To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Zagłosuję na:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
PiS
3.70%
4 3.70%
PO
34.26%
37 34.26%
Liga Prawicy RP (UPR+LPR+PRP)
19.44%
21 19.44%
Samoobrona
1.85%
2 1.85%
LiD
33.33%
36 33.33%
PSL
2.78%
3 2.78%
Inna partia
4.63%
5 4.63%
Razem 108 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na kogo zagłosować ?
#1
Na kogo zagłosujecie i dlaczego ?

Sam nie wiem czy iść na wybory... pierwszy raz w życiu przeczytałem kilka (skróconych; wikipedia i to co na necie znalazłem) programów wyborczych.
Ciekawe propozycje ma UPR...

Podajcie swoje propozycje i argumenty.

ps. żadna z partii którą wymieniłem nie ma idealnego programu... każda ma jakieś większe mankamenty...
Odpowiedz
#2
Jestem niepełnoletni, ale gdybyś mnie o to zapytał jeszcze miesiąc temu to powiedział bym ze na UPR, teraz na pewno bym tego nie zrobił, ponieważ glosując na UPR glosujesz na LPR..
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#3
Progmast napisał(a):Jestem niepełnoletni, ale gdybyś mnie o to zapytał jeszcze miesiąc temu to powiedział bym ze na UPR, teraz na pewno bym tego nie zrobił, ponieważ glosując na UPR glosujesz na LPR..

Z tego co słyszałem to łączą sie tylko by przekroczyć próg wyborczy.

PO faktycznie jest za bardzo pro-EU (w programie coś wyczytałem, ze chcieliby oddać więcej "władzy" w ręce UE), a UPR bardziej przeciwne UE (czego też nie popieram, bo nie jest znowu tak gorzej w UE, a może i troche lepiej.

Sam zrobiłem sobie taki eksperyment: programy wyborcze pokolorowałem na niebiesko (to co mi się podoba w programie) i na czerwono (co mi się nie podoba)... UPR miał sporo niebieskiego... ale... ale: "a fructibus eorum cognoscetis eos"... - jak patrze na Korwina (mimo, że b. wielu sprawach ma racje) to jego propozycje są za bardzo rewolucjonistyczne, a czasami wręcz głupie...
Odpowiedz
#4
Zamierzam iść na wybory "skreślić" ich wszystkich. :wink: Po Millerze w Samoobronie już naprawdę nic mnie nie zdziwi...
"Kto nie żyje tu i teraz, ten nie żyje nigdy. Co wybierasz?"
Odpowiedz
#5
Głosowałbym na LiD.

Odpowiedz
#6
UPR (czy też teraz LPR ;p), bo to jedyna partia, która ma coś wspólnego z liberalizmem ;p
Odpowiedz
#7
jeśli pójde (nad czym się ostatnio usilnie zastanawiam) to chyba PO. podobno jest sens wybierać mniejsze zło.

btw temat idealny pod ankiete Oczko
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#8
Ja mam wrażenie, że wybierając "mniejsze zło" dostaje się to samo, przeciwko czemu się głosowało tylko w innym opakowaniu. :wink:
"Kto nie żyje tu i teraz, ten nie żyje nigdy. Co wybierasz?"
Odpowiedz
#9
nex napisał(a):btw temat idealny pod ankiete Oczko

Gotowe... tylko cholerka zapomniałem dać opcję "nie będę głosować"... da się dodać taką opcje ?
Odpowiedz
#10
DJ napisał(a):Ja mam wrażenie, że wybierając "mniejsze zło" dostaje się to samo, przeciwko czemu się głosowało tylko w innym opakowaniu. :wink:

ależ nie idę na wybory w barwach bojowych. mnie interesuje jak to zgrabnie ująłeś tylko to opakowanie. jeśli nasze życie składa się z takich niuansów jak to czy moje dziecko będzie miało wliczaną ocene z religii do średniej czy też wpływu toruńskiego radia na politykę państwa to dlaczego nie wybrać opakowania, które nie mieży tylko 150 cm wzrostu?
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#11
Co do tego wspomnianego niuansu pt. wliczanie religii do średniej, to jestem pewna, że to już niestety przysłowiowa musztarda po obiedzie. Na przykładzie reakcji na sugestie pana Legutki, że nie jest za tym, by religia była wliczana do średniej widać, z czym musiałby się zmierzyć minister, który chciałby, by owo wliczanie do średniej znieść. Nie widzę obecnie na polskiej scenie politycznej partii, która mogłaby, co nieco chociaż zmienić sytuację w tej kwestii, bo żadna nie "postawi się", jeśli któryś biskup, czy inny hierarcha kościelny powie, że to jest zaczynanie nowej wojny z kościołem. :/
"Kto nie żyje tu i teraz, ten nie żyje nigdy. Co wybierasz?"
Odpowiedz
#12
Niechętnie głosuję na LiD, przecoiwko PiSowi i aby nie wzmacniać za bardzo PO (bo jej do PiSu blisko, nie chcę by korzystała z mechanizmów zamordyzmu, które PiS stworzył).

Aczkolwiek w świetle odsunięcia Dyducha, Millera i Rokity (oczywiście nie wierzę w komedię z jego żoną) sądzę, iż PO i LiD dogadały się nieformalnie, a następnie obie partie usunęły polityków niechętnych takiej koalicji. Trudno...
Odpowiedz
#13
Ja zagłosuję na PO.

Co do elektoratu LiD proszę przyjąć moje gorące wyrazy współczucia. To jest mix wielu partii. W istocie głosując na LiD nie wiecie jak w praktyce się potem zachowa. Przykładowo mają wpisaną w program liberalizację ustawy aborcyjnej, ale już ich główna twarz - Kwaśniewski zadeklarował, że jest przeciwny ruszany ustawy tejże. Czyli po wyborach nastąpi tam seria spięć i powstanie COŚ. No to ja Wam współczuję, bo może być tak jak z SLD, że się ostatecznie okazało SLD partią de facto katolicką, gdyż doszła do porozumienia z biskupami katolickimi w sprawie ruszania owej ustawy. Mogli wcześniej mówić; zdobyliby elektorat babć moherowych.

Oczywiście co do PO też nie wiadomo jak to z nimi będzie, ale mimo wszystko nie aż do tego stopnia.
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#14
mam przynajmniej nadzieje, że głosując na PO a nie Pis przynajmniej odsuwam z przestrzeni publicznej podobne pomysły.

btw Miller strtując z Samoobrony zrobił wielką przysługe LiD. ta partia wreszcie będzie mogła się pozbyć imagu dawnych kolesi z PZPR. za 10 lat może będzie w Polsce normalna socjaldemokracja Oczko
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#15
Ja zagłosuję na PO, ponieważ mają oni najbardziej rozsądny program tzn. podatek liniowy, prywatyzacja, likwidacja Senatu, ograniczenie liczby posłów. Natomiast PiS praktycznie nic nie zrobił w ciągu tych 2 lat. Poza tym zrobił dużo złych rzeczy np. nie wpuścił innych dziennikarzy niż Radia Maryja na jakąś konferencję prasową, doczepił się do dziadka Donalda Tuska (a co jest Donald Tusk winny jaki był dziadek?), wszedł w koalicję z Samoobroną i LPR, zamiast na szpitale dał pieniądze na jakąś świątynię, wprowadził becikowe (w jakim celu?). Natomiast Lepper nie ma pojęcia o ekonomii. Uważa, że można rozdać wszystkim pieniądze (emerytom, pielęgniarkom itd.), a to przecież doprowadziłoby kraj do bankructwa. Poza tym sprzeciwia się prywatyzacji czegokolwiek, a np. prywatyzacja służby zdrowia byłaby korzystna, bo doprowadziłaby do walki o klienta, a co za tym idzie wyższą jakość usług zdrowotnych. Dobrze by było, gdyby się firmom płaciło ubezpieczenia zdrowotne. Natomiast LPR ma zły program, bo próbuje narzucić pewien system wartości (chrześcijański) innym ludziom. Młodzież Wszechpolska nawet jest posądzona o stosowanie faszyzmu. Nie można też głosować na SLD ani LiD, bo lewica opiera się na założeniu, że należy rozdać pieniądze na lewo i prawo i również sprzeciwia się prywatyzacji.
Odpowiedz
#16
Akurat PiS becikowego nie wprowadził.
"I watched with glee
As your kings and queens
Fought for ten decades
For the Gods they made"


Guns'n'roses - Sympathy For The Devil

"Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania."

Aldous Huxley

"This is your life and it's ending one minute at a time"
Fight Club
Odpowiedz
#17
na kogo glosowac? na wszystkich... Uśmiech
Go vege!
--------------------------------------
Posłuchaj mnie, man ty pierdol ten chłam
Nie ma tu dla nas miejsca, i ty nie pchaj się tam...
--------------------------------------
Odpowiedz
#18
Cytat:Poza tym sprzeciwia się prywatyzacji czegokolwiek, a np. prywatyzacja służby zdrowia byłaby korzystna, bo doprowadziłaby do walki o klienta, a co za tym idzie wyższą jakość usług zdrowotnych.

tylko w wypadku gdy prywatyzacja byłaby wykonana przy jednoczesnym pozostawieniu obowiązkowego ubezpieczenia. dzięki temu kasy wreszcie działaby jak przedsiębiorstwa na rynku. do tego trzeba by jeszcze dobrej ustawy antymonopolowej i zabezpiecznej reasekuracyjnych.

to wszystko jest jednak program na jakieś 10 - 15 lat ponad podziałami, czyli nie dla Polski.
Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni - Bukowski

- Panie Trout - spytała - czy jeśli wygram, będę mogła zabrać też siostrę?
- Gówno - odpowiedział Kilgore Trout - Myślisz, że pieniądze rosną na drzewach? - Vonnegut
Odpowiedz
#19
Na partię ĄĘ.
Ha! Ha! Ha!
Odpowiedz
#20
Na PO, IMO jedyny rozsadny wybor obecnie.

SO - partia bandytow, zupelnie jak NSDAP.
LPR - partia-zart, zarowno przed jak i po zawiazaniu obecnej "koalicji" Duży uśmiech
PIS - zwykla bolszewia, nic dodac nic ujac.
LID - sam nie wie jaki ma program, tzn ma bardzo wiele roznych programow.
PSL - luksusowa prostytutka, pojdzie do rzadu z kazdym.

Jest jeszcze "Partia Kobiet", ktorej jedyna zaleta jest fajny plakat wyborczy, reszta
to tragedia.

Wadami PO niewatpliwie jest zenujaca nieudolnosc (glownie medialna) i obrzydliwa
katolickosc. Ale mimo tego jest to najmniejsze zlo i (z lekkim obrzydzeniem) na nich
zaglosuje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości