Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hitler proponował Polsce sojusz!
Patafil napisał(a):Hitler dał sobie radę z Linią Maginota, a nie dałby z Linią Stalina?
Linia Stalina w momencie ataku III Rzeszy była w znacznym stopniu zdemontowana.
Odpowiedz
Patafil,

Cytat:I od kiedy mial rachunki do wyrównania z Francją? Zaatakował na zachodzie, aby zabezpieczyć się z tej strony przed atakiem na ZSRR.
Od przegranej w I WŚ.
Planując agresję, wyposaża się odpowiednio siły zbrojne. Jak sądzisz, przeciwko komu Niemcy szykowały to uzbrojenie:
http://s2.manifo.com/usr/d/d40D/04/manag...yjskim.jpg

http://s2.manifo.com/usr/d/d40D/04/manag...-1939r.jpg

Co do udziału polskiego wojska w ataku na Francję, pełna zgoda. Też nie sądzę, by to było możliwe.
Odpowiedz
Exeter

Hitler nie był nastawiony antyzachodnio, aczkolwiek uważał, że konflikt zbrojny jest nie do uniknięcia. Jego (słuszną) obsesją było żydostwo i komunizm. I co w tym dziwnego, że Niemcy rozbudowywali flotę? Aliancka blokada morska podczas I wś. walnie przyczyniła się do niemieckiej klęski. I dlaczego miałoby to być skierowane przeciw Francji, wrogowi lądowemu? Już prędzej przeciw Anglii, wrogowi głownie morskiemu.
Odpowiedz
Patafil,

Cytat:Jego (słuszną) obsesją było żydostwo i komunizm.
A gdzie, według fuhrera, swoje siedziby miało "światowe żydostwo"? Przypadkiem, nie w Paryżu i Londynie?
Cytat: I co w tym dziwnego, że Niemcy rozbudowywali flotę? Aliancka blokada morska podczas I wś. walnie przyczyniła się do niemieckiej klęski. I dlaczego miałoby to być skierowane przeciw Francji, wrogowi lądowemu? Już prędzej przeciw Anglii, wrogowi głownie morskiemu.
Tylko taki, że Francja była w ścisłym sojuszu wojskowym z Anglią. I wojna z jednym państwem, była wojną także z drugim. I dlatego Hitler wraz z niemiecką admiralicją planowali stworzenie silnej floty oceanicznej, co zawarto w planie rozbudowy floty pancernej, znanym jako Plan "Z". Skądinąd te szaleńcze zamierzenia, pochłaniające ogromną ilość zasobów skutecznie torpedowały niemiecki wysiłek wojenny.
Odpowiedz
exeter napisał(a):A gdzie, według fuhrera, swoje siedziby miało "światowe żydostwo"? Przypadkiem, nie w Paryżu i Londynie?
Ale to nie Paryż czy Londyn były głownymi celami Niemiec. Gdyby mogli zawrzeć z nimi sojusz, zrobiliby to. Ale Hitler wiedział, że to nierealne.
exeter napisał(a):Tylko taki, że Francja była w ścisłym sojuszu wojskowym z Anglią. I wojna z jednym państwem, była wojną także z drugim. I dlatego Hitler wraz z niemiecką admiralicją planowali stworzenie silnej floty oceanicznej, co zawarto w planie rozbudowy floty pancernej, znanym jako Plan "Z". Skądinąd te szaleńcze zamierzenia, pochłaniające ogromną ilość zasobów skutecznie torpedowały niemiecki wysiłek wojenny.
Główną troską Niemców było przerwanie linii komunikacyjnych na Atlantyku, dlatego stawiano przede wszystkim na U-booty i szybkie ,,pancerniki kieszonkowe''. Zresztą Niemcy wcześniej niż konkurencja zorientowali się, że czas pancerników dobiega końca. Nie świadczy to wcale o jakiejś wrogości do Francji.
Odpowiedz
Patafil,

Cytat:Główną troską Niemców było przerwanie linii komunikacyjnych na Atlantyku, dlatego stawiano przede wszystkim na U-booty i szybkie ,,pancerniki kieszonkowe''. Zresztą Niemcy wcześniej niż konkurencja zorientowali się, że czas pancerników dobiega końca. Nie świadczy to wcale o jakiejś wrogości do Francji.
Poczytaj sobie, przeciwko komu Niemcy budowały flotę:
http://en.wikipedia.org/wiki/Plan_Z
Niemcy zrezygnowały z budowy kolejnych pancerników i krążowników liniowych nie dlatego, że "wcześniej, niż konkurencja zorientowali się, itd.", tylko z powodu wojennych ograniczeń. Dokładnie z tych samych powodów brytyjskie stocznie wstrzymały budowę nowych typów pancerników. I ostatniego z nich, Vanguarda, oddano do służby już po wojnie.
Odpowiedz
exeter napisał(a):Patafil,


Poczytaj sobie, przeciwko komu Niemcy budowały flotę:
http://en.wikipedia.org/wiki/Plan_Z
Niemcy zrezygnowały z budowy kolejnych pancerników i krążowników liniowych nie dlatego, że "wcześniej, niż konkurencja zorientowali się, itd.", tylko z powodu wojennych ograniczeń. Dokładnie z tych samych powodów brytyjskie stocznie wstrzymały budowę nowych typów pancerników. I ostatniego z nich, Vanguarda, oddano do służby już po wojnie.
Ograniczenia wojenne to jedno, ale już podczas kampanii norweskiej (a później greckiej) Niemcy zorientowali się, co potrafi Stukas i jakim jest zagrożeniem dla okrętów (przykład ORP ,,Grom''). Późniejsze działania na Pacyfiku też dobitnie wykazały, że przede wszystkim liczą się lotniskowce. BTW, offtop się robi.
Odpowiedz
Patafil,

wolę z Tobą gadać o wojnie, niż o rasach, dlatego pociągnę ten wątek.
Cytat:Ograniczenia wojenne to jedno, ale już podczas kampanii norweskiej (a później greckiej) Niemcy zorientowali się, co potrafi Stukas i jakim jest zagrożeniem dla okrętów (przykład ORP ,,Grom'').
Nie tylko Ju 87 i nie tylko Niemcy to wykazali. Klasycznym przykładem możliwości lotnictwa w zwalczaniu okrętów, jest to wydarzenie:
http://http://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_na_Tarent
A nasza strata pod Narvikiem wynikła głównie z tego, że Grom przyjął atak horyzontalnych bombowców niemieckich, stojąc nieruchomo. Gdyby był w ruchu, trafienie z takiej wysokości, byłoby czystym przypadkiem.
Odpowiedz
Gdyby w Polsce rządził ktoś inteligentny to faktycznie, wejście w antybolszewicki sojusz z Hitlerem skończyło by się dla Polski tym, czym dla ZSRR - dzisiaj to Polska byłaby mocarstwem a Rosji by praktycznie nie było (jak nie ma Polski, która jest tylko formalnie).

Problem w tym, że musieliby przechytrzyć Hitlera, a dokładniej jego własnych sojuszników i sponsorów z USA, ponieważ celem Hitlera nie było zwycięstwo nad ZSRR. W tym celu Polska musiałaby w pewnym momencie wziąć udział w polsko-niemieckim zamachu na Hitlera w sposób skuteczny a później jeszcze dokonać porozumienia antyniemieckiego z Zachodem, aby rozebrać Niemcy (jak zrobił Stalin i Roosevelt). Sama z kolei mając dostęp do kaukazkich i donbaskich złóż, miałaby problem dzisiaj taki, jak ZSRR, mianowicie, musiałaby bronić suwerenności przed USraelem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości