To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parada Równości 2007
Znalazłem coś interesującego u konkurencji. Zapominają również, że tolerancja oznacza stworzenie możliwości wypowiadania słów, których nie chcemy słyszeć. Nie chcą pamiętać, że tolerancja to nie tylko akceptacja parad homoseksualnych, ale też marszów ONR-u, czy wartości, przekazywanych przez Kościół katolicki. Że "nietolerancją" jest nie tylko krytyka libertyńskich obyczajów, ale też posyłanie za kraty ludzi, którzy głoszą, że Holocaustu nie było. Słowem – zapominają, że jeżeli chcą być tolerancyjni i akceptować inne poglądy w sferze publicznej, to nie mogą tego ograniczać do akceptacji poglądów, które są im bliskie.


Ma racje ?

Jak sobie więc wyobrażamy równość poglądów ?
Odpowiedz
Niestety, tak to wlasnie wyglada. Malo kto z gardlujacych o tolerancji, demokracji, wolnosci etc. faktycznie jest wolnosciowym, tolerancyjnym demokrata. Wiekszosc jest calkowitym przeciwienstwem.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
Zadar
Cytat:Jeśli się nie zgadzasz z tym stwierdzeniem to napisz mi skąd wywodzisz obiektywne prawa moralne na podstawie których krytykujesz moją postawę względem parad.
Homoseksualizm nie jest zagadnieniem moralnym tylko medycznym. Pisałem już o tym w innym temacie. Parada jest przede wszystkim paradą RÓWNOŚCI, osoby homoseksualne były na przestrzeni wieków prześladowane, również obecnie odczuwają w niektórych krajach dyskryminacje. Mają oni prawo urządzić sobie paradę pod warunkiem, że nie będzie ona obsceniczna (jak na standardy danej społeczności) i że będzie z ich strony pokojowa. Chcą w ten sposób pokazać, że istnieją, że są takimi samymi ludźmi jak my i zaprotestować przeciw dyskryminacji. Poza tym jest to po prostu impreza.

Gladiator
Czy ma rację? To jest zwykły bełkot, oni w serwisie prawy.pl nie postulują aby zwiększyć wolność wypowiedzi tylko bezczelnie używają pewnych faktów aby umotywować swoją niechęć do parad. Gdyby im chodziło o to co sugerują, że im chodzi to by postulowali wolność słowa a nie napiętnowali parady.
I niech oni się za "na tolerancyjnych" nie wypowiadają bo ja np. nie popieram tego aby wsadzać historyków do paki za pisanie, że holocaustu nie było i też uważam to za gwałt na wolności i tolerancji.
Co do NOPu i innych pawiczków to pozwolił bym im na swoją paradę "anty równości" ale innego dnia lub na innej trasie tak, żeby nie mieli możliwości się spotkać. Niech i oni wyrażają swoje opinie. Z tym, że przypadkami nawoływania do nienawiści ma się zająć prokurator zgodnie z obowiązującym prawem, pokojowy sprzeciw mogą sobie zgłosić ale obrażać, wyzywać, bić mogą tylko pod warunkiem, że po takim incydencie dostaną odpowiedni wyrok.

Zresztą nie rozumiem przeciw czemu mają ci NOPowcy protestować jeśli przeciw paradom to ok. ale jeśli przeciw homoseksualizmowi to już zgodnie z moimi standardami jest to kryminał gdyż to coś takiego jakby protestować przeciw ludziom leworęcznym. Homoseksualizm jest to pewna cecha człowieka niezależna od niego tak jak kolor oczu czy wzrost. Manifestacja przeciw samemu homoseksualizmowi jest w istocie manifestacją rasizmu i nietolerancji, powinna być zakazana.

Zresztą przytoczę jeszcze ciekawą anegdotę. W Wielkiej Brytanii podczas II Wojny Światowej istniało centrum w Bletchley Park, które złamało enigmę czyli szyfr, którego używali Niemcy. Twórcą maszyny, która złamała kod był Alan Turing. Za swoje niewątpliwe zasługi dla kraju został on przez Wielką Brytanię "nagrodzony" w 1952 roku wyrokiem za swój homoseksualizm, przymusowym leczeniem włącznie z terapią hormonalną. Nie wytrzymał tego i dwa lata później popełnił samobójstwo zjadając jabłko nasączone cyjankiem.
W Niemczech i Holandii są pomniki pamięci gejów zamordowanych przez nazistów jedynie za to że byli gejami.
To było kiedyś a dziś w niektórych krajach mają nawet problem żeby zorganizować pokojową paradę. Moim zdaniem nadszedł już czas aby dorosnąć.
Odpowiedz
Aborcja, eutanazja, samobójstwo, homoseksualizm - wszystko to można uznać za zagadnienia medyczne... ale na tym nie poprzestajemy przecież i interpretujemy je z punktu widzenia naszej moralności, która jest czymś subiektywnym. I w tym momencie mamy już do czynienia z gustem. Gustem, bo jak do tej pory nie spotkałem się z czymś takim by ktoś udowodnił, że "obiektywnym faktem jest, że należy względem tego a tego zachowywać się tak a tak".
Odpowiedz
Cytat:Aborcja, eutanazja, samobójstwo, homoseksualizm - wszystko to można uznać za zagadnienia medyczne...
Nie rozumiesz czy udajesz? Homoseksualizm ma biologiczne podstawy, to nie jest decyzja, to jest cecha. To tak jakbyś moralnie oceniał leworęczność.
Odpowiedz
To o co chodzi z paradami RÓWNOŚCI - przecież to termin wybitnie odnoszący się do moralności. A entuzjaści tych parad chyba właśnie z punktu widzenia swojej moralności oceniają, że homoseksualizm jest ok?

Poza tym - mogę być homoseksualistą jeśli tego zechcę - mogę podjąć taką decyzję niezależnie od moich uwarunkowań biologicznych.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Zadar napisał(a):To o co chodzi z paradami RÓWNOŚCI - przecież to termin wybitnie odnoszący się do moralności. A entuzjaści tych parad chyba właśnie z punktu widzenia swojej moralności oceniają, że homoseksualizm jest ok?
Parady odnoszą się do tego aby uświadomić społeczeństwu, że osoby homoseksualne są normalnymi ludźmi, że są odmienni ale w równym stopniu są ludźmi co wszyscy inni.
Cytat:Poza tym - mogę być homoseksualistą jeśli tego zechcę - mogę podjąć taką decyzję niezależnie od moich uwarunkowań biologicznych.
Bzdura totalna. Możesz uprawiać seks z osobą tej samej płci ale nigdy nie będziesz homoseksualistą.
Odpowiedz
sychu napisał(a):Parady odnoszą się do tego aby uświadomić społeczeństwu, że osoby homoseksualne są normalnymi ludźmi, że są odmienni ale w równym stopniu są ludźmi co wszyscy inni.

No kurde, czyli nasze społeczeństwo nie wie, że homoseksualiści = ludzie? Jeszcze się nie spotkałem z kimkolwiek kto by twierdził że homoseksualiści są nieludzcy albo mniej ludzcy od innych ludzi. A parady nie powinny się zwać paradami równości tylko medyczności czy czymś w tym stylu - żeby uniknąć mylących skojarzeń z moralnością, której przecież wcale twoim zdaniem one nie dotyczą.

sychu napisał(a):Bzdura totalna. Możesz uprawiać seks z osobą tej samej płci ale nigdy nie będziesz homoseksualistą.

Niby jakich wymogów nie spełniam? Jakie są kryteria bycia homo? Jeśli mam taką wolę żeby być homo to mogę to wprowadzić w życie. Jackson chciał być biały to jest, faceci się przerabiają na kobity, a kobity na facetów... a ty mi mówisz, że nie mogę być homo mimo, że to wymaga o wiele mniejszego wysiłku niż realizacja trzech powyższych przykładów.

Aha i jeszcze jedno - ciekawie ile procent homoseksualistów popiera te wszystkie parady - jakoś nie wierzę, że Szymon Niemiec reprezentuje poglądy wszystkich ludzi tej orientacji seksualnej. Przecież na pewno nie każdy homo jest lewakiem.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Cytat:To jest zwykły bełkot

belkot dlatego ze belkot czy belkot dlatego ze prawy.pl

mnie szajbusy z prawy.pl nie obchodza, natomiast fakt ze znaczna czesc srodowisk "tolerancja, wolnosc" to nietolerancyjni zamordysci juz tak Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
sychu napisał(a):Nie rozumiesz czy udajesz? Homoseksualizm ma biologiczne podstawy, to nie jest decyzja, to jest cecha. To tak jakbyś moralnie oceniał leworęczność.

W hiszpańskim przygranicznym miasteczku Harves w 1517 roku doszło pod sztandarem inkwizycji do morderstwa na pewnym mieszczanine, który był mańkutem. Deskrypcja wysłana do naczelnego Śledczego (Inkwizytora - przyp.) brzmiała: "Doszły nas słuchy, że w miasteczku mieszka leworęczny z braku bojaźni bożej (bbb -przyp.). Zastaliśmy go w domu swoim, zaciągnęliśmy siłą do budynku Verendella i kazaliśmy napisać mu Iesus Christus ręką prawą, której powinien móc używać, ponieważ Bóg Wszechpotężny tak oto nas stworzył. Odpowiedział, że on jest w mocy napisać jedynie swe nazwisko i to w dodatku tylko ręką lewą. Kazaliśmy mu wyrzec się szatana, który kieruje jego ręką. On rzekł, że jego umysł, dusza i ciało jest poddane jedynie Panu Wszechniebios. Oszczercę wysłaliśmy więc na tortury. Zmarł w trzy dni później...

The National Geographic 09/2003
[url="http://www.spreadfirefox.com/pl/worldrecord/"][Obrazek: 468x60_dday.png]
[/url]
Odpowiedz
zadar napisał(a):Aha i jeszcze jedno - ciekawie ile procent homoseksualistów popiera te wszystkie parady - jakoś nie wierzę, że Szymon Niemiec reprezentuje poglądy wszystkich ludzi tej orientacji seksualnej. Przecież na pewno nie każdy homo jest lewakiem.
Prawda. Ja uważam, że ci "normalni" homoseksualiści powinni się raz zebrać, przyjść na te chore parady i takim biedronio-podobnym palantom po prostu wklepać.
charm is deceptive
beauty is fleeting

http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości