To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fizyczne niemożliwości
#1
Zainspirowany tematem o UFO oraz różnymi oglądanymi "połową oka" serialami w tv postanowiłem założyć taki temat Uśmiech

A więc - które z rzeczy pokazywanych np. w serialach typu "Herosi" czy tp. są fizycznie niemożliwe i dlaczego?

Ja mam na razie 2 typy:
- niewidzialność - taka totalna, kompletna jaką raczą nas na wielu filmach. Jest niemożliwa z fizycznego punktu widzenia, bo żeby cokolwiek widzieć światło musi być pochłaniane przez jakiś receptor, który nie może być przezroczysty. Czyli przynajmniej oczy muszą być widoczne... a co z resztą??
- podróże w czasie - ze względu na to, że każda nawet najmniejsza zmiana w przeszłości musi skutkować wielkimi zmianami w przyszłości (mówiąc obrazowo - gdyby ktoś w przeszłości zabił któregoś z naszych przodków to powinniśmy zniknąć Oczko),
- zatrzymywanie/spowalnianie upływu czasu - na Herosach właśnie jeden z bohaterów ma taką zdolność - na pewno fajna i przydatna przy graniu w pokera ale nierealna wg mnie. Tylko nie wiem dokładnie dlaczego - czy ma to związek z ruchem cząsteczek?

Podawajcie inne przykłady rzeczy niemożliwych oraz ich uzasadnienia Uśmiech

PS. Dałem temat tutaj bo wydaje mi się interdyscyplinarny.

------[COLOR="Red"]
Przeniosę do 'Pozostałych', bo robię czystki i zostawię gołe tylko ogłoszenia - Scully[/COLOR]
Odpowiedz
#2
magnus napisał(a):- niewidzialność - taka totalna, kompletna jaką raczą nas na wielu filmach. Jest niemożliwa z fizycznego punktu widzenia, bo żeby cokolwiek widzieć światło musi być pochłaniane przez jakiś receptor, który nie może być przezroczysty. Czyli przynajmniej oczy muszą być widoczne... a co z resztą??

Teoretycznie niewidzialnosc przynajmiej jedno stronna tj. z przodu obiekt widac, ale z tylu nie da sie zrobic juz teraz. Istnieja ekrany podobne do folii aluminiowych, ktore mozna w pewnym zakresie zgniatac i odksztalcac. Obiekt ktory mialby byc niewidzialny bylby pokryty takim ekranem z jednej strony, a z drugiej strony bylby polaczony z duza iloscia kamer. Aby uzyskac efekt kompletniej niewidzialnosci, obiekt mogl by sie obracac wzgledem obserwatora tak, aby oberwator widzial caly czas strone obiektu z nalozonym ekranem.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#3
magnus napisał(a):- zatrzymywanie/spowalnianie upływu czasu - na Herosach właśnie jeden z bohaterów ma taką zdolność - na pewno fajna i przydatna przy graniu w pokera ale nierealna wg mnie. Tylko nie wiem dokładnie dlaczego - czy ma to związek z ruchem cząsteczek?

Kiedyś czytałem że gdy ciało porusza się z prędkością równą prędkości światła to może zatrzymać się w czasie. Nie pamiętam na czym dokładnie to polegało ale chyba chodzi o to że światło porusza się najszybciej.
для матушки Pасийи и отаца Cталина!

_______________________________________


To Twoje życie i kończy się z każdą sekundą...
Odpowiedz
#4
sewenjukejfores napisał(a):Kiedyś czytałem że gdy ciało porusza się z prędkością równą prędkości światła to może zatrzymać się w czasie. Nie pamiętam na czym dokładnie to polegało ale chyba chodzi o to że światło porusza się najszybciej.

Chodzi o tzw. dylatacje czasu ktora przewidzial Einstein w STW. Doswiadczalnie obecnie jest tez to potwierdzone. Niestety tutaj chodzi o roznice w pomiarach czasu 2 obiektow czyli np. dla obiektu poruszajacego sie szybciej czas leci wolniej. Nie da sie niestety wykozystac tego faktu do takich sztuczek o ktorych mowil magnus.
Oprocz tego, OTW mowi o dylatacji czasu zwiazanego z przebywaniem przy duzej masie. Czyli teoretycznie siedzac na parterze jakiegos budynku czas plynie nam wolniej niz na 1 pietrze. Niestety tutaj tez nie przyda nam sie zbytnio to zjawisko, poniewaz ta dylatacja czasu obejmuje wszystko i wszystkich, nie jest mozliwe by dla kogos czas lecial inaczej i mogl np. pozagladac ludzia w karty :U.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#5
Tgc napisał(a):Teoretycznie niewidzialnosc przynajmiej jedno stronna tj. z przodu obiekt widac, ale z tylu nie da sie zrobic juz teraz. Istnieja ekrany podobne do folii aluminiowych, ktore mozna w pewnym zakresie zgniatac i odksztalcac. Obiekt ktory mialby byc niewidzialny bylby pokryty takim ekranem z jednej strony, a z drugiej strony bylby polaczony z duza iloscia kamer. Aby uzyskac efekt kompletniej niewidzialnosci, obiekt mogl by sie obracac wzgledem obserwatora tak, aby oberwator widzial caly czas strone obiektu z nalozonym ekranem.
No właśnie - tylko że to i tak nie będzie prawdziwa niewidzialność Oczko Musiałyby być kamery z każdej strony i jakieś wyświetlacze też z każdej Uśmiech

A co do spowalniania czasu - kiedyś czytałem opowiadanie, gdzie bohaterowie właśnie trafili na obszar spowolnionego czasu - całe miasto bodajże. W każdym razie w powietrzu pływali jak w wodzie i wszystko było o wiele "twardsze" niż w rzeczywistości - np. woda lecąca z kranu była jak zamarznięta, przedmioty akurat spadające wisiały w powietrzu. Fajnie się to czytało ale to chyba niewiele wspólnego z prawdą miało.
Z kolei koleś na Herosach potrafi zwolnić czas i wówczas może spokojnie np. wyjąć komuś karty z ręki i podmienić na inne Oczko
Efemental :: nasz punkt słyszenia | Blog Magnusa | Fotogaleria

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
Odpowiedz
#6
magnus napisał(a):No właśnie - tylko że to i tak nie będzie prawdziwa niewidzialność

Co to jest prawdziwa niewidzialnosc i czym sie rozni od nieprawdziwej Język? Czy prawdziwa niewidzialnosc to cos w stylu co posiada od urodzenia u siebie np. kameleon ? Czlowiek raczej na drodze ewolucji do czegos takiego nie dojdzie. Musi uzyc technologii.

magnus napisał(a):Fajnie się to czytało ale to chyba niewiele wspólnego z prawdą miało.

Ksiazki aby byc fajne nie musza wiernie odzwierciedlac rzeczywistosci. Wystarczy ze sa fajne ;-).
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#7
Tgc napisał(a):Co to jest prawdziwa niewidzialnosc
Chodziło mi o taką sytuację, że faktycznie człowiek (czy inny obiekt) z każdej strony i z każdego kąta jest niewidzialny Uśmiech
Efemental :: nasz punkt słyszenia | Blog Magnusa | Fotogaleria

Postanowiłem żyć wiecznie - na razie wszystko idzie po mojej myśli.
Odpowiedz
#8
Ja słyszałem, że fizycznie niemożliwym jest polizać się w łokieć. Dla mnie nieosiągalne jak narazie i chyba nigdy nie będzie Język

Co do zjawisk niewidzialności i spowalniania czasu to, kto wie, czy za kilkaset lat postęp technologiczny nie umożliwi nam takich sztuczek. Przecież w XIX wieku czyli troche ponad 100 lat temu nikt nie śnił o telefonach komórkowych czy laptopach Uśmiech My raczej takiego wynalazku jak spowalniacz czasu nie dożyjemy i pewnie nasze wnuki też nie Język
It doesn't even matter how hard you try!
Keep that in mind!


Dajcie mi jakiś niezbity dowód na istnienie Boga, a uwierzę, ale i tak nie bedę chodził do kościoła.
Odpowiedz
#9
magnus napisał(a):taka totalna, kompletna jaką raczą nas na wielu filmach.
Odpowiednie kombinezony odbijające światło i manipulujące jego załamaniem są jużdostępne ( są udoskonalane).
magnus napisał(a):(mówiąc obrazowo - gdyby ktoś w przeszłości zabił któregoś z naszych przodków to powinniśmy zniknąć ),
Chyba że nie traktujemy tego jak jednej linii czasu, lecz kolejne. Wtedy zgineli by przodkowie w linii czasu 2, ale na ciebie (linia czasu 1), wpływu by to nie miało.
Odpowiedz
#10
magnus napisał(a):- niewidzialność

http://en.wikipedia.org/wiki/Philadelphia_Experiment

slyszeli? Język
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#11
Rado napisał(a):Ja słyszałem, że fizycznie niemożliwym jest polizać się w łokieć.

http://wrota.com.pl/fotorelacje/falkon20...CT1103.JPG

Język
для матушки Pасийи и отаца Cталина!

_______________________________________


To Twoje życie i kończy się z każdą sekundą...
Odpowiedz
#12
I jak widać wcale nie trzeba mieć super długiego języka :wink:
Najwięcej fizycznych bzdur widziałam w (nie pamiętam pisowni) Mac Gaywerze? Bomba o sile prawie atomowej z pół kilo cukru... Ale najlepsze, niedopokonania są fizyczne niemożliwości z brazylijskich telenowel które ogląda moja mama Język
Ostatnio "Prawo pożądania" : super przystojny ale tempy chłop Salwador umiera, w tym samym momencie umiera jakiś inny gostek mądry ale nie ładny i za sprawą jakby sprzężenia zwrotnego następuje zamiana ich dusz i piękne ciało z piękną duszą nagle ożywa rozbija trumne i wychodzi ku radości wszystkim. Szkoda tylko, że to głupie i brzydkie ciało nie powstało ze zmarłych...
Odpowiedz
#13
sewenjukejfores napisał(a):
Rado napisał(a):Ja słyszałem, że fizycznie niemożliwym jest polizać się w łokieć.

http://wrota.com.pl/fotorelacje/falkon20...CT1103.JPG

Język

Niezla jest Szczęśliwy
It doesn't even matter how hard you try!
Keep that in mind!


Dajcie mi jakiś niezbity dowód na istnienie Boga, a uwierzę, ale i tak nie bedę chodził do kościoła.
Odpowiedz
#14
Tgc napisał(a):Obiekt ktory mialby byc niewidzialny bylby pokryty takim ekranem z jednej strony, a z drugiej strony bylby polaczony z duza iloscia kamer. Aby uzyskac efekt kompletniej niewidzialnosci, obiekt mogl by sie obracac wzgledem obserwatora tak, aby oberwator widzial caly czas strone obiektu z nalozonym ekranem.
ale wtedy nie będzie efektu trójwymiarowości
"Straszną jest rzeczą, że gdziekolwiek człowiek się urodzi, pewne twierdzenia zostają mu wpojone w dzieciństwie wraz zapewnieniem, że nigdy nie będzie mógł wątpić na ich temat, pod karą utraty wiecznego zbawienia."

Arthur Schopenhauer
Odpowiedz
#15
Ukrywanie się przed całym światem nie jest ekonomiczne. Wystarczy "zamydlić" parę mm2 oczu kilku obserwatorów i kamer, ew. podziałać im na nerwy/kable przesyłowe... pole do popisu dla wynalazców ogromne...
Odpowiedz
#16
Gdyby udowodniono, że teleportację kwantową da się zastosować do ludzi, i energii, to nietkóre z tych rzeczy o których piszesz być może byłyby w jakiś sposób byłyby możliwe do zrealizowania.

Gdyby człowiek miał osiągnąć prawdziwą niewidzialność, to przede wszystkim musiał by mieć inną konstrukcję częsteczkową ciała. To raczej trudne, bo wtedy nie byłby człowiekiem :-)

Spowolnienie czasu ? Proszę bardzo. Wystarczy, że wracasz do Polski ze Stanów Zjednoczonych, i już zauważasz, że czas zwolnił, ludzie poruszają się wolniej, leniwiej itp ;-)

Cofnięcie czasu ?...Możliwe tylko na podstawie odtworzenia stanu kwantowego, materii. Pytanie czy każda zmiana tego stanu jest gdzieś zapisywana ? Jeżeli tak to czemu nie ? ;-)
Odpowiedz
#17
magnus napisał(a):- niewidzialność - taka totalna, kompletna jaką raczą nas na wielu filmach. Jest niemożliwa z fizycznego punktu widzenia, bo żeby cokolwiek widzieć światło musi być pochłaniane przez jakiś receptor, który nie może być przezroczysty. Czyli przynajmniej oczy muszą być widoczne... a co z resztą??
Nie znam się zbytnio na fizyce ale wydaje mi się, jest to możliwe. To, że receptor jest przezroczysty dla światła widzialnego nie znaczy, ze musi być niewidzialny dla światła o innej częstotliwości. Np szklanka z gorącą wodą będzie da nas przezroczysta, ale w podczerwieni będzie ją doskonale widać.
Rząd nie rozwiązuje problemów, on je finansuje
Odpowiedz
#18
mmm....
uwazam ze srednio jest sens gdybac co to będzie za 100 lat i czy będziemy mogli byc wtedy niewidzialni.
Osobiscie nie mam zadnego pojęcia na ten temat, jesli chodzi o naukowość takowego zjawiska. Mam 2 z fizyki i jestem zadowolony Duży uśmiech
Jak byscie mogli podawac zrodła na ktorych sie opieracie wygłaszając takie a nie inne teorie było by fajnie Uśmiech
''Jakkolwiek ludzie by się tego obawiali, filozofia powinna powiedzieć wszystko''
Markiz de Sade

"Jedyne czego nie moge wybaczyć człowiekowi to stworzenia religii." (Julietta)
Markiz de Sade
Odpowiedz
#19
W akutalnym "Wiedza i Zycie" jest ciekawy artykul o niewidzialnosci. Cala zabawa polega na zbalezieniu materialu ktory ma ujemny wspolczynik zalamania swiatla (refrakcji). W przyrodzie takich materialow nie ma, ale mozna taki material otrzymac sztucznie. Co zreszta naukowca juz sie udalo, oczywiscie tylko dla konkretnego pasma swiatla i tylko w 2 wymiarach, ale to dobry poczatek. Co wiecej, najbardziej niezwykle okazuje sie ze istnieje teoretyczna mozliwosc stania sie niewidzialnymi nie tylko dla fal elektromagnetycznych ale takze mechanicznych. Wiec mozliwe ze w przyszlosci budynki w ktorych mieszkamy beda "niewidzialne" dla np. huraganow czy trzesien ziemi.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#20
Tym samym pojazdy i samoloty niewidzialne dla radarów, łodzie podwodne niewidzialne dla sonarów, idealna izolacja akustyczna budynków, zastosowań jest mnóstwo.
The only thing we have to fear is fear itself - Franklin D. Roosevelt

Cdesign proponentsists
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości