To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego katolicy chcą zabraniać aborcji tez ateistom?
#21
Charlotte napisał(a):chcecie zakazywac aborcji w imie religii? zakazujcie jej z ambony innym katolikom, a nie wyznawcom innych religii czy ateista. niech ateisci zdecyduja czy sa za czy przeciw w SWOICH sercu i w SWOJEJ glowie, wg SWOICH zasad.

To powinno dotyczyć KAŻDEGO człowieka, nie tylko ateisty.

Odpowiedz
#22
Charlotte napisał(a):i te ateistki, ktore tak uwazaja nie zdecyduja sie nigdy na aborcje. ale rownoczesnie ci ateisci nie roszcza sobie praw do decydowania o zyciu innych ludzi. niech ludzie robia co chca - chca dokonac aborcji - niech maja do tego normalne warunki. nie chca - nikt ich nie zmusza.

Człowieku zrozum że religia nie ma tu NIC do rzeczy. Równie dobrze można znieść zakaz mordowania - niech każdy rozstrzyga to we własnym sumieniu.

Cytat:a na dodatek, glownym argumentem jest:
zakazmy aborcji bo zakazuje jej religia katolicka.

Proszę mi pokazać gdzie taki argument padł. Konkretny cytat.

Cytat:chcecie zakazywac aborcji w imie religii?

Ile razy mam pisać że religia nie ma tu nic do rzeczy? Tyle samo co w przypadku zakazu kradzieży przez prawo polskie, czyli nic.

Cytat:zakazujcie jej z ambony innym katolikom

Od dobrych 40 lat nie przemawia się z ambony.

Cytat:niech ateisci zdecyduja czy sa za czy przeciw w SWOICH sercu i w SWOJEJ glowie, wg SWOICH zasad.

W ogóle zlikwidujmy kodeks karny i niech każdy wszystko rozstrzyga w swojej głowie.
Odpowiedz
#23
Charlotte napisał(a):jednak w publicznej dyskusji wypowiadaja sie:
a) faceci
b) ksieza
c) jakies zdewociale staruszki, ktorych problem juz nie dotyczy

Niestety, te osoby są daleko od problemu, dlatego decyzje przychodzą im bezrefleksyjne.

Drogi przeciwniku wszelakiej aborcji, wczuj się przez moment w sytuacje zgwałconej kobiety. Jakiś bydlak zbeszcześcił Twoją godność. Teraz masz się stać matką jego dziecka i nic nie możesz z tym zrobić. Gwałciciel wygrał, przekazał swoje geny. Niestety, dzieci nie biorą się "z nieba". Dziecko to będzie podobne do zbrodniarza, a przede wszystkim odziedziczy obciążenia genetyczne i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie równie nienormalne, jak tatuś.

Nie można dopuścić do tego, aby takie jednostki się rozmnażały, ale fundamentaliści wręcz wspierają taki model "rozrodu"...

Kwestia zagrożenia życia matki była już poruszana przez Charlotte. To też sobie przemyślcie.

Podobnie można rozumować dalej. Jeżeli kobieta nie ma stworzonych wystarczających warunków do utrzymania dziecka, to niech nikt jej nie zmusza do urodzenia. Pewnie zaraz podniesie się lament: "to dlaczego nie myślała przed?". No cóż, jesteśmy tylko ludźmi. Niektórzy twierdzą, że "można znaleźć rodzinę zastępczą". Teoretycznie tak, ale sytuacja nie wygląda tak różowo...
Drewniak szkarłatny - Hypoxylon fragiforme
Odpowiedz
#24
Drewniak napisał(a):Podobnie można rozumować dalej. Jeżeli kobieta nie ma stworzonych wystarczających warunków do utrzymania dziecka, to niech nikt jej nie zmusza do urodzenia.

Jak nie myślała przed to nie uprawnia jej do zabicia człowieka. Niech odda do adopcji - mnóstwo rodzin jest chętnych.
Odpowiedz
#25
Mogrim napisał(a):Jak nie myślała przed to nie uprawnia jej do zabicia człowieka.
Płód nigdy nie miał świadomości, nie można mu nadawać takiego statusu, jak dorosłej, świadomej osobie. Skąd u Was przekonanie o "magiczności" ludzkiego ciała (płodu)?

Mogrim napisał(a):Niech odda do adopcji - mnóstwo rodzin jest chętnych.
To w takim razie skąd się biorą przepełnione domy dziecka?


Zaiste, u niektórych empatia chadza dziwnymi ścieżkami. Współczują nierozumnej protoistocie, a nie zwracają uwagi na dramat dojrzałego człowieka...

Opuszczam temat na jakiś czas. Obowiązki wzywają.
Pozdrawiam!
Drewniak szkarłatny - Hypoxylon fragiforme
Odpowiedz
#26
To niech odda, ale jakim prawem ktoś chce ją do tego zmuszać? To jej sprawa i ojca jeśli jest zainteresowany. Jeśli mają takie przekonania i tak uznają to tak zrobią. I nikomu nic do tego.
Pozdrawiam.
egoista
Odpowiedz
#27
Drewniak napisał(a):Płód nigdy nie miał świadomości, nie można mu nadawać takiego statusu, jak dorosłej, świadomej osobie.

dwuletniemu dziecku też nie można nadać takiego statusu jak dorosłej osobie. Nie potrafi ono logicznie myśleć. Ergo - można zabić.

Cytat:Skąd u Was przekonanie o "magiczności" ludzkiego ciała (płodu)?

1. U jakich nas?
2. Jakiej magiczności?
3. Jest masa ateistów uważających że człowiek to już te kilka komórek.
Odpowiedz
#28
Mogrim napisał(a):dwuletniemu dziecku też nie można nadać takiego statusu jak dorosłej osobie. Nie potrafi ono logicznie myśleć. Ergo - można zabić.
Jeszcze na szczeście nie wyjechałem, ale zaraz znikam :wink: .

Popadasz w skrajności, a to źle rokuje dyskusji.

Odpowiem żartobliwie na ten "argument":
Jest wiele dorosłych osób, które nie myślą logicznie. Szczęśliwy Gdyby stosować Twoje kryterium, miałbym bardzo cicho za oknem :wink: .

Ok, teraz znikam definitywnie. Pa!

___________________________________
Nie, nie wytrzymam. Muszę to napisać:

Właśnie sam się uśmierciłeś :lol2:

:ogorek: :ogorek: :ogorek:


Przepraszam, wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać :oops: .
Drewniak szkarłatny - Hypoxylon fragiforme
Odpowiedz
#29
Mogrim napisał(a):3. Jest masa ateistów uważających że człowiek to już te kilka komórek.

I co konkretnie mowia ci naukowcy? Konkretnie. Bo zaraz sie okaze ze to jak z raportem Remmelinka.

Ja tam sie zgadzam z Dalaj Lama Uśmiech

Of course, abortion, from a Buddhist viewpoint, is an act of killing and is negative, generally speaking. But it depends on the circumstances. If the unborn child will be retarded or if the birth will create serious problems for the parent, these are cases where there can be an exception. I think abortion should be approved or disapproved according to each circumstance
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#30
Charlotte napisał(a):MUSI przez jakies rzadne "krwi" dewotki nosic przez 9 MIESIECY (!) cos, czego w zyciu nie pokocha.

Pieprzysz. Po pierwsze żadne dewotki (ani nie żadne krwi - wrecz przeciwnie). Po drugie: jest MNÓSTWO kobiet które po urodzeniu pokochały takie dziecko i ani myślały oddawać je do adopcji, mimo że wcześniej planowały.

Cytat:i do cholery jasnej. zajmijcie sie dziecmi juz URODZONYMI, ktore potrzebuja pomocy, a nie jakimis komorkami

W przeciwieństwie do ciebie KK pomaga urodzonym dzieciom - pomoc charytatywna, swietlice, stołówki, domy dziecka, szkoły w afryce.

Cytat:a zygota to zygota, a nie czlowiek.

Ty tak uważasz. Słynni aborterzy mają inne zdanie.
Odpowiedz
#31
Kilgore Trout napisał(a):I co konkretnie mowia ci naukowcy?

Mnóstwo ich jest, bo to wam sie ubzdurało, że życie zaczyna jak sie wyksztalci mozg/swiadomosc/Bóg wie co. Granice sobie mozna przesuwac do woli.

Życie nie tylko można, ale trzeba jasno definiować: rozpoczyna się od poczęcia. Osoba poczęta jest istotą ludzką, nie ma takiego momentu podczas życia płodu, w którym mogłoby dojść do zmiany niczego w coś, przekształcenia czegoś, co nie jest osobą w człowieka. Życie jest nieprzerwanym procesem – od swojego początku, od zapłodnienia do końca. (dr Bernard Nathanson, dokonał ok. 75 tys. aborcji)

Stwierdzenie, że z indywidualne ludzkie życie rozpoczyna się w momencie poczęcia z naukowego punktu widzenia jest poprawne. (M.Matthews-Roth – profesor Uniwersytetu Harvarda)

Cytat:Ja tam sie zgadzam z Dalaj Lama Uśmiech

A kim jest ten przebieraniec?
Odpowiedz
#32
Charlotte napisał(a):znasz mnie? nie. to sie odpieprz. wiecej pomagam dzieciom niz wszyscy ksieza, ktorych kiedykolwiek poznalam razem wzieci.

Rotfl. Możesz sobie pomarzyć. Przez całe życie nie pomożesz tyle, co KK w jeden dzień.

Cytat:ale nie masz prawa zmuszac mnie do urodzenia niechcianego dziecka.

A jakie ty masz prawo zabronić mi np. zabić ciebie?

Cytat:Twoje siostry w wierze maja ograniczenie - wlasne sumienie i nauke kosciola.


Jest jeszcze tzw. moralność i nauka, która mówi, że życie zaczyna sie od poczęcia.
Odpowiedz
#33
Mogrim napisał(a):Życie nie tylko można, ale trzeba jasno definiować: rozpoczyna się od poczęcia. Osoba poczęta jest istotą ludzką, nie ma takiego momentu podczas życia płodu, w którym mogłoby dojść do zmiany niczego w coś, przekształcenia czegoś, co nie jest osobą w człowieka. Życie jest nieprzerwanym procesem – od swojego początku, od zapłodnienia do końca. (dr Bernard Nathanson, dokonał ok. 75 tys. aborcji)

Stwierdzenie, że z indywidualne ludzkie życie rozpoczyna się w momencie poczęcia z naukowego punktu widzenia jest poprawne. (M.Matthews-Roth – profesor Uniwersytetu Harvarda)

A czy ktos twierdzi ze zarodki ludzkie nie sa zywe? Sa zywe jak ameby, bakterie i inne organizmy. Embrion to tylko wczesna faza rozwojowa, pod wieloma wzgledami bardzo rozna od pozniejszych.

Mogrim napisał(a):A kim jest ten przebieraniec?

Taki tam wyslannik Szatana zwodzacy na pokuszenie dobrych katolikow :]
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#34
Kilgore Trout napisał(a):A czy ktos twierdzi ze zarodki ludzkie nie sa zywe?

Człowiekiem jest się od poczęcia (i to jest w tych cytatach).

Cytat:Taki tam wyslannik Szatana zwodzacy na pokuszenie dobrych katolikow :]

Nie jest zbyt przekonujący. Proponuję mu wrócić do tybetu i pomóc swoim ludziom (których rzekomo jest przywódcą) bo mają podobno z chińczykami problemy.
Odpowiedz
#35
Odpowiedź na temat:
Być może dlatego, że dzieci rodzone z gwałtów zazwyczaj i tak trafiają do katolickich ośrodków prowadzonych zazwyczaj przez zakonnice i mogą być w przyszłości potencjalnymi żywicielami.
Odpowiedz
#36
Cytat:Człowiekiem jest się od poczęcia (i to jest w tych cytatach).

Jest sie EMBRIONEM LUDZKIM. Czyli jakims etapem, na tym etapie ta istota ma wiecej wspolnego z innymi embrionami czy ameba niz czlowiekiem. Ale niewatpliwie jest to etap rozwoju.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#37
Kilgore Trout napisał(a):Jest sie EMBRIONEM LUDZKIM. Czyli jakims etapem, na tym etapie ta istota ma wiecej wspolnego z innymi embrionami czy ameba niz czlowiekiem. Ale niewatpliwie jest to etap rozwoju.

Człowiekiem. O ile mi wiadomo niemowlak to też etap w rozwoju ludzkim, ale mimo to człowiek. Nie można wyznaczać granicy kiedy się jest człowiekiem a kiedy nie. Człowiekiem się jest od poczęcia.

Ktoś tam pisał o zakonnicach (teoria dosyć śmieszna, gdyż wiadomo że utrzymanie takiego sierocińca kosztuje więcej, niż takie dziecko w przyszłości da na kościół - chyba że 2 zł na tacę to majątek).
Aborcja to niezły biznes:
http://nczas.com/?a=show_article&id=3578
Odpowiedz
#38
Mogrim napisał(a):Człowiekiem. O ile mi wiadomo niemowlak to też etap w rozwoju ludzkim, ale mimo to człowiek.

Ano, ale ma juz znacznie wiecej wspolnego z normalnym osobnikiem ludzkim niz z ameba jak embrion.

eh dogmatycy.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#39
Kilgore Trout napisał(a):Ano, ale ma juz znacznie wiecej wspolnego z normalnym osobnikiem ludzkim niz z ameba jak embrion.

A ja mam wiecej wspólnego z normalnym osobnikiem niż niemowlak. Mimo to nie proponuję zabijać niemowlaków.

Cytat:eh dogmatycy.

Ja? 8O
Odpowiedz
#40
Mogrim napisał(a):A ja mam wiecej wspólnego z normalnym osobnikiem niż niemowlak. Mimo to nie proponuję zabijać niemowlaków.

Niemowlak ma jednak wiecej wspolnego z toba niz z ameba. Ja osobiscie jestem zdania ze nawet ameb nie powinno sie pozbawiac zycia ale okolicznosci rozne bywaja.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości