Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja z komentarza na temat artykułu \"80 pytań dookoła t
Cytat:Bohoh reaktywacja... Co było nie tak w moim poście?
Nie usuwałem żadnego twojego postu (pisanego w tym wcieleniu:wink: ).
Mateusz Banasik - Redaktor
Dlaczego podaję nazwisko?

Bohoh to chuja wart filozof
Ze schodów się zjebał na podłogę (by Bart Duży uśmiech)

..:: SELBSTBEFREIT AUF DEM WEG ZUM MEER ::..
Odpowiedz
Zwracam honor... i pozdrawiamUśmiech
Odpowiedz
Ja też nic nie usuwałem - może wcięło niezależnie od nas? Niezbadane są drogi prądu Oczko
Odpowiedz
I zmiany różnic potencjałówUśmiech
Odpowiedz
Cytat:Czy wolność jest warunkami zewnętrznymi, czy człowiek do wolności musi siebie również przygotować?

Trudno mówić o jakiejkolwiek innej wolności jak ta od przymusu zewnętrznego bo nikt jeszcze nie podał definicji możliwości. Więc tak wolność z pewnością jest warunkami zewnętrznymi.

Cytat:Ciekawa sprawa. Jednak uważam, że gdzieś przecież pojawia się granica poniżej której trudno mówić o wolności. Dla nas niewoybrażalny jest brak możliwości decydowania o wyborze głowy państwa. Czy pojęcie wolność jest uzależniony od kultury danego społeczeństwa? Czy więc wolnością nie można nazwać pewnego określonego stanu społeczeństwa?

Można. Ale wtedy będziemy mówili o polityczno-socjologicznej kategorii w stylu niepodległości.

Cytat:I jak w to wszystko dodać to co mnie najbardziej w wolności interesuje - wolnośc od zła?

Coca-Cola Light jest shugar free, w tym sęsie mnustwo rzeczy może być wolne od innych: mieszkanie od brudu, pies od pcheł. I to jest już przykład niejakiego Georgea Orwela z \"Roku 1984\", a dokładniej opis nowomowy manipulującej pojęciami w celu uzyskania wyznaczonego sposobu myślenia. Zmiana sensu wyrazu \"wolność\" z możliwości robienia czegoś na przymus unikania (wskazanego przez przymuszającyhc) zła zawsze szczegulnie mnie drażniła.

Cytat:Czyli dzięki stopniowaniu wolności uzyskujemy możliwość występowania zdania: każdy w jakis sposób jest wolny. Nawet więzień?

Tak. Inaczej każdy niewolny musiałby chodzić jak maszyna.

Podajesz dwa właściwye choć nie podstawowe znaczeńa wolności.
Jeżeli chcesz to możemy podyskutować sobie o którymś z nich. Wybież sobie jakieś.
Odpowiedz
Cytat:Przyznam szczerze i otwarcie, że nie jestem do końca pewna tej wiary. Mam wiele wątpliwosci, odczas tej dyskusji z księżami mogłam zapytać o wiele rzeczy, zostałyby one wytłumaczone.

A czemu miałabyś być. Zastanawiaj się nad wszystkimi kwestiami i te które przekonanie każe ci przyjąć przyjmuj a te które odrzucić odrzucaj. I nie bój się nie mieć zdania na jakiś temat dopuki (lub nawet jeśi nigdy) go nie poznasz. Za dużo jest ludzi którzy są specjalistami od wszystkiego a za mało opanowanych. To mnie właśnie w kościele bardzo denerwuje że albo przyjmujesz wszystko albo nic, a jaki to ma sens. Potem zmienia się pokryjomu różne rzeczy żeby nie ośmieszyć swojej dotychczasowej sztywności.

Cytat:Powyższa historia ma na celu udowodnienie, iż KK nie zabrania ateistom wypowiadania się.

Dowodzi istnienia (jednego) przypadku nie zabraniania, a chodzi o to żeby nie istniały żadne przypadki zabraniania, jak te z onetu. Ja mogę co drugi dzień kogoś bić i twierdzić że jestem osobą niebijącą, no bo przecież w takim wypadku w te dni bym był osobą nie bijącą.

Cytat:Odpowiadając na zarzuty Pana Adama dotyczące niejasnych, zakręconych wypowiedzi- przykro mi jeśli ich pan nie rozumie.

Ależ ja je więcej niż rozumiem. Ja je rozumiem bardzij niż Pani. Ja je rozumiem do tego stopnia że rozszyfrowałem istotę ich języka.

Cytat:Ja odnoszę podone wrażenie czytając pańskie wypowiedzi, czy Pańskich kolegów.

przykro mi jeśli ich pani nie rozumie.

Cytat:Smuci mnie fakt, iz osoby odwiedzające tę stronę za nic w świecie nie chcą uznać teistów za normalnych ludzi. Hej! Każdy inny, wszyscy równi! ^_^

Bzdura! Każdy uznaje. Jeżeli mamy jakieś zastrzerzenia do teistów to nie stereotypizując ich lecz przypisując im dane cechy wynikające z bycia teistą. Na przykład bezmyślną wiarę bez uzasadnienia co możę w pewnym sensie oznaczać brak normalności (chociaż ja bym tego tak nie nazwał).

Cytat:dziękuję panu Adamowi za poświęcenie czasu, ja również poświęciłam temu czas, zapewne nie tyle co Pan, jendak zawsze coś.

Mi nie o czas chodziło lecz o cel jego poświęcania. Ja cały czas poświęciłem na upominanie NoBy a wy na odbieganie od tematu artykułu.
Odpowiedz
Trudno mówić o jakiejkolwiek innej wolności jak ta od przymusu zewnętrznego bo nikt jeszcze nie podał definicji możliwości. Więc tak wolność z pewnością jest warunkami zewnętrznymi.

No to jak z tymi warunkami zewnętrznymi spleść takie element jak uszanowanie wolności drugiego człowieka - jest to przecież decyzja wewnętrzna - a nie warunki zewnętrzne.

Coca-Cola Light jest shugar free, w tym sęsie mnustwo rzeczy może być wolne od innych: mieszkanie od brudu, pies od pcheł. I to jest już przykład niejakiego Georgea Orwela z \"Roku 1984\", a dokładniej opis nowomowy manipulującej pojęciami w celu uzyskania wyznaczonego sposobu myślenia. Zmiana sensu wyrazu \"wolność\" z możliwości robienia czegoś na przymus unikania (wskazanego przez przymuszającyhc) zła zawsze szczegulnie mnie drażniła.

Czyli wolnośc to tylko mozliwość robienia wszystkiego?

Czyli dzięki stopniowaniu wolności uzyskujemy możliwość występowania zdania: każdy w jakis sposób jest wolny. Nawet więzień?

A mi się zawsze wydawało, że to jest prawda:

Komu bowiem kto uległ, temu też służy jako niewolnik.
(2 List Piotra 2:19)
Odpowiedz
Cytat:Trudno mówić o jakiejkolwiek innej wolności jak ta od przymusu zewnętrznego bo nikt jeszcze nie podał definicji możliwości. Więc tak wolność z pewnością jest warunkami zewnętrznymi.

No to jak z tymi warunkami zewnętrznymi spleść takie element jak uszanowanie wolności drugiego człowieka - jest to przecież decyzja wewnętrzna - a nie warunki zewnętrzne.

Przez „nikt nie podał jeszcze definicji możliwości” miałem właśnie na myśli to, że pisząc ‘decyzja wewnętrzna’ będziesz wypowiadał puste słowa.

Cytat:Coca-Cola Light jest shugar free, w tym sęsie mnustwo rzeczy może być wolne od innych: mieszkanie od brudu, pies od pcheł. I to jest już przykład niejakiego Georgea Orwela z \"Roku 1984\", a dokładniej opis nowomowy manipulującej pojęciami w celu uzyskania wyznaczonego sposobu myślenia. Zmiana sensu wyrazu \"wolność\" z możliwości robienia czegoś na przymus unikania (wskazanego przez przymuszającyhc) zła zawsze szczegulnie mnie drażniła.

Czyli wolnośc to tylko mozliwość robienia wszystkiego?

A co byś jeszcze chciał nazwać wolnością to nazwiemy to wolnością i o tym porozmawiamy.

Cytat:Czyli dzięki stopniowaniu wolności uzyskujemy możliwość występowania zdania: każdy w jakis sposób jest wolny. Nawet więzień?

A mi się zawsze wydawało, że to jest prawda:

Komu bowiem kto uległ, temu też służy jako niewolnik.
(2 List Piotra 2:19)

Co te słowa mają do moich słów??? NIC!!!

A takich brukowców, szmatławców jak biblia to ty mi nie cytuj. To nie miejsce na to.

Odpowiedz
Cytat:A takich brukowców, szmatławców jak biblia to ty mi nie cytuj. To nie miejsce na to.

hmm ... dla Pana to jest brukowiec, szmatławiec, dla innych bardzo mądra, przydatna lektura ....
Jak kto woli ...
Każdy ma na ten temat inne zdanie, No2Ba bedzie je cytował, dlaczego? To chyba jasne ...
Smutne to, że tak Pan osądza tą książke ... no ale bywa ...
Odpowiedz
Cytat:Smutne to, że tak Pan osądza tą książke...
A ja się kurde cieszę! Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech :lol2: :lol2: :lol2:

Cytat:No2Ba bedzie je cytował, dlaczego?
Żeby dostać bana? :roll: Nielogiczna jesteś...Niezdecydowany
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości