Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fantastyka
Visionary napisał(a):Muszę jednak przyznać, że w/w pisarz wyrządził mi wielką krzywdę - pozbawił mnie możliwości czytania książek wielu innych twórców fantasy: w większości przypadków ich dzieła po prostu nie wytrzymują porównania z Dukajowskimi tekstami, co mnie natychmiast od nich odrzuca :/

Ja wszystkim znajomym mówię to już od dawna. W mojej domowej kolekcji z Dukaja brakuje tylko "Xavras Wyżryn", ale już niedługo przybędzie Uśmiech. Dukaj zjarał mi psychikę tym wszystkim! Obecnie praktycznie nie czytam, ani nie oglądam niczego z rzeczy których nie proponował. Grega Egana w mojej mieścinie nie znalazłem więc wkrótce będe zamawiał. Donnie Darko i Primer oglądnąłem w maju chyba z 20 razy Uśmiech.
Tylko funduszy mi ciągle brakuje na książki :? .
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
Cholera, nie moglbym czytac o zagladzie Rosji. Nie zwiazku sowieckiego, ale Rosji jako takiej. Czemu ja sie tu urodzilem, a na na wschodzie Smutny

Z fantastyki moge polecic "Piesn krwi" Greg N. Bear i "Wydziedziczeni" Ursuli le Guin. Ta ostatnia jako calkiem udany obraz trudnego "wyboru miedzy pieklem rownosci, a koszmarem wolnosci". Ciekawa pozycja dla lewicowcow i liberalow.
Null pointer exception
Odpowiedz
Athei Overlord napisał(a):Czemu ja sie tu urodzilem, a na na wschodzie

Mialbys juz sluzbe w Czeczenii za soba Język
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
I dlatego maja Czeczeni powod do radosci :roll:
Null pointer exception
Odpowiedz
Athei Overlord napisał(a):"wyboru miedzy pieklem rownosci, a koszmarem wolnosci".

samowola i przymus uniformizacji to jest koszmar a nie wolnośc i równość
Odpowiedz
Athei Overlord napisał(a):I dlatego maja Czeczeni powod do radosci

http://en.wikipedia.org/wiki/Second_Chec..._terrorism

Jak juz przelecisz znane na caly swiat Teatr i Bieslan to odkryjesz m.in.

On October 5, 1999, a bus filled with refugees reportedly was hit by a Russian tank shell, killing as many as 40 civilians and wounding several others.

On October 7, 1999 federal forces carried out a cluster bomb attack on the village of Elistanzhy in Vedensky District. Within several minutes 27 people were killed; among them only eight were men of the "fighting age", meaning aged 14 to 60. In the next two weeks 21 more wounded died of their wounds.

On October 21, 1999, a series of a Russian ballistic missile strikes on the central Grozny killed at least 137 people, mostly civilians, and injured hundreds. The missiles hit the city's main marketplace, a maternity hospital and a mosque.

On October 24, 1999, seven children were killed and 14 maimed by a Russian tank attack in Novy Sharoy; an adult man was also killed.

On October 29, 1999 the Russian Air Force carried out a rocket attack on a large convoy of refugees who were using a "safe exit" route. The casualties are estimated at 50-100, among them several Red Cross workers, two journalists and many women and children.

On February 4, 2000, in an attempt to stop the Chechen retreat, Russian forces bombed the village of Katyr-Yurt and then a civilian convoy under white flags, killing at least 170 civilians died while many more were injured.

On February 9, 2000, a Russian tactical missile hit a crowd of people who had came to the local administration building in Shali, a town declared as one of the "safe areas", to collect their pensions. The missile is estimated to have killed some 150 civilians, and was followed by an attack by combat helicopters causing further casualties. The Russian attack, which happened without any warning, was a response to infiltration of the town by a group of Chechen fighters who suffered little losses.

and so on, and so on...

edit: o moze akurat w tej jednostce przyszloby ci sluzyc:

In early December 1999, Russian troops under command of general Vladimir Shamanov killed up to 41 civilians during two-week drunken rampage in the village of Alkhan-Yurt, near Grozny.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
a jest wśród Was ktoś kto nadal regularnie czyta Nową Fantastykę ? ja już od dawna tego nie robię, choć był czas w którym nie mogłem się oderwać od lektury tego miesięcznika, niestety w pewnym momencie i jakość i zakres zainteresowań autorów skłonił mnie do odejścia ..... a pamiętacie wtorkowe spotkania w dawnym WOK - później MCKiS ? łezka się w oku kręci...
wiecie, za jedno mam żal do naszych fantastów - za polaryzowanie gustów poprzez bardzo usilne przeciwstawianie fantastyki tzw. głównemu nurtowi - deprecjonowanie dokonań autorów spoza kręgu fantastów i odwrotnie - jako nastolatek podchodziłem do takich zagadnień bezkrytycznie i powstrzymywałem się od lektury nie-fantastyki, szczęśliwie już tak nie robię a i upodobania się zdecydowanie zmieniają
[url="http://www.youtube.com/watch?v=_A_arjPCKXA"]
[/url]
Odpowiedz
PiotrekSceptyk napisał(a):a jest wśród Was ktoś kto nadal regularnie czyta Nową Fantastykę ?

Ja Oczko

Fantastykę (jako gatunek) uwielbiam, chociaż miesięcznik jej poświęcony jest przeciętny - raz lepszy, raz gorszy, ale już weszło do tradycji, że się kupuje.
Najczęściej czytaną przeze mnie książką jest zdecydowanie "Wiedźmin", a w szczególności opowiadania. No i husyci Oczko
Odpowiedz
Kiedys kupowalem "Fantastyke", teraz tez bym kupowal ale jakos droga i w ogole. Trylogia Husycka ostateczne rozczarowala, przy trzecim tomie zmuszalem sie do czytania i cieszylem sie jak sie juz skonczylo... Teraz niby nadrabiam z Dicka ale tez niemrawo. Choc "Swiat Jonesa" fajny i "Druciarz galaktyki" tez niezly.

Odpowiedz
Trylogia, gdyby ją porównywać z Wiedźminem rzeczywiście wypadła gorzej. Niemniej i tak bardzo mi się podobała, m.in. przez ciekawe spojrzenie na fakty historyczne, a także niektórych bohaterów (choć byli tacy, co bardzo rozczarowali, oj bardzo). Poza tym, o ile w Wiedźminie przy niektórych przekleństwach można było spaść z krzesła, o tyle w trylogii nagromadziło się ich przesadnie dużo, że nie wspomnę już o motywie ciągłego łapania i uciekania. Wiadomo kogo.
Odpowiedz
a ja lecę Pratchettem jeśli już sięgam po fantastykę, tak jak mówię - zmieniły się moje zainteresowania i fantazjowanie pociąga mnie słabiej niż dawniej choć nadal mogę wymienić legion książek, po które warto sięgnąć "Głos Pana" "Kwiaty dla Algernona " "Valis" ale i mainstream jest tak pociągający - "Imię róży" "Kochanica Francuza" "Nieznośna lekkość bytu" ech..
[/url]
Odpowiedz
Zapomniałam o Dysku Oczko
Parę dni temu skończyłam czytać "Prawdę". Niezła, choć i tak nic nie pobije "Pomniejszych bóstw" Oczko
Odpowiedz
Na temat maturalny wybralam sobie basniowosc w poezji romantycznej w fantasy we wspolczesnych powiesciach. Nie mam zamiaru brać Tolkiena mimo, że komisja pewnie tego oczekuje. Slyszalam ze "Czarnoksiężnik z archipelagu" Ursuli le Guin to świetna ksiazka, czy ktos czytał? Sapkowskiego wemze bo go uwielbiam i pewnie skorzystam z tego co tu wymieniliscie.
GOTT IST TOT
Odpowiedz
SF jak najbardziej, Dick nie trzeba reklamować, Asimov seria o Fundacji, Harrison, Scott Card
z fantasy to Żelazny i Tolkien. Z polaków to Zajdel, Sawaszkiewicz i Tadeusz Markowski (Mutanci, Umrzeć by nie zginąć). Trzynaście roczników Nowej Fantastyki też bym w piwnicy jeszcze znalazł. Niestety z braku czasu z moim czytaniem ostatnio jest krucho.
Odpowiedz
Biskupie, temat ciekawy.
"Czarnoksiężnik" dość specyficzny. Zachwycić mnie jakoś szczególnie nie zachwycił, niemniej przeczytać warto.
Co do podziału na SF i klasyczną fantasy - zdecydowanie ta druga.
Odpowiedz
Właśnie skończyłem czytać III tom Wiedźmina czas zaopatrzyć się w następne. A z fantastyki to oczywiście Tolkien (najbardziej mi się podobają chyba dzieci Hurina) Asimov i Strugaccy (czy jak im tamUśmiech) (tych ostatnich niewiele czytałem). Od jakiegoś miesiąca usiłuję wyciągnąć od kolegi Pratchetta. Skończe Wiedźmina to się za niego wezmę (jeszcze ferdydurke muszę upchnąć gdzieś, bo nie chce bani z polskiego).

Co do RPG, Metali i Nerdów. To chciałem od razu napisać, że z tych RPGowców których znam to same metale, ale przypomniałem sobie o jednym takim cudownym nerdzie (okulary, fryzura i reszta idealnie pasuje do określenia nerd). Swoją drogą ci którzy grają w RPG to konkretnie w jakie? Ja na razie mam za sobą tylko D&D.

Odpowiedz
Wiedźmina czytasz pierwszy raz? Zazdroszczę Oczko
Co do Tolkiena - "Dzieci..." akurat nie miałam jeszcze okazji przeczytać.
Odpowiedz
z Wiedźminem sprawa jest w ogóle ciekawa - stał się pierwszą ofiarą galopującego kapitalizmu w polskiej literaturze - za książką nadszedł film, gra rpg a teraz także gra komputerowa - ciekawe jakim następnym wcieleniem zaskoczy nas Geralt - będzie straszył uśmiechem z kubków z których rano popijamy kawę ? a może powstaną ładne gumowe figurki ofoliowane w opakowaniach z podpisem "Opowieści z Neverlandu " ?...kicz....podejrzewam, że Sapkowski odcinać się będzie od tego wszystkiego jak wcześniej robił to z filmem, takie jednak potraktowanie mojego bohatera i ulubionego ze światów jest dla mnie desakralizacją
[/url]
Odpowiedz
Ostatnio czytałem "bożą maszynerię" McDevitta. tegóż autora polecam takze "brzegi zapomnianego morza", "zagładę księżyca" i "bożą klepsydrę". Dicka i Oramusa przedstawiać nie muszę. W tej chwili czytam cykl Gigantów Jamesa Hogana. Książek o elfach i czarodziejach nie czytam, ale kiedyś czytałem, np. Andre Norton i cykl Świata Czarownic czy książki Piers Anthony.

Polecam jeszcze Hymn Ayn Rand. Znakomite!
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
Rothein napisał(a):Ostatnio czytałem "bożą maszynerię" McDevitta. tegóż autora polecam takze "brzegi zapomnianego morza", "zagładę księżyca" i "bożą klepsydrę".

Pozwolę miec sobie odmienną opinię. Mcdevitt to jak dla mnie autor niesłychanie irytujący. Ma potencjał na naprawdę wielkiego pisarza, ma świetne pomysły i wiarygodnych bohaterów, ale...

Przede wszystkim nie ma u niego tego, co powinno być sensem i jądrem powieści fantastycznej. Najważniejsze zagadki przedstawiane w powieściach nie mają w ogóle rozwiązania (jedynym wyjątkiem jest "boża maszyneria") To sprawia że praktycznie każda z jego książek wydaje się po prostu niedokończona. Jest początek, jest rozwiniecie, ale nie ma zakończenia! :???:
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości