To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy słowa antysemityzm i katolicyzm to synonimy?
#21
Tak? Z jakiego powodu nam ich brakuje ?

Prosze o konkretne przyklady.
Null pointer exception
Odpowiedz
#22
Np. kiedy ksiądz nie chciał odprawić twojego pogrzebu to mogłeś pójść do rabina.
Tak jakoś mówią w okolicach tej Włodawy w której było 90% Żydów.

A po za tym bez żydów są tez inne braki.
Niektórzy nie mają na kogo winę zwalać za swoje niepowodzenia. aby była jasność, ja do tych nie nalezę.

Ja trochę żałuje ze nie ma już 10% żydów w Polsce tak jak w IIRP. Bo gdyby było tyle Żydów czyli innego wyznania niż katolicyzm. To katolickie moherstwo byłoby osłabione.
Mohery katolicy biliby sie z ortodoksyjnymi żydami w sejmie. A ateiści by na tym korzystali.
Zawsze lepiej kiedy jest większe zróżnicowanie. Wtedy ani ortodoksyjni żydzi by nie rządzili ani katoliccy prawiczkowcy tylko ateiści.
Odpowiedz
#23
DarkWater napisał(a):nie upieram się przy tym, że był jakimś ortodoksem. raczej sądzę, że chciał zjednoczyć chrześcijaństwo i podporządkować je władzy państwowej.

Chciał oskarżyć po wojnie kościół o zdradę stanu, stworzyćneopogański narodowy kościół rzeszy w którym zamiast krzyży miał znajdować się miecz i "mein kampf", sam wierzył w jakieś germańskie bajki, w hitlerjugend i SA śpiewano o stawianiu księży pod ścianą i czczeniu "nie Chrystusa lecz Horsta Wessela" itp...
Odpowiedz
#24
DarkWater napisał(a):akurat dawkins cytuje jego wypowiedź, że już do końca swoich dni pozostanie katolikiem.
Hitler był patologicznym kłamcą , pośród jego wypowiedzi są i takie, które twierdzą, że chce wytępić chrześcijaństwo.
Oczywiście większość członków Waffen SS to byli katolicy, ale nie jestem przekonany, że robili to co robili, bo nimi byli.
Przygniatająca liczba ludzi w coś tam wierzy i trudno jednoznacznie stwierdzić, że robili to co robili z powodu swojej wiary, chyba że mamy do czynienia z oczywistym przypadkiem, że robili to tylko z pobudek religijnych. Jak np. wierzysz w transsubstancję to możesz wierzyć, że Żyd jedzący opłatek torturuje fizycznie ciało Jezusa.

Problem rzekomych prześladowań Żydów jest sztucznie nadmuchany. Jak pan Żyd skaleczy się na wycieczce w Oświęcimiu w palec to ma przyjechać 10 karetek, jak nie przyjedzie to jest antysemityzm a jak nawalony sanitariusz nie przyśle do babci w jakiejś wiosce karetki to jest ok.

Żydzi wrabiają nas w antysemityzm a my się dajemy. Mam ich wszystkich w d. a jak oni chcą to nazwać antysemityzmem to też mam to w d. :razz: Oni sami się izolują, to nie moja wina i katolików też nie
Odpowiedz
#25
Kutafondo napisał(a):Chciał oskarżyć po wojnie kościół o zdradę stanu, stworzyćneopogański narodowy kościół rzeszy w którym zamiast krzyży miał znajdować się miecz i "mein kampf", sam wierzył w jakieś germańskie bajki, w hitlerjugend i SA śpiewano o stawianiu księży pod ścianą i czczeniu "nie Chrystusa lecz Horsta Wessela" itp...
A wiec wychodzi na to ze Hitler chciałby rozprawić sie z klerem a nie mógł. Bo po co niby czekał na koniec wojny?

Czekał na koniec wygranej wojny po której lud będzie go popierał bardziej niż kiedykolwiek. Wtedy nawet kleru nie musiałby słuchać.
Bo cały czas musiał ich słuchać. Wykonywał rozkazy kleru.

Ale po wojnie kiedy Hitler byłby wielkim zwycięzcą to już miałby 99% władzy. Nawet z klerem swojej władzy nie musiałby dzielić.
Sądzę ze wtedy kościół katolicki zostałby przerobiony na jakiś kościół nordycki. Stopniowo dodawano by do doktryn katolicyzmu nordyckie wierzenia. I wywalono by Jezusa z wierzeń bo to żyd. Papież Pilus któryś tam na pewno tez był za tym bo sie bardzo dobrze z nazistami dogadywał. A wiec tylko garstka księży by sie przeciwstawiała. Nie mieliby szans, bo z jednej strony mieliby swojego przełożonego papieża a z drugiej władze państwowe Hitlera.
Odpowiedz
#26
Vacarius napisał(a):Czekał na koniec wygranej wojny po której lud będzie go popierał bardziej niż kiedykolwiek. Wtedy nawet kleru nie musiałby słuchać.
Bo cały czas musiał ich słuchać. Wykonywał rozkazy kleru.

Nie no, ty chyba jesteś chory. Nie wierzę że normalny człowiek może wierzyć w takie rzeczy. Rozumiem, że brak reakcji ze strony userów tego forum oznacza zgodę z tą tezą. Gratuluję. Po raz kolejny wasze środowisko jest ośmieszane przez Vacariusa.
Słuchał rozkazów kleru, który mordowany był w obozach zagłady - i w Polsce i w Niemczech. Nie dziwne, bo w katolickich okręgach naziści zdobyli najmniej głosów.

Cytat: Papież Pilus któryś tam na pewno tez był za tym bo sie bardzo dobrze z nazistami dogadywał.

Tak - jako nuncjusz krytykował ich w 40 przemówieniach na 44 wygłoszonych, podczas wojny ratował Żydów, a zanim został papieżem nazistowskie gazety nazywały go "kochającym Żydów kardynałem"...
Odpowiedz
#27
Kutafondo napisał(a):... Rozumiem, że brak reakcji ze strony userów tego forum oznacza zgodę z tą tezą. Gratuluję. Po raz kolejny wasze środowisko jest ośmieszane przez Vacariusa ...
Nie odcinaj się kochany, nie odcinaj. Może ci co nie odpowiadają na Vacariusowe "ekstremizmy" po prostu uważają, że nie ma to sensu, nie ma o czym gadać. Uśmiech :razz:
Odpowiedz
#28
Kutafondo napisał(a):Nie no, ty chyba jesteś chory. Nie wierzę że normalny człowiek może wierzyć w takie rzeczy. Rozumiem, że brak reakcji ze strony userów tego forum oznacza zgodę z tą tezą. Gratuluję. Po raz kolejny wasze środowisko jest ośmieszane przez Vacariusa.
Słuchał rozkazów kleru, który mordowany był w obozach zagłady - i w Polsce i w Niemczech. Nie dziwne, bo w katolickich okręgach naziści zdobyli najmniej głosów.
Karola Wojtyły nie zamordowali bo był księdzem. Normalnego człowieka który by tak podskakiwał Niemcom podczas okupacji to by od razu rozstrzelali bez ceregieli.

Niemcy z Wermachtu lub z SS to byli chrześcijanie. A wiec głupio im było rozstrzelać księdza. Tam gdzie normalnego polaka od razu by rozstrzelali. To polskiego księdza sie bali rozstrzelać. Bali sie może jakiejś kary bożej. Ty byś tez sie pewnie bał rozstrzelać niemieckiego księdza gdyby to Polska okupowała Niemcy?
Powiedz. Czy miałbyś większe opory jako katolik przed wysłaniem na egzekucje księdza czy cywila który przeszkadzał w okupacji? Czy w ogóle byłbyś zdolny do wysłana na egzekucje księdza? Załóżmy ze normalnych ludzi już rozstrzeliwałeś.
Odpowiedz
#29
Vacarius napisał(a):Karola Wojtyły nie zamordowali bo był księdzem. Normalnego człowieka który by tak podskakiwał Niemcom podczas okupacji to by od razu rozstrzelali bez ceregieli.
Niemcy z Wermachtu lub z SS to byli chrześcijanie. A wiec głupio im było rozstrzelać księdza. Tam gdzie normalnego polaka od razu by rozstrzelali.

Człowieku - czy ty w ogóle myślisz? Wiesz ilu polskich księży zginęło w obozach? Słyszałeś o abp. Nowowiejskim, który w obozie zginął? O zakonniku Maksymilianie Kolbe (ten akurat z własnej woli oddał życie za człowieka, ale do obozu trafił). Księży prześladowano szczególnie (zaraz po Żydach wyniszczano ich w obozach najszybciej). Jesteś kompletnym ignorantem jeśli chodzi o historię, a w dodatku fanatykiem, bo normalny człowiek takich rzeczy nie pisze.

Cytat:Powiedz. Czy miałbyś większe opory jako katolik przed wysłaniem na egzekucje księdza czy cywila który przeszkadzał w okupacji? Czy w ogóle byłbyś zdolny do wysłana na egzekucje księdza? Załóżmy ze normalnych ludzi już rozstrzeliwałeś.

Ty jesteś naprawdę chory. Co to za pytanie? Nikogo nie zabiłem i nie planuję zabić. Nie pytaj więc mnie, bo ja nie jestem mordercą i nie zabiłbym ani cywila ani księdza. Powinieneś pytać nazistów, którzy mordowali i cywili i z jeszcze większą radością księży (Frank pisał: "wiem, że klechy to nasi śmiertelni wrogowie").
Odpowiedz
#30
Kutafondo napisał(a):Człowieku - czy ty w ogóle myślisz? Wiesz ilu polskich księży zginęło w obozach?
Podczas IIWS zginęło 6 milionów obywateli IIRP. To 20%. A wiec kilku księdzów tez musiało zginąć.
Na pewno to ci lepsi księża ginęli, ci którzy stawali w obronie żydów.
I tak o to. Porządni księża wyginęli a zostali nam tylko rydzki.

Kutafondo napisał(a):Ty jesteś naprawdę chory. Co to za pytanie? Nikogo nie zabiłem i nie planuję zabić. Nie pytaj więc mnie, bo ja nie jestem mordercą i nie zabiłbym ani cywila ani księdza. Powinieneś pytać nazistów, którzy mordowali i cywili i z jeszcze większą radością księży (Frank pisał: "wiem, że klechy to nasi śmiertelni wrogowie").
A gdyby ciebie siła do wermachtu wcielili i dali do plutonu egzekucyjnego.
Jeśli byś nie wykonał rozkazu to ciebie i twoją rodzinę by posłali do obozu. To co nie strzelałbyś?

A do kogo by sie tobie trudniej strzelało do cywila czy do księdza?
Odpowiedz
#31
Vacarius napisał(a):Podczas IIWS zginęło 6 milionów obywateli IIRP. To 20%. A wiec kilku księdzów tez musiało zginąć.

Nie kilku tylko kilkuset.

Cytat:A do kogo by sie tobie trudniej strzelało do cywila czy do księdza?

W przeciwieństwie do ciebie nie wydaje mi się, żeby siedząc przed komputerem można było dać odpowiedź, co by się zrobiło w takiej sytuacji. Nie ma różnicy między zabiciem księdza a świeckiego.
Odpowiedz
#32
tomasz_s napisał(a):Żydzi wrabiają nas w antysemityzm a my się dajemy. Mam ich wszystkich w d. a jak oni chcą to nazwać antysemityzmem to też mam to w d. :razz: Oni sami się izolują, to nie moja wina i katolików też nie
nie wiem kto cię oskarża o antysemityzm. nie ja, ani prof gross też tego nie robi. no chyba że jakimś cudem byłeś jednym z tych, którzy żydów mordowali, bądź mordercom pomagali :->

no właśnie czytał ktoś książkę czy nie?
Odpowiedz
#33
Ci powiem jak to działa. Jak jakiś faszysta obije Ci ryja to jest zwykła sprawa kryminalna, ale jak obije jakiemuś Żydowi to to zajmuje 5. min. w wiadomościach we wszystkich stacjach. Przedstawiciele żydowskich organizacji uogólniają całą sprawę, że Polska taka właśnie jest, że oni się boją, czują zagrożeni i że to międzynarodowy skandal.
Polscy politycy posypują sobie od razu głowę popiołem, przepraszają 1000 razy a tobie pies mordę lizał jak wyłapiesz strzała od jakiegoś faszystowskiego bęcwała.
Widziałem taki film jak młodzi Żydzi zwiedzają Polskę. Nie mogą nawet wpaść do restauracji na luzie, odłączyć się od grupy. Tylko Oświęcim-Treblinka-Majdanek-Oświęcim-Treblinka-Majdanek i tak w kółko. :?
Odpowiedz
#34
Nie przerysowujesz trochę, co?
Bądź, kim jesteś, a nie kim nie jesteś, bo jeśli nie jesteś tym, kim jesteś, stajesz się tym, kim nie jesteś.

http://wolneforum.phorum.pl/
Odpowiedz
#35
tomasz_s - użyj wyobraźni i wyobraź sobie, że jesteś 100% żydem i ludzie wiedzą że nim jesteś (masz koszulkę, pejsy, kipę, cokolwiek) i spacerujesz sobie po dowolnym prowincjonalnym miasteczku przez osiedle, czy po nowej hucie, właściwie to gdziekolwiek nie w samym centrum. wyobraź sobie co czujesz. co myślisz, że myślą inni, jakich reakcji się spodziewasz?

a tu no proszę. kk podtrzymuje swoją już ponad dwu tysiącletnią tradycję:
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4915446.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...19341.html
Odpowiedz
#36
Nic specjalnie nie trzeba sobie wyobrażać. Np. przed II wojną światową Żydzi byli właścicielami większości sklepów w centrum Mikołowa (moje miasto) i właśnie tak się ubierali i jakoś nikt ich nie ruszał. Moja ciotka chodziła do sklepu jednego Żyda z samego rana, by być 1szym klientem (Żydzi koniecznie chcieli żeby 1szy klient cokolwiek kupił, bo jak nie to cały dzień interes nie będzie się kręcił Uśmiech)
Żydowskie dzieci chodziły razem z Polakami do szkoły. Nie była to wylewna miłość, ale jakoś ze sobą koegzystowali.

Jerzy Robert Nowak i Radyjo Maryjo, czego poza histerią można się po nich spodziewać :confused: Pies im zresztą mordy lizał, ma krk to co chciał, nie chcą wywalić Rydza z krk to mają za swoje.
Odpowiedz
#37
Cytat:a tu no proszę. kk podtrzymuje swoją już ponad dwu tysiącletnią tradycję:
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4915446.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...9,4919341.html

Raczej wyborcza podtrzymuje swoja tradycje manipulowania.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#38
Kilgore Trout napisał(a):Raczej wyborcza podtrzymuje swoja tradycje manipulowania.
na czym polega ta manipulacja? mam nadzieję, że nie na tym, iż podali info.
Odpowiedz
#39
Na tym ze z relacji wyborczej wynika jakoby przez 3 i pol godziny na spotkaniu nie dzialo sie nic oprocz pomstowania na Zydow. Standardowo wybieramy co ostrzejsze wypowiedzi i jest news o antysemickim mitingu.

Manipulacja jest tez tytul bedacy wycinkiem wypowiedzi Wolniewicza.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#40
łojezu matko bosko normalnie pranie muzku ci zrobili
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości