To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co za pierdoły! - film Biała sukienka
#21
aktyn napisał(a):jednak pokazywanie niewłaściwych i w zasadzie wymyślonych historyjek, nie mających pokrycia w tym, kim sa ateiści jest typową kłamliwą anty-propagandą.

oja...

"wymyslonych historyjek" - wiec nie pokazujemy wymyslonych historyjek czyli wszystkie filmy fabularne na przemial.

"niewlasciwych" - kto bedzie decydowac co jest "wlasciwe" a co nie? aktyn? Vacarius? specjalna ateistyczna komisja?

"kim sa ateisci" - a kim sa ateisci?

:roll:

Cytat:Kilgore Trout tu nie chodzi o obraze, ale o kłamliwy stereotyp. To tak jakby nakrcić film przedstawiający ze buddyści to geje.

Widziales ten film czy opierasz sie na recenzji Mędrca? Gdyby w jakims filmie wystapil buddysta-gej to trudno zebym mial cos przeciwko... co to, geje nie moga byc buddystami?

Cytat:... w uzasadnionych przypadkach, czemu nie?

W uzasadnionych przypadkach...

Ja tu widze ze wystarczy by w jakims filmie pojawil sie ateista ktory nie jest pieknym, moralnie doskonalym wzorem i od razu szalenstwo sie zaczyna jakies...

dodajmy ze wszystko to na podstawie recenzji Mędrca ktory nawet nie wiedzial co oglada...
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#22
Kilgore Trout napisał(a):W uzasadnionych przypadkach...

Ja tu widze ze wystarczy by w jakims filmie pojawil sie ateista ktory nie jest pieknym, moralnie doskonalym wzorem i od razu szalenstwo sie zaczyna jakies...
ehh... Zacytuję sama siebie (lol!)
Haleth napisał(a):Zgadzam się co do tego, że w wolnym kraju można kręcić głupie filmy, jeśli się innych nie umie. Publiczność głosuje nogami (szkoda, że nie oddają za bilet, jeśli film okaże się gówniany) bądź pilotem.

Pisałam też, że kryterium kto w co wierzy nie determinuje tego, kto jaki jest człowiekiem i że łachudry są tak wśród ateistów jak i katolików.

Za uzasadniony przypadek do pozwu za obrazę zdrowego rozsądku i rozumu uważam banialuki opowiadane np. przez Orzechowskiego i Giertycha seniora o ewolucji i kreacjonizmie i próbę przepchnięcia nauczania w szkole kreacjonizmu na równi z teorią Darwina.
[Obrazek: DO_NOT_FEED_THE_TROLL_by_Bloodlust_.gif]
Myślenie nie boli, chyba, że jest karane chłostą - http://www.racjonalista.pl/
Kto wątpi, nie błądzi - http://richarddawkins.net/
Ocenzurowany za ateizm --> http://www.gisburne.com/ngbook.php
Spirala Nienawiści
Odpowiedz
#23
Cytat:Napisałam wcześniej, że w wolnym państwie każdy ma prawo kręcić głupie filmy, jeśli innych nie umie etc. - czytałeś?

Czytales Uśmiech Niemniej dookola zalażki szalenstwa Duży uśmiech

Haleth napisał(a):Za uzasadniony przypadek do pozwu za obrazę zdrowego rozsądku i rozumu uważam banialuki opowiadane np. przez Orzechowskiego i Giertycha seniora o ewolucji i kreacjonizmie i próbę przepchnięcia nauczania w szkole kreacjonizmu na równi z teorią Darwina.

No to pozwij. Zdecydowanie jednak bede stal na stanowisku ze ze smiesznych rzeczy nalezy sie smiac a nie robic afery Uśmiech

edit: choc to tez ciekawe. czego bys wlasciwie oczekiwala po takim procesie? Zeby sąd zmusil Giertycha i Orzechowskiego do zostania darwinistami? Albo zeby zamknal ich w wiezieniu za "klamstwo kreacjonistyczne"? Oczko
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#24
Chętnie, jak znajdę pracę i opłacę wstępne koszty sądowe - ktoś się przyłączy?
[Obrazek: DO_NOT_FEED_THE_TROLL_by_Bloodlust_.gif]
Myślenie nie boli, chyba, że jest karane chłostą - http://www.racjonalista.pl/
Kto wątpi, nie błądzi - http://richarddawkins.net/
Ocenzurowany za ateizm --> http://www.gisburne.com/ngbook.php
Spirala Nienawiści
Odpowiedz
#25
Kilgore Trout napisał(a):oja...
No moze sposób przedstawienia tematu z mojej strony nie był na chociaż średnim poziomie. Nie twierdze też ze trzeba z tym lecieć do sadu, wystarczy coś zakomunikować. Nie bardzo wiem komu i gdzie, ale to juz mniejsza z tym. Moze jakiś marsz? Ostatatnio jakieś marsze są w modzie Uśmiech

Obraz jest fałszywy i tyle. Ot to co chciałem powiedzieć. Powiem nawet wiecej, jest to pewien sposób indoktrynacji. To jest wiązanie emocjonalne pewnych rzeczy z pewnymi zdarzeniami. Dla dorosłego to pikuś, dla człowieka nie umiejącego oceniać prawdidłowo rzeczywistości jest to sugestia, by być wiernym czemuś bo jak nie skończysz jak ateista.

W tym znaczeniu mnie to bulwersuje.

Równie dobrze mógłby być tam buddysta.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#26
aktyn napisał(a):Obraz jest fałszywy i tyle.

Przesz to film fabularny a nie dokumant "polscy ateisci" Uśmiech

aktyn napisał(a):dla człowieka nie umiejącego oceniać prawdidłowo rzeczywistości jest to sugestia, by być wiernym czemuś bo jak nie skończysz jak ateista.

Nie oczekiwalbym wiele od ludzi ktorych wychowuje telewizja.

aktyn napisał(a):Równie dobrze mógłby być tam buddysta.

W miejsce ksiedza? Uśmiech A ateista nawrocilby sie na buddyzm, no to by bylo cool Duży uśmiech

W tym samym czasie na TVP Kultura lecial "Trzy kolory - niebieski". Na przyszly raz doradzam wiec zmiane kanalu Oczko
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#27
Kilgore Trout napisał(a):
aktyn napisał(a):Równie dobrze mógłby być tam buddysta.

W miejsce ksiedza? Uśmiech A ateista nawrocilby sie na buddyzm, no to by bylo cool Duży uśmiech
Nie. W miejsce ateisty.

Kilgore Trout napisał(a):Na przyszly raz doradzam wiec zmiane kanalu Oczko
Ja proponuje udać sie do wypozyczalni. Ja nie mam czasu na TV, a w zasadzie nawet bym znalazł tylko nigdy nie wiem kiedy jakiś fajny film leci. Zwykle jak trafie na jakiś fajny to jest to ostatnie 10-15 minut Duży uśmiech

Np. cytat ponizej, z mojego podpisu. Postać mordercy na zlecenie granego przez Toma Cruisa. Ostatnie 15 minut ogłądałem.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#28
Cytat:Nie. W miejsce ateisty.

ejtam, buddysci maja ciezsze akcje
http://www.epomoc.pl/newsy.php?shownews=98 Oczko

aktyn napisał(a):Ja nie mam czasu na TV, a w zasadzie nawet bym znalazł tylko nigdy nie wiem kiedy jakiś fajny film leci

Wlasnie w tym celu wynaleziono gazety z programem telewizyjnym Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#29
Kilgore Trout napisał(a):ejtam, buddysci maja ciezsze akcje
No tak, w tym kraju otwarcie mówić o seksie bez czegoś co sie nazywa związek dwóch osób które przecież powołane są przez wielki cel jakim jest prokreacja, to przecież niemal wstrząs.

Kilgore Trout napisał(a):Wlasnie w tym celu wynaleziono gazety z programem telewizyjnym Uśmiech
Wiem, ... (tutaj był wywód czemu tak a nie inaczej, ale wyszedł troche bez sensu). Oczko
.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#30
Charlotte napisał(a):my co chwile piszemy, ze katolicy, ktorych spokalismy sa tacy, smacy i owacy, to nie jest propaganda?
Mówmy ze katolicy sa tacy smacy i owacy, bo spotykamy katolków "takich" spotykay tez "smkich" i katoli "owakich.
Ale zrobic film i pokazac wszystkie najgorsze cechy katoli w jednej osobie to by było juz przegjecie. Spaliliby mnie zywcem katole na stosie. :mrgreen:
Odpowiedz
#31
Ano ten.

A takim jednym co mi sie podobał, no niestety nie pamietam nazwiska aktora, jest film w który policiant troche taki mało zachowawczy, wysyłany jest przez szefa na takie psychologiczne podniesienie na duchu czy jak to nazwać. Tam psychoterapeutka pyta go co go martwi czy cos w tym stylu. On wstaje (a ponieważ mają tam dziwne krzesła a on jest traczej dość sporawym gościem) rozwala krzesło po czym mówi do prowadzącej:
"widzisz ta twarz, to jest szczęśliwa twarz. Będziesz miała dużo szczęścia jeżeli będziesz tak szczęsliwa jak ja" Uśmiech

Jedak mam słabą pamieć do filmów i dokładnie co sie tam potem działo nie pamietam. :?
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#32
Biała Sukienka nie jest dla wierzących, gdyż taki mógłby się zainteresować, co to znaczy "fak". Ateistów poraża papierowością. Jest to film dla tępego urzędnika zarządzającego funduszem TVP przeznaczonym na działalność "misyjną".
Odpowiedz
#33
LeonMamon napisał(a):Jest to film dla tępego urzędnika zarządzającego funduszem TVP przeznaczonym na działalność "misyjną".

Ale ludziom sie podoba Oczko

http://www.filmweb.pl/Film?id=102208
Średnia ocena: 8.35/10
głosów: 1087

OT: dzisiejszy featured article na wikipedii to "atheism" :]
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#34
Charlotte napisał(a):koles czarny czy bialy?Język

Koles biały, dosć charakterystyczny aktor. Lekko humorzasty. Ale to jest tzw humor spokoju, przeciwieństwo humoru gliniarza z bevery hills. Troche podobny do antonio banderasa, ale to raczej nie on.

Ja nie mam za nic pamieci do nazwisk ani tytułów. Moze poza klikoma głównymi, Ale jakbym mial nawet z 1000 fotek z aktorami to predzej bym go znalazł.

Charlotte napisał(a):ps. mi sie zdaje czy w avie prodigy?
Ano z prodigy. Tak mi przypadł do gustu na avatar.
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#35
Kilgore Trout napisał(a):Ale ludziom sie podoba Oczko

Pewnie ich podnieciło to "fak"... I ja oglądałem z 5 min...
Odpowiedz
#36
Charlotte napisał(a):koles czarny czy bialy?Język
Steven Seagal, wczoraj go widziałem na TVN, oczywiście ostatnie 15 minut. Oczko

happy face Uśmiech

Dobra bo sie offtop zrobił
[SIZE="1"]. MRU .
............
[/SIZE]
Odpowiedz
#37
Jutro o godzinie 20:45 na TV PULS ma lecieć film "Bolesław Śmiały" - o zabiciu biskupa Stanisława, obecnego świętego (pierwszego polskiego zresztą).
Kiedyś już widziałam ten film, ale szczerze mówiąc prawie nic z niego nie pamiętam. Podejrzewam, że może to być jeden z tych filmów głoszących legendy hagiograficzne na przekór wiarygodnym danym i sławiący bohatera duchownego, który warto by porównać z dostępnymi danymi i literaturą traktującą o tamtejszych wydarzeniach. (Gall Anonim i posiłkujący się jego kronikami w swojej pracy ("Szkice historyczne jedenastego wieku") Profesor Tadeusz Wojciechowski.


Istnieje spór dotyczący tego, czy kanonizowany biskup Stanisław był:

- zamordowanym bestialsko i własnoręcznie przez króla Bolesława Śmiałego obrońcą życia nieszczęsnych rycerskich żon, które nie dochowały wierności małżeńskiej swoim mężom, które mimo przebaczenia mężów Bolesław Śmiały koniecznie chciał ukarać śmiercią,
- czy wrogim swojemu zwierzchnikowi świeckiemu Bolesławowi Śmiałemu poplecznikiem wrogiego Polsce, Węgrom i Saksonii cesarstwa niemieckiego (pod władzą króla Henryka IV), schizmatykiem i zdrajcą swojego zwierzchnika papieża-reformatora Grzegorza VII (też świętego), sprzeciwiającym się planom rozbudowy biskupstw, a przez to zmniejszeniu jego domeny, a także papieskim reformom zakazującym symonii (handlowi godnościami i urzędami kościelnymi oraz dobrami duchowymi) i wprowadzającym bezżenność kleru.
[Obrazek: DO_NOT_FEED_THE_TROLL_by_Bloodlust_.gif]
Myślenie nie boli, chyba, że jest karane chłostą - http://www.racjonalista.pl/
Kto wątpi, nie błądzi - http://richarddawkins.net/
Ocenzurowany za ateizm --> http://www.gisburne.com/ngbook.php
Spirala Nienawiści
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości