To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co sądzicie na temat polskiego Hip Hopu?
#61
To o czym mówi Jacek to właśnie tak zwany flow. My też mamy perełki w tej dziedzinie, nie bój żaby ;-). No faktem jest to, ze Murzyni mają lepsze uwarunkowania fizyczne jeśli chodzi o głos, czyż nie? ;-)
charm is deceptive
beauty is fleeting

http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4
Odpowiedz
#62
juzew napisał(a):popatrz, na przykład ja nie znoszę metalu, w ogóle nie leży on w moim guście, ale nie mogę powiedzieć, że niewiem... The Slip Knot (dobry przykład? ;-) ) to cieniasy, bo nie są w moim guście. Jeśli chodzi o muzykę metalową to są po prostu b. dobrzy i nie można temu zaprzeczyć, tak samo jak ostry w rapie ;-)

Jak napisalem lubie dobry hh. To nie jest tak ze hh mi nie lezy jako gatunek. Lubie wlasciwie dobre rzeczy w kazdym gatunku, nawet dobre disco mi podejdzie. (pomijajac takie w ktorych nie da sie zwyczajnie zrobic nic dobrego).

Cytat: Przedewszystkim artyści z wytwórni Asfalt Records (ostry, łona, wejdź na ich stronkę i luknij). Potem na pewno grammatik, eloka, pezet, polecam tez posłuchać freestayli, które są dostępne w internecie ;-).

Znam, znam Asfalt, wnerwia mnie ich disclaimer (ten od "prosze nie kopiowac muzyki..."Oczko) Sam widzisz ze jest niewiele. Rozwinieta scena to setki skladow i kilka conajmniej wytworni :]
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#63
Nie lubię hip-hopu, dla mnie to gadsnina, a nie muzyka. Był u mnie kuzyn na wakacjach, który cały czas tego słuchał, szlag mnie trafiał.
Katecheta w przerwach obmacuje chłopców skrycie
W pierwszą komunię trzeba pipić należycie.
Odpowiedz
#64
komuch napisał(a):Nagły Atak Spawacza (wie ktoś może co do cholery się dzieje z Fazim?? )
...nic Duży uśmiech cmon na forum to zobaczysz co sie dzieje http://spawacz.wszechmocny.be/ spawacze nawet nowa plyte wydaja(moze byc konkretny gniot ale i tak ich lubie za stare plyty Duży uśmiech)
tez sie kiedys smialem z hh i bluzgalem jak tylko cokolwiek o hh uslyszalem a teraz sie przekonalem nawet(nie,nie slucham tekstow w stylu : elo hawudepe jo bans suczko pale hajs) jak chcecie jakies ambitniejsze teksty z humorem to polecam łone
no i mam dla was fajny kawalek,sam tytul was powinien zachecic,jimson - nie ma boga ;D
http://www.sendspace.com/file/g36wxs
jezus to ty, rumun to ja,
rumun to jezus, ja to ty,
kocham rumuna, kocham psa,
rumun to ty, rumun to ja
Odpowiedz
#65
Jacek napisał(a):A z amerykańskich to wg mnie najfajniesi są DMX...


A czytałeś jego teksty jak gardzi kobietami ? Blee to nie żaden 'fajowy' gostek tylko murzyn z kompleksami jakich wielu na scenie raperskiej. To nie żadna muzyka.

pzdr
Odpowiedz
#66
Eeee jego tekstów w ogóle nie znam. Co do zakompleksienia - masz 100% rację. Ale to się tyczy wg mnie (prawie) wszystkich amerykańskich raperów, którzy swoje kompleksy starają się nadrobić noszeniem ważących kilkanaście kilo złotych łańcuchów. I to ciągłe gadanie że oni są real gangsta, albo original gangsta. Uśmiech To wszystko mnie śmieszy. Natomiast DMX ma 4 kawałki, które mi się podobają.
Odpowiedz
#67
Muzyka to: hc, punk rock, metal, klasyczna :twisted: , a nie jakieś pitolenie :lol2:
Wykształcenie nie piwo, nie musi być pełne.
Odpowiedz
#68
Hip-hop to jest ciekawe zjawisko z socjologicznego punktu widzenia. Właśnie dlatego, że często jest kiczem nieuświadomionym, czyli takim najszczerszym. Z tego słowotoku: ławka, blok, rzeczywistość, komornik, klatka schodowa, z tego podziału na tych "prawdziwych" i tych "przyszywanych" raperów można się wiele dowiedzieć. Można sobie poobserwować ciekawy i najczęściej nieświadomy proces autokreacji i próby formowania jakiejś nowej podklasy.

Nie uważam hip-hopu osobiście za muzykę wartościową ani tym bardziej przyjemną w słuchaniu. Ale z pewnością jest to jakiś znak kulturowy. Pewna część społeczeństwa przestaje być niema.
Jestem osobą absolutnie wierzącą, wierzącą w pustkę, co jest trwalsze, bo gdyby to była wiara w osobę, to pewnie krócej by trwało. (M. Gretkowska)
Odpowiedz
#69
Hip hop jest muzyka bardzo wartościową- co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości, ale jak już pisałem ze sto razy: wyłącznie MTV wielcy krytycy, bo tam niestety nic mądrego nie ma. To tak jakby przeczytać wszystkie brukowce i na tej podstwawie wysunąć wniosek, że zjawisko prasy jest debilizmem. Na prawdę trudno jest bronić tego gatunku muzyki wśród metalowców. Widzicie ja metalu nie oceniam, bo go nie znam. Ktoś mógłby powiedzieć, że to zwykły ryk bandy świrów w jakichś maskach potworów (Slipknot na przykład).

Dostrzegam tu tez takie zjawisko: coś nie podpada pod Wasz gust to juz nie jest muzyką. Ludzie rap jest muzyką czy wam się to podoba czy nie. Twierdząc inaczej po prostu sie ośmieszacie.
Jak wam się nie podoba jakaś książka to tez powiecie, że to nie literatura?
charm is deceptive
beauty is fleeting

http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4
Odpowiedz
#70
Jacek napisał(a):Polscy mulą strasznie,są tacy pochmurni i smutni,a amerykańscy mówią o wiele bardziej energicznie.

Nie nie, mylisz się. Tu i tu znajdziesz 'energicznych' i tych o monotonnym głosie.
charm is deceptive
beauty is fleeting

http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4
Odpowiedz
#71
Amerykańscy wręcz czasami krzyczą. Mimo mojego patriotyzmu muszę stwierdzić , ze polscy mulą. Uśmiech No moze poza Abradabem. On jest juz bardziej żywiołowy.
Odpowiedz
#72
ojtam...

Wiadomo, ze dobry hh jest spoko
Ba, nawet dobry metal jest dobry.

Oczywiscie o tym ktory jest dobry decyduje ja Uśmiech

OT: A teraz slucham Icon of Coil i wiadomo ze dobry EBM jest zajebisty.

RESIST! REFUSE! REMOVE! REPLACE! :]
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#73
A co to EBM? Electro Black Metal? Oczko
Odpowiedz
#74
Jacek napisał(a):A co to EBM? Electro Black Metal? Oczko

Electro Body Music :]

http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_body_music
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#75
Amerykańscy raperzy to dopiero są śmieszni. Śpiewają jakie to ciężkie jest życie gangstera - wy obwieszani kilogramami złota w towarzystwie silikonowych piękności wyglądają naprawdę zabawnie. A oni chcą być po prostu cool i to się liczy wiec nie piszcie mi tu, że polski hip-hop jest pod jakimkolwiek względem gorszy. Jest lepszy chociażby dla tego iż potrafi opisać w pewien sposób naszą szarą rzeczywistość lub jej element, który oni dobrze znają.

Zdarzają się przyhlasty jak Peja, który wciąż śpiewa o biedzie "z której się wywodzi" a w rzeczywistości pieniędzy ma więcej niż lodu. ;-)

W każdym rodzaju muzyki staram się wyszukać jakieś perełki i nie inaczej jest z hip-hopem.

Pozdrawiam.
T.K.
Odpowiedz
#76
Polski hip hop kojarzy mi się z gościami w kapturach i spodniach o szerokości niemieckiej autostrady, nerwowo wymachującymi rekoma i gadającymi coś o k*****, ch**** i p***** do zapętlonego motywu muzycznego pożyczonego często z innego kawałka. Ogólnie trzymam się z dala od tej muzyki.
Odpowiedz
#77
Helmutt napisał(a):Polski hip hop kojarzy mi się z gościami w kapturach i spodniach o szerokości niemieckiej autostrady, nerwowo wymachującymi rekoma i gadającymi coś o k*****, ch**** i p***** do zapętlonego motywu muzycznego pożyczonego często z innego kawałka. Ogólnie trzymam się z dala od tej muzyki.

Polski hip hop jest sztuczny i nie ma żadnego rodowodu ani racji bytu w tym kraju, to nienaturalne, przyszła moda i białe małpy także chciały spróbować się w tym odnaleźć. Śmiech mnie bierze jak widze na ulicy pajaców z daszkami do góry, jakieś szerokie spodnie, kilogramowe łańcuchy , myślą że są czarni ? Co to sie wyrabia ;] Kiedyś oglądałem wywiad z Ice-T , śmiał się że czarni raperzy zamiast mieć fanów wśród ''swoich'' , mają fanów w europie , białe dzieciaki kupują namiętnie płyty i latają na koncerty , gangsta rap itp. bzdury, zapominają że murzyni zawsze byli najniższym szczeblem w mafii ;] Stereotypowe hasełko ''sto lat za murzynami'' jest adekwatne do rzeczywistości, kiedy biali przerabiali strzelaniny do siebie i mafijne porachunki ? al capone i cosa nostra, czarni dopiero dziś próbują odegrać rolę gangsterów, wygłupiając się przy tym niesamowicie ;]
Z plantacji prosto do mafi.

pzdr
Odpowiedz
#78
Amerykański hip-hop lubię ale ten starszy, z lat 90-tych. Teraz to oni mają się lepiej niż nie jedna Hollywoodska gwiazda. I robią to dla pieniędzy, a nie dla fanów. Polski hip-hop teraz też wchodzi w tą sferę.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#79
Nienawidzę wręcz polskiego HH.
I nawet wiem dlaczego.

1) Teksty są tragiczne - wciąż obracają się wokół tych samych tematów: bieda, laski, kasa, bieda...

2) Chodzi o rytm akcentów, czyli tzw. prozodię. Język angielski trochę inaczej ma to rozłożone i do tego akcent miewa inicjalny... to własnie dlatego angielskie teksty lepiej (a ściślej: łatwiej) podkładają się pod dowolną muzykę... I na tym polega problem.

Ble.

Pozdrawiam serdecznieUśmiech
Jak boga kocham... jestem ateistką.
Odpowiedz
#80
aloj napisał(a):Nienawidzę wręcz polskiego HH.
I nawet wiem dlaczego.

1) Teksty są tragiczne - wciąż obracają się wokół tych samych tematów: bieda, laski, kasa, bieda...

A to nie sa wazne tematy? Poza tym to naprawde tylko CZESC polskiego hh... Fakt, ze to akurat ta czesc ktora najlepiej sie promuje i ktorej slucha najwiecej dzieciakow.

Cytat: 2) Chodzi o rytm akcentów, czyli tzw. prozodię. Język angielski trochę inaczej ma to rozłożone i do tego akcent miewa inicjalny... to własnie dlatego angielskie teksty lepiej (a ściślej: łatwiej) podkładają się pod dowolną muzykę... I na tym polega problem.

To prawda ze angielskie teksty łatwiej sie podkladaja pod muzyke, poza tym po angielsku dowolna bzdura nie brzmi tak idiotycznie jak po polsku. Ale dlatego tymbardziej nalezy sie szacunek squadom ktore daja sobie z tym rade.

Cytat: Ble.

Bla!
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości