To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocieplenie klimatu
#21
Cytat:Przeczytałem kiedyś, że 70 % produkcji tlenu przez rośliny na Ziemii to zasługa glonów i innych roślinek morskich.

Aha.To po sadzi się drzewa?.Może lepiej zadbajmy o rośliny morskie, a lasy przerobimy na Biblie hehe. Język
Czym staje się diabeł, kiedy przestaje Wierzyc w Boga? Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966)
Odpowiedz
#22
Tu jest to ładnie opisane:

http://www.efektcieplarniany.glt.pl/
Odpowiedz
#23
georafal napisał(a):
Cytat:Tak przy okazji - Przeczytałem kiedyś, że 70 % produkcji tlenu przez rośliny na Ziemii to zasługa glonów i innych roślinek morskich. Tyle, że źródło nie zasługuje na żadne zaufanie (bo to powieść). Więc czy ktoś ma informacje to obalające lub potwierdzające?

Nienadarmo nazwano amazońskie lasy płucami ziemi, te 70% to musiały wziąć ci się z powietrza jeśli chodzi o glony tak więc nie mam pojęcia skąd to wytrzasnąłeś.

wziąć, nie wziąść

A masz inne dane? Pochwal się nimi z łaski swojej.
Odpowiedz
#24
http://en.wikipedia.org/wiki/Oxygen

Cytat:The atmospheric abundance of free oxygen in later geological epochs and up to the present has been largely driven by photosynthetic organisms, roughly three quarters by phytoplankton and algae in the oceans and one quarter from terrestrial plants.

Clive Cussler nie ściemniał Język
Nawet 75%
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości