To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocieplenie klimatu
#1
http://portalwiedzy.onet.pl/4868,11126,1...pisma.html


Ciekawy artykuł Uśmiech



Eh, te komentarze :? - http://tiny.pl/mxp5

----------------
Skoro zakładasz nowy temat i podajesz link, powinieneś odnieść się do jakiegoś konkretnego fragmentu lub wyrazić swoją opinię o danym artykule tak aby inni mieli podstawę do dyskusji - Vilgerfortz
Odpowiedz
#2
Skutkiem efektu cieplarnianego nie są wysokie temperatury, lecz anomalie pogodowe.Ostatnie dni są dobrym tego dowodem. Smutny

Latem susze, a zimą silne mrozy.Najwyraźniej będziemy musieli się przyzwyczaić do kapryśności polskiej pogody. Uśmiech
Czym staje się diabeł, kiedy przestaje Wierzyc w Boga? Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966)
Odpowiedz
#3
Anomalią bynajmniej nie jest susza latem i mróz zimą :lol2:
Odpowiedz
#4
BoreK napisał(a):Anomalią bynajmniej nie jest susza latem i mróz zimą :lol2:

Czy mrozy - 2OC są u nas normalne. Język
Czy obfite opady śniegu w pld. Grecji są snormalne. Język
Czy susze dla naszego klimatu są normalne, jak to miało miejsce w tym roku. Język

Cytat:Latem susze, a zimą silne mrozy

A nie susza latem i mróz zimą. :evil:
Czym staje się diabeł, kiedy przestaje Wierzyc w Boga? Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966)
Odpowiedz
#5
A co sądzicie o tym:

Cytat:Badania przeszłości pokazują też, że samo tempo ma znaczenie. Wzrost temperatury i poziomu gazów cieplarnianych podczas wielkiej fali ciepła 55 milionów lat temu, choć natychmiastowy w geologicznej skali czasu, rozwijał się przez tysiące lat. Jednak tempo obecnego wzrostu poziomu dwutlenku węgla jest 200 razy szybsze niż to, jakie oszacowano dla poprzednich gwałtownych zmian klimatu.


Ja myślę, że dzięki tak szybkiemu ociepleniu klimatu, już niedługo może czekać nas kolejna epoka lodowcowa. Mam nadzieje że ludzie w porę się opamiętają, chociaż gdy słyszę jak amerykańscy "naukowcy" twierdzą, że efekt cieplarniany nieistnieje, to tracę wszelkie nadzieje :?
Odpowiedz
#6
Cytat:Czy mrozy - 2OC są u nas normalne
Choćby wa latach '80 było po -30. A po wojnie i -40. -20 to nie jest anomalia.
Odpowiedz
#7
Dzisiaj usłyszałem w tv, krótką informację o tym, że na górze Kilimandżaro, na wysokości ok. 1km, temperatura wczoraj wzrosła do ponad 36 stopni, podczas gdy zazwyczaj w styczniu, ledwo przekracza zero.

To jest anomalia.
Odpowiedz
#8
Cytat:Ja myślę, że dzięki tak szybkiemu ociepleniu klimatu, już niedługo może czekać nas kolejna epoka lodowcowa.

Chyba wręcz przeciwnie. :wink: Czeka nas wielkie ocieplenie.

Jeśli chodzi o dziurę ozonową, to podobno podzieliła się na pól i powoli zaczyna zanikać.Nie wiem na ile wierzyć tym doniesieniom. :?
Czym staje się diabeł, kiedy przestaje Wierzyc w Boga? Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966)
Odpowiedz
#9
Chefren napisał(a):
Cytat:Ja myślę, że dzięki tak szybkiemu ociepleniu klimatu, już niedługo może czekać nas kolejna epoka lodowcowa.

Chyba wręcz przeciwnie. :wink:

Jeśli na skutek wysokich temperatur stopnieje warstwa lodu, która oddziela zimne wody bieguna północnego od oceanu, to ta lodowata woda spłynie do niego. A gdy tak się stanie, to prądy morskie, w tym te wpływające na klimat w Europie mogą się zatrzymać. To z kolei zapoczątkuje epokę lodowcową.
Odpowiedz
#10
Ja znam inną wersja.Mówi ona, że woda zeleje wszystkie kontynenty.

Pierwszy raz słyszę o zlodowaceniach w związku z ociepleniem klimatu. Duży uśmiech
Czym staje się diabeł, kiedy przestaje Wierzyc w Boga? Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966)
Odpowiedz
#11
Obie wersje są możliwe.
Natomiast jedno jest pewne: Prędzej czy później, wszyscy (ewentualnie następne pokolenia Język ) zapłacimy za ocieplenie klimatu :?
Odpowiedz
#12
Nie chce mi się na razie czytać artykułu (zrobię to później), ale tak na szybko powiem, że dwutlenek węgla produkowany przez wszelką technikę to zaledwie 5 - 6 % tego co produkują organizmy żywe. A to nadmierna produkcja CO2 przez przemysł ma być jakoby glówną przyczyną ocieplenia klimatu. Więc coś tu kurde nie gra :roll:
Odpowiedz
#13
Na Wenus jest taka wysoka temtperatura bo wydziela się tam dużo CO2.
Odpowiedz
#14
Wydziela? Tam po prostu jest dużo CO2 w atmosferze (chyba niemal wyłącznie).

Ale co to ma do rzeczy?
Odpowiedz
#15
Cytat:dwutlenek węgla produkowany przez wszelką technikę to zaledwie 5 - 6 % tego co produkują organizmy żywe.

To walka z zanieczyszczaniem środowiska nie ma sensu :?: .Zamiast walczyć z tymi, którzy zatruwają Planete może lepiej wprowadzić kontrole narodzin jak w Chinach hehe.

Krzysiek: Możesz podać jakieś źródło tych informacji. :?:
Czym staje się diabeł, kiedy przestaje Wierzyc w Boga? Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966)
Odpowiedz
#16
Krzysiek napisał(a):dwutlenek węgla produkowany przez wszelką technikę to zaledwie 5 - 6 % tego co produkują organizmy żywe. A
Ciekawe, przyznam się, że o tym nie słyszałem. Skąd masz te dane??
Odpowiedz
#17
Przeczytałem parę lat temu w jakiejś gazecie.

Chyba to była Polityka. Ale głowy nie dam.
Odpowiedz
#18
Na ocieplenie klimatu wpływają skutki naturalne jak i sztuczne (powodowane przez ludzi). CO2 o który się tak sprzeczacie oczywiście że powoduje wzrost temperatury na ziemi ale nie trafia on w całości do atmosfery znaczna jego część jest pochłaniana przez lasy amazonii dlatego też przetrwanie lasów równikowych da korzyści w postaci większego pochłaniania CO2; Epoka lodowcowa może powstać w dwóch wariantach wydostanie się zimnych wód arktycznych do oceanu i druga przyczyna to duże zagęszczenie gazów w atmosferze uniemożliwiających przedostanie się promieni słonecznych.
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
#19
Kto tu się sprzecza? :roll:

Jeśli to kogoś interesuje to CO2 stanowi obecnie 0,035% atmosfery.
Takiego np. argonu jest prawie 30 razy więcej.

Tak przy okazji - Przeczytałem kiedyś, że 70 % produkcji tlenu przez rośliny na Ziemii to zasługa glonów i innych roślinek morskich. Tyle, że źródło nie zasługuje na żadne zaufanie (bo to powieść). Więc czy ktoś ma informacje to obalające lub potwierdzające?

I jeszcze jedna informacja - stężenie CO2 w atmosferze wzrosło o 25 % w porównaniu do roku 1860. Nie wygląda to specjalnie zatrważająco.
Odpowiedz
#20
Cytat:Tak przy okazji - Przeczytałem kiedyś, że 70 % produkcji tlenu przez rośliny na Ziemii to zasługa glonów i innych roślinek morskich. Tyle, że źródło nie zasługuje na żadne zaufanie (bo to powieść). Więc czy ktoś ma informacje to obalające lub potwierdzające?

Nienadarmo nazwano amazońskie lasy płucami ziemi, te 70% to musiały wziąć ci się z powietrza jeśli chodzi o glony tak więc nie mam pojęcia skąd to wytrzasnąłeś.

wziąć, nie wziąść
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości