Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arka Noego
Co do samego artykulu nie mam zastrzezen
Powala natomiast liczba oddanych glosow w ankietach na katolickich forach (8 na wiara.pl i 42 na katolik.pl). Ciezko to nazwac grupa reprezenatcyjna. Pomijajac fakt malej liczby glosow to taka ankieta jest troszke malo obiektywna, bo jak by wygladal jej wynik na ateista.pl w porownaniu z tym na wiara.pl. Fajnie byloby taka ankiete przeprowadzic na jakims neutralnym gruncie.
Wódka? W południe? Na służbie?
Z przyjemnością
Odpowiedz
Zrobienie ankiety także na serwisie ateista.pl jest doskonałym pomysłem.
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
Cytat:georafal: Zrobienie ankiety także na serwisie ateista.pl jest doskonałym pomysłem.

zgadzam sie z toba, to moze byc ciekawe Uśmiech
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
Przeprowadziłem tą ankietę na katolickich forach, bo chodziło mi o wykazanie ilu katolików wierzy w tą bajkę. Niestety odpowiedzi było tyle ile było i nic na to nie mogłem poradzić. Również jestem za przeprowadzeniem jej na naszym serwisie.
"Właśnie skończyłeś jeść obiad; i choćby rzeźnia była nie wiem jak starannie ukryta we wdzięcznej oddali, jest w tym twój współudział".
Ralph Waldo Emerson
"Mistyczne wyjaśnienia uchodzą za głębokie - prawdą zaś jest, że nie są nawet płytkie".
F. Nietzsche
Odpowiedz
co do artykułu to już dawno tak sie nie naśmiałem z naiwności innych luidziDuży uśmiech
Odpowiedz
Artykuł jest świetny, nieźle się uśmiałam :!: :!:
Lubię taki styl pisania, nie wulgarny ale dosadny Duży uśmiech Duży uśmiech
Świetne :!: :!:
Odpowiedz
Osobiscie pomimo tego ze jestem chrzescijaninem nie wierze w pelna "literalnosc" zdazen opisanych w histori noego. Ale napewno wiem ze przekaz tego opowiadania, jest na temat tego jak zachowuja sie ludzie wobec nadchodzacych wyrokow Bozych. Zauwazcie ze sytuacja zawsze wyglada tak samo. Np. Sodoma i gomora setki zapowiedzi zaglady zapowiedzianych Izraelitom, Babilonczykom, Egipcjanom, Kuszytom itd. Zwroccie tez uwage ze sytuacja wyglada tak samo w Apokalipsie, ktora zapowiada koniec naszego swiata. A ludzie zachowuja sie tek samo jak przed potopem. Pomimo ostrzezen ignoruja to i tak jak jes napisane w bibli tak tez chistoria sie powtorzy. I tak jak za dni Noego, beda sie zenic i zamaz wydawac swe corki, wysmiewac i bluznic, wtedy spadnie na nich z nienacka jak zlodziej w nocy. Historia Noego jest niewatpliwie, proroctwem uzupelniajacym te z ksiegi Daniela i Apokalipse. Spojzcie jak sie dokladnie ono wypelnia.
Odpowiedz
Mylisz się. Ludzie zawsze postępują tak samo. Zawsze jest jakieś "przed", a ludzie przypadkowe kataklizmy przypisują proroctwom, które muszą się sprawdzić, bo są tworzone w taki sposób, że wcześniej czy później się spełnią. Dlatego sytuacje zawsze wyglądają tak samo jak sam zauważyłeś...
egoista
Odpowiedz
...
Odpowiedz
Lo-Mai to, co dla Izraelitów było karą, dla Filistynów czy Babilończyków było błogosławieństwem. To, co dla Izraelitów było nagrodą było karą dla ich oponentów.

Jak porażki i zwycięstwa tłumaczyły sobie obie strony?
Babilończycy byli bardziej religijni od Izraelitów i do tego wierni swoim bogom Uśmiech

Kiepskie tłumaczenie.

Zawalenie się hali w Katowicach było karą dla hodowców gołębi? Jeśli przekopał być "proroctwa" różnych sekt w tym czasie na pewno dopasowałbyś coś do tych tragicznych wydarzeń.

Najtrafniej ujmuje takie wydarzenia Salomon w księdze przysłów, kiedy pisze, że czas i przypadek działa na każdego człowieka.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości