Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane artykuły
zefciu napisał(a): Aha. Przytłoczyłeś mnie swoją argumentacją. Nie mam nic do dodania.

mój kontrargument jest równy twojemu argumentowi. napisałeś, że jest przejaskrawiony (bez uzasadnienia, bo trudno za takie uznać link do teledysku), ja że nie jest. jeśli rozwiniesz swoją wyjściową tezę to i ja będę się mógł do niej lepiej odnieść.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.

Odpowiedz
lorak napisał(a): mój kontrargument jest równy twojemu argumentowi. napisałeś, że jest przejaskrawiony
Realistyczne nawoływanie do mordu zawsze zawiera jakiś element „uzasadnienia”. Przeciwnik jest pokazywany jako zagrożenie, a nasza agresja jako obrona. Tutaj nie mamy niczego takiego – raper powtarza, żeby mordować białych, także ich dzieci i żeby to robić okrutnie. Teledysk też jest przesadnie okrutny – gdy mamy rzeczywiste nawoływanie do nienawiści, to przeciwnik przedstawiany jest jako okrutny barbarzyńca (spójrz sobie na dowolną propagandę), my zaś jako szlachetni bojownicy, którzy nawet jeśli odbierają życie, to nie czynią tego z sadystyczną satysfakcją. Dodatkowo mamy scenę żywcem wyjętą z American History X z zamianą koloru skóry, co pokazuje, że rzeczywiście jest to próba „odwrócenia ról” – pokazania białych w roli, w której tradycyjnie i kulturowo widzi się czarnych.

I nie, nie pochwalam tej piosenki ani tego teledysku. Po prostu stwierdzam że durnym jest twierdzenie, że jej autor rzeczywiście chce nawoływać do przemocy.
Szymon Pyżalski

Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu
Odpowiedz
ad znaLezczyni

To się nazywa odwracanie kota ogonem, można i tak. Mnie nic do tego i nie dziw się kiedy na coś takiego nie odpowiadam. Tyle do wiadomości..
Odpowiedz
Cytat:nie dziw się kiedy na coś takiego nie odpowiadam.

Ty generalnie nie odpowiadasz na zadawane ci pytania. Przychodzisz głosić, nie rozmawiać. Pisałam ci już, minąłeś się z powołaniem. Powinieneś był zostać kaznodzieją, twoje posty są wprost stworzone na ambonę. Nie mają nic wspólnego z dyskusją.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości