To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV RP? - strach się bać.
#1
Cytat:IV RP może wyglądać tak:
- Zlikwidowany zostanie rozdział Kościoła od Państwa. Już teraz Lech Kaczyński wykorzystuje religijną symbolikę. W dokumencie „IV Rzeczpospolita. Dwanaście tez Konstytucyjnych” mowa jest o uwzględnieniu w nowej Konstytucji RP, chrześcijańskiego fundamentu w Konstytucji, zaś preambuła projektu Konstytucji rozpoczyna się od słów: „W imię Boga wszechmogącego! My Naród Polski składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za..”.

Raczej nie. Rozdział I ,artykuł 10 (cytuję przygotowany przez PiS projekt konstytucji RP ):

1)Kościoły i inne związki są równouprawnione.
2)Stosunki między państwem a Kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie...

Cytat:Dziwi, że wszystko to nie wzbudza w obywatelkach i obywatelach z jednej strony obaw, a z drugiej - oburzenia. Bo ktoś, kto wykorzystuje religijną symbolikę i autorytety, czyni to przede wszystkim po to, by podbudować nimi i wzmocnić swoją władzę. Dążenia Kaczyńskiego, który nawet jeśli, jak podaje „Gazeta Wyborcza” – „złagodniał”, są w gruncie rzeczy zapędami autorytatywnymi.

95% obywateli Polski to katolicy. Tak przynajmniej twierdzi Kościół Rzymskokatolicki. Skoro obywatele się tym poczynaniom nie dziwią i nie oburzają to oznacza ,że musi być w tym trochę prawdy.
A zapędy autorytarne to miał Piłsudzki ,a nie Kaczyński. Gdyby miało być tak jak twierdzi autorka tego tekstu , to Kaczyński już dawno zmajstrowałby nam jakiś przewrót wojskowy. Jeśli rzeczywiście ma zapędy autorytarne to z pewnością po dojściu do władzy zdelegalizuje wszystkie partie poza PiSem. Jeśli tego nie zrobi (a wiadomo to na 100%) , to nie ma co mówić o jakimkolwiek autorytaryźmie.

Cytat:Konstytucja określa ustrój państwowy, stanowi więc podstawowy akt prawny regulujący życie społeczeństwa. Nie sposób zrozumieć postawy partii prawicowych, takich jak PiS, które próbują zburzyć ten społeczny fundament. Istniejąca Konstytucja gwarantuje równe prawa osobom wszystkich światopoglądów, mniejszościom narodowym, etnicznym, rasowym i innym.

Przeczą tej części tekstu artykuły 1 ,9 i 13 rozdziału I konstytcji RP przygotowanej przez PiS.

Cytat:Podejrzana wydaje się argumentacja, że lekiem na chore państwo miałoby być jego unicestwienie, a potem tworzenie od nowa (lub jak ogłosił 28.08 Kaczyński – „naprawienie III i nazwanie jej IV”, co w gruncie rzeczy oznacza to samo).

Nie oznacza tego samego. Czym innym jest skasowanie np. programu komputerowego i napisanie w inny sposób nowego , a czym innym naprawienie usterek programu i nadanie mu trochę innej nazwy sugerującej zmiany na lepsze.

Cytat:Dziś w Polsce autokratyczne poczynania władz, korupcja, słabość mediów i opinii publicznej, ślepa wiara w nieomylność rynku, wszystko to powoduje, że jako jednostki i społeczeństwo czujemy się niespełnieni i oszukiwani. Rozwarstwienie społeczne, bezdomność, trwałe, najwyższe w Europie, bezrobocie, wtórny analfabetyzm, duża część społeczeństwa żyjącego poniżej minimum socjalnego, kilkanaście procent dzieci niedożywionych lub głodujących

Domyślam się,że chodzi o autokratyczne poczyniania lewicy? Uśmiech




Cytat:pogłębianie demokracji poprzez wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego

Na czym polega wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego?

Cytat:realne wdrożenie idei pluralizmu politycznego.

Mamy już chyba pluralizm polityczny. Mamy partie skrajnie lewicowe,prawicowe,liberalne,socjalistyczne,komunistyczne, antyklerykalne,centrowe itd...
W Polsce istnieje bardzo duży pluralizm, a nie widzę, żeby poprzez to społeczeństwo obywatelskie wzmacniało się.

Cytat:Zwolennicy budowy IV RP często podpierają swą argumentację hasłem walki z korupcją. Tymczasem korupcja to nie tylko łapówki i wielkie afery na najwyższych szczeblach władzy.

Czyżby PiS głosiło walkę z korupcją, ale z zastrzeżeniem, że będzie dotyczyła ona tylko wielkich afer i łapówek?

Cytat:Nie trzeba więc budować IV Rzeczpospolitej, by skutecznie walczyć z korupcją. IV Rzeczpospolita zapowiadana przez Kaczyńskiego może więc przede wszystkim oznaczać ograniczenie demokracji i zamach na gwarantowane przez Konstytucję prawa obywatelskie.

Nie będzie żadnego zamachu.Gwarantowane przez obecną Konstytucję prawa obywatelskie w projekcie PiS pozostają niezmienione.Moim zdaniem ten tekst ma na celu wzbudzenie niechęci i strachu do PiSu przez co partie lewicowe zyskają trochę na poparciu.

Pozdrawiam.

p.s.

Ze wszystkim innym w tym artykule się zgadzam.Z tym ,że Kaczyński niepotrzebnie doprowadził do utrudnień manifestacji gejów też.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#2
Wolę ambitne plany Kaczyńskiego niż złodziejską partyzantkę lewicy. Swoją religijność PiS deklaruje tylko i wyłącznie by zdobyć głosy ludzi wierzących. Bardziej skupiam się nie analizie planów tej partii odnoszących się do naprawy zepsutego państwa, niż zawracaniu sobie głowy nic nie znaczącymi zapiskami mającymi na celu zwabić do urn katolicką część naszego społeczeństwa..

PO nie jest wiarygodnym ugrupowaniem do sprawowania skutecznych rządów. Są to ludzie, którzy po wejściu do sejmu prawdopodobnie będą dbać jedynie o interesy swojej elity, ludzi bogatych, dobrze zarabiających, a zwykłego szarego obywatela będą mieć za przeproszeniem w dupie. Dlatego też jestem za partią Kaczynskiego.

Nie trafia do mnie dlatego artykuł napisany przez Panią Izabelę Kowalczyk ponieważ atakuje on w większości PiS pod kątem religijnym, a to dla mnie w polityce nie ma większego znaczenia.
T.K.
Odpowiedz
#3
A słyszałeś jakie motywy kierują Kaczorem? Kilka tygodni temu zapytany, dlaczego kandyduje na prezydenta, odpowiedział, że jego marzeniem od zawsze było zamieszkac w pałacu prezydenckim 8O
To był pierwszy motyw.
Jesli sądzisz, że jakakolwiek partia będzie dbać bardziej o interesy wyborców niż swoje to się grubo mylisz.
egoista
Odpowiedz
#4
Oj... młody widzę jesteś jeszcze i naiwny.

Cytat:Vilgerfortz: Wolę ambitne plany Kaczyńskiego
To taki żarcik na początek, tak ??

Cytat:PO nie jest wiarygodnym ugrupowaniem do sprawowania skutecznych rządów.
A które jest?

Cytat:Są to ludzie, którzy po wejściu do sejmu prawdopodobnie będą dbać jedynie o interesy swojej elity, ludzi bogatych, dobrze zarabiających, a zwykłego szarego obywatela będą mieć za przeproszeniem w dupie

A pan który kiedyś powiedział \"Spieprzaj dziadu\" na pewno będzie dbał o wszystkich biednych i pokrzywdzonych.

Cytat:Dlatego też jestem za partią Kaczynskiego.
Współczuję

Cytat:Nie trafia do mnie dlatego artykuł napisany przez Panią Izabelę Kowalczyk ponieważ atakuje on w większości PiS pod kątem religijnym

To może wolisz kąt gospodarczo-administracyjny?
Przeczytaj więc książkę radnego warszawy M.Białeckiego pt. \"Lech Kaczyński w Warszawie 2002-2005\" dowiesz się jak rządził twój ulubieniec, o ile wzrosły wydatki na administrację, ile mieszkań w warszawie niewybudowano, ilu Kaczyński ma doradców i jakie im daje premie.

[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 22 2005 o godzinie 12:14
[/sub]
[Obrazek: bh7xl.png]Think for yoursefl, Question Authority[Obrazek: bh7xl.png]
Odpowiedz
#5
Cytat:A słyszałeś jakie motywy kierują Kaczorem? Kilka tygodni temu zapytany, dlaczego kandyduje na prezydenta, odpowiedział, że jego marzeniem od zawsze było zamieszkac w pałacu prezydenckim
To chyba nic dziwnego. Marzeniem każdego polityka powinno być zamieszkanie w pałacu prezydenckim.

Nie wierze w 100% uczciwość żadnego z polityków tylko po prostu Pis i Kaczyński jest w tym momencie według mnie najlepszą opcją. Nie mogłem się nadziwić z nastrojów jakie miały miejsce w temacie Cimoszewicza szczególnie po jego rezygnacji. Czym on się tak zasłużył ateistom z tego portalu że tak go uwielbiają ? Skąd wzięła się antypatia do \"Kaczki\" ?

Jeśli chodzi o sam Pis to już wolę żeby polską rządzili ludzie pokroju Pana Ziobro niż ludzie tacy jak Np Pan Rokita z PO.

Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że do niedawna sam byłem przeciwko partii Pis’u jednak po zapoznaniu się z ich programem i zamianami jakie chcą wprowadzić przekonałem się co do nich.
T.K.
Odpowiedz
#6
Cytat:Vilgerfortz: Nie wierze w 100% uczciwość żadnego z polityków tylko po prostu Pis i Kaczyński jest w tym momencie według mnie najlepszą opcją. Nie mogłem się nadziwić z nastrojów jakie miały miejsce w temacie Cimoszewicza szczególnie po jego rezygnacji. Czym on się tak zasłużył ateistom z tego portalu że tak go uwielbiają ? Skąd wzięła się antypatia do "Kaczki" ?

Nie wszyscy uwielbiaja pana Ciemoszewicza. Natomiast antypatia do kaczki to naturalny wynik jego dzialan, wypowiedzi,stylu prowadzenia polityki. Ja nie chce panstwa policyjno-kosciolnego, ja chce laickiego panstwa, otwartego swiatopogladowo, wolnosci kurde chce. Uśmiech tego mi pis w zadnej mierze nie zapewnia Smutny

Cytat: Jeśli chodzi o sam Pis to już wolę żeby polską rządzili ludzie pokroju Pana Ziobro niż ludzie tacy jak Np Pan Rokita z PO.

eh, jeden wart drugiego...
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#7
Cytat:Jeśli chodzi o sam Pis to już wolę żeby polską rządzili ludzie pokroju Pana Ziobro niż ludzie tacy jak Np Pan Rokita z PO.

Byłem na spotkaniu z panem Ziobro. Jednom z niewielu rzeczy jaką zapamiętałem to
a) to, że się spóźnił 20 minut
b) to, że jak jakiś kościelny napaleniec zapytał się o moralność katolicką, to Ziobro mu odpowiedział coś w stylu, że to powinien być standart.
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#8
Cytat:Vilgerfortz: To chyba nic dziwnego. Marzeniem każdego polityka powinno być zamieszkanie w pałacu prezydenckim.
Otóż nie. Tacy, którzy o tym marzą są najgorsi.
Marzeniem poityka powinno być dotrzymanie obietnic przedwyborczych (marzenia :-) )

Cytat:Pana Ziobro niż ludzie tacy jak Np Pan Rokita z PO.
Wymieniłeś akurat króla i księcia obłudy politycznej i karierowiczostwa.
Poczytaj sobie o panu Ziobro jak próbował udupiać swoich kolegów ze studiów ... ten człowiek jest chory psychicznie.

Cytat:jednak po zapoznaniu się z ich programem i zamianami jakie chcą wprowadzić przekonałem się co do nich.
To znaczy, że marzy ci się sytuacja podobna do tej w Rosji - Prezydent - pan i władca + uległy parlament, który nie wiele może zrobić; media i kultura podległa prezydentowi ... itd...
(....chyba, że uwieżyłeś w obniżenie podatków i bezrobocia i inne gruszki na wierzbie, które wszyscy obiecują)
[Obrazek: bh7xl.png]Think for yoursefl, Question Authority[Obrazek: bh7xl.png]
Odpowiedz
#9
Cytat:Ja nie chce państwa policyjno-kosciolnego, ja chce laickiego panstwa, otwartego swiatopogladowo, wolnosci kurde chce. tego mi pis w zadnej mierze nie zapewnia

Wiec pewnie chcesz u nas Amsterdamu w wykonaniu polskim? Tragedia!

Żadna władza tego nie dokona. Musi się tylko zmienić mentalność ludzi.

Cytat:Wymieniłeś akurat króla i księcia obłudy politycznej i karierowiczostwa.
Poczytaj sobie o panu Ziobro jak próbował udupiać swoich kolegów ze studiów ... ten człowiek jest chory psychicznie.

Skoro miał do nich jakieś \"ALE\" nic dziwnego, że chciał ich udupić. To, że są jego kolegami nie zwalnia ich od przestrzegania prawa.

Cytat:Marzeniem poityka powinno być dotrzymanie obietnic przedwyborczych (marzenia )

Żeby móc tego dokonać, trzeba mieć do tego odpowiednią władzę ;-)


[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 23 2005 o godzinie 00:12
[/sub]
T.K.
Odpowiedz
#10
Cytat:Skoro miał do nich jakieś \"ALE\" nic dziwnego, że chciał ich udupić. To, że są jego kolegami nie zwalnia ich od przestrzegania prawa.

Myślałeś, że Ziobro chciał kumpli udupić za nieprzestrzeganie prawa ?!?!

Chyba jednak jesteś naiwny.

Przecież to by nie było nawet udupianie. A posiadanie \"ALE\" nikogo nie upoważnia do bycia skurwysynem, wymyślania zarzutów i robienia koło dupy uczciwym ludziom. (przepraszam za bluzgi ale takie właśnie uczucia wywołuje u mnie pan zwany Zerem).

Cytat:Żeby móc tego dokonać, trzeba mieć do tego odpowiednią władzę
Władzę w naszym kraju ma premier i rząd ... prezydent jest prawie jak królowa angielska ...może co najwyżej zawetować ustawę.[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 23 2005 o godzinie 00:50
[/sub]
[Obrazek: bh7xl.png]Think for yoursefl, Question Authority[Obrazek: bh7xl.png]
Odpowiedz
#11
Cytat:A posiadanie \"ALE\" nikogo nie upoważnia do bycia skurwysynem, wymyślania zarzutów i robienia koło dupy uczciwym ludziom. (przepraszam za bluzgi ale takie właśnie uczucia wywołuje u mnie pan zwany Zerem).

Tym bardziej, że słowa te padły z ust człowieka, którego zapewne podziwiasz.

Wole mściwego Ziobro od kradnącego skurwysyna.

Cytat:Vilgerfortz--->
Żeby móc tego dokonać, trzeba mieć do tego odpowiednią władzę
Cytat:drSatanowski--->
Władzę w naszym kraju ma premier i rząd ... prezydent jest prawie jak królowa angielska ...może co najwyżej zawetować ustawę.

Myślałem, że chodzi nam o PiS a nie osobe samego Kaczyńskiego.[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 09 23 2005 o godzinie 02:16
[/sub]
T.K.
Odpowiedz
#12
Cytat:Vilgerfortz: Tym bardziej, że słowa te padły z ust człowieka, którego zapewne podziwiasz.
No chyba masz mnie za skończonego idiotę, bo nim trzeba być żeby podziwiać Millera.

Cytat:Wole mściwego Ziobro od kradnącego skurwysyna.
Ziobro wrabiał swoich kumpli i próbował ich ukarać za coś czego nie zrobili tak więc nie było nikogo kradnącego, a jedynym skurwysynem był Ziobro.

Cytat:Myślałem, że chodzi nam o PiS a nie osobe samego Kaczyńskiego.
A tu się przyznaję do błędu - zagalopowałem się. Na swoją obronę mam tylko rozkojarzenie wynikajace ze zmęczenia (posta pisałem coś okło 1szej w nocy).
[Obrazek: bh7xl.png]Think for yoursefl, Question Authority[Obrazek: bh7xl.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości