To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najdziwniejsze stworzenia
#21
Oczywiście dorobione komputerowo. Ale tak ładnie, że wciąż mam wrażenie, że może to i prawda (wiele cudów tego świata do nas nie dociera). Niektóre ujęcia są zbyt krótkie - dla zamaskowania niedociągnięć - i za to też brawo!
Grafika 3D to jeden z moich koników. Na komputerowe np. dinozaury jestem uczulony - widać niby szczególiki, ale kudy im do idealnej animacji - i żal mnie wtedy skręca, że nie dołożono jeszcze trochę starań ( m. in. poruszają się z lekkością kury, animator słonia ani płotkarza chyba nigdy nie widział ). Atomówki i kaczor Duffy są wiarygodnioejsi, bo robili to ludzie z "celnym okiem".
Odpowiedz
#22
Cytat:Oczywiście dorobione komputerowo. Ale tak ładnie, że wciąż mam wrażenie, że może to i prawda (wiele cudów tego świata do nas nie dociera). Niektóre ujęcia są zbyt krótkie - dla zamaskowania niedociągnięć - i za to też brawo!

Co nie? Podoba mi sie bardzo jak kamera sie obraca wokol niektorych albo oddala pokazujac jak sobie siedza na drzewie Uśmiech + swietny podklad muzyczny.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#23
http://www.telegraph.co.uk/news/main.jht...ree112.xml

Ok, wiem ze to czlowiek a nie "dziwne stworzenie" i naprawde nie mam zlych intencji ale tu mi najbardziej pasowalo...
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#24
Szok...
... człowiek to też część natury - nie lepsza i nie gorsza, nie tłumacz się...
Odpowiedz
#25
Opierając sie na opinii dermatologa z artykułu przyczyna jest wirus brodawczaka ludzkiego, przenoszony zazwyczaj drogą płciową. Jeśli się nie mylę w pierwszej kolejności objawia się on zmianami narządów płciowych. Skoro tak wygladają kończyny chorego, jak muszą wyglądać jego intymne rejony ciała?
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#26
Kilgore Trout napisał(a):http://www.telegraph.co.uk/news/main.jht...ree112.xml

Ok, wiem ze to czlowiek a nie "dziwne stworzenie" i naprawde nie mam zlych intencji ale tu mi najbardziej pasowalo...
Jak widzę takie coś to od razu mnie wszystko zaczyna swędzieć i świerzbić :confused:
[Obrazek: nightwish3cn6.jpg]
Odpowiedz
#27
Sorry, ale nie przekonują mnie nawet babcie moherowe. Anomalocaris wymiata:

http://www.biological-journal.net/blog/anomalocaris.jpg

I żadne współczense stonogi tego nie powalą Język
Odpowiedz
#28
Skamienieliny z Burgess Shale w ogóle robią wrażenie. Ale byc może przede wszystkim dlatego wydają się być tak dziwne, że tych stworzeń już nie ma. Obecnie żyją obok nas stekowce, czy szczerbaki i nie wzbudzają sensacji. A to przecież prawdziwe dziwy natury.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#29
avidal napisał(a):Skamienieliny z Burgess Shale w ogóle robią wrażenie.
To polecam Chengjiang w Chinach. Oczko Tam są dopiero dziwadła.
Odpowiedz
#30
avidal napisał(a):Skamienieliny z Burgess Shale w ogóle robią wrażenie. Ale byc może przede wszystkim dlatego wydają się być tak dziwne, że tych stworzeń już nie ma. Obecnie żyją obok nas stekowce, czy szczerbaki i nie wzbudzają sensacji. A to przecież prawdziwe dziwy natury.

Dla mnie dziwne są słonie i żyrafy. Ludzie nad tym się nie zastanawiają, ale to przecież prawdziwe dziwadła reprezentujące faunę sprzed całej epoki (plejstoceńską).

Albo kurde taki dziobak, co to wogóle jest ? Duży uśmiech
Odpowiedz
#31
Kaczkobober

Odpowiedz
#32
Ostatnio zadziwiły mnie delfiny.

Tedd Endris serfer poszedł poserfować. Nagle pojawił się jeden z największych drapieżników głębin, żarłacz biały. Potężny rekin uszkodził deskę serfera, odgryzł jej kawałek i odpłynął dalej. Po chwili zaatakował ponownie i złapał nogę mężczyzny. Trzeci atak był najbardziej dramatyczny, bo rekin wbił zęby w plecy serfera. Na wodzie pojawiła się krew, sytuacja była dramatyczna.
Wtedy walczącego o życię mężczyznę otoczyły delfiny. Utworzyły szczelny krąg wokół mężczyzny chroniąc go przed kolejnym atakiem. Kiedy serfer zorientował się, że ma ochronę, powoli płynął do brzegu. Delfiny niczym strażnicy przez całą drogę broniły go przed drapieżnikiem. Kiedy mężczyzna dopłynął do brzegu, jego pomocnicy odpłynęli, zaś on został natychmiast przewieziony do szpitala.
Odpowiedz
#33
Prawdopodobnie był to butlonos, zdecydowanie najinteligentniejszy z delfinów. Mózg o masie 1500 gramów, nawet trzykrotnie wiekszy od mózgu innych gatunków. Jedyne zwierzeta oprócz ludzi, które zawiązuja koalicje drugiego stopnia, czyli takie, które wiążą niepisaną umową współpracy dwie odrębne, najczęściej trzyosobowe grupy "przyjaciół". Żadne inne zwierzę nie dopuszcza sie też takiej ilości gwałtów na samicach. I to gwałtów zbiorowych, połączonych z porwaniem wybranej samicy. A kiedy ta próbuje uciec, naraża sie na bicie ogonami, bolesne kąsanie i taranowanie, co niekiedy kończy sie nawet jej smiercią . Jak widać i delfiny maja swoją ciemna stronę.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#34
MythBusters zdaje sie potwierdzaja ze rekiny boja sie delfinow.

http://rawstory.com/rawreplay/index.php?p=73

ha! Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#35
avidal napisał(a):Prawdopodobnie był to butlonos, zdecydowanie najinteligentniejszy z delfinów. Mózg o masie 1500 gramów, nawet trzykrotnie wiekszy od mózgu innych gatunków. Jedyne zwierzeta oprócz ludzi, które zawiązuja koalicje drugiego stopnia, czyli takie, które wiążą niepisaną umową współpracy dwie odrębne, najczęściej trzyosobowe grupy "przyjaciół". Żadne inne zwierzę nie dopuszcza sie też takiej ilości gwałtów na samicach. I to gwałtów zbiorowych, połączonych z porwaniem wybranej samicy. A kiedy ta próbuje uciec, naraża sie na bicie ogonami, bolesne kąsanie i taranowanie, co niekiedy kończy sie nawet jej smiercią . Jak widać i delfiny maja swoją ciemna stronę.

No, delfiny wymiatają... zboczuchy Duży uśmiech

Ale co dziwnego ma być w gatunku podobnym do naszego ? Mnie dziwi to co odmienne. Zresztą Wy piszecie o fascynacji intelektualnej i emocjonalnej, a mnie bardziej ciekawi morfologia zwierzófff Uśmiech

A wogóle najdziwniejsze anatomicznie i morfologicznie są owady i pajęczaki. Bleeee...
Odpowiedz
#36
"Zwykły" filmik z kakadu, ale tu chyba pasuje najbardziej: http://pl.youtube.com/watch?v=YBprsCdmISs

Zastanawiam się od jakiej formy życia kończy się tylko walka o przetrwanie, a zaczyna życie dla przyjemności Uśmiech
[Obrazek: nightwish3cn6.jpg]
Odpowiedz
#37
Pięknie nam się wątki zazębiają. Tak sie składa, że jednym z powodów, dla których trylobity, o których napomknął Cube, sa tak dziwne, są ich oczy. Najstarszy znany narząd wzroku, choc nie tylko dlatego wyjatkowy. Stanowią przykład oczu złożonych, w których soczewki są pochodzenia nieorganicznego! Składają się z pojedyńczego kalcytowego pręcika. Przeprowadzono nawet rekonstrukcję pola widzenia trylobitów, obraz przypominał mozaikę. Wiemy, jak postrzegały świat organizmy sprzed 500 milionów lat.


Allex.
Cytat:To polecam Chengjiang w Chinach.
Stosunkowo niedawno odkryte pokłady sedymentacyjne.
Maotians Shale

I trzecie kambryjske El Dorado, tym razem grenlandzkie.
Sirius Passet
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
#38
Niestety dźwięk mi wysiadł. Jeśli kakadu tańczy do muzyki, ktoś chyba dorobił sporo kroczków - kamera dziwnie się rusza. Ale i tak z łezką w oku wspominam papużki i kanarki dziadka...
Moje brzanki różowe (wyhodowane od ikry) chowały się za krzaczek, gdy ktoś obcy wchodził do pokoju.
Uczucie przyjemności oddaje wielkie usługi - może stąd się bierze chęć do życia? Oczko
Odpowiedz
#39
http://dsc.discovery.com/news/2007/11/21...ossil.html

Konkret. Niezla jest tez ta historia o muchach rozwijajacych sie w glowach mrowek. I mean, jesus christ - ta glowa potem odpada a larwa wyjada wnetrznosci.
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#40
Cytat:http://dsc.discovery.com/news/2007/1...ug-fossil.html
Ten skorpion robi wrażenie. Choć moim zdaniem to nie tyle skorpion, co eurypteryd, wilkorak z rodzaju Slimmonia. Aż żal, że dziś nie ma już takich potworów wśród stawonogów. A winę za ten stan rzeczy ponosi niska w porównaniu z karbonem zawartość tlenu w powietrzu(21% wobec 30%). Związane jest to z wydolnością i formą układu oddechowego. Stąd nigdy juz nie doczekamy sie takich potworów jak wielkoraki , czy Meganeura, której rekordowe okazy mogły osiągać metrowej wielkości rozpietość skrzydeł.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości