Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Absurdy z woli Boga
#1
Czytaliście to? Język
http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?pl...s_id=77615

Cytat:Absurdy z woli Boga

Nowy Rok, jak wiadomo, sprzyja zmianom. I tak podobno Prawo i Sprawiedliwość szykuje się do zastąpienia minister finansów Teresy Lubińskiej Zytą Gilowską.


„Gazeta Wyborcza” donosi: „Nasi rozmówcy w PiS zapewniali nas, że Gilowska już się zgodziła. A wybór tej kandydatury jest zgodny z generalną zasadą stosowaną przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza, by do rządu wciągać ludzi związanych z Platformą”. Przypomnijmy, że po minister Gęsickiej oraz ministrze Relidze byłaby to trzecia postać o platformerskim rodowodzie w radzie ministrów. A chodzi oczywiście o utrudnienie PO krytykowania ekipy rządzącej. Zatrudnienie słynącej z radykalnego liberalizmu i pochwały podatku liniowego Gilowskiej, gdy prezydent Kaczyński w orędziu noworocznym każde zdanie zaczyna od słowa solidarność, każe postawić pytanie o granice między politycznym sprytem a absurdem. Koalicyjna Samoobrona i LPR nie mają żadnych ministrów, opozycyjna PO ma trzech. Zwolennicy „racjonalności” w gospodarce z PO głosują za rozrzutnym projektem LPR becikowego, wrogo przejmując „moherową koalicję” od postawionego na pozycjach obrony „zdrowego rozsądku” w wydawaniu pieniędzy PiS. Spryt zamienia się w absurd, gdy okazuje się, że nie ma wcale „solidarnościowego” rządu i „liberalnej” opozycji, tylko gry i zabawy towarzyskie na szczytach władzy.

A wszystko to, jak dowiadujemy się od jednego biskupa, dzieje się z woli samego Boga. „Naród katolicki czekał na prezydenta wierzącego w Chrystusa. Przyjmij, Panie, dziękczynienie za radość, jaką nam sprawiłeś” – powiedział bp Ryczan w sobotę w kieleckiej katedrze, podczas mszy na zakończenie starego roku. Ordynariusz kielecki przypisał wynik wyborów prezydenckich z 23 października sprawczej mocy Boga. „Bez niego nic się nie stało, co się stało” – cytował słowa św. Jana Ewangelisty. Dzięki biskupowi Ryczanowi wiemy więc, komu zawdzięczamy absurdy polskiej polityki.


Data: 2006-01-02

SŁAWOMIR SIERAKOWSKI
Odpowiedz
#2
Teraz już wszystko wiadomo, jeśli ich bóg tak się miesza w wybory i to jeszcze po stronie kaczek, to ja zostaję lucyferianinem :]
Ciekawe tylko kiedy ten ich bóg wyręczy CIA i teleportuje Bin Ladena do celi.
Język Czemu konstytucja oprócz faszyzmu i komunizmu nie zabrania też fundamentalizmu ? Przecież on w odpowiednich warunkach może być gorszy niż te dwa pierwsze systemy razem wzięte.
Odpowiedz
#3
Polski kościół bardzo ryzykuje mieszając sie do polityki rządku i wypowiadając niektóre słowa. Może bardzo ucierpieć kiedy okaże się, że dotychczasowa ekipa niczym nie różniła się od trzech poprzednich. Ciekawe co wtedy powie opinia publiczna?

Jeśli coś pójdzie nie tak kościół i tak w stylu Piłata umyje od tego ręce i stwierdzi, że Bóg zawiódł się na braciach dlatego spotka ich za to piekielna kara...
T.K.
Odpowiedz
#4
Vilgerfortz napisał(a):Jeśli coś pójdzie nie tak kościół i tak w stylu Piłata umyje od tego ręce i stwierdzi, że Bóg zawiódł się na braciach dlatego spotka ich za to piekielna kara...

I właśnie to mnie najbardziej wkurwia w krk :evil: Najpierw pieprzą głupoty, a jak okaże się że nie mieli racji to w perfidny sposób się wykręcają od tego co wcześniej mówili. Ale ciemniaki dalej będą słuchać wielkich mędrców krk takich jak np. Rydzyk, lecz to już mnie nie obchodzi. Jak nie mają własnego mózgu to niech se słuchają swoich głosicieli jedynej prawdy :?
Odpowiedz
#5
Oczywiście krk może popłynąć razem z PiSem jeśli się w porę nie zdystansuje. Co bystrzejsi z czarnych zdają sobie z tego sprawę.
Odpowiedz
#6
Krzysiek napisał(a):Oczywiście krk może popłynąć razem z PiSem jeśli się w porę nie zdystansuje.

Ech... Marzenia, marzenia Duży uśmiech, ale niestety bez pokrycia w rzeczywistości. :?
Odpowiedz
#7
Niestety Płacz
Odpowiedz
#8
Nie chodzi mi tu o całkowitą ruinę krk w Polsce Język , ale o częściowy spadek zaufania, autorytetu i takie tam...
Odpowiedz
#9
Krzysiek napisał(a):Nie chodzi mi tu o całkowitą ruinę krk w Polsce Język , ale o częściowy spadek zaufania, autorytetu i takie tam...

Zaufanie i autorytet krk z roku na rok się pogarszają Duży uśmiech , także wiernych jest z każdym rokiem coraz mniej :twisted: , więc może kiedyś doprowadzi to do upadku krk w Pomrocznej (chociaż wątpie). Niestety będziemy musieli jeszcze baaaaardzo długo czekać na taki piękny dzień, w którym katolicy będą mniejszością w Polsce.
Odpowiedz
#10
ANTYCHRYST napisał(a):Niestety będziemy musieli jeszcze baaaaardzo długo czekać na taki piękny dzień, w którym katolicy będą mniejszością w Polsce.

Heh, żeby chociaż Twoje prawnuki tego doczekały. Język
Odpowiedz
#11
Kościół w Polsce dostaje ostatnio bardzo dużą antyreklamę w postaci moherowej armii ojca Rydzyka. Jeśli te tendencje się utrzymają może te 90% może zacząć powoli topnieć. Ojciec Rydzyk może doprowadzić, że Polacy będą świadkami prawdziwej wojny między jego sektą a resztą katolickiej społeczności.

Tak czy inaczej będziemy świadkami krwawej jadki w wydaniu pełnokatolickim.
T.K.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości