Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia - komentarz do artykułu "Co daje nam ateizm?&qu
Religia to nie rygor, religia to wolność!
Odpowiedz
Jaka wolność ? Nie wolno robić tego, nie wolne robić tamtego. W zasadzie religia zabrania robić ludziom mase rzeczy, które sprawiają im przyjemność. Coś ci się pomyliło. Religia nie jest wolnością. Religia jest zniewoleniem. Zniewoleniem umysłu i ciała.
Odpowiedz
To dopiero sztuka: wmówić niewolnkowi przekonanie, że jest wolny, a dodatkowo szczęśliwy! Pozazdrościć kościelnym siły przekonywania.:mrgreen: Mieć takich na usługach przed wyborami i prezydentura gwarantowana. Zresztą i tak mówią z ambon na kogo głosować, a na kogo nie.[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 03 16 2005 o godzinie 13:47
[/sub]
„WOLNOŚĆ TO JEDNOSTKA, PRZYMUS TO PAŃSTWO.”

"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy mogli to dowodami obalić?!"-F. Nietzsche

Odpowiedz
Ja w religii nie widze ani troche wolnosci, jak juz kiedys pisalem glupie zakazy jescze glupsze nakazy itp. Ateizm to wolnosc, ateista nic nie musi, nikt mu nic nie nakazuje, opiera sie na sobie i na faktach, a nie zmyslonych bajeczkach.
Odpowiedz
Wszyscy jesteśmy (wg.„Ja”Oczko)tacy ślepi, że nie widzimy wolności, a tylko zniewolenie. Dobrze by było, gdyby religianci się zastanowili, czy nie mamy przypadkiem racji. Jesteśmy poza tym całym kościelnym „bagienkiem” i możemy na wiele spraw spojrzeć obiektywnie. Oni chyba tego nie potrafią. A może nie chcą i wolą swoją iluzję?[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 03 16 2005 o godzinie 13:52
[/sub]
„WOLNOŚĆ TO JEDNOSTKA, PRZYMUS TO PAŃSTWO.”

"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy mogli to dowodami obalić?!"-F. Nietzsche

Odpowiedz
Chyba masz racje, moze tak im dobrze, prawda w oczy kole.To ja chyba jestem slepy i głuchy, węchu tez nie mam o dotyku i smaku nie zapominajc, chyba mam tylko \"6 zmyzl\". Swoja droga czarna mafia może być dumna z \"Ja\",Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech :mrgreen:
Odpowiedz
~Ja to doskonały przykład owieczki bożej Język
Ale skoro uważa, że jest szczęśliwy to życzmy mu pozostania w tym stanie.
Odpowiedz
Cytat:Jaka wolność ? Nie wolno robić tego, nie wolne robić tamtego. W zasadzie religia zabrania robić ludziom mase rzeczy, które sprawiają im przyjemność. Coś ci się pomyliło. Religia nie jest wolnością. Religia jest zniewoleniem. Zniewoleniem umysłu i ciała.

No to kolega to chyba jeszcze nie wie co to wolność.

Cytat:To dopiero sztuka: wmówić niewolnkowi przekonanie, że jest wolny, a dodatkowo szczęśliwy! Pozazdrościć kościelnym siły przekonywania. Mieć takich na usługach przed wyborami i prezydentura gwarantowana. Zresztą i tak mówią z ambon na kogo głosować, a na kogo nie.

To nie zniewolenie. To wybór!

Cytat:Ja w religii nie widze ani troche wolnosci, jak juz kiedys pisalem glupie zakazy jescze glupsze nakazy itp. Ateizm to wolnosc, ateista nic nie musi, nikt mu nic nie nakazuje, opiera sie na sobie i na faktach, a nie zmyslonych bajeczkach.

Czyli wolność to \"róbta co chceta\"? Gratuluje filozofii życia...

Cytat:Wszyscy jesteśmy (wg.„Ja” )tacy ślepi, że nie widzimy wolności, a tylko zniewolenie. Dobrze by było, gdyby religianci się zastanowili, czy nie mamy przypadkiem racji. Jesteśmy poza tym całym kościelnym „bagienkiem” i możemy na wiele spraw spojrzeć obiektywnie. Oni chyba tego nie potrafią. A może nie chcą i wolą swoją iluzję?

U mnie w kościele parafialnym jest sucho... W moim mysleniu bagno to grzech. Bo ogranicza człowieka i sprawia, że zamyka się w sobie. I to jest bagno!

Cytat:życzmy mu pozostania w tym stanie.

Nawet nie wiesz jakie piękne słowa napisałeś!
Odpowiedz
Teraz chyba jestem pewien ze Zielony to ~Ja

Cytat:No to kolega to chyba jeszcze nie wie co to wolność.
No to powiedz co wedlug ciebie jest wolnoscia.

Cytat:To nie zniewolenie. To wybór!
Bla bla bla

Cytat:Czyli wolność to \"róbta co chceta\"? Gratuluje filozofii życia...
NIe zrozumiałeś mnie. Jest roznica miedzy \"nie robieniem wszystkiego\" a \"nie robieniem wszystkiego\" tylko dla teego ze kosciol tak mowi. idac twoim trybem myslenia mozna dosc ze ateisci zabija itp. Ja jesli czegos nie robie to tylko dlatego ze uwazam ze jest zle a nie ze tak nie mozna bo kosciol zakazuja.

Cytat:U mnie w kościele parafialnym jest sucho... W moim mysleniu bagno to grzech. Bo ogranicza człowieka i sprawia, że zamyka się w sobie. I to jest bagno!
Gratuluje dobrego opisu Krk
Cytat:Nawet nie wiesz jakie piękne słowa napisałeś!
Tak samo by powiedział narkoman gdyby mu podawac narkotyki.
Odpowiedz
Cytat:Tak samo by powiedział narkoman gdyby mu podawac narkotyki.

Narkotyki to coś złego. To jest oczywiste zło jakie wyrządza sobie człowiek. A wskaż co złego sobie czynia katolicy. (i nie pisz, że ogłupiją siebie i są ślepi bo to samo mogę napisać o Tobie)

Cytat:NIe zrozumiałeś mnie. Jest roznica miedzy \"nie robieniem wszystkiego\" a \"nie robieniem wszystkiego\" tylko dla teego ze kosciol tak mowi. idac twoim trybem myslenia mozna dosc ze ateisci zabija itp. Ja jesli czegos nie robie to tylko dlatego ze uwazam ze jest zle a nie ze tak nie mozna bo kosciol zakazuja.

Wolność to czynienie wszystkiego co nieogranicza wolności drugiego człowieka. To co czynisz ze sobą też może ograniczać wolność innych. Bycie wolnym to również umiejętność zauważenia tego co jest złego w Tobie. Zauważenie nad czym trzeba pracować, by inni byli wolni. Wolności nie można zdefiniować. Ale jedno można powiedzieć. Człowiek wie kiedy jest wolny, a gdy nie jest to wolności szuka.
Odpowiedz
Witam Cie \"JA\", nie zndudzi Ci sie chyba nigdy.

To napisz nie obejdzie mnie zdanie jakiegos zaslepionego katolika. Tak własnie katolicy sa zaslepieni i ogłupiaja siebie.
Ty nie masz zadnych argumentow, rzucasz tylko haslami.
Odpowiedz
Odpowiedz na pytanie.

co złego sobie czynia katolicy?
Odpowiedz
Cytat:~Zielony: Odpowiedz na pytanie.

co złego sobie czynia katolicy?

A Ty odpowiesz na pytanie co złego czynią sobie taternicy?

Bo jeśli nie to jakiej kategorii jest to pytanie?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości