To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy na geny kodujące zdolności intelektualne wywierana jest silniejsza presja selekcyjna niż na geny
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Nie mam zdania.
50.00%
1 50.00%
Nie.
0%
0 0%
Tak.
50.00%
1 50.00%
Razem 2 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silniejsza presja selekcyjna na zdolności umysłowe
#3
avidal napisał(a):ale strasznie wszystko zapętliłeś..
To samo sobie pomyślałem,Avidal,ale nie chciałem,żeby mnie ktoś oskarżył o błędne posługiwanie się t.ewolucji,pytanie jest w temacie wontku.

avidal napisał(a):Nie wiem skąd wziąłęś dane o EQ Homo sapiens na poziomie 2,1. Tyle to ma szympans, a nawet nieco więcej. U człowieka wyliczono wartość EQ prawie 7,0. To pewna informacja.
Mylisz parametry.0,7 to jest ten parametr,który mierzy stosunek masy mózgu do stosunku przewidzianego równaniem regresji (czyli 200 gram na masę naszego ciała).Zresztą łatwo sobie wyliczyć,że masa mózgu do masy ciała to nie 7 % (a o procentach piszę). bo wtedu u 70 kilowej osoby musiałby być 5 kilowy mózg,a jest 1,5 kilowy.

P.S.Oba parametry nazywają się tak samo (w Nęcce),tj. "współczynnik encefalizacji".
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Silniejsza presja selekcyjna na zdolności umysłowe - przez Adam - 24.05.2007, 02:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości