To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cytaty - komentarz do artykułu "Celibat"
#1
wiele jest do rozważania z tego co jest powyżej napisane. do rozważań dołączam dwa cytaty z 1 listu do koryntian (1 Kor 7,1) oraz (1 Kor 7,7-8):

\\"1 Co do spraw, o których pisaliście, to dobrze jest człowiekowi nie łączyć się z kobietą.\\"

\\"7 Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja1, lecz każdy otrzymuje własny dar1 od Boga: jeden taki, a drugi taki. 8 Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja.\\"
Odpowiedz
#2
Celibat jest niesamowitym życiem wewnętrznym. Dla świeckich takie myślenie i istnienie nie jest możliwe. To wymaga czasu, poświęcenia i ciągłego dialogu.
Odpowiedz
#3
Cytat:~Zielony: Celibat jest niesamowitym życiem wewnętrznym. Dla świeckich takie myślenie i istnienie nie jest możliwe. To wymaga czasu, poświęcenia i ciągłego dialogu.

Brak celibatu jest niesamowitym życiem zewnętrzym. Dla nieświeckich takie myślenie i istnienie jest niemożliwe. To wymaga czasu, poświęcenia i ciągłego dialogu.

PS. Dialog w celibacie? Z kim? Lustrem?
Odpowiedz
#4
Cytat:PS. Dialog w celibacie? Z kim? Lustrem?
Zaiste ubogie jest Twoje życie wewnętrzne!
Odpowiedz
#5
Cytat:Zaiste ubogie jest Twoje życie wewnętrzne!
Ubogie to jest zycie erotyczne ludzi decydujacych sie na celibat. Dla mnie celibat to jest działanie wbrew naturze, tak juz jestesmy zbudowani, ze mamy poped seksualny, celibat jest nienaturalny to tak jakbysmy nagle przestali mowic. Celibat to jedna z najwiekszych glupot jaka wymyslil kosciol.
Odpowiedz
#6
Cytat:Ubogie to jest zycie erotyczne ludzi decydujacych sie na celibat. Dla mnie celibat to jest działanie wbrew naturze, tak juz jestesmy zbudowani, ze mamy poped seksualny, celibat jest nienaturalny to tak jakbysmy nagle przestali mowic. Celibat to jedna z najwiekszych glupot jaka wymyslil kosciol.
Dla Ciebie to jest niezrozumiałe. Jeżeli uważasz, że życie to jedynie okazja do tego, żeby było miło, no to szybko staniesz się bardzo nieszczęśliwy. Nie jesteśmy w stanie zorumieć Księży i celibatu. Bo w nim nie żyjemy. Człowieczeństwo to również umiejętność do panowania nad naturą. Wiem jedno. Ci którzy walczą z pokusami dostają pomoc od Pana. A celibat pozwala skupić się na sprawach duchowych. To jest bardzo głęboko realacja z Bogiem. Coś niewyobrażalnego. Myślę, że dobrze może to ukazać książka na jakiej wychowują się Kapłani Naśladowanie Chrystusa. Ale zdecydowanie dla \"niepokornych\" niezrozumiała.

A ja np. nie rozumiem Ciebie! Przecież to jest wbrew Twojej naturze kurczyć się w sobie. I Ciebie powołuje Bóg! A jednak trwasz w swoim. Więc nie pisz, że coś jest głupotą, póki tego nie poznasz. Ja nie piszę, że to co robisz jest głupotą. Usiłuję Ciebie zrozumieć.
Odpowiedz
#7
Ty mylisz pojecia, seks to nie coca cola, to nie jest taka przyjemnosc. Nie zrozum mnie zle nie mowie ze to nie przyjemne. Pomoc od pana a moglbym wiedziec jaka. Walczyc to ja moge z pokusa np. nie jesc ciastek bo przytyje lub cos takiego. Seks jest zwiazany z czlowieczenstwem, bez niego bysmy nie istnieli, to jest rowniez sposob wyrazania miłości. Pozwala sie skupic na sprawach dychowych. Mozna jasniej, Moze chodzi o to ze mozna sie modlic.
Cytat:Przecież to jest wbrew Twojej naturze kurczyć się w sobie. I Ciebie powołuje Bóg!
Tego to juz nie zrozumiem. Jakiegos katolika moglbym prosic o przetlumaczenie.

Celibatu nie musze poznawac osobiscie, czy musisz musisz wsadzic reke do wrzatku by wiedziec ze woda jest goraca i sie oparzysz. Dlaczego mam nie pisac ze to glupota, takie mam zdanie, popieram to argumentami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości