Ankieta: Czy Powstanie Warszawskie to mógł byc spisek przeciwko Polsce?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
25.00%
3 25.00%
Nie
75.00%
9 75.00%
Razem 12 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Powstanie Warszawskie to spisek przeciwko Polsce?
Przez Powstanie Warszawskie, Warszawa stała się ostatnim miejscem w Polsce w którym ludzie się buntowali przeciwko PRLowi. Zniszczono zapał do walki Warszawiaków tym bezsensownym powstaniem.
Myślę ze gdyby nie było tego powstania przeciw III Rzeszy. To PRL zostałby obalony w kilku pierwszych latach w Polsce. Ale nie został obalony bo w Warszawie wszyscy którzy chcieliby walczyć z PRLem to zginęli w powstaniu. A inne miasta same bez stolicy nie dawały rady obalić PRL. Tylko zamieszki w stolicy mogły szybko obalić władze.

Myślę ze ten kto zadecydował o wybuchu Powstania Warszawskiego był w zmowie z ZSRR.
ZSRR chcieli w ten sposób przygotować Warszawę pod nową okupacje. Chcieli upewnić się ze nie będą mieli problemów z buntami. I jednocześnie umyć sobie od tego ręce. Chcieli wykończyć Warszawę rekami Hitlera a późnej sami wkroczyć jako wybawcy i odbudowiciele.

ZSRR wiedząc ze Warszawiacy rwą się do walki. ZSRR mając kogoś w Warszawie kto może sprowokować powstanie. Pociągnęli za kilka sznurków. Obiecali pomoc powstańcom. I spowodowali wybuch powstania.
A sami parę dni przed powstaniem o którym wiedzieli bo je sprowokowali zaczęli ofensywę gdzieś w Rumuni czy Słowacji aby mieć wytłumaczenie ze nie mogą pomóc.

Jak myślicie mogło tak być?

Ps. Nie kierujcie sie emocjami w ocenie historii. Bo ja nie mówię ze powstańcy byli źli. Powstańcy mogli o niczym nie wiedzieć i być tylko marionetkami w rekach Stalina.
Jeśli tak było to na pewno PRL i ZSRR cała tą sprawę tuszował przez 50 lat i niewiele zostało dowodów jeśli w ogóle jakieś są.
A teraz w ogóle nie można o tym nawet myśleć bo władzą i ludźmi kierują emocje.

A to wydaje sie takie oczywiste kiedy sie popatrzy na powstanie bez emocji i z perspektywy 60 lat.
Odpowiedz
Nasz naród jest za tępy na spisek, to była po prostu zwykła głupota. Moim zdaniem decyzja o powstaniu to była zbrodnia i nie ma czego świętować. Zresztą ile narodów najhuczniej świętuje swoje klęski?
Ciemnota ludu gwarancją cudu
Odpowiedz
Cytat:Nasz naród jest za tępy na spisek, to była po prostu zwykła głupota.
Tylko ze to nie spisek naszego narodu tylko Stalina. A Stalin głupi nie był.
Był bezwzględnym mordercą ale nie głupim. Taki spisek mógł wymyślić.

OFCA napisał(a):Zresztą ile narodów najhuczniej świętuje swoje klęski?
A to już inna sprawa na inny temat. :roll:
Odpowiedz
Vacarius,
zadaj sobie pytanie częścią jakiej akcji było powstanie warszawskie, przeczytaj o jej celach politycznych i poproś moderację o usunięcie tematu.

Vacarius napisał(a):Myślę ze gdyby nie było tego powstania przeciw III Rzeszy. To PRL zostałby obalony w kilku pierwszych latach w Polsce.

Czechosłowacja i Węgry są tego dobrym przykładem :roll:
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
Cytat:zadaj sobie pytanie częścią jakiej akcji było powstanie warszawskie, przeczytaj o jej celach politycznych i poproś moderację o usunięcie tematu.
Przyczyny powstania? Czyli to ze wszyscy chcieli walczyć ma być przyczyną. To jest głupota a nie przyczyna. Przecież nie było szans na wygraną.
Myśleli ze niemcy sie przestraszą i wycofają? Powstańcy to zaledwie dwie dywizje milicji można by powiedzieć. A front tył prawie na Warszawie czyli wojsk niemieckich było tam pełno.
Jeśli tam ktoś był w dowództwie AK kto myślał głową ten dobrze wiedział ze nie ma szans. No ale ludzie rwali sie do walki i zrobiono powstanie.

nex napisał(a):Czechosłowacja i Węgry są tego dobrym przykładem
Tam z innych powodów nie robiono powstań przeciw ZSRR. Węgry to było państwo z Osi. Przegrali wojnę którą zaczęli i nie wypadało robić powstań
A w Czechosłowacji cieszono sie ze ZSRR wyzwolił i utworzył ich państwo które nie istniało bo III Rzesza anektowała.
Czechosłowakom ZSRR nie zadało ciosu w plecy. Dla Czechosłowacji ZSRR to wyzwoliciele!
Odpowiedz
Czytałem książkę napisaną przez powstańca, nie pamiętam gdzie leży w sieci, mniejsza z tym. On tam opisuje scenę jak chłopcy szturmują gmach na Szucha, ze stanowiskiem CKMu, uzbrojeni w rewolwery. Tyle ode mnie w sprawie taktyki i kompetencji dowódców.
:roll:
Odpowiedz
OFCA napisał(a):Nasz naród jest za tępy na spisek, to była po prostu zwykła głupota. Moim zdaniem decyzja o powstaniu to była zbrodnia i nie ma czego świętować. Zresztą ile narodów najhuczniej świętuje swoje klęski?
Zgadzam się w 100%. Garstka Polaków chciała bronić się przed wielką armią.Mądre to nie było. To jakby porywać się z motyką na księżyc.I co nam to powstanie dało?
Katecheta w przerwach obmacuje chłopców skrycie
W pierwszą komunię trzeba pipić należycie.
Odpowiedz
Vacarius napisał(a):Przyczyny powstania?

ułatwie Ci zadanie. powstanie warszawski było częścią akcji 'Burza', której celem było:

Cytat:Skłonienie ZSRR do uznania władzy Rządu Emigracyjnego (reprezentowanego w kraju przez Delegaturę Rządu na Kraj) w Polsce i granicy wschodniej sprzed 1939 roku (którą ZSRR uznał postanowieniami traktatu ryskiego w 1921) i praw Polski do jej terenów wschodnich, bezprawnie zagarniętych na mocy postanowień paktu Ribbentrop-Mołotow po agresji ZSRR na Polskę w dniu 17 września 1939.

tutaj masz odpowiedź na pytanie dlaczego nie jest spiskiem Stalina.

oczywiście rozpoczynanie akcji militarnej w środku miasta mając za przeciwników Rzesze i ZSRR było pomysłem...

Vacarius napisał(a):Tam z innych powodów nie robiono powstań przeciw ZSRR. Węgry to było państwo z Osi. Przegrali wojnę którą zaczęli i nie wypadało robić powstań
A w Czechosłowacji cieszono sie ze ZSRR wyzwolił i utworzył ich państwo które nie istniało bo III Rzesza anektowała.
Czechosłowakom ZSRR nie zadało ciosu w plecy. Dla Czechosłowacji ZSRR to wyzwoliciele!

o czym Ty gadasz :roll: co się działo na Węgrzech w 1956 czy w Czechosłowacji w 1968?

Kotek Chaotek napisał(a):Czytałem książkę napisaną przez powstańca, nie pamiętam gdzie leży w sieci, mniejsza z tym. On tam opisuje scenę jak chłopcy szturmują gmach na Szucha, ze stanowiskiem CKMu, uzbrojeni w rewolwery. Tyle ode mnie w sprawie taktyki i kompetencji dowódców.

niestety trzeba się zgodzić. z resztą wystarszczy spojrzeć na godzinę W. początek powstania w środku dnia. gratuluje przebiegłości taktycznej.
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
Cytat:tutaj masz odpowiedź na pytanie dlaczego nie jest spiskiem Stalina.
Nasz rząd na emigracji nawet Aliantów i Amerykanów nie potrafił przekonać do tego aby przyjęli stanowisko IIRP.
A powstanie tylko pogorszyło sprawę. Bo ryscy już nie musieli sie bać powstań i mogli spokojnie kroić Polskę.

Ruscy by nam nie zabrali aż tyle terenów gdyby wiedzieli ze warszawa jest gotowa do powstania. Te powstanie to był falstart.
Jak już to powinno sie je robić kiedy front przejdzie i przeciwko ruskim. Ale i tak nie powinno sie go robić tylko ruskich postraszyć powstaniem i wytargować ze do PRLu będzie należeć tez Lwów.
A nie robić powstanie kiedy Niemcy okupują Warszawe kiedy sie chce coś wymusić na ruskich. :lol2:
Mogli w ogóle ludzie nie ginąc i byśmy na tym jeszcze skorzystali.
Przygotowana do powstania warszawa to była nasza jedyna karta przetargowa w negocjacjach z ruskimi. Ale nas przez kogoś głupią decyzje tego pozbawiono i nic nie mieliśmy do gadania.

Cytat:o czym Ty gadasz Rolling Eyes co się działo na Węgrzech w 1956 czy w Czechosłowacji w 1968?
A ty o czym. Sam insynuowałeś ze na Węgrzech i w Czechosłowacji nic sie nie działo.

Ale te wszystie powstania i bunty to nic w porównaniu do powstania. Gdyby zrobić to powstanie co było przeciwko Niemcom zrobić przeciwko ruskim. I jeszcze lepiej byłoby przygotowane bo przejęto by cześć broni od wycofującej sie armii niemieckiej. To by ruscy dostali ogromny cios.
Nie militarny ale to byłby ich plamą na honorze bo podczas negocjaji w Jałcie. Ruscy walczyliby z powstańcami w Warszawie. :lol2:
Jak myślisz co by to powiedziała Ameryka i Alianci? Czy usiedzieliby przy jednym stole?
Zaczęłaby sie III wojna światowa zaraz po IIWS i Polskę wyzwolono by jeszcze w latach czterdziestych. Uśmiech

nex napisał(a):niestety trzeba się zgodzić. z resztą wystarszczy spojrzeć na godzinę W. początek powstania w środku dnia. gratuluje przebiegłości taktycznej.
W środku dnia zaczynali specjalnie aby to powstanie przegrać.
Bo taki był plan Stalina. :wink:
Odpowiedz
Vacarius napisał(a):A ty o czym. Sam insynuowałeś ze na Węgrzech i w Czechosłowacji nic sie nie działo.

nasza elita przegnałaby ZSRR?żart

Vacarius napisał(a):Jak myślisz co by to powiedziała Ameryka i Alianci? Czy usiedzieliby przy jednym stole?
Zaczęłaby sie III wojna światowa zaraz po IIWS i Polskę wyzwolono by jeszcze w latach czterdziestych.

powiedzieliby:zaprzestańcie powstania a 3 wojna zaczełaby sie jeśli już to nie z powodu Poluchny -
2 wojna to 4 sceny z 5 wielkimi aktorami i to ONI się liczyli nie sądzisz
Odpowiedz
Will Kane napisał(a):powiedzieliby:zaprzestańcie powstania
A my byśmy mówili nie zaprzestaniemy dopóki wy nie uszanujecie sojuszu z nami!!!
ZSRR nas napadło 17 września 1939 roku i jeśli macie honor to musicie walczyć tak jak i my teraz nadal z ZSRR walczymy!

A jeśli i tak by nas olali to mielibyśmy jedno państwo więcej do zwalania na nie winy. :wink:

Jesteśmy sami sobie winni bo zamiast przyłączyć sie do III Rzeszy to poszliśmy do tych zdrajców aliantów. :x
Którzy wprowadzili w życie w Jałcie podział libentrop-mołotow. Czyli Stalin i tak dostał to co chciał. Jak nie od Hitlera to od Aliantów.
Odpowiedz
Vacarius napisał(a):A ty o czym. Sam insynuowałeś ze na Węgrzech i w Czechosłowacji nic sie nie działo.

dałem przykład tego, że działo się lecz miało fatalne skutki. świat był już podzielony należało się z tym pogodzić.

Vacarius napisał(a):Ale te wszystie powstania i bunty to nic w porównaniu do powstania. Gdyby zrobić to powstanie co było przeciwko Niemcom zrobić przeciwko ruskim. I jeszcze lepiej byłoby przygotowane bo przejęto by cześć broni od wycofującej sie armii niemieckiej. To by ruscy dostali ogromny cios.
Nie militarny ale to byłby ich plamą na honorze bo podczas negocjaji w Jałcie. Ruscy walczyliby z powstańcami w Warszawie.

podobny styl myślenia wykazywały ukrywające się po lasach niedobitki AK. walka z ZSRR po stratach wojennych w czasie walk z Rzeszą była niemożliwa bez pomocy Zachodu. on nie chciał jej dać z wiadomych względów (dlatego nie powiodło się Węgrom w '56).

Vacarius napisał(a):W środku dnia zaczynali specjalnie aby to powstanie przegrać.
Bo taki był plan Stalina.

jakieś dowody?

Odpowiedz
Cytat:podobny styl myślenia wykazywały ukrywające się po lasach niedobitki AK. walka z ZSRR po stratach wojennych w czasie walk z Rzeszą była niemożliwa bez pomocy Zachodu. on nie chciał jej dać z wiadomych względów (dlatego nie powiodło się Węgrom w '56).
10 lat po wojnie? Kiedy ludzie już przyzwyczaili sie do nowego ładu. A ci którzy nie to poszli siedzieć.
Kto po 10 latach chciał walczyć?

Powstania powinni zaczynać niemal od razu. W Warszawie najlepiej podczas negocjacji w Jałcie.
No ale wtedy nie wiedziano co w Jałcie zostanie ustalone. Może liczono na to ze Polska odzyska niepodległość. :lol2:
Gdyby wiedzieli to by nie siedzieli spokojnie.

Cytat:jakieś dowody?
Nie ma bo to spisek. Spiski robi sie tak żeby nikt sie nie połapał o co naprawdę chodzi i aby nie było dowodów.
Odpowiedz
Vacarius napisał(a):Powstania powinni zaczynać niemal od razu. W Warszawie najlepiej podczas negocjacji w Jałcie.
No ale wtedy nie wiedziano co w Jałcie zostanie ustalone. Może liczono na to ze Polska odzyska niepodległość.
Gdyby wiedzieli to by nie siedzieli spokojnie.

i sądzisz, że wykrwawione wojną społeczeństwo chciało by jeszcze walczyć z ZSRR? każdy miał juz dosyć wojny.

Vacarius napisał(a):Nie ma bo to spisek. Spiski robi sie tak żeby nikt sie nie połapał o co naprawdę chodzi i aby nie było dowodów.

no tak :roll:

Odpowiedz
Cytat:i sądzisz, że wykrwawione wojną społeczeństwo chciało by jeszcze walczyć z ZSRR? każdy miał juz dosyć wojny.
Alianci i USA prawie nie walczyli. A jeśli Ruscy byli tacy wykrwawieni to oddaliby IIRP gdyby ich przycisnąć.
Odpowiedz
To nie żaden spisek przeciwko Polsce, tylko głupi zryw patriotów, którym smutną rzeczywistość zasłoniła niemożliwa do spełnienia wizja wolnej Ojczyzny.

A co do kiwania naszego kraju, to zostaliśmy przez wszystkich zrobieni w bambuko i fakt, że gdyby poczekać z powstaniem, i zorganizować je przeciwko ruskim, to może uzyskalibyśmy coś więcej (albo w ogóle coś).
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI, JESTEM TYLKO JA"
Odpowiedz
To nie żaden spisek. Zresztą z natury nie wierzę w teorie spiskowe bo tylko niewyedukowane elementy w to wierzą.

Jeśli chodzi o same powstanie to z całą pewnością było one bezsensowne, przyniosło wyłącznie straty materialne i w ludziach i nie przyczyniło się w żaden sposób do wyzwolenia Polski.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
Być może dzięki powstaniu Polska nie została republiką radziecką, a jedynie państwem satelickim ZSRR.
Back to the primitive
Fuck all your politics
Odpowiedz
KBr napisał(a):Być może dzięki powstaniu Polska nie została republiką radziecką, a jedynie państwem satelickim ZSRR.

Jałta nam zagwarantowała niezależność terytorialną od ZSRR a nie powstanie.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
Racjonalista napisał(a):To nie żaden spisek. Zresztą z natury nie wierzę w teorie spiskowe bo tylko niewyedukowane elementy w to wierzą.

nie utożsamiajmy tzw.spiskowej teorii dziejów typu światem rządzi nieznana tajna organizacja,masoni, elity żydowskie czy kosmici z tym że lokalnych czasowo i przestrzennie spisków,intryg jest bardzo dużo byleby nie robić z tego jakiejs pseudo historiozofii,to tak nie jest że każdy się ujawnia ze swoimi intencjami publicznie to by było zbyt fajnie :wink:
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości