To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak się wypisać z religii w szkole?
#1
Mam pytanie związane z nauczaniem religii w szkole. Jak wszyscy wiedzą do tej pory ocena z nauki o boziach, duchach i żywych trupach nie wliczała się do średniej. Do tej pory mnie osobiście nie obchodziło jaką ocenę mi wystawi koleś w sukience. Z początkiem tego roku szkolnego jednak wszystko w tym zakresie się zmieniło, albowiem Roman uznał ten przedmiot za nadzwyczaj ważny. Decyzja ta sprawiła, że wyniki mojej przyszłej całorocznej nauki mogą stać się nieważne, bo tak sobie zażyczy jakiś głupi harcerzyk w sukni. Moje pytania są następujące: jak się wypisać z lekcji religii, jakie będą tego konsekwencje (pewnie lekcja etyki czy coś), jak wyglądają takie lekcje etyki i czy w ogóle są one organizowane, z kim mam gadać na temat wypisania się z lekcji.
Mam ukończone 18 lat i to jest ostatni rok w technikum. Chciałbym dostać w tym roku świadectwo maturalne, a obawiam się, że uczęszczanie na lekcję religii może mi w tym przeszkodzić - wcześniejsze moje oceny z tego przedmiotu to niedostateczne.
Piszcie wszystko co wiecie na ten temat i w ogóle...


Nie wiem czy napisałem temat w odpowiednim dziale. Jakby co to proszę przenieść tam, gdzie pasuje.
Boga nie ma. Uwierz w siebie.
Odpowiedz
#2
Piszesz oświadczenie, że nie uczęszczasz na religię np. "Niniejszym rezygnuję z udziału w lekcjach religii w roku szkolnym 2007/2008" lub w ogóle nie piszesz tego " w roku szkolnym 2007/2008". Podpisujesz się i wręczasz wychowawcy/dyrektorowi/księdzu, czy komu tam się to przyjęło wręczać w Twojej szkole, ale najlepiej dać to oświadczenie wychowawcy i jego też spytać o ewentualne lekcje etyki.

P.S: Nie wiem, czy dział "Kultura", to koniecznie dobre miejsce na taki temat. :wink:
"Kto nie żyje tu i teraz, ten nie żyje nigdy. Co wybierasz?"
Odpowiedz
#3
Mam lepsza opcje: Przystawiasz panu ksiedzu/katechecie pistolet do glowy i obwieszczasz ze sie wypisujesz. Powinno pojsc szybciej niz pisanie jakichs karteczek i innych dupereli. Duży uśmiech
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#4
Wy tu się śmiejcie ze mnie, a ja mam poważny problem. Kolega mi jeszcze powiedział, że dopóki uczę się w technikum, to takie decyzje podejmuje za mnie opiekun/rodzic. Czy może mi ktoś, kto się na tym zna wytłumaczyć jak to jest? Czy w ogóle ktoś z was nie chodził na tą durną lekcję i może mi powiedzieć jak to jest z tą etyką?
Boga nie ma. Uwierz w siebie.
Odpowiedz
#5
Po ukończeniu 18 lat decyzję o uczęszczaniu lub nieuczęszczaniu na religię podejmujesz sam. Czemu uważasz etykę za durną lekcję? Etyka, to bardzo ciekawy i warty uwagi dział filozofii i przy odrobinie dobrej woli – nawet przy nie najlepszym nauczycielu – można się na tej lekcji wiele dowiedzieć. A już na pewno więcej niż na religii.
"Kto nie żyje tu i teraz, ten nie żyje nigdy. Co wybierasz?"
Odpowiedz
#6
Pytałem czy ktoś nie chodził na tą durną lekcję (w domyśle chodziło o religię), a dalej to już drugie pytanie. Może i trochę to zawile napisałem, ale wiadomo o co chodzi.
Na etykę mogę chodzić, ale kłopot w tym, że jest ona nauczana w 0,87% polskich szkół i w mojej małomiasteczkowej budzie pewnie takiego czegoś nie ma. Ale jeśli by była, to jak taka lekcja wygląda?

* Tu dane dotyczące liczby lekcji etyki w szkołach
Boga nie ma. Uwierz w siebie.
Odpowiedz
#7
Piotrek napisał(a):Pytałem czy ktoś nie chodził na tą durną lekcję (w domyśle chodziło o religię)
Ja nie chodziłam na religię.
Piotrek napisał(a):Ale jeśli by była, to jak taka lekcja wygląda?
Nauczyciel może zacząć od wprowadzenia do etyki, czyli od przedstawienia pokrótce różnych spojrzeń na etykę (systemów etycznych). Później możecie rozmawiać np. o relatywizmie moralnym lub lekcja ta może przejść w takie małe wprowadzenie do filozofii. Na pewno byłyby dyskusje na różne tzw. kontrowersyjne tematy i przede wszystkim nie byłoby jednego słusznego punktu widzenia. :wink:
"Kto nie żyje tu i teraz, ten nie żyje nigdy. Co wybierasz?"
Odpowiedz
#8
Etyka:
Jezeli jej aktualnie nie ma w szkole, to nie wprowadza jej napewno specjalnie dla ciebie i garstki innych osob. Czyli zamiast religii szybciej do domu lub przerwa w zajeciach na piwo. Co tam wolisz.
Wypisywanie sie dla niepelnoletnich:
Nie jest wymagana pelnoletnosc przy wypisywaniu sie z religii. Konstytucja gwarantuje wolnosc wyznania dla wszystkich, nie ma tam mowy o wieku. Oczywiscie jezeli szkola sprawia problemy, to zamiast bawic sie w domaganie o swoje prawa itp. duzo latwiej jest podrobic podpis rodzicow. Zreszta u uczniow podstawowki/sredniej szkoly to nic nowego, zapewne dziesiatki razy ktos wam lub wy komus pisaliscie usprawiedliwienie ;p.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#9
Rok temu w liceum wypisałem się z religii i nie musiałem chodzić na etykę. Nie wiem jak jest teraz (ministranci z sejmu postanowili sobie że religia będzie się liczyłą do średniej) ale być może nadal tak można. Poza tym z tego co pytałem inne osoby na ten temat to wiele zależy też od szkoły i dyrektora. Ale najlepiej po prostu spytaj wychowawcy jak to jest z wypisywaniem się.
Odpowiedz
#10
Piotrek napisał(a):się wypisać z lekcji religii, jakie będą tego konsekwencje
Na tym foruym pisąłem jużchyba z milion razy że nie trzeba sięwypisywać z religii.... TRZEBA się na nią zapisywać.
Piotrek napisał(a):jakie będą tego konsekwencje (pewnie lekcja etyki czy coś),
Nie, nie. To lekcje religii są konsekwencją rezygnacji z etyki.
Jeśli w twojej szkole nie nauczają etyki a tylko religię - to mogą się iśćwypchać. Obowiązku nie masz.
Piotrek napisał(a):wcześniejsze moje oceny z tego przedmiotu to niedostateczne.
Skoro sie zdecydowałeś łazić na religie, wypadałoby sie przykładać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości