Cóż, hilter jak już leciał wyrżnąć polaków, to wszystkich.
Mogrim napisał(a):O tym że ze szkół wyrzucono krzyże i religię,
No to akurat wielki +.
Mogrim napisał(a):Ot, ateistyczny obiektywizm.
Nie ateistyczny. Co najwyżej vacariusowy, al-rahimowy.
Mogrim napisał(a):W refrenie piosenki hitlerowskich oddziałów szturmowych SA zawarte były m.in. słowa: "Towarzysze z oddziałów szturmowych, wieszajcie Żydów, stawiajcie księży pod ścianę"
Bo hilter świetnie manipulował i krk, i zwykłymi ludźmi. Chciał wykorzystać w kościół w dordze do władzy i utrzymaniu jej. Udało mu sie.
Odpowiedz
#14
Al-Rahim napisał(a):Marginalne? Toż to było wesołe wsparcie najwyższych szych niamieckiego kościoła. Zarónoi katolickiego jak i protestanckiego.

Znowu bzdura. Nuncjusz apostolski w Niemczech (przyszły Pius XII) na 44 przemówienia w 40 potępił rodzący się nazizm. Kard. Faulhaber, biskupi bawarscy, biskupi metropolii kolońskiej i fryburskiej oraz kard. Bertram ogłosili trzy listy pasterskie potępiające narodowy socjalizm za podejście do spraw rasowych i państwowych. W niemal wszystkich "katolickich" okręgach wyborczych - w wyniku ostrzeżeń przed zagrożeniem hitlerowskim płynących z ambon - partia nazistowska otrzymuje wyniki dużo gorsze od przeciętnych w Niemczech. Można tak wymieniać. Poparcir mieli naziści od marginesu.

Cytat:Szczególnie polskich

Niemieckich. Do Dachau wywożono ich nawet przed wybuchem wojny.

Cytat:Udało mu sie.

Nie udało mu się - wyniki wyborów miał tylko niższe niż mógł, poza tym w samych Włoszech KK uratował 80% Żydów, których hitler chętnie by wybił. Kościół był przeciwny nazizmowi.
Odpowiedz
#15
Mogrim napisał(a):Poparcir mieli naziści od marginesu.
A jednak biskupów.
Mogrim napisał(a):Niemieckich. Do Dachau wywożono ich nawet przed wybuchem wojny.
Zależy których. Przypominam o tym jak to na jasnej góze nasi rodzimi księża powitali hitlerowców (procesje z obrazkiem itd).
Mogrim napisał(a):Nie udało mu się - wyniki wyborów miał tylko niższe niż mógł, poza tym w samych Włoszech KK uratował 80% Żydów, których hitler chętnie by wybił.
Czli hitler nie był u władzy i do wojny nie doszło? Bo jeśli jednak tak, to znaczy że mu się udało.
Odpowiedz
#16
Al-Rahim napisał(a):A jednak biskupów.

Ilu ich tam jest na tych zdjęciach?

Cytat:Czli hitler nie był u władzy i do wojny nie doszło? Bo jeśli jednak tak, to znaczy że mu się udało.

Udało mu się, ale nie dzięki Hitlerowi. Gdyby nie KK byłoby mu łatwiej. Dobrze pisali naziści, że "klechy są ich śmiertelnymi wrogami".
Odpowiedz
#17
Witam!

Mogrim.

Co wiesz ksiądz katolicki z Słowacji Tiso? Ksiądz Tiso był przyjacielem Hitlera. Tez wydał rozkaz zabić wielu ludzi w tym Zydów.

i jeszcze... Do Dachau przywieziono najwięcej to Polacy i było około 70 %.
Odpowiedz
#18
Mogrim napisał(a):Ilu ich tam jest na tych zdjęciach?
A to jedyne zdjecia są? A to czego nie ma na zdjęciach nie istnieje ?
Myśl... ja pier**** ale człowieku sie motasz, jak karp przed wigilia...
Mogrim napisał(a):Udało mu się, ale nie dzięki Hitlerowi.
Hitlerowie sie udało ale nie dzieki hitlerowie. mocne.
Odpowiedz
#19
Al-Rahim napisał(a):A to jedyne zdjecia są? A to czego nie ma na zdjęciach nie istnieje ?

Takich zdjęć wiele nie ma. To raz. Dwa: witanie się z nazistą nie oznacza automatycznego poparcia. Trzy: zdecydowana większosć była przeciwko.

Mogrim napisał(a):Hitlerowie sie udało ale nie dzieki hitlerowie. mocne.

Oczywiście miało być nie dzięki kościołowi.
Odpowiedz
#20
Stalin napisał(a):Co wiesz ksiądz katolicki z Słowacji Tiso? Ksiądz Tiso był przyjacielem Hitlera. Tez wydał rozkaz zabić wielu ludzi w tym Zydów.

Oczywiście. Księży było kilkadziesiat tysięcy. Że się kilku takich trafiło - patologia jest wszędzie. Każdy może zostać księdzem, nawet ty.

Cytat:i jeszcze... Do Dachau przywieziono najwięcej to Polacy i było około 70 %.

Powiedziałem: przed wojną. Tylko w jednym roku przewieziono tam ponad 400 księży katolickich.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości