Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płód a dziecko
#1
nienarodzone dzieci...
co to takiego?
SPRZECZNOŚĆ!!!
encyklopedia pwn głosi:
Cytat: * dziecko, med., psychol. człowiek w pierwszym okresie postnatalnego rozwoju osobniczego (ontogeneza), od chwili urodzenia do zakończenia procesu wzrastania;
natomiast do magicznej chwili narodzin toto się nazywa:
Cytat: zarodek, embrion, zool. organizm ludzki lub zwierzęcy rozwijający się z zapłodnionego jaja (u niektórych zwierząt niższych z niezapłodnionego), w okresie do wyklucia się z jaja lub porodu.

i niczyje słowa tego nie zmienią bo taka jest semantyka języka polskiego...

[temat ten zakładałam pod wpływem słów pewnego prof. z P War. któremu to rozróżnienie jest obce.]

Odpowiedz
#2
ale i tak 1000 razy powtarzane kłamstwo staje sie prawdą

kiedy powiesz ciemnemu ludowi ze zarodek minute po stosunku to dziecko tysiac razy to oni w to uwierzą :roll:

PIS i LPR stosują taktyke hitlera :roll:
Odpowiedz
#3
dlatego trzeba prawdę powtarzać z jeszcze większą determinacją!!!

Odpowiedz
#4
Dla mnie zapłodnnione jajko to TYLKO potencjalne dziecko/człowiek. Wszak z BARDZO wysokim prawdopodobieństwem że sie rozwnie sie w zdrowe dziecko bo przecież jak wiekszość z nas wie, raz bzyknąć nieznajomą bez antykoncepcji wystarczy jak najbardziej byś póżniej płacił alimenty...

Jestem przeciwnikiem aborcji i paradoksalnie także przeciwnikiem zakazu aborcji...

Potencjalny człowiek to dla mnie także potencjalna świadomość, rozum. Jakby dzisiaj wyglądał świat jeśli matka Einsteina by zdecydowała usunąć ten zarodek który póżniej rozwniął sie na jeden z najtęzszych mózgownic w historji ludzkośći... Ale prawo kobiety do usunięcia zarodku które ma nośić przez wiele miesięcy i potencjanie być szkodliwym dla jej zdrowia jest dla mnie nadżędne nad jakimkolwiek prawem które zarodek może dysponować na rzecz swojego istnienia i dalszego rozwinięcia sie.

W której chwili ten zarodek przekracza granice potencjalnego człowieka w "rzeczywistego" człowieka to pytanie któe można sobie dyskotować ale to będzie jałowa dyskusja ponieważ to zależy od filozoficznego puntku widzenia.

Ot tak to wygląda ta kwestia dla mnie w znacznie skróconej wersji.
Ideals do not need to be defended to survive, those need to be acted upon.


Twój świat się zaczyna i kończy w twojej świętej księdze. Mój nie ma początku ani końca. Teraz pytanie. To twój czy mój horyzont jest szerszy?
Odpowiedz
#5
mysl napisał(a):Dla mnie zapłodnnione jajko to TYLKO potencjalne dziecko/człowiek.

encyklopedia pwn
głosi:
Cytat:ontogeneza [gr. on, óntos ‘byt’, ‘będące’, ‘istniejące’, génesis ‘pochodzenie’], biol. rozwój osobniczy, przemiany anatomiczne i fizjol. od chwili powstania nowego osobnika w procesie rozmnażania aż do jego śmierci
pierwszym etapem ludzkiego życia jest bycie zygotą...

Odpowiedz
#6
mysl napisał(a):Jakby dzisiaj wyglądał świat jeśli matka Einsteina by zdecydowała usunąć ten zarodek który póżniej rozwniął sie na jeden z najtęzszych mózgownic w historji ludzkośći...
Cudowna wręcz demagogia… (Jak by wyglądał świat? Podobnie, bowiem ktoś inny by zrobił to, co zrobił Einstein)

A czemu by tego (równie demagogicznie) nie odwrócić? Zarodek to potencjalnie nowotwór, albo człowiek bez mózgu (dosłownie, nie w przenośni), albo Hitler i Stalin + Pius XII w jednym. Jakże inaczej potoczyłaby się historia, gdyby matka Hitlera na wczesnym jego etapie go usunęła? A?
Bądź, kim jesteś, a nie kim nie jesteś, bo jeśli nie jesteś tym, kim jesteś, stajesz się tym, kim nie jesteś.

http://wolneforum.phorum.pl/
Odpowiedz
#7
Hmm zastanawiajacym faktem w filozofii LPR i pochodnych jest to czy wraz z uznaniem istnienia dziecka od chwili poczecia a nie urodzin automatycznie zostaniemy starsi o 9 miesiecy? I co z wiazku z tym idzie, bedziemy musieli wymienic wszystkie swoje dokumenty w ktorych widnieje nieaktualny wiek? Bo jezeli tak czuje sie pokrzywdzony. Rocznikowo powinienem byc teraz rok starszy, zreszta takze wczesniej bylbym pelnoletni i wczesniej moglbym oficjalnie pic alkohol.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#8
XXy napisał(a):dlatego trzeba prawdę powtarzać z jeszcze większą determinacją!!!

Którą prawdę, bo straciłem rachubę? Uśmiech
[Obrazek: quasiuserbarfi1.png]
Odpowiedz
#9
mysl
Cytat:Jakby dzisiaj wyglądał świat jeśli matka Einsteina by zdecydowała usunąć ten zarodek który póżniej rozwniął sie na jeden z najtęzszych mózgownic w historji ludzkośći...
Mozliwe ze nie było by bomby atomowej.
Żyję więc umieram.
Seneka


Siłą możesz mi zabrać wiele ale siłą nie możesz mi niczego dać. Możesz zapodawać codziennie w kościele a miłości na centymetr nie umiesz dać...
Kazik Staszewski. No speaking inglese.
Odpowiedz
#10
Kweldulf napisał(a):Mozliwe ze nie było by bomby atomowej.
póki co, bomba atomowa tyko dobro zrobiła - zakończyła konflikt w którym mogło więcej ludzi zginąć.
"Straszną jest rzeczą, że gdziekolwiek człowiek się urodzi, pewne twierdzenia zostają mu wpojone w dzieciństwie wraz zapewnieniem, że nigdy nie będzie mógł wątpić na ich temat, pod karą utraty wiecznego zbawienia."

Arthur Schopenhauer
Odpowiedz
#11
Kweldulf napisał(a):Mozliwe ze nie było by bomby atomowej.
nie bomby a ENERGII atomowej...

Odpowiedz
#12
Cytat:zakończyła konflikt w którym mogło więcej ludzi zginąć.

Czy ja wiem... Była tylko prezentacją siły... Coś w stylu "No i teraz nie podskakujcie bo mamy bombe". Zginęło mniej ludzi niż mogło ale zginęło i nie wiem czy to jest takie dobro :?
GOTT IST TOT
Odpowiedz
#13
Cytat:Czy ja wiem... Była tylko prezentacją siły... Coś w stylu "No i teraz nie podskakujcie bo mamy bombe". Zginęło mniej ludzi niż mogło ale zginęło i nie wiem czy to jest takie dobro
W innej wersji zginęłoby kilka razy więcej zaś wojna trwałaby jeszcze kilka lat.
Amerykanie przy konwencjonalnym desancie na Japonię liczyli na milionowe straty po obu stronach, a do tego ruscy też byli zainteresowani zajmowaniem Japonii.
Odpowiedz
#14
Jak dla mnie życie człowieka zaczyna się wtedy kiedy wyjształca się mózg.A nazywanie zygoty, dzieckiem to już przesada.No już zrozumiem jak zagnieździ się w śluzówce macicy, ale nie sekundę po zapłodnieniu. Tak samo jak niektórzy głoszą propagandę,że pigułki anty są poronne.
Odpowiedz
#15
Adam_S napisał(a):Amerykanie przy konwencjonalnym desancie na Japonię liczyli na milionowe straty po obu stronach, a do tego ruscy też byli zainteresowani zajmowaniem Japonii.
Wojna była skończona. Japończycy wręcz czekali na podpisanie traktatu pokojowego. Ale ameryka potrzebowała pola testowego.
Odpowiedz
#16
Czekali? 26 czerwca 1945 w Poczdamie alianci zażądali m.in kapitulacji Japonii. Japonia nie przystała na te żądania. Tak wygladało to czekanie?
Bombę atomową zrzucono 10 dni później.
Odpowiedz
#17
Adam_S napisał(a):Japonia nie przystała na te żądania.
Wszystkie żadania (do czasu bombardowania) zawierały żądania "ukorzenia" się cesarza, co dla Japończyków było rzeczą niemożliwą, i nie do spełnienia. Zaraz po spuszczeniu drugiej bomby, amerykanie podali warunki kapitulacji już bez żądań dot. cesarza. Wtedy Japończycy podpisali to bez problmeu (i zrobili by to pare tygodni wczesniej, gdyby nie ta sprawa honoru cesarza).
Odpowiedz
#18
maharet napisał(a):ak dla mnie życie człowieka zaczyna się wtedy kiedy wyjształca się mózg
moja droga!
życie to ruch cytoplazmy jeśli pamiętam a i w zygocie ludzkiej rusza się cytoplazma WIĘC JEST TO LUDZKIE ŻYCIE.
tak jak w psiej zygocie jest "psie życie" - bo to nie jest żadna magiczna sprawa to "ludzkie życie".

Odpowiedz
#19
Idioto, jak jesteś taki definicjolubny, to znajdz mi definicje słowa "człowiek".

Można uznać, że okres dziecięcy jest od urodzenia do wieku młodzieńczego, ale przed urodzeniem to juz jest człowiek. Uśmiech
Odpowiedz
#20
człowiek to to co ma pewnego rodzaju genom...
a jaki to sobie sprawdź w książce od biologii.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości