Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jedno, czy oburęczni ?
Cytat:Aha. No to wyjaśnij mi jeszcze paradoks używanie przez osobę rzekomo oburęczną ręki lewej mimo wszelkich uciażliwości z tym zwiazanych.
To żaden paradoks. Może jest oburęczna osobą z nachyleniem na lewą rękę. Może na początku lepiej sobie radziła lewą.
Cytat:Czyli zachowujesz sie jak typowa osoba praworęczna.
Skąd wlaściwie masz przekonanie o swej dwuręczności? Tylko to że stawiałeś prawie tak samo kreski w jakimśtam teście?
Tak zachowuje się jako typowa praworęczna osoba. Mówiąc, że jestem oburęczny nie chodzi i o to, że obie rece mam identycznie sprawne. Prawej cały czas używam i ona jest ręką przudująca. Przecież któraś musi być barzdiej sprawna. Chodzi o skłoność do oburęczności bardziej. Od tego testu się zaczęło. Wczesniej jakoś się nad tym nie zastanawialem. Dopiero jak pani pesago mi powiedziała o tym. Zacząęłm próbować i zauważyłem, że nie sprawai mi wielkiej trudnopśći używanie lewej ręki. Ja mam jeszcze coś takeigo że jestem praworęczny i lewo oczny. Chodzi o to, że piszę i używam prawej, a głownei patrze lewym. To jeszcze w dzieciństwie na testach mi wyszlo. Np. przez dziurke od klucza patrzę lewym okiem, gdybym mial celować pistoletem to lewym itp.
Odpowiedz
Cytat: Ciężko mi uwierzyć, że osoba leworęczna może być w rzeczywistości oburęczną, gdyż inaczej nie wybrałaby instynktownie od dzieciństwa pisania lewą ręką

Sprawność ręki to jeszcze nie wszystko. Lateralizacja będąca dominacją czynnościową jednego z pary symetrycznych organów ciała ludzkiego nad drugim też ma znaczenie. Jeśli zaś chodzi o tą najczęściej przeważa jedna strona ciała np.: prawa ręka, prawa noga i prawe oko, ale zdarza się też lateralizacja skrzyżowana, czyli dla przykładu przewaga prawej ręki, lewego oka i lewej nogi.
Mogłabym pisać prawą ręką, ale powodowałoby to wystąpienie lateralizacji skrzyżowanej (w zakresie ręki i oka), co pociągałoby za sobą zaburzenia koordynacji wzrokowo-ruchowej. Nie ma się, więc co dziwić, że rodzice ostrzeżeni o możliwych konsekwencjach pilnowali tego, którą ręką piszę. :wink:

Cytat: co nie dość, że jest niemile widzianym odstępstwem od norm, to przede wszystkim ewidentnie przeszkadza (ręka zasłania własne pismo, problem w pisaniu w ławce szkolnej z osobą praworęczną.

Nie widzę żadnych trudności z zasłanianiem sobie pisanego tekstu, bo wystarczy odpowiednio obrócić zeszyt lub kartkę (tzn.: przechylić ją w taki sposób, by lewy róg skierowany był lekko w górę zaś prawy w dół). Wtedy zasłanianie, ani zamazywanie pisanego tekstu nawet przy pisaniu piórem nie występuje.
W ławce wystarczy usiąść tak, by praworęcznego sąsiada mieć po swojej prawej stronie.

Cytat: To samo przy wspólnym stołowaniu się

Zajmujesz skrajne miejsce po lewicy stołu i po problemie. :]

Cytat: I powiedzcie mi panie i panowie 'oburęczni' czy obie ręce macie jednako silne? Którą ręką zazwyczaj używacie np. młotka, śrubokręta? Tylko szczerze, bez ściem.

Lewą ręką tylko nie wiem, czy dlatego, że lewą ręką jest mi rzeczywiście wygodniej, czy dlatego, że mam wyrobione przekonanie, że właśnie tą ręką wykonam daną czynność lepiej. Dla jasności: nigdy nie próbowałam wkręcać śrub, czy wbijać gwoździ prawą ręką, więc nie wiem jak by mi to poszło.
Odpowiedz
Czarna 87, ja też dobrze znam sposoby rozwiazywania problemów związanych z leworęcznością Język
Tylko, że nie zawsze się chce, nie zawsze się pamięta, nie zawsze się da.

Ale ok w zasadzie przekonaliście mnie. (choć trochę powątpiewania jeszcze mi zostało :wink: )
Odpowiedz
chwila moment, ja jestem jednoręczna (lewa reka nawet olowka nie potrafie utrzymac)

wyjatek ??
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
mi też nic nie wiadomo o tym żebym był dwuręczny.
Co mi zupełnie nie przeszkadza w byciu ateistą :wink:
Odpowiedz
Cytat:Pytałem się swoich znajomych ateistów jak to wygląda u nich i co się okazało wszyscy są oburęczny.

Moja matka jest oburęczna i nie znam bardzie religijnej osoby, niż ona. :roll:
Czym staje się diabeł, kiedy przestaje Wierzyc w Boga? Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966)
Odpowiedz
ja jestem praworeczny.lewą nie potrafię prawie nic zrobic (wyjątek to otwieranie zakrecanych butelek,to zawsze robie lewą reką :roll: ).
"....beyond redemption,beyond the weakness,thus I beheld the truth!....."
Odpowiedz
Ja mam lewą część silniejszą znacznie, np. piłką do nogi mogę grzmotnąć z lewej, ale niecelnie, a z prawej na odwrót. A jestem praworęczny i nożny tysz.
"Sens tego jest taki że masz być jak te okraki
Bez myśli Bóg ojciec i tak za wszystkim o ciebie pomyśli" Kult, Park 23
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości