To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co sądzicie na temat polskiego Hip Hopu?
#21
Jeszcze dobry hh istniej ale klasyka najlepsza. TYlko nie w mediach, bo w mediach jest HIP-POP czyli 18l i inne cwele. Dla tych co mówią że są proste teksty to niech posłuchają OSTRA, Pokahontaz, WWO.
Moja prawda jest mojsza!!!
Odpowiedz
#22
Kiedyś nie lubiłem hip hopu i miałem podobne zdanie jak wiekszość z was. Byłem zagorzałym metalowcem a z takiej muzyki praktycznie się śmiałem Uśmiech Poźniej przekonałem się, że działo się tak z niewiedzy o samym gatunku. Nigdy nie próbowałem zrozumieć co te chłopaki mają do przekazania... Ale wkońcu zrozumiałem.

Nie mam zamiaru pisać tu jak wspaniała jest ta muzyka bo doskonale zdaje sobie sprawde, że teraz taka nie jest. Teraz tworzona jest ona raczej pod młodzierz gimnazialną; skrzywdzone przez chłopaka nastolatki itp (nie chce tu nikogo urazić tak pisząc).

O co mi chodzi? Dzisiejszy hip hop na tyle się skomercjalizował, że ciężko jest znaleźć coś dobrego dla mojego ucha. Każdy chce zarobić wiec robią taką muzyke za jaką im zapłacą i ja im się nie dziwie bo większość z nich pochodzi z bardzo biednych środowisk. Ale licze na to, że jak już każdy już zarobi swoje to wkońcu zajmą się prawdziwym hip hopem Uśmiech

Jak narazie tylko stare numery wspomianych już wcześniej zespołów (paktofonika, k44, molesta, O.S.T.R, grammatik, Mor W.A, fenomen) figurują na mojej playliście.

Większość narzeka na Jeden Osiem L. Ja sam też nie jestem entuzjastą tego \"zespołu\" ale muszę przyznać, że ostatnio zaskoczyli mnie bardzo swoim numerem \"Jest tak\" z nowej płyty \"słuchowisko\". Polecam wszystkim ten numer i proszę o opinie Uśmiech

[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 07 28 2005 o godzinie 16:56
[/sub]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Od Admina: był byczek w \"znaleźć\" :]
Odpowiedz
#23
Bardzo wiele kontrowersji wywołała moje wypowiedź. Chciałem zaznaczyć że nie wcielam się ty w krytyka sztuki, ani też nie piszę o tak zwanym prawdziwym hip-hopie. Piszę o tym co w tej muzyce dominuje i to grubo dominuje. O tym co dociera zewsząd. I muszę przyznać że jest to dno a tym co mnie w tej (samej) muzyce denerwuje jest jej gówniana tematyka bloki, bezrobocie, pały, gandzia, imprezy. Od strony muzycznej wszystko jest spłaszczone aby mogło trafić pod strzechy do zwykłych ludzi którzy nie umieją śpiewać ale za to mniej więcej nauczyli się mówić. Same melodie słyszałem od znawców do których nie należę (tak jak i moim zdaniem wy i nikt inny) są jakimiś prostymi chwytami itp.

Cytat: owszem raperzy opisują TAKŻE blokowiska i życie bez perspektyw, ale to jest nasza polska rzeczywistość, opisana przez młodych Polaków, może ty żyjesz w idylii, nie wiem....
Chyba trochę inaczej oceniamy polską rzeczywistość i odpowiedzialność za nią. Może dla tego tobie się nie podoba polski katolicyzm a mi polski Kato-socjalizm.

Cytat: Józef:
Cytat: Adam:
Ta muzyka zeszła w stronę dresów, kinoli, blokersów, skinów i wszelkiego innego gówna.
hahahaahahahaha, a co ma wspólnego skin z raperem?? W jaki według Ciebie sposób rap zszedł w stronę skinów, PROSZĘ O KONKRETNE PRZYKŁADY.
Kolesie którzy mnie pobili w Inowrocławiu mieli raperskie spodnie i słuchali hip-hopu z bumboksa (mieli łyse pały). Kolesie którzy mnie obrabowali w Szczecinie nosili raperskie spodnie bluzy łańcuchy, mieli łyse pały. Kolesie których potraktowałem gazem i pięścią w szczecinie mieli raperskie spodnie i łyse pały. Kibice pogoni mają raperskie spodnie łyse pały i od czasu do czasu w przerwach między „Jebię cię poznański psie…” słychać ziomerzki slang (czasami muzyczkę hip-hoperską). Wszyscy moi znajomi hip-hopowcy mają łyse pały a nienawidzą żydów i cyganów (których dużo w białogardzie) tak często jak zwykli blokowi prostacy. Kiedy przechodzę przez bloki są tam ludzie w raperskich spodniach. Z okien słychać raperską muzykę. Hip-hop to już nie subkultura, to kultura młodych ludzi, „kultura” ciemnych mas, hołoty.

Podsumowując chciałbym dodać że czynicie duży błąd oceniając coś po tak zwanych „prawdziwych” perełkach a nie zwracając uwagi na masę.

A co do perełek, to zauważam że najpopularniejszą muzyką w Polsce stał się gatunek „niekomercyjna”, wszyscy słuchają muzyki niekomercyjnej…gdybym był menagerem to radziłbym zespołom nagrywać tylko muzykę niekomercyjną; sukces kasowy miałbym zagwarantowany. :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Szczerze mówiąc drażnią mnie ludzie opowiadający o tym jakiej to oni wyszukanej muzyki słuchają a nie chłamu. Drażnią mnie zwiedzacze bohomazów którzy chwalą się gdzie to nie byli. Chyba że się nie chwalą, wtedy wierzę że naprawdę przeżywają to o czym inni mówią. Pamiętajcie że o gustach się nie dyskutuje. Czyżby katolicka obłuda musiała u ateistów dać sobie upust w jakiejś innej dziedzinie???

Ludzi którzy słuchają czegoś tylko po to, żeby powiedzieć, że słuchają czegoś wyszukanego uważam za żałosnych. Niestety wielu jest tutaj takich ludzi.

Postaram się wejść na wszystkie wątki o muzyce na ateiście.pl i w tych w których ktoś chwali się że nie lubi komercji (wszystkich!) zamieszczę pogrubiony tekst.
Odpowiedz
#24
Cytat:Bart:
Dupa, nie prawdziwe Patrz dwa posty wyżej

Patrz na mój drugi post, mnie nie przekonasz :twisted:
Kali nienawidzić.. :twisted:
Świat rzeczywisty jest o wiele mniejszy niż świat wyobraźni.
Odpowiedz
#25
Cytat:Patrz na mój drugi post, mnie nie przekonasz
Kali nienawidzić..

Mamy Mohera na forum! Kryj się! :lol2:
Odpowiedz
#26
Adam powiedz mi skąd u Ciebie tyle nienawiści i nietolerancji ? Oceniasz dany styl czy muzykę po tym jacy ludzie go \"reprezentują\" ? Mnie też kiedyś zaczepiali metalowcy i z tego powodu mam nie słuchać ciężkiej muzy ? Pomyśl też o tych, którym hip hop pomógł wyjść na prostą drogę bo takich jest wielu...

Krytykujesz nie znając tematu. Czyż nie mam racji ? ;-)

PS. Temat był o muzyce a Ty uderzasz w środowisko:

Cytat:Adam: dresów, kinoli, blokersów, skinów i wszelkiego innego gówna

A to wątek na osobny temat ;-)
Odpowiedz
#27
do komuch:
fakt- masz rację jeśli chodzi o Gutka. jego głos wybitnie pasuje do reggae.
My zasadzimy, zasadzimy ziarno.. Język
A indios bravos znam i mam na kompieUśmiech
[Obrazek: userbar.png]
Odpowiedz
#28
Cytat:Adam powiedz mi skąd u Ciebie tyle nienawiści i nietolerancji ?
Jakiej nietolerancji?! Wypowiadam tylko swoje zdanie. Istnieć sobie mogą. Odwołaj swoje słowa.
Cytat:Oceniasz dany styl czy muzykę po tym jacy ludzie go \"reprezentują\" ?
Hip Hop to nie tylko muzyka, to cała otoczka. A w moich postach było też trochę na temat samej muzyki. Poza tym pisząc o ludziech odpowiadałem na pytania tudziesz zaczepki Józefa.
Cytat:Krytykujesz nie znając tematu. Czyż nie mam racji ?
Pisałem o czym pisałem, i na tym się znam.
Odpowiedz
#29
Cytat:Jakiej nietolerancji?! Wypowiadam tylko swoje zdanie. Istnieć sobie mogą. Odwołaj swoje słowa.

Może źle się wyraziłem bo chodziło mi o nienawiść i nietolerancje do muzyki ale pewnie masz racje, że to nie były odpowiednie słowa ;-)
Odpowiedz
#30
Ja hip-hopu nie znam i choć miałem nieprzyjemność poznać wielu takich ludzi jakich wymieniał Adam to wcale nie z tego powodu nie słucham takiej muzyki. Moim zdaniem tacy ludzie będą zawsze. Gdyby np. przyszłe pokolenie słuchało tylko i wyłącznie jazz\'u to na pewno by były takie oszołomy co wcale nie znaczy, że jazz jest zły. Tacy ludzie są po prostu zawsze, a że słuchają i robią ogólnie to co jest \'na topie\' to po prostu ich cecha.
IRC log ze strony http://bash.org.pl/2648

- na niewidocznym o 23.00 wszyscy chcemy mieć czerwone słoneczka przez minute na gg uczcijmy papieża minutą ciszy. Roześlijcie to dalej warszwa
- znam Cie?
- dupe zamknij i rozsyłaj chodzi o wiare i o papieza
Odpowiedz
#31
Cytat:Może źle się wyraziłem bo chodziło mi o nienawiść i nietolerancje do muzyki ale pewnie masz racje, że to nie były odpowiednie słowa
Nietolerancję dla muzyki? Co to znaczy? Nietolerancją dla poglądów jest niepozwalanie na ich wyznawanie; a ja nie zabraniam słuchać hip-hopu. Ja tylko delikatnie zniechęcam. :twisted: [sub]
Post był edytowany przez autora dnia 07 29 2005 o godzinie 01:12
[/sub]
Odpowiedz
#32
Cytat:Adam: ja nie zabraniam słuchać hip-hopu. Ja tylko delikatnie zniechęcam.

Zalerzy co rozumiesz pod pojęciem \"delikatnie\" ? Bo taką wypowiedz:

Cytat:Adam: W moim osobistym odczuciu sam hip-hop, rap, itp. to gówno. Rzygać mi się chce od \"blokowisk bez perspektyw\", bezrobocia, gandzi i \"nienawiści do psów\". Ta muzyka zeszła w stronę dresów, kinoli, blokersów, skinów i wszelkiego innego gówna.

w moim odczuciu nie nazwał bym zbyt delikatną, jednak nie będę się tego czepiał bo jak sam stwiedziłeś to jest równiez Twoje osobiste oczucie ;-)


[sub]
Post był edytowany przez autora dnia 07 29 2005 o godzinie 01:48
[/sub]
Odpowiedz
#33
Adamie, to, że zaczepiały Cie jakieś chłystki z łysymi pałami, w przebraniu rapopodobnym w żaden sposób nie argumentuje, że hip-hop skłania się w stronę skinów. Łysa głowa od zawsze towarzyszy raperom, np. zespół onyx (wczesne lata 90.). Nie przypomianem też sobie, żeby jakiś polski raper namawiał w swojej muzyce do rabowania i bicia ludzi.... takie zachowania nie biorą się z rapu ale z miałkich rozumów jednostek.

Ty naprawdę niewiele wiesz o rapie. Podyskutowałbym z Tobą gdybyś znał parę najlepszych polskich albumów.

Dziwi Was, że np. OSTR propaguje nienawiść do policji. Po pierwsze, gdyby w moim mieście policja wyczyniała to co dzieje się w Łodzi, to nie wiem czy bym tak samo nie reagował. Po drugie polska policja święta nie jest, wystarczy czasem włączyć tefałeny i obejrzeć.

Cytat:ElemenT:
PS. Temat był o muzyce a Ty uderzasz w środowisko:

Nie, temat był o hip-hopie, czyli kulturze w której wchodzi między innymi muzyka hiphoopowa- RAP. Więc nie jest to wątek na osobny temat.
charm is deceptive
beauty is fleeting

http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4
Odpowiedz
#34
Cytat: Dziwi Was, że np. OSTR propaguje nienawiść do policji. Po pierwsze, gdyby w moim mieście policja wyczyniała to co dzieje się w Łodzi, to nie wiem czy bym tak samo nie reagował. Po drugie polska policja święta nie jest, wystarczy czasem włączyć tefałeny i obejrzeć.

Dobrze mowi, dac mu wodki. Uśmiech Mnie nie dziwi. Wydaje mi sie ze faktycznie wielu wykonawcow hh wie doskonale o czym \"nawija\" zarowno kiedy tyczy sie to policji jak i gownianych perspektyw i sa w tym znacznie bardziej szczerzy niz niejeden \"prawdziwy artysta\". Adama drazni ze teksty sa o blokowiskach i braku perspektyw? A co, moze perspektywy dla przecietnego syna pielegniarki zarabiajacej 600 zl sa dobre? Gowno tam...
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#35
Cytat:A co, moze perspektywy dla przecietnego syna pielegniarki zarabiajacej 600 zl sa dobre?
Przeciętny syn pielęgniarki zarabiającej 600 zł (a najniższa pensja?) należy do 8% światowych bogaczy; KAPUJESZ!!! Jeżeli balej będziesz tak socjalizował to nic w życiu nie osiądniesz, nie czaisz tego. Narzekaniem się nic nie osiąga, trzeba się wziąść w garść.
Odpowiedz
#36
Cytat:Zalerzy co rozumiesz pod pojęciem \"delikatnie\" ? Bo taką wypowiedz:
Delikatnie jest wtegy kiedy nie pisze sie o własnych odczuciach jako o czymś obiektywnym.

Odpowiedz
#37
Juzef, hip -hop stał się naprawdę popularny, to muzka tłumów; nie wiem jak mam z tobą o tym dyskutować, jak mam cię o tym przekonać.

Jeszcze co do namawiania do rabunku itp. Nie ma czegoś takiego oficjalnie bo to nielegalne, ale dla mnie takim namawianiem jest sianie antagonizmu między biednymi a bogatymi.
Odpowiedz
#38
Cytat:Adam:
Cytat:A co, moze perspektywy dla przecietnego syna pielegniarki zarabiajacej 600 zl sa dobre?
Przeciętny syn pielęgniarki zarabiającej 600 zł (a najniższa pensja?) należy do 8% światowych bogaczy; KAPUJESZ!!! Jeżeli balej będziesz tak socjalizował to nic w życiu nie osiądniesz, nie czaisz tego. Narzekaniem się nic nie osiąga, trzeba się wziąść w garść.

Moglbys sie z laski swojej nie wydzierac? Bede socjalizowal dopoki ludzie beda gnic w nedzy przy jednoczesnym przyzwoleniu na to \"swiatlych obywateli\". Nie kazdy jest taki zajebisty ze potrafi sobie zycie od zera urzadzic w tym swiecie. Niektorym przeszkadza w tym na przyklad poczucie moralnosci.

Cytat: Jeszcze co do namawiania do rabunku itp. Nie ma czegoś takiego oficjalnie bo to nielegalne, ale dla mnie takim namawianiem jest sianie antagonizmu między biednymi a bogatymi.

oj, boisz sie o swoj majatek czy co? hehe a powstancy warszawscy tez nawolywali do przemocy.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#39
Cytat:Moglbys sie z laski swojej nie wydzierac?
Nie wydzieram się, traktuj duże litery jako równoważnik podkreślenia.

Cytat:Bede socjalizowal dopoki ludzie beda gnic w nedzy przy jednoczesnym przyzwoleniu na to \"swiatlych obywateli\".
Słuchaj, nic ci do majątku światłych obywateli jeżeli nie są go winni tym tak zwanym nędzarzom, których zresztą nie wiem gdzie widzisz więc powtarzam:
Cytat:Przeciętny syn pielęgniarki zarabiającej 600 zł (a najniższa pensja?) należy do 8% światowych bogaczy; KAPUJESZ!!!
--------------------------------------------------------
Cytat:Nie kazdy jest taki zajebisty ze potrafi sobie zycie od zera urzadzic w tym swiecie. Niektorym przeszkadza w tym na przyklad poczucie moralnosci.
Tym nie zajebistym pomagaj ale od tych zajebistych się odchrzań. Jeżeli przez poczucie moralności masz na myśli wyciąganie ręki jak po swoje do ludzi którzy ciężko pracowali na swój majątek to nie chciałbym się z tobą znaleźć sam na sam w miejscu do którego nie sięga prawo.
Odpowiedz
#40
Cytat:
Cytat:Jeszcze co do namawiania do rabunku itp. Nie ma czegoś takiego oficjalnie bo to nielegalne, ale dla mnie takim namawianiem jest sianie antagonizmu między biednymi a bogatymi.
oj, boisz sie o swoj majatek czy co? hehe a powstancy warszawscy tez nawolywali do przemocy.
Boję się o swoją pracę. To ty do tego nawołujesz do przemocy?!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości