To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
80 pytań
#1
Co myślicie o tym artykule ?

Niektotre pytania do mnie nie trafiają...
Odpowiedz
#2
Do mnie też wiele z nich nie trafia, podobnie jak do całej redakcji. W ogóle \"zachodni\" ateizm jest na bardzo niskim poziomie. Artykuł jest, może się komuś coś przyda, może nie. Przy okazji pokazuje, jak to wygląda u wujka Sama. Oczywiście, czasem można się natknąć na coś wyjątkowego.
Odpowiedz
#3
Cytat: \"zachodni\" ateizm jest na bardzo niskim poziomie

Raczej bym sie z ty nie zgodzil. Bardzo przesadziles.
Wydaje mi sie ze przemawia przez ciebie patriotyzm.

Na jakiejs stronie czytalem ze w USA jest ok 25 milionow ateistow zrzeszonych w roznego rodzaju organizacjach ktore walcza o swoje prawa. Nie wiem na ile reprezentatywna jest ta liczba ale nawet jesli w przyblizeniu jest prawdziwa to poziom ateizmu tam nie moze byc tak niski jak twierdzisz, a wrecz przeciwnie. Dodatkowo przeczy tej opiinii wiele stron ktore mialem okazje odwiedzic. Ich zawartosc , sposob organizacji etc. w sposob oczywisty przeczy twojej tezie.

Polecam np http://www.skepticsannotatedbible.com/ Wszyscy ktorzy nie maja czasu ani ochoty na czytanie starego i nowego testamentu w calosci (Tak jak ja), moga przeczytac lub znalezc dowolne fragmenty pod katem wewnetrznych sprzecznosci, okrucienstwa, przepowiedni, wartosci rodzinnycxh, rzeczy smiesznych etc.

Zgadzam sie ze akurat prezentowanych 80 pytan nie jest najwyzszego lotu. Ale chyba nie takie bylo zalozenie autora. Poziom tych pytan na dodatek jest idealny do dyskusji z katecheta (ktory czesto nie skonczyl nawet szkoly podstawowej) na lekcji religii. Przeciez czegos madrzejszego on nawet nie zrozumie, nie mowiac juz o dzieciach w szkole podstawowej.

Jest to tylko tlumaczenie luzno powiazanych pytan i watpliwosci jakichs ludzi - czesto dzieci. Pod tym wzgledem akurat nie odbiega ten poziom zasadniczo od naszego forum. Ponadto jest to poziom w sam raz dla wiekszosci ludzi.

Oczywiscie pojawia sie w tym momencie kwestia co nalezy tlumaczyc. Autor tlumaczenia 80 pytan wlozyl sporo czasu zeby je przetlumaczyc. Uwazam ze to nalezy docenic i za to mu podziekowac!

Tym bardziej ze jestem pewien iz na tym forum jest wiecej ludzi znajacych angielski ktorzy chcieliby cos przetlumaczyc. Pomijajac zatem brak czasu, perspektywa bycia skrytykowanym przez redakcje za wybor tekstu \"nienajwyzszego lotu\" do takich dzialan nie zacheca. A to zle. Byloby bowiem dobrze gdyby wiecej uczestnikow tego forum znajacych angielski czasami cos jednak przetlumaczylo.

"Wyznanie wiary takie ładne,
A czyny wiernych tak szkaradne."
Odpowiedz
#4
Pytania bardzo dobrze określają rzeczywistość.

Cytat: Uwazam ze to nalezy docenic i za to mu podziekowac!

Dołączam sie do tej wypowiedzi.

Cytat:Byloby bowiem dobrze gdyby wiecej uczestnikow tego forum znajacych angielski czasami cos jednak przetlumaczylo.

Nie lubię angielskiego, nie oddaje w pełni duszy tekstów z innych jezyków. Dobrze znam język niemiecki, jak coś ciekawego znajdę to po przetłumaczeniu tu prześlę.
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
#5
Cytat:Polecam np http://www.skepticsannotatedbible.com/ Wszyscy ktorzy nie maja czasu ani ochoty na czytanie starego i nowego testamentu w calosci (Tak jak ja), moga przeczytac lub znalezc dowolne fragmenty pod katem wewnetrznych sprzecznosci, okrucienstwa, przepowiedni, wartosci rodzinnycxh, rzeczy smiesznych etc.

Strona jest bardzo obiecująca, i już się za nią zabieram, jak kiedyś będę cierpiał na nadmiar wolnego czasu i znajdę kilku pomocników to pojawi się coś takiego po polsku Uśmiech

Cytat:Raczej bym sie z ty nie zgodzil. Bardzo przesadziles.
Wydaje mi sie ze przemawia przez ciebie patriotyzm.

Nie chciałem, aż nadto uogólniać, prawdą jest, że przeciętne teksty docierają do mas, a górnolotne są rozumiane przez wąskie grupy ludzi. Swój pogląd na anglojęzyczne teksty wyrobiłem sobie szukając czegoś co mógłbym przetłumaczyć, głównie interesowała mnie filozofia - niestety znalazłem multum tekstów zawierających błędy logiczne. W tej chwili upatrzyłem sobie jeden ciekawy tekst, ale będę go musiał poprawić na własną rękę, gdyż wyznawcy Jana Lewandowskiego i Wuja Zbója mieliby za dużo możliwości, by się doczepić.

A z patriotyzmu otrzepuję się z dnia na dzień obserwując rodaków... Uważam się za internacjonalistę uznając równość wszystkich ludzi... i niższość umysłową większości Polaków Uśmiech

Czasami zastanawiam się jak powinien wyglądać Ateista.pl - czy powinniśmy tworzyć grunt dla młodych, którzy dopiero wkraczają w świat, czy może zamknąć się w bibliotece i wykładać tutaj mało zrozumiałą dla większości filozofię, chociaż takie coś robi już Racjonalista. Na razie staramy się trzymać gdzieś pomiędzy.
Odpowiedz
#6
Były pytania na temat wiary i planu bożego, dobrze jest odpowiedziane, dlaczego karzemy terorystów i morderców skoro to część boskiego planu. Jeśli boski plan istnieje, to czemu wprowadził przykazania które należy przestrzegać, chodźby nie zabijaj. Jeśli śmierć jest częścią planu, to czemu to przykazanie zostało nam dane.

Jeżeli chrześcijanie wierzą w boga, to nie oznacza to że wiedzą iż on istnieje. Jeżeli natomiast by wiedzieli że istnieje, to by w niego nie wierzyli. Tak więc jeśli wierzysz, to nie wiesz czy to w co wierzysz rzeczywiście istnieje. Równie dobrze można wierzyć że świnki uczą się latać.
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości