To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Allegro schodzi na psy
#21
mandor napisał(a):Jak również pasy, kamienie, gałęzie opadłe/ułamane z drzew. Długo by można wymieniać, jako broni można przecież użyć praktycznie wszystkiego co się znajdzie pod ręką. Trzeba by zabronić noszenia i kupowania/sprzedawania WSZYSTKIEGO, mr Kononwicz się kłania.
wystarczy wejść do kuchni albo byle narzędziowni, żeby zaopatrzyć się w cały zestaw śmiercionośnych narzędzi.
Odpowiedz
#22
Moje ulubione zabawki to młotek, wiertarka na akumulator i łom.
Jestem zwolennikiem dostępu do broni, ale w Polsce by to raczej nie przeszło. Mamy jeszcze mentalność nie "demokratyczną"
[Obrazek: bojowki.gif]
Odpowiedz
#23
Racjonalista napisał(a):Państwo powinno pilnować byśmy się wzajemnie nie pozabijali. Można to robić metodą zakazów i zaostrzeniem kodeksu karnego.
to takie proste, wystarczy zrobić 100 nowych zakazów, czary-mary, i przestępcy w net zostaną pozbawieni pistoletów, pałek, kastetów itp, itd.

Prawda jest taka, że w ten sposób narzędzi do obrony pozbawiamy tylko uczciwych obywateli (bo są uczciwi i wedle zakazu się nie zaopatrzą w to i owo). Zaś przestępca wyjdzie na bazarek, zapuka do kumpla i już ma to co chce.
charm is deceptive
beauty is fleeting

http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4
Odpowiedz
#24
jacktheripper napisał(a):Moje ulubione zabawki to młotek, wiertarka na akumulator i łom.
nie tylko można tym kogoś zabić, ale nawet wymyślnie torturować w piwnicy
Odpowiedz
#25
juzew napisał(a):Prawda jest taka, że w ten sposób narzędzi do obrony pozbawiamy tylko uczciwych obywateli (bo są uczciwi i wedle zakazu się nie zaopatrzą w to i owo). Zaś przestępca wyjdzie na bazarek, zapuka do kumpla i już ma to co chce.
ot i 100% zgody. zakazując posiadania broni odbiera się ją praworządym obywatelom, ale bandyci i tak posiadają nielegalną.
Odpowiedz
#26
mandor napisał(a):Trzeba by zabronić noszenia i kupowania/sprzedawania WSZYSTKIEGO, mr Kononwicz się kłania.


Ale przeznaczenie np . kastetu jest jednoznaczne. Kupującamu nie chodzi tylko o to by ktoś padł od uderzenia tylko o to by nieprędko wstał.

juzew napisał(a):Zaś przestępca wyjdzie na bazarek, zapuka do kumpla i już ma to co chce.

Gdyby zaostrzno kary za posiadanie broni to by się może zastanowił przed zakupem.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#27
Racjonalista napisał(a):Ale przeznaczenie np . kastetu jest jednoznaczne. Kupującamu nie chodzi tylko o to by ktoś padł od uderzenia tylko o to by nieprędko wstał.

Niekoniecznie, kastet może być użyty także w roli straszaka. Tak samo jak śrubokręt czy kij do bilarda.

Racjonalista napisał(a):Gdyby zaostrzno kary za posiadanie broni to by się może zastanowił przed zakupem.

Tacy przestępcy, którzy potrzebują do swojej "pracy" broni raczej nie przestraszą się zwiększenia kar za jej nielegalne posiadanie.
Odpowiedz
#28
Racjonalista napisał(a):Gdyby zaostrzno kary za posiadanie broni to by się może zastanowił przed zakupem.

Tak tylko że możemy dojść do takich absurdów, że za posiadanie broni może być nawet kara śmierci[wariant dla tych co chcą państwo totalitarne] i wtedy wrabianie kogoś w posiadanie broni np. poprzez podrzucenie do domu i zakablowanie, będzie dobrym sposobem do udupienia uczciwego obywatela.
[Obrazek: bojowki.gif]
Odpowiedz
#29
Wyraźne zaostrzenie kar na pewno zrobi swoje.

Poza tym jestem zwolennikiem państwa autorytarnego o orientacji racjonalno-naukowej i humanistycznej ale to już wątek na inny temat.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#30
Jednak allegro to już jest gówniane od dawna, trzeba dobrze filtrować towary żeby sie na chińskim gównie zalewającym aukcje nie przejechać. Takie mydło i powidło, jak pójdziesz do ruskiego na bazar to po tej samej cenie będziesz miał to samo albo i taniej bo nie płacisz za przesyłke.
Życie - to sztuka wyciągania wystarczających wniosków z niewystarczających przesłanek. Samuel Butler
Odpowiedz
#31
Racjonalista napisał(a):Ale przeznaczenie np . kastetu jest jednoznaczne. Kupującamu nie chodzi tylko o to by ktoś padł od uderzenia tylko o to by nieprędko wstał.
ale może służyć do obrony własnej i własnej rodziny przed bandytą albo do zaatakowania kogoś. w tym sensie przeznaczenie kastetu nie jest jednoznaczne.

czy zgodnie ze swoimi poglądami nie jesteś również za zdelegalizowaniem kursów samobrony i sztuk walki? może policja powinna wydawać zezwolenia na treningi bokserskie albo judo?

i co z nożami, tasakami, siekierami, prętami, łańcuchami, metalowymi rurkami... ?
Racjonalista napisał(a):Wyraźne zaostrzenie kar na pewno zrobi swoje.
pewnie wzrosną ceny. większy zarobek na czarno.
Racjonalista napisał(a):Poza tym jestem zwolennikiem państwa autorytarnego o orientacji racjonalno-naukowej i humanistycznej ale to już wątek na inny temat.
możesz mi wskazać swój wzorcowy przykład takiego państwa, istniejącego albo historycznego?

imo nauka narodziła się w demokracji i w innych ustrojach niechętnie się przyjmuje i łatwo więdnie. nie bez powodu potęgą naukową jest demokratyczna republika usa.

mam nawet taką teoryjkę. wolny obywatel demokratycznego państwa jest po prostu o wiele inteligentniejszy od człowieka zależnego o autorytarnej osobowości. rzeczywistość demokracji liberalnej zmusza do myślenia, nieustannego decydowania, dokonywania wyborów, ważenia sprzecznych racji, a złożoność relacji międzyludzkich wymaga odpowienio złożonego umysłu, aby przetrwać i normalnie funkcjonować. co prawda większość ludzi w demokracji nie wykorzystuje własnej inteligencji dla dobra nauki, ale ta mniejszość, która to robi rekompensuje to z nawiązką. oczywiście geniusze znajdą się tu i tu, ale liczy się przeciętna naukowców.
Odpowiedz
#32
DarkWater napisał(a):nauka narodziła się w demokracji i w innych ustrojach niechętnie się przyjmuje i łatwo więdnie. nie bez powodu potęgą naukową jest demokratyczna republika usa.

Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

a w jakiej to demokracji nauka się zrodziła? Duży uśmiech

Naukowa potęga USA wynika nie z demokracji, a z wolnego rynku i decentralizacji
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#33
Nauka się "dobrze czuje" w wolnym rynku. Nic tzw. "demokracji" do tego.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#34
DarkWater napisał(a):czy zgodnie ze swoimi poglądami nie jesteś również za zdelegalizowaniem kursów samobrony i sztuk walki? może policja powinna wydawać zezwolenia na treningi bokserskie albo judo?


Nie. ale kursanci powinni przejść odpowiednie badania psychologiczne aby wykazać czy uczą się dla obrony czy dla ataku. No i przeszłość kursanta oczywiście też nie jest bez znaczenia.

Cytat:i co z nożami, tasakami, siekierami, prętami, łańcuchami, metalowymi rurkami... ?

Ich podstawowym przeznaczeniem nie jest siekanie ludzi.

Cytat:możesz mi wskazać swój wzorcowy przykład takiego państwa, istniejącego albo historycznego?

Nie mogę bo istnieje ono tylko w mojej głowie.

Avx napisał(a):Nauka się "dobrze czuje" w wolnym rynku. Nic tzw. "demokracji" do tego.

Otóż to. Autorytaryzm nie wyklucza wolnego rynku i konkurencji (równierz w nauce). Państwo powinno tylko dbać by nie zejść z takiej orientacji ideowej.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#35
Racjonalista napisał(a):Ich podstawowym przeznaczeniem nie jest siekanie ludzi.

Ale można je banalnie łatwo do tego celu zaadoptować.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#36
Duch napisał(a):czyżby strach przed wszechwładną obecnie policją?
nie wykluczone, w samym regulaminie serwisu jest podpunkt związany ze sprzedażą nielegalnych lub łamiących prawa autorskie przedmiotów.
Odpowiedz
#37
Znalazłem ten temacik to odświeżamUśmiech Ostatnio Allegro sypie się maksymalnie: problemy z logowaniem, z wyświetlaniem miniaturek i obrazów, a dziś serwis całkowicie nie działa. Marzyłoby mi się by sprzedający pozwali serwis do sądu za niewywiązanie się z umowy.
[Obrazek: nightwish3cn6.jpg]
Odpowiedz
#38
Zmieniali cały engine bazodanowy i troszeczkę im się to posypało (rozmawiałem ostatnio z informatykiem z Allegro przy okazji jakiejś konferencji). Zdarza się, uporali się z tym względnie szybko (biorąc pod uwagę skalę).
Piotr Ratajczak - redaktor, webmaster
Odpowiedz
#39
Przecież bronią może być każdy przedmiot. Takim kranem od zlewu można kogoś zabić, to znaczy że trzeba go zakać?
Odpowiedz
#40
To bylo jasne w momencie gdy zakazali sprzedawania salvi divinorium jak narazie legalnego, zajebistego, przejedwabistego, silnego psychodelika. Jebac allegro (chociaz dalej go uzywam ;-)).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości