To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane artykuły
E.T.

Cytat:Podkreślę tutaj frazę, która przed momentem padła: "w pewnym zakresie naszych aktywności". W gruncie rzeczy nasz obraz świata jest ukształtowany przez naszą aktywność, tzn. ma sens relacyjny wyłącznie względem naszego w nim funkcjonowania. I tego nie da się przeskoczyć, nawet poznaniem naukowym.

Czyli nie wierzysz, że może być adekwatny opis obiektywnej rzeczywistości?
Odpowiedz
Wierzę w to, że ludzkie rozumienie świata ściera się z rzeczywistością wraz z ludzką ekspansją i nierzadko wychodzi z tego starcia obronną ręką, zawsze jednak człowiek funkcjonuje w pewnym ograniczonym kontekście, a tworzony przez niego obraz rzeczywistości naznaczony jest nieuchronnie jego sposobem życia.

I tylko w tych ramach możliwe jest coś, co nazywamy adekwatnym opisem obiektywnej rzeczywistości. Umożliwiają go naukowe narzędzia poznania, które zaspokajają nasze potrzeby rozeznania się w świecie, w którym żyjemy, prowadząc do coraz lepszego zrozumienia nas samych i naszego otoczenia. W ramach tego rozumienia nie mieszczą się żadne ostateczne rozpoznania natury Wszechświata- zarówno przez ograniczoność kontekstu naszego bytowania i poznawania, jak i przez nieuchronny, etyczny pierwiastek w naszym poznaniu (nasz zmienny sposób życia, nie ograniczający możliwości rozumienia rzeczywistości do jednego zestawu kategorii). W szczególności więc odrzucam opowieści o matematycznym Wszechświecie w rodzaju tej, którą sprzedaje w swojej twórczości Michał Heller (zresztą nie tylko z powodów podanych wyżej; krótko mówiąc, Hellerowska "matematyka przez duże "M"" to taki twór werbalny, wykwit wyobraźni bez żadnego poznawczego sensu).
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
Nie wiem, wydaje mi się, że fizyka ma ambicje do przedstawienia rzeczywistości "z lotu ptaka" i pokazania uniwersalnych praw, niezależnych od kontekstu, choć oczywiście od kontekstu zależy pomyślność tego procesu rozumienia i jest to tylko modelowanie rzeczywistości.
Odpowiedz
Cytat:Die Welt: Nord Stream 2 jest projektem antyeuropejskim. Trump ma rację

To nie USA, lecz Niemcy prowadzą politykę, która grozi rozbiciem energetycznej jedności Europy. Obstając przy budowie Nord Stream 2, Berlin dyskredytuje forsowany przez siebie multilateralizm – pisze "Die Welt”

Autor opublikowanego dziś komentarza - Richard Herzinger wspomina na wstępie o niedawnym liście ambasadora USA Richarda Grenella, w którym amerykański dyplomata ostrzegł niemieckie firmy przed udziałem w budowie gazociągu Nord Stream 2. List został przez adresatów uznany za groźbę, tym bardziej, że Grenell wskazał na możliwość zastosowania wobec firm uczestniczących w projekcie sankcji. Chociaż list może osiągnąć skutek odwrotny od zamierzonego, to trudno zaprzeczyć, że ambasador ma w tej sprawie rację – ocenia Herzinger.

"Uparcie obstając przy realizacji Nord Stream 2, Niemcy popełniają ciężki polityczny błąd, który może mieć znaczące konsekwencje nie tylko dla relacji niemiecko-amerykańskich, lecz także dla jedności Europy, jak również dla wizerunku Niemiec u europejskich partnerów” – czytamy w "Die Welt”. Herzinger podkreśla, że spór o gazociąg nie jest sporem między Ameryką a Europą, jak próbują to niesłusznie przedstawiać zwolennicy tego projektu. Niemiecki rząd usiłuje bagatelizować wewnątrzeuropejski aspekt tego problemu.

Komentator cytuje szefa niemieckiego MSZ Heiko Maasa, że "kwestie europejskiej polityki energetycznej powinny być rozstrzygane w Europie, a nie w USA”, i zwraca uwagę, że minister pomija fakt, iż liczne kraje europejskie, w tym Polska i Dania, sprzeciwiają się od dawna tej inwestycji. Herzinger przypomina o uchwalonej w grudniu rezolucji Parlamentu Europejskiego przeciwko Nord Stream 2. Ignorując obawy innych krajów europejskich, Berlin dyskredytuje swoje "płomienne deklaracje” dotyczące wielonarodowego rozwiązywania problemów.

Dziennikarz "Die Welt” pisze, że Nord Stream 2 nie jest projektem czysto biznesowym. Inwestorom grozą olbrzymie starty, a pomimo tego Kreml obstaje przy nim, co jest kolejnym dowodem na to, że chodzi tutaj o "dźwignię służącą rozszerzeniu rosyjskich wpływów w Europie”. "Niezwykle twarde” stanowisko Donalda Trumpa w kwestii gazociągu wynika zapewne z jego myślenia w kategoriach ekonomicznych korzyści – przyznaje Herzinger. Nie jest tajemnicą, że Stany Zjednoczone chcą zwiększyć swój udział w europejskim rynku energii. Jednak redukowanie przyczyn amerykańskiego sprzeciwu do tego jednego aspektu jest demagogią – uważa komentator.

Swoim pozbawionym refleksji zbliżeniem do Rosji Niemcy docisnęły szereg europejskich partnerów do ściany. Amerykańska groźba sankcji jest dla tych krajów jedyną pozostałą jeszcze nadzieją na powstrzymanie budowy Nord Stream 2 – stwierdza w konkluzji Richard Herzinger w "Die Welt”.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/nord-st...ke/0m41p0p
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Rzecz o podstawach tego, że za wszystkim stoją Żydzi. Za nimi jeszcze jeden Żyd, a za nim jeszcze dwóch kreujących jego wizerunek.
Artykuł opisuje źródła demonicznej siły G. Sorosa.

Cytat:Against this backdrop, Finkelstein had an epiphany. What if the veil of the conspiracy were to be lifted and a shadowy figure appear, controlling everything? The puppet master. Someone who not only controlled the “big capital” but embodied it. A real person. A Hungarian. Strange, yet familiar.

That person was Soros, Finkelstein told Birnbaum.

Birnbaum was mesmerized: Soros was the perfect enemy.

https://www.buzzfeednews.com/article/hns...-netanyahu


PS W sumie nie wiem dla kogo jest ten artykuł, bo pseudoprawicowcy tego nie przeczytają albo nie zrozumieją, a reszta dobrze o tym wie. Ale sama historia władców marionetek jest interesująca. ; )
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
https://oko.press/nie-zaplace-ci-i-co-mi...ec-dubois/


Artykuł przedstawiający stanowisko biznesmena rzekomo oszukanego przez Kaczyńskiego i tłumaczący dlaczego jest problem z uzyskaniem zapłaty. Spora część z tych zarzutów znajduje potwierdzenie w taśmach, jeżeli chodzi, o rzeczy których na taśmach nie ma to jeżeli choć połowa z nich jest prawdą to .... grubo.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Kaczyński bizmesmen prowadzi interesy bez założonej działalności gospodarczej Uśmiech

W międzyczasie państwo, którym on de facto kieruje, prowadzi zakrojoną na szeroką skalę akcję przeciwko szarej strefie w budownictwie O matko

---

https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2F...278279297a

Cytat:Jak ustaliła Wirtualna Polska, Prokuratura Krajowa złoży do Marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Stefanowi Niesiołowskiemu. Polityk miał przyjmować korzyści majątkowe w zamian za załatwianie intratnych zleceń w państwowych instytucjach dla trzech biznesmenów. Poseł miał przyjmować łapówki w postaci usług seksualnych. Według śledczych, przez dwa lata - 29 razy.

Informację o uchyleniu immunitetu uzyskaliśmy w źródłach zbliżonych do Prokuratury Krajowej. W tej sprawie śledczy wydadzą dzisiaj komunikat. - Niesiołowski miał załatwiać trzem przedsiębiorcom intratne kontrakty w instytucjach państwowych. W zamian miał otrzymywać m.in. korzyści majątkowe w postaci usług seksualnych opłacanych przez biznesmenów. Agenci CBA dysponują materiałami operacyjnymi, na których występuje poseł Stefan Niesiołowski - mówi nam nasze źródło.

- Takich usług seksualnych, z których skorzystał Niesiołowski, miało być 29. Proceder odbywał sie w mieszkaniu w Łodzi, należącym do biznesmenów. Do spotkań z kobietami dochodziło od stycznia 2013 roku do końca 2015 r. - mówi nam osoba znająca kulisy sprawy.
W podsłuchanych rozmowach biznesmeni mówią m.in. o "jurnym Stefanie". - Mówią, że zarwał łóżko i że teraz powinien korzystać z kanapy - mówi nam nasz informator. Usługi seksualne miały świadczyć opłacane przez biznesmenów prostytutki i jedna z pracownic łodzkich restauracji.

Jurny Stefan, kurwa jego mać... O matko
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Jaka ta prawda jest miałka i żałosna. Czytanie osłabia wiarę w ludzi.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Jak same zarzuty postawione Niesiołowskiemu jakoś specjalnie mnie nie dziwią, to ich termin już owszem. Przypadek, czy celowe działanie aby zamaskować sprawę z zabawą Kaczyńskiego w dewelopera ?


btw.  Taka zadka. Kto i kiedy wypowiedział te słowa:


"Co do pana Niesiołowskiego, to jest to bardzo wybitny przedstawiciel polskiej prawicy, świetny mówca, nawet jego najzacieklejsi przeciwnicy twierdzą, że najlepszy w tym dawnym sejmie. Ja sądzę, że w tym byłby jeszcze bardziej najlepszy niż w tamtym. Krótko mówiąc, to jest człowiek mający świetny życiorys. Walkę z komunizmem zaczął jeszcze w latach, kiedy naprawdę niewielu ludzi o tym myślało, kiedy była „mała stabilizacja” i wielka cisza. Krótko mówiąc, określenie go jako „strasznej postaci” jest pewnym nieporozumieniem"


Duży uśmiechDuży uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Nie ma przypadków. To oczywiste, że chodzi o wytłumaczenie Pana K. Już nawet w mediach narodowych o tym trąbią. Że mąż stanu i w ogóle. I teraz znaleźli tego złego, do linczowania :-D
Sebastian Flak
Odpowiedz
No ciekawe jak się sprawa rozwinie. Załóżmy teoretycznie, że jest jednak niewinny. Sprawa będzie się pewnie ciągnęła latami - powiedzmy za 3 lata zapadnie wyrok i go uniewinnią. Ale do tego czasu o sprawie niezapłaconych rachunków pana Kaczyńskiego nikt nie będzie znowu pamiętał.

Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że oni byliby zdolni do preparowania takich zarzutów - bo tu nie byłoby żadnej różnicy między nimi a UB. Dodatkowo w przeciwieństwie do pana Marcinkiewicza za pana Niesiołowskiego ręki sobie uciąć nie dam. Ale z kolei mamy poniedziałkowe aresztowanie pana misia Bartłomieja M. Też przypadek?  Coś tam grubego na górze w Partii najwidoczniej się dzieje.

I taka ciekawostka: to już drugi a uwzględniając Bartłomieja M. trzeci przypadek w tym tygodniu w którym przydałby się bardzo prokurator generalny, który jednocześnie nie jest członkiem PIS (ani innej partii).
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Nie rozumiem Waszego zdziwienia. Mieliście wcześniej dobre zdanie o Niesiołowskim?
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Że cham i burak to było wiadomo. Że zbereźnik i łapówkarz to jednak nie.

@ DziadBorowy
Włącz sobie reżimowe media :-D Kaczyński to mąż stanu a reprywatyzacja to zło i nie ma tak złych ludzi jak wszyscy co wizerunek Jarkowi psują.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Nie rozumiem Waszego zdziwienia. Mieliście wcześniej dobre zdanie o Niesiołowskim?

Nie jestem specjalnie zdziwiony, że postawiono mu jakieś zarzuty. Jestem nieco zdziwiony tym jakie to  są zarzuty i dość mocno zdziwiony momentem ich postawienia.


@Gawain

Przeglądam niezalezna.pl. Tam wprost świętują,nawet się nie kryjąc, że sprawa Niesiołowskiego przykryła aferę  z Kaczyńskim. Reżimowych mediów w TV nie jestem w stanie strawić - zbyt to obrzydliwe jak dla mnie. Jakoś słowo pisane łatwiej znieść. Ale mniej więcej wiem co w nich leci z memów.

Mój ulubiony:

"Kasjerka w sklepie powiedziała do mnie, że należy się 14,50 złotego. Odpowiedziałem jej, że nie mogę zapłacić i niech nie odbiera tego jako wrogiego działania, ale niech idzie do sądu. Wszyscy w sklepie zaczęli klaskać i mi gratulować, że dawno nie spotkali tak uczciwego człowieka"  Duży uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
W sumie to się zastanawiam czy dinozaury Kopacz to aby nie próba przykrycia sprawy Niesioła. Przecież to jest tak absurdalnie głupie, że strach pomyśleć. A tłumaczenia premierki jeszcze straszniejsze...
Sebastian Flak
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): "Kasjerka w sklepie powiedziała do mnie, że należy się 14,50 złotego. Odpowiedziałem jej, że nie mogę zapłacić i niech nie odbiera tego jako wrogiego działania, ale niech idzie do sądu. Wszyscy w sklepie zaczęli klaskać i mi gratulować, że dawno nie spotkali tak uczciwego człowieka"  Duży uśmiech

Na fejsie to krąży:


Cytat:"– Płaci pan kartą czy gotówką? – zapytała klienta kasjerka przy kasie jednej z "Biedronek" na warszawskim Żoliborzu.

– Jest inna droga, i niech pani nie traktuje jej jako wojenną – nieśmiało zaproponował klient. – Pani wysunie roszczenia o charakterze sądowym, i dostanie wyrok sądu do zapłaty, to wtedy będzie podstawa do zapłacenia – dodał.

Klient podkreślił, że jest gotów w tym sądzie zeznać, że ta bagietka czosnkowa, polędwica sopocka, papierowy ręcznik kuchenny, kapsułki do prania, masło i kilogram mandarynek były dodane do koszyka dla niego, znaczy dla całej jego rodziny.

– To jest w zasadzie wygrana sprawa – podziękowała kasjerka, a zadowolony klient zaczął pakować zakupy do torby.

– Według mnie to najprostsza droga, żeby za te sprawunki zapłacić - zgodził się, ostrożnie wkładając do siatki najpierw colę, a potem sałatę, żeby nic się nie pogniotło. – Ja wtedy będę mógł być może jakoś w tej sytuacji przekonać rodzinę do tego, żeby się dołożyła do zakupów."


DziadBorowy napisał(a): Jestem nieco zdziwiony tym jakie to  są zarzuty i dość mocno zdziwiony momentem ich postawienia.

No moment raczej mnie nie dziwi.

Wydaje mi się, że do tej pory tak było:

"My mamy haki na was, a wy na nas - jeśli wy nie użyjecie swoich taśm, to i my nie opublikujemy swoich"

Niestetyż wraz z powoli zbliżającymi się wyborami walka się zaostrza, a z powodu ciągle wysokiego poparcia dla PiS, PO w ramach desperacji postanowiła puścić w ruch swoje taśmy licząc się z konsekwencjami i odwetem.

Mi tam się podoba walka na taśmy, bo wychodzi na jaw czym jest plugawy POPiS. Ciekawe co tam jeszcze mają na siebie w zanadrzu.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
A czego się spodziewasz? Duży uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
Wychodzi teraz, że materiały w sprawie Niesiołowskiego CBA przekazała prokuraturze już w 2015 roku. Ta "weryfikowała je  pod względem procesowym" aż do wczoraj. Bez komentarza. Przecież to jakaś republika bananowa jest.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Mnie się podoba. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Najlepsza pora zakładać partię :-D
Sebastian Flak
Odpowiedz
A mnie się nie podoba, bo z tego całego gówna może wyłonić się jeszcze większe gówno. Kurde po kilkunastu latach względnej stabilizacji mam wrażenie, że znowu jestem w początku lat 90 gdzie rządzą służby, teczki i polityczne układziki.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości