Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy wszyscy logicy są świrami ?
proponuję przenieść oba tematy do działu "pseudonauka i szarlataneria" albo stworzyć zbiorczy temat "problemy psychologiczne oraz nietypowe objawy"
Obraziłeś się ? ... no to obalaj ...

Wystarczy że przytoczysz jedną jedyną implikację zgodną z ponizszą definicją i ją rozwalajacą ...... i obalisz cały mój elementarz - wtedy sam wszystko wykasuję .... takich implikacji jest nieskończenie wiele, więc masz łatwe zadanie Uśmiech

Wystarczy, że udowodnisz przy pomocy klasycznej definicji implikacji iz zdanie:

Jeśli nie powiesz wierszyka nie dostaniesz cukierka

jest implikacją a nie oczywistą równoważnością .....

albo to jest matematyka albo świrowanie....

P.S.
Definicja implikacji człowieka:

Implikacja człowieka, to implikacja zależna od człowieka w której wypowiadającemu implikację można zarzucić kłamstwo albo stwierdzić jego prawdomówność. W implikacji człowieka poprzednik z następnikiem musi być powiązany obietnicą albo groźbą.

Zastrzeżenia:

1.
Ograniczamy matematykę do ludzi normalnych czyli wykluczamy sadystów i masochistów u których pojęcie nagrody i kary jest dokładną odwrotnością ludzi normalnych. Tego nie wolno mieszać bo wyjdzie chaos.

2.
Nie są implikacją człowieka zdania stwierdzające oczywistość w których nie da się zarzucić rozmówcy kłamstwa tzn. niezgodne z powyższa definicją np.
Jeśli wkręcę ci długopis w jądra to cię zaboli - to nie jest groźba, lecz stwierdzenie oczywistego faktu.

3.
Nie są implikacją człowieka zdania życzeniowe w stosunku do osób np.
Jeśli kupię jej kwiatek to mnie pocałuje - Ona ma wolną wolę i może zrobić co jej się podoba. To zdanie jest też sprzeczne z powyższą definicją bo nie ma komu zarzucić kłamstwa w przeciwieństwie do "Jeśli kupisz mi kwiatek to cię pocałuję" - to jest OK.
...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości