Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane artykuły
O postawie środowisk narodowych.

Cytat:Do przyjaciół patriotów

Nienawiść i przemoc wobec obcych mają dziś w Polsce charakter systemowy, a nie incydentalny. Wielu z was chciałoby wierzyć, że to robią jacyś „oni” – inni, margines, chuligani. Ale to robicie wy. Także 11 listopada.

Wstyd

Tłumacząc potrzebę „wstawania z kolan” i „narodowego przebudzenia”, często mówicie o „pedagogice wstydu”. Że niby „oni” wbijają nas w kompleksy, każą ciągle przepraszać, wmawiają niższość. Ale ja jeszcze do niedawna nie wstydziłem się Polski. Nawet kiedy ze studentami z Ukrainy albo Litwy omawiałem trudne wzajemne stosunki w XVII czy XX stuleciu; nawet kiedy mówiłem o Jedwabnem albo o marcu 1968 r. Owszem, czułem się członkiem wspólnoty, która – jak pewnie większość współczesnych narodów – ma za co przepraszać. Ale jednocześnie miałem nadzieję, że we mnie – i w dziesiątkach takich jak ja, których co dzień mijali na uniwersyteckim kampusie – ci zagraniczni studenci zobaczyli Polskę życzliwą i otwartą. Polskę, która potrafi na swoją historię spojrzeć oczyma innego, wysłuchać, czasem przyznać się do błędu. Oto nowoczesny naród pozbawiony kompleksów, który traktuje pozostałe po partnersku i z podniesioną głową patrzy w przyszłość.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
W najnowszym "Najwyższym Czasie" opublikowano artykuł na temat maltuzjanizmu, napisany przez niezwykle błyskotliwego i przenikliwego autora.  Cwaniak

Jest to popularna i skrócona wersja psychohistorii o której szerzej tutaj
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Słownik pilastra
Odpowiedz
Na twoim miejscu nie publikowałbym nic w NCz. To już od jakiegoś czasu nie jest normalna gazeta, tylko durne czasopismo dla szurów.

A chociaż płacą dobrze?
God created men. Samuel Colt made them equal.
Odpowiedz
(20.11.2017, 14:16)Łazarz napisał(a): Na twoim miejscu nie publikowałbym nic w NCz. To już od jakiegoś czasu nie jest normalna gazeta, tylko durne czasopismo dla szurów.

A co to są "szury"?

Cytat:A chociaż płacą dobrze?

Wyśmienicie  Cwaniak

Słownik pilastra
Odpowiedz
Szury - skrót od ludzie szurnięci. Może nie jest tak źle, jak myślę, ale swego czasu promował NCz tzw Wielką Lechię. Nie będę wchodził w szczegóły - albo wiesz o co chodzi, albo nie i uwierz, nie chcesz wiedzieć.
Odpowiedz
(20.11.2017, 14:16)Łazarz napisał(a): Na twoim miejscu nie publikowałbym nic w NCz. To już od jakiegoś czasu nie jest normalna gazeta, tylko durne czasopismo dla szurów.

Nawet jak tak, to jak zdarzy im się przeczytać coś do rzeczy, to chyba będą od tego mniej szurnięci, byłbym więc za tym, aby im publikować.
Odpowiedz
Niby racja, ale z drugiej strony pojawienie się jakiegoś artykułu w gazecie z szurniętą treścią automatycznie zmniejsza jego wiarygodność i powagę.
Odpowiedz
(20.11.2017, 14:51)Łazarz napisał(a): Szury - skrót od ludzie szurnięci. Może nie jest tak źle, jak myślę, ale swego czasu promował NCz tzw Wielką Lechię.

Owszem. Swego czasu promował nawet kreacjonizm.  Cwaniak

Ale żaden środek przekazu nie jest niedobry. Gdyby była taka możliwość, pilaster publikowałby nawet we "Wróżce", oczywiście pod warunkiem, ze nie ingerowano by w treść jego artykułów.

Cytat: pojawienie się jakiegoś artykułu w gazecie z szurniętą treścią automatycznie zmniejsza jego wiarygodność i powagę.

Ależ skąd. Na odwrót. To poziom artykułów buduje reputację pisma. Opublikowanie jakiejś kompletnej bzdury w "Nature" nie nobilitowałoby tej bzdury, za to obniżyłoby prestiż "Nature".

Słownik pilastra
Odpowiedz
No dobra, macie z ZeKotem rację, już się nie czepiam.
Odpowiedz
Pisałem już o tym, ale warto przeczytać opis mordowania radiowej "Trójki" napisany lepszym od mojego piórem:
Zduszenia Trójki nigdy PiS-owi nie daruję

mogę za autorką artykułu powtórzyć - tego pisowskim sk.... nigdy nie zapomnę i nie daruję.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości