Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane artykuły
Temat gender.

Przyczyną bojkotu wobec książki „Gender bez emocji” było to, że Debra Soh opisała kilka niewygodnych dla denialistów płci zjawisk. Krytycznie odniosła się na przykład do korekty płci u dzieci i młodzieży, powołując się na liczne, wieloletnie badania. Wykazały one, że zdecydowana większość młodych ludzi przejawiających atypowe zachowania genderowe, po dorośnięciu (upraszczając, mózg rozwija się do około 25 roku życia) okazuje się być zdrowymi osobami homo- lub bi-, a rzadziej heteroseksualnymi. Ale nie osobami transpłciowymi. Zmieniające ciało operacje chirurgiczne i terapie hormonalne (które, co warto podkreślić, są niebezpieczne dla wątroby, układu sercowo-naczyniowego czy zdrowia kości; nieodwracalnie zmieniają też wygląd, np. u kobiet determinują pojawienie się męskiego zarostu, a u mężczyzn biustu), a także zaburzające socjalizację funkcjonowanie niezgodnie ze swoją płcią, jest dla takich osób po prostu niepotrzebną, szkodliwą ingerencją.

https://www.totylkoteoria.pl/gender-bez-...debra-soh/
„Ateizm to aroganckie przekonanie o tym, że cały Wszechświat nie został stworzony dla ludzi” M.Nugent
Odpowiedz
geranium napisał(a): denialistów płci
KIepskie określenie.
Cytat:większość młodych ludzi przejawiających atypowe zachowania genderowe, po dorośnięciu (upraszczając, mózg rozwija się do około 25 roku życia) okazuje się być zdrowymi osobami homo- lub bi-, a rzadziej heteroseksualnymi. Ale nie osobami transpłciowymi.
A teraz proszę mi wskazać tych „denialistów”, którzy ten fakt negują?
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
Tweety Kamila Galijewa skompresowane w aplikacji Thread Reader do formatu artykułów zdatnych do komfortowego czytania. Dla każdej osoby zainteresowanej Rosją i bieżącym konfliktem lektura obowiązkowa. Galijew prezentuje ogrom ciekawych informacji i spostrzeżeń, które warto samodzielnie weryfikować i rozwijać.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
geranium napisał(a): denialistów płci
KIepskie określenie.
Cytat:większość młodych ludzi przejawiających atypowe zachowania genderowe, po dorośnięciu (upraszczając, mózg rozwija się do około 25 roku życia) okazuje się być zdrowymi osobami homo- lub bi-, a rzadziej heteroseksualnymi. Ale nie osobami transpłciowymi.
A teraz proszę mi wskazać tych „denialistów”, którzy ten fakt negują?

Słowo pochodzi z języka angielskiego. Myślę, że chodzi to o to, że u niektórych ludzi przeważa światopogląd nad faktami.
Może rozwinę to w temacie o genderze. Właściwie tam chciałam ten link  umieścić ale nie znalazłam jeszcze tego tematu.
Zastanawiam się czy Jędraszewski nie jest takim denialistą. Jego wiedza na temat płci biologicznej i kulturowej jest raczej mizerna a wypowiada się w sposób bardzo zdecydowany co jest podyktowane przynależnością do krk. Znajdę ten temat i może pociągnę. Ale przy okazji znalazłam coś ciekawego:
http://www.historycy.org/index.php?showt...id=1928011

"Taki los spotkał też Debrę Soh, która od transaktywistów i queeraktywistów otrzymywała tysiące agresywnych uwag. Grożono jej, grzebano w życiu prywatnym, obrażano i kłamano na jej temat. Oczywiście robiono też „naloty” na jej konto na Twitterze. Stąd jeden z rozdziałów swojej książki poświęciła właśnie problemowi zastraszania naukowców przez zideologizowanych aktywistów i publicystów. (A także sprzyjających im badaczy; naukowcy kierujący się nie empiryzmem, metodologią i obiektywnością naukową, lecz aktywizmem i światopoglądem, to osobne ważne zagadnienie). Dla przeciętnego czytelnika może to jednak być mniej ciekawe. Wówczas ten rozdział książki polecam zwyczajnie pominąć. Jednak sama motywacja umieszczenia przeżyć autorki jest dla mnie zrozumiała. To z pewnością frustrujące, gdy wchodzisz do świata nauki, a okazuje się, że nie możesz jej swobodnie uprawiać, bo Twoja dziedzina nie podoba się aktywistom i politykom."

Myślę, że podobne zjawisko występuje w sprawie szczepionek na kovid.
„Ateizm to aroganckie przekonanie o tym, że cały Wszechświat nie został stworzony dla ludzi” M.Nugent
Odpowiedz
https://www.onet.pl/informacje/nowaeurop...3,30bc1058

Bardzo ciekawy artykuł o sytuacji i roli Azerbejdżanu.
---
Należy pamiętać, iż zwycięstwo osiąga się nie tylko dzięki materialnym, ale i duchowym zasobom narodu,
dzięki jego jedności i chęci przeciwstawienia się agresji ze wszystkich sił.

Walerij Gierasimow
Odpowiedz
https://www.onet.pl/informacje/onetkrako...q,79cfc278

Coś mnie się wydaje, że za jakiś czas budownictwo spotka to samo co turystykę.
---
Należy pamiętać, iż zwycięstwo osiąga się nie tylko dzięki materialnym, ale i duchowym zasobom narodu,
dzięki jego jedności i chęci przeciwstawienia się agresji ze wszystkich sił.

Walerij Gierasimow
Odpowiedz
Dwa Litry Wody napisał(a): Tweety Kamila Galijewa skompresowane w aplikacji Thread Reader do formatu artykułów zdatnych do komfortowego czytania. Dla każdej osoby zainteresowanej Rosją i bieżącym konfliktem lektura obowiązkowa. Galijew prezentuje ogrom ciekawych informacji i spostrzeżeń, które warto samodzielnie weryfikować i rozwijać.

Rzeczywiscie swietne, dziekuje za link.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości