To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ezoteryka
#1
Dobra, Ok. Zaczynamy. Staram sie w tym poscie przedstawić Wam, ateistom, to co zakłada cała ezoretyka i co o tym sądzicie.
1.Skład składa sie z następujących wymiarów:Astralny,Mentalny,buddystyczny,Atmiczny.
No to Wymiar Astralny.Jest to wymiar w którym znajdują sie wszystkie nasze mysli i marzenia,tam stają sie rzeczywistoscią odrazu,lecz w naszym swiecie fizycznym dopiero po jakimś czasu mysli moga sie materalizowac.Tutaj można wyjaśnić zjawisko objawien w kosciele katolickim itp.Tyle osób na swiecie zasila daną Godforme* i tworzy w rzeczywistosci takiego byta.
Godforma-To bóg stworzony przez ludzi za pomocą wiary w niego.Za przykład możemy podać:Zeus i cała mitologie.Dobra,następną rzecza do omówienia jest sam Bóg.Wg. książek ezoterycznych Bóg jest istota doskonała i nie wnika w nasze życie i po smierci nie bedzie nas sądził(dlatego na swiecie jest tyle wojen itp)...Przebywa on w wymiarze atmicznym lub jeszcze wyżej.Nastepna sprawa to nasi opiekunowie.W Religi Katolickiej są postrzegani jako nasi Aniołowie.Możemy porozmawiać z naszym przewodnikiem przez Chaneling Lub Ob*.Śmierć kilincza-Dużo osób po smierci kilicznej widzi Jezusa piekło i ine duperele,dlatego że w astralu odbija sie ich myslokształt,to w co wierzyli całe życie.Dzienkuje i prosze o smokentowanie tego artykułu.Pisac,Pytać...Uśmiech
Odpowiedz
#2
Ja swego czasu byłem zainteresowany ezoteryką, nawet próbowałem medytować, potem nawet do prób uzyskania LD i OOBE doszło, ale skończyło się na tym, że czasem sobie pomedytuję, bo mnie to uspokaja i pozwala ochłąnąć, szczególnie po bardzo stresującym dniu. Dlaczego tak się skończyło ? Jako Racjonalista nie twierdzę, że wymiar astralny nie istnieje, ale mi osobiście nie udało się niczego takiego doświadczyć, więc nie mam powodu, aby w to wierzyć. Dla mnie to kolejny mit, tak jak np. chrześcijaństwo, choć dużo ciekawszy od niego.
"Wiara to wygoda, myślenie to wysiłek..."
Odpowiedz
#3
Ezoteryka to bajki, ale w tym co napisaliście jest trochę ziaren prawdy i postaram się je wyłuskać.
Cytat:To bóg stworzony przez ludzi za pomocą wiary w niego.Za przykład możemy podać:Zeus i cała mitologie.Dobra,następną rzecza do omówienia jest sam Bóg.Wg. książek ezoterycznych Bóg jest istota doskonała i nie wnika w nasze życie i po smierci nie bedzie nas sądził(dlatego na swiecie jest tyle wojen itp)...Przebywa on w wymiarze atmicznym lub jeszcze wyżej.Nastepna sprawa to nasi opiekunowie.W Religi Katolickiej są postrzegani jako nasi Aniołowie.Możemy porozmawiać z naszym przewodnikiem przez Chaneling Lub Ob*.Śmierć kilincza-Dużo osób po smierci kilicznej widzi Jezusa piekło i ine duperele,dlatego że w astralu odbija sie ich myslokształt,to w co wierzyli całe życie.
To prawda, tylko że jedyny "wymiar" w jakim takie rzeczy przebywają to ludzka podświadomość.
Cytat:Ja swego czasu byłem zainteresowany ezoteryką, nawet próbowałem medytować, potem nawet do prób uzyskania LD i OOBE doszło, ale skończyło się na tym, że czasem sobie pomedytuję, bo mnie to uspokaja i pozwala ochłąnąć, szczególnie po bardzo stresującym dniu.
LD jest jak najbardziej udowodnione, ale jest niczym więcej niż taką naturalną wirtualną rzeczywistościa. OOBE jest z tym bardzo spokrewnione, ale takim "ezoterykom" wydaje się że to co się wtedy widzi to rzeczywistość. A to tylko wyobraźnia. Gdyby OOBE pozwalało na obserwowanie rzeczywistości to szpiedzy nie byli by potrzebni :]
Odpowiedz
#4
Ja sie juz pewien czas interesuje ezoteryka , czytam troche ksiazek ( jezeli ktos mialby jakeis ciekawe do sprzedanie to jestem zainteresowany).Teraz juz moze troche mnei ze wzgledu na czas lecz kiedys medytowalem, LD uwazam ze tez nawet mi sie udawalo.

Cała reszta to tez dla mnie bajki, a czytam o magii itd ze wzgledu na to ze jestem tym zaintersowany nie wierzac w to. Czysta ciekawosc innych pogladow.
Odpowiedz
#5
Ob istnieje...idzie wyjsc z ciała i zobaczyć co robi mama i sie jej potem spytać czy to było na serio;]
Odpowiedz
#6
Cytat:Ob istnieje...idzie wyjsc z ciała i zobaczyć co robi mama i sie jej potem spytać czy to było na serio;]

OB może być w istocie IM(inside mind)
widzę że mama robi pierogi (w OB)
pytam w realu:
a) Robiła
b) Nie

w przypadku a) jesteśmy radzi i wydaje nam się że podróżowaliśmy po świecie jak na miotle co wcale nie wynika z naszych doświadczeń - mogła to być a)projekcja z umysłu na umysł, b)przypadek

w przypadku b) zapewne zaczniemy szykać furtki: podświadomość, demony-przeszkadzajki i inne paskudy....

to myślenie jest niewywrotna - nie ma doświadczenia które bu sfalsyfikowało ezoterykę

hawgh

Odpowiedz
#7
TO POWINNO BYĆ W SZARLATANERII!!!!!!!!

Odpowiedz
#8
XXy napisał(a):TO POWINNO BYĆ W SZARLATANERII!!!!!!!!

Święta racja. Przenoszę.
Odpowiedz
#9
Wygrzebuje bo nie wiedzialem gdzie wrzucic.

Od dluzszego czasu coraz wyrazniej widze jak iluzoryczna jest granica miedzy nauka a ezoteryka, magia, okultyzmem. Twarza nauki nie jest skrajny materialistyczny redukacjonista Dawkins tylko zgraja freakow w skrytosci marzacych o tworzeniu dziwacznych monstrow ktore beda skakac po innych wymiarach.

Japończycy krzyzuja krowy z wielorybami

AN official scientific review of Japan's bizarre experiments with test-tube minke babies and attempts at cross-breeding cows with whales has exploded the claim whale slaughter is "research".

Scientists have analysed the 43 research papers produced by Japan after 18 years of killing whales and concluded they are useless, strange and esoteric.

Some of the experiments involved injecting dead minke sperm into cow eggs, others attempt to produce test-tube whale babies and thawing frozen whale sperm to see if it remained fertile. (...)

The head of Australia's scientific delegation to the IWC, Dr Nick Gales, said the research not only lacked credibility - it was downright strange.

"(The research involves) really bizarre and very strange experiments with sheep and pigs and eggs. It's totally esoteric, very strange research."
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#10
Ja wam polecam ezo_tv
Ja jestem pelen podziwu dla tych Pań, bo potrafią godzinami gadać o rzeczach ktorych nie ma, i to tak, że ludzie ich słuchją (np moja mama)Duży uśmiech
<ironia>EZOTERYKA JEST POTĘŻNADuży uśmiech</ironia>
Dowód:
http://pl.youtube.com/watch?v=bFus8cRCKzY
http://pl.youtube.com/watch?v=vD8NzGPdJ94
"Non sunt multiplicanda entia sine necessitate"
http://www.racjonalista.pl
Odpowiedz
#11
Kilgore Trout napisał(a):Od dluzszego czasu coraz wyrazniej widze jak iluzoryczna jest granica miedzy nauka a ezoteryka, magia, okultyzmem. Twarza nauki nie jest skrajny materialistyczny redukacjonista Dawkins tylko zgraja freakow w skrytosci marzacych o tworzeniu dziwacznych monstrow ktore beda skakac po innych wymiarach.

Też tak na to patrzę. Swoją drogą, genialny tekst zapodałeś Uśmiech.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#12
Czy da się naukowo potwierdzić istnienie jakichś np "pozytywnych energii" oraz właściwości przedmiotów w przyciaganiu lub odpieraniu owych energii ?
Odpowiedz
#13
Nie. To bzdety.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości