To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto napisał Biblię?
#41
Dla mnie to jest jedna wielka mistyfikacja Ktoś sobie coś ubzdurał przelał na papier bądź mowa przekazał swoim potomkom a teraz większość ludzi w to wierzy jakby to prawda była i jeszcze twierdzą że spisali ją apostołowie .
Czy moje "nie chcę" wymaga uzasadnienia? Czy muszę się tłumaczyć z tego, że "nie chcę"? Czy nie wystarczy sam fakt: nie chcę?
Odpowiedz
#42
Michael napisał(a):Moim zdaniem banda pojebów, którym najebało się w głowie. Przepraszam za wyrażenia ale takie jest moje zdanie.

Twoje zdanie jest, przepraszam za wyrażenie, pojebane.


Michael napisał(a):Jest taki cytat : "Gdy jedna osoba ma urojenia, nazywamy to paranoją. Gdy urojenia ma grupa osób nazywamy to RELIGIĄ!!!".

Nie ma takiego cytatu, bo osoba będąca w stanie sformułować taką wartościową myśl, nie splamiłaby jej trzema wykrzyknikami.


Michael napisał(a):To była jest i będzie jedna wielka zchiza. Pozdrawiam.

Zchizma może? Bo nie wiem o co Ci chodzi.
Odpowiedz
#43
Pomyślcie sobie tak , że nagle dowiadujemy się że wokół jakiejś gwiazdy (takiej jak nasze słońce ) jest podobny układ planetarny , druga ziemia nazwijmy ją - nasze sondy już sprawdziły jest to wczesne stadium rozwoju roślinnego i mikro organizmów , jest tam tak samo jak na ziemi przed miliardami lat , ja i ty i powiedzmy dwie dziewczyny lecimy tam , mamy taką technikę że możemu - zapładniamy je ty zostajesz królem tej planety ja premierem itd... dziecia wciskamy kity... piszemy coś w rodzaju bibli , działamy jak koscioł i co się dzieję.... właśnie ludzie są łatwo wierni byle haczyk dadzą się nabrać.
Odpowiedz
#44
Swoim dzieciom nie wciskał bym takiego kitu... :roll:
Wszyscy idą w życiu pod prąd... o ironio

Wszelkie moje stare, socjalistyczne, lewicowe wpisy należy uznać za nieważne i ich najlepiej nie czytać.

Odpowiedz
#45
kpax napisał(a):ty zostajesz królem tej planety ja premierem itd...

A kto będzie kasztelanem i sołtysem?
Odpowiedz
#46
Wlasnie jestem w trakcie czytania bardzo dobrej ksiazki na ten temat ktora mysle odpowiada na to pytanie ... Tytul: Who Wrote the Bible? Autorem jest znany amerykanski badacz Biblii prof. Richard Elliot Friedman http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Elliott_Friedman
Niestety ksiazka jest napisana w jezyku angielskim... i nie wiem czy jest Polskie tlumaczenie
Odpowiedz
#47
A może ktoś widział Who wrote the Bible ?
Autor jest chrześcijaninem(akademicki teolog), przynajmniej tak mu się wydaje Uśmiech

Tak czy siak NT był wielokrotnie edytowany, co pozwala jedynie przypuszczać jaki cel przyświecał pierwotnym autorom ewangelii. Na pewno nie opisywali historii, którą dobrze znali i najprawdopodobniej wcale nie to było ich celem. Widać to choćby po tym, gdzie umiejscawiali miejsce narodzin Jezusa, bo ten powinien się narodzić w Betlejem, jako spełnienie proroctw.
Nie pierwotnym autorem należy przypisywać fałszerstwo, ale tym, którzy zmieniali(interpretowali) ich pisma tak, by pasowały do ich celów, tj. oficjalnemu kościołowi. I tak totalnie spieprzyli sprawę, poszczególne ewangelie kłóciły się ze sobą i z historią.
Nic dziwnego, że Krk przez tyle lat sądził, że NT jest "zbyt trudny" dla prostego ludu do zrozumienia. Może ważniejszą sprawą było to, żeby ciemny lud nie wiedział, że praktyki Krk i tak nie mają uzasadnienia w rozjechanym piśmie (to się fachowo nazywa "tradycja")
Odpowiedz
#48
Czy ktoś wie czy do naszych czasów zachowały się jakiekolwiek strzępki ewangelii - spisane na czymkolwiek?
Jeśli nie ma oryginałów to co jest, przez kogo przepisane, który to przepisywacz z rzędu, z kiedy są najstarsze przepisywane dokumenty? W jakim języku?

Czy gdziekolwiek wspomina się że Jezus posługiwał się językiem pisanym? Wspomina ktoś w Ewangeliach, że Jezus sklecił chociaż jakieś 2zdania na wołowej skórze, czy co tam wtedy było? Chodzi mi o jakąkolwiek okazję kiedy cokolwiek napisał, nie o spisanie jakichś swoich nauk, o czym wiem że ich nie spisywał.
Odpowiedz
#49
gąska9999 napisał(a):Czy ktoś wie czy do naszych czasów zachowały się jakiekolwiek strzępki ewangelii - spisane na czymkolwiek ?
Dobre pytanie, w sumie sam nie wiem
Odpowiedz
#50
gąska9999 napisał(a):Czy ktoś wie czy do naszych czasów zachowały się jakiekolwiek strzępki ewangelii - spisane na czymkolwiek?
Jeśli nie ma oryginałów to co jest, przez kogo przepisane, który to przepisywacz z rzędu, z kiedy są najstarsze przepisywane dokumenty? W jakim języku?
http://pl.wikipedia.org/wiki/7Q5
http://pl.wikipedia.org/wiki/Papirus_Rylandsa
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#51
The Gospel of Matthew: a commentary on the Greek text
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości