To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane artykuły
#21
Ja czytam Przekrój, Angorę, Dziennik, czasem Przegląd, Newsweek (czasem ciekawe artykuly maja). Raz kupiłam Wprost, bo okładka mnie rozbawiła, ale nigdy więcej tam nie zajrzę. Nudne to jak cholera Zdezorientowanyhock:
Odpowiedz
#22
A ja Politykę, Edukację prawniczą, Edukację filozoficzną, Dziennik (czasami), Wyborczą (czasami), Forum i od czasu do czasu także inne. Wprost kupiłam ostatnio, jak była sprawa z Trybunałem, po wyroku w sprawie aplikacji. Bardzo mnie ta gazeta podziałała na nerwy, po pierwsze zjechali jedyną dobrze działającą instytucje w Polsce, sprawę przedstawili najmniej obiektywnie jak się tylko dało, po drugie robili sobie kpiny z prof. Safjana i tym sposobem nie zyskali mojej przychylności. :evil:
Imagine there's no countries,
It isn't hard to do,
Nothing to kill or die for,
And no religion too,
Imagine all the people,
Living life in peace...

You may say that I'm a dreamer,
But I'm not the only one!
Odpowiedz
#23
Lady Revania napisał(a):Ja czytam Przekrój, Angorę, Dziennik, czasem Przegląd, Newsweek (czasem ciekawe artykuly maja). Raz kupiłam Wprost, bo okładka mnie rozbawiła, ale nigdy więcej tam nie zajrzę. Nudne to jak cholera Zdezorientowanyhock:

[niebylotegopostu] :]
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#24
W FORUM arcyciekawy reportaż o życiu na Kubie. Polecałbym go zwolennikom Castro, ale nie ma sensu.
Odpowiedz
#25
Kupta se dzisiejszy Dziennik. W dodatku 'Europa' jest masa artykułów o lewicy i lewicowej inteligencji. Bardzo ciekawe.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#26
Chyba się obrażę na PO. Czytam sobie dzisiejszą Wyborczą i tam temat o religii na maturze. I informacja o tym, że pani minister z MEN rozmawiała z biskupem Nyczem i zapowiedziała, że matura z religii będzie. Swoją drogą KRK tłumaczy się tym, że rząd PiSu im obiecał taką maturę. Mam tylko nadzieję, że PO się nie ugnie.

Choć w najnowszym Przeglądzie piszą o tym czy rząd PO-PSL jest sterowany przez Kościół Katolicki.

A w Polityce J.Paradowska pisze o kłopotach PiS przed konwencją dzisiejszą. Jest jeszcze artykuł o tym, dlaczego dla Warszawy jest takim problemem zbudowanie nowego terminalu, choć w Europie to zwykle nic kłopotliwego.
GG 763835 - jak ktoś chce zagadnąć

Byłby to najwspanialszy ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było na nim religii. John Adams (1735-1826)
Odpowiedz
#27
aktualizacja Uśmiech

Czytam sporo gazet i dzienników, ale tylko niektóre regularnie.
wyborcza (łże) i nudna
rzeczpospolita (kocha pis) i nudna
dziennik (j.w.) rzetelnei piszą o sytuacji za granicami
times polska - jeszcze nie mam wyrobionej opinii
newsweek - o wiele gorszy od wersji zachodniej , ale niektóre artykuły popularno naukowe można przełknąć, reszta nudna
wprost - dobre felietony i artykuły o gospodarce, reszta kocha pis
przekrój - porządny
polityka - też da sie znieść
przegląd - czaaasem porusza ciekawe tematy, a wtedy warto zajrzeć, zwykle świeci nudą i sld
trybuna - zaskoczenie! mimo lewicowości i sldowstwa, reszta zawartości strawna!
NIE - oj nie.... za duzo wulgaryzmów i przesmiewczości
Fakty i mity - łoooooooooo nie czytałem od lat. Ale jak spojrze to dalej wygląda jak brukowiec
tygodnik powszechny - jesli nie piszą o religii, to piszą fajnie
niedziela tygodnik katolicki, nasz dziennik, pracowniczy lud costam, skret na prawo itd - szkoda czasu
Odpowiedz
#28
OK, to ja też napiszę swoje małe opinie o gazetach tak jak Al-Rahim Uśmiech

Wyborcza - ok, jak dla mnie trochę czasami mało obiektywna, liberlano-lewicowo-prawicowa (sama nie wie czy być bardziej w centrum czy gdzieś w ogóle, nie lubiła PiSu, kocha PO, ale różny ma stosunek do KRK)
Rzeczpospolita - zbyt prorządowa i prokatolicka
Dziennik - prorządowy i trochę za prawicowy, choć miewa ciekawe tematy
Polska The Times - taka sobie, prokatolicka, dobry dział regionalny (przynajmniej w Wawie)
Fakt, Super Express - omijam szerokim łukiem
Parkiet - rzetelny
Puls Biznesu - średni, choć bywa ciekawy
Newsweek - wersja Polska cienizna, ale jak w Dzienniku można znaleźć coś ciekawego
Wprost - zbyt prawicowy, zbyt sensacyjny
Przekrój - ciekawy
Polityka - intresujący
Przegląd - wieje nudą i SLD, choć potrafi zaciekawić
Trybuna - oj, nie wiem, nie czytam Uśmiech
NIE - głupia gazeta
Fakty i Mity - takie nic wymieszane z niczym...
Tygodnik Powszechny - czasami walną coś ciekawego, ale to w końcu organ indoktrynacji KRK Oczko
Na resztę gazet z działu Gazety Codzienne, Tygodniki Opinii szkoda czasu.
GG 763835 - jak ktoś chce zagadnąć

Byłby to najwspanialszy ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było na nim religii. John Adams (1735-1826)
Odpowiedz
#29
Cytat:NIE - głupia gazeta

pff najlepsza na rynku. A na pewno najlepsza z tego co tu wymieniles.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#30
Otóż to :]
Odpowiedz
#31
Kilgore Trout napisał(a):pff najlepsza na rynku. A na pewno najlepsza z tego co tu wymieniles.
To tylko takie moje subiektywne zdanie. Nie przemawia do mnie epatowanie wulgaryzmami jako sposobem na wyrażenie własnego zdania.
GG 763835 - jak ktoś chce zagadnąć

Byłby to najwspanialszy ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było na nim religii. John Adams (1735-1826)
Odpowiedz
#32
Mam takie pytanko.
Czy Przekrój powrócił do poziomu który reprezentował za Najsztuba?
Czytałem kiedyś namiętnie, ale Mister Suppeeer Ekspressss skutecznie zgnoił ten tygodnik.
Od wakacji z tego co wiem jest nowy naczelny, jakie są wasze odczucia obecnie?
Będę wdzięczny za każdą opinię.
[SIZE="2"]0 wyruchanych kóz + 153 wyruchane kozy = 134 obsrane jelenie i kupa spamujących kamieni. No i Goebbels oczywiście.[/SIZE]
Odpowiedz
#33
Zauwazylem ze NIE specjalnie uzywa wulgaryzmow i sprawia wrazenie "gazety dla chamow i prostakow" po to by nie kupowali jej tzw. "ludzie betony". Ta gazeta nie jest dla fanatycznych katolikow, prawicowcow i wszystkich innych obrazalskich. To ze gazeta NIE ma taka forme a nie inna, naszczescie odstrasza ta grupe czytelnikow i bardzo dobrze gazeta unika w ten sposob procesow od obrazonych czytelnikow. A sami czytelnicy moga sie czuc jako elita ktora wie ze tresc jest wazniejsza od formy.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#34
Zadar napisał(a):Kupta se dzisiejszy Dziennik. W dodatku 'Europa' jest masa artykułów o lewicy i lewicowej inteligencji. Bardzo ciekawe.
mnie to dziwi że dziennik pisze tyle o lewicy
Odpowiedz
#35
Cytat:A sami czytelnicy moga sie czuc jako elita ktora wie ze tresc jest wazniejsza od formy.

Cos jest w tym ze "NIE" jest gazeta dla elit :] Trzeba miec niestety ograniczona zdolnosc pojmowania rzeczywistosci zeby po zobaczeniu przeklenstwa niezaleznie od kontekstu okreslac cos jako "glupie". "Pulp Fiction" tez jest glupie bo przeklinaja? Slowo to narzedzie - trzeba umiec go uzywac. A prawda jest taka ze nikt w tym kraju nie potrafi tak zrecznie zonglowac polskim slownictwem jak Urban - absolutny mistrz sztuki felietonu.

PS: nie wiem czy to w jutrzejszym numerze ale mysle ze warto nabyć. Ze strony "NIE":

W jakim kraju policja może ścigać internautę, który napisał, że premier jest chory? W Polsce. W Koszalinie. O poszukiwanym młodym człowieku o nicku „Student” pisze Tomek Tomczyk w najnowszym numerze tygodnika „NIE”. Andrzej Rozenek opisuje zaś perypetie polskich żołnierzy z Afganistanu podejrzewanych o popełnienie zbrodni wojennych. Zdradza, kto wydał rozkaz ostrzelania wioski.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#36
Kilgore Trout napisał(a):Cos jest w tym ze "NIE" jest gazeta dla elit :] Trzeba miec niestety ograniczona zdolnosc pojmowania rzeczywistosci zeby po zobaczeniu przeklenstwa niezaleznie od kontekstu okreslac cos jako "glupie". "Pulp Fiction" tez jest glupie bo przeklinaja? Slowo to narzedzie - trzeba umiec go uzywac. A prawda jest taka ze nikt w tym kraju nie potrafi tak zrecznie zonglowac polskim slownictwem jak Urban - absolutny mistrz sztuki felietonu.
OK, może słownictwo mi nie koniecznie odpowiada, ale nie jestem specjalnie zwolennikiem NIE. Stwierdzenie 'głupia gazeta' to w moim wypadku stwierdzenie, że po prostu nie znajduję w tej gazecie czegoś ciekawego. No, poza felietonami Urbana, ale to jak dla mnie jedyny rodzynek w tej gazecie.

A 'Pulp Fiction' lubię i nie jest to głupi film :razz:
GG 763835 - jak ktoś chce zagadnąć

Byłby to najwspanialszy ze wszystkich możliwych światów, gdyby nie było na nim religii. John Adams (1735-1826)
Odpowiedz
#37
Cytat:po prostu nie znajduję w tej gazecie czegoś ciekawego

A fakt ze jest to chyba jedyna gazeta ktora nie boi sie pisac prawdy nie jest ciekawy? Wszystkie inne gazety trzesa sie ze strachu w rzeczywistosci, dzielnie to oni potrafia atakowac wszystkie razem jakas zenujaca IVRP co nie wymaga praktycznie zadnej odwagi. Tylko "NIE" nie boi sie podwazac wszystkich autorytetow od gory do dolu, nie boi sie "gowna" nazywac "gownem" a "hipokryzji" - "hipokryzją" Uśmiech

Jeden z ostatnich felietonow Urbana:
http://www.nie.com.pl/art9629.htm

Jak dla mnie absolutne mistrzostwo.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#38
najgorszy wywiad jaki czytałem: http://www.dziennik.pl/opinie/article934...rzecz.html
pierwsza połowa to w całości pyskówa, reszta tylko trochę lepsza
Odpowiedz
#39
Wyborcza - słaba, kategoria stołeczna ,,Warszawa" to doskonałe. Nie lubię Michnika.
Rzeczpospolita - brrrr to związane z Wildsteina, nie lubię go.
Dziennik - trochę ciekawe tematy ale podobne do Wyborczej
Polska The Times - nie czytam (nie wiem czy to dobre)
Fakt, Super Express - zawsze brukowca, nie polecam. To przeznaczona dla osob z wyksztalceniem podstawowymi.
Newsweek - mało ciekawe, nie lubię bo to gazeta amerykańska
Wprost - nie polecam, bo podobne do Faktow i brukowiec
Przekrój - ciekawy, dobra gazeta
Polityka - doskonały o politycznej na swiecie i nie tylko
Przegląd - trochę dobre, lewicowy
Trybuna - Mało czytam. Moj dziadek zawsze kupił bo ma zwyczajne w czasie PRL ,,Trybuna Ludu"
NIE - fajna gazeta, ma wiele humorów
Fakty i Mity - polecam gazeta bo to nie jest prokościelna, tylko świecka. Lubię go.

Tygodnik Powszechny, Nasz Dziennik - to zbyt 100 % prokościelna i szkoda gadac.
Gośc Niedzielny - Moja ciocia jest głeboko wierzaca, zawsze kupiła. Jak czytam to strasznie nudaaaa i do dupy. To tylko dla osob ktore zwiazany z Rydzykiem.
Odpowiedz
#40
Gdzie jest Bóg?
Dlaczego nauka nie może dowieść, że Boga nie ma - tłumaczy Alister McGrath, profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego, autor książki "Bóg nie jest urojeniem. Złudzenie Dawkinsa", w rozmowie z Sebastianem Dudą.

http://www.newsweek.pl/wydania/artykul.a...ykul=21597

Jeśli ktoś chce to jutro mogę wrzucić skany tego artykułu, pewnie ktoś w pracy będzie miał Newsweeka.

Są chętni? Uśmiech
'Kapłani najróżniejszych religii i sekt [...] lękają się postępu nauki jak wiedźmy jasnego światła poranka. Lęka ich i gniew zarazem, że ktoś demaskuje oszukańcze sztuczki, z których żyli.'
Thomas Jefferson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości