Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S Z A C U N E K - komentarz do artykułu "Powolne konani
#1
W jednym z internetowych łańcuszków, zupełnie na końcu była notka o prośbie przekazania tego dalej. Nie ważne kim jesteś. Kim byłes. A jeżeli uważasz, że masz to w ... \\"to weź się człowieku zastanów\\".

Te mocne słowa kieruje do autora tekstu. Dlaczego nie masz szacunku dla Jana Pawła II? Czy zrobił coś złego? Zrobił Tobie jakąś krzywdę? Czy to, że czynił ludzi szczęśliwymi, że potrafił do każdego trafić, czy to jest powodem braku szacunku?

Papiez domyślał się czym będzie jego śmierć dla mediów. I dzięki nim dał nam lekcje godności człowieka.

Powiedz lepiej dziękuję, a nie naginaj faktów. Koniec XX wieku wyglądał tak jak wyglądał w dużym stopniu dzięki Janowi Pawłowi II. Nie ważne co Ty sobie myślisz.

Łączę się bólu z wszystkimi.
Trwajmy w tej jedności.
Mozna coś z niej zbudować.
Np. porozumienie.
Odpowiedz
#2
Może i nie zrobił nic złego ale i nic dobrego. Szacunek nalezy się jak każdemu. Śmiertelne reality show jakie serwują media nie jest przejawem szacunkiem ani szacunku nie uczy. Czy dał lekcję godności to kwestia dyskusyjna. Ponoć nie dał się zabrac do szpitala? Jak to się ma do eutanazji? Wygląda na hipokryzję.
Nikt z nas nie wie jak wyglądałby koniec XX wieku bez Karola Wojtyły. Ty też tego nie wiesz. Więc nie naginaj faktów.
egoista
Odpowiedz
#3
Cytat:Może i nie zrobił nic złego ale i nic dobrego.
Nic dobrego? To co to znaczy dla Ciebie coś dobrego?!?
Odpowiedz
#4
Cytat:Nic dobrego? To co to znaczy dla Ciebie coś dobrego?!?

Dla mnie np. oznacza to, utrzymanie świeckości państwa, zarówno pod wzg. politycznym jak i wyznaniowym, a pope zrobił z Polski kolonie Watykanu :evil:
... a najbiedniejsze państwa to zawsze państwa wyznaniowe,
myślenie za ciebie, zawsze kosztuje!!!
Odpowiedz
#5
Co to oznacza dla mnie nie ma żadnego znaczenia. Tak samo jak nie ma znaczenia co oznacza to dla Ciebie. Nikt z nas nie wie co jest dobre a co złe. Być może nie zrobił nic złego ale i nic dobrego bo po prostu nic konkretnego nie zrobił. To mam na myśli.
egoista
Odpowiedz
#6
Ale wielu jest fanatykow!Bylo wielu madrzejszych i uczciwszych od papieza i nie bylo nawet jednej tysiecznej zainteresowania ich smiercia.Ludzie nie potrafiacy myslec racjonalnie sa podatni na takie manipulacje i uwazaja ze sa przy okazji lepsi poruszajac sie w tym swietoszkowatym cyrku.
swiecki45
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości